Αποστολέας Θέμα: BREITLING  (Αναγνώστηκε 1167883 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bshop

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6056
    • Προφίλ
    • Found in the Attic
Απ: BREITLING
« Απάντηση #2100 στις: Ιανουάριος 20, 2013, 10:09:57 μμ »
Δεν είναι καλό που χάνει, να το πας για ρύθμιση...

 :D  :D  :D

Αποσυνδεδεμένος Chris_Superocean

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4010
  • B R E I T L I N G
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #2101 στις: Ιανουάριος 21, 2013, 08:39:15 μμ »
Δεν ήταν κακός ο λύκος, η γιαγιά είχε αυθαίρετο.

Αποσυνδεδεμένος Chris_Superocean

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4010
  • B R E I T L I N G
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #2102 στις: Ιανουάριος 22, 2013, 03:40:03 μμ »
Transocean Chronograph 38



First-class femininity.



A tribute to the spirit of travel to distant lands aboard luxurious longhaul airliners, the Breitling Transocean welcomes a brand-new chronograph for women endowed with a distinctive blend of character and elegance.



With its understated design and refined dials, the Transocean offers a resolutely contemporary stylistic interpretation of the aesthetic of 1950s and 1960s chronographs. A model of fine workmanship and excellence, it has established itself as a new classic marrying prestige and distinction. Breitling is now enriching this exceptional collection with a 38 mm-diameter ladies’ chronograph that lends a touch of character to any wrist, including the daintiest. The case with its pure lines, accentuated by a beveled bezel and slender lugs, comes in a choice of steel or 18K red gold. The meticulously crafted dials are adorned with applied hour-markers and hollowed counters featuring a spiral motif. They are available in three refined colors – deep black, glowing silver and a highly original midnight blue shade. The caseback is engraved with the two stylized planes that were a longtime Breitling symbol, as indeed was the initial B in 18K gold enhancing the dial. The Barenia or crocodile leather straps offer a broad choice of vivid or classic hues, while a steel mesh bracelet lends a touch of boldness and sophistication. A paragon of elegance, the Transocean Chronograph 38 also boasts outstanding performances thanks to a selfwinding chronograph movement chronometer-certified by the COSC (Swiss Official Chronometer Testing Institute), the highest benchmark in terms of precision and reliability. Transocean Chronograph 38: First-class femininity.
Δεν ήταν κακός ο λύκος, η γιαγιά είχε αυθαίρετο.

Αποσυνδεδεμένος aboulafia

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 566
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #2103 στις: Ιανουάριος 22, 2013, 10:55:18 μμ »
Transocean Chronograph 38



First-class femininity.



A tribute to the spirit of travel to distant lands aboard luxurious longhaul airliners, the Breitling Transocean welcomes a brand-new chronograph for women endowed with a distinctive blend of character and elegance.



With its understated design and refined dials, the Transocean offers a resolutely contemporary stylistic interpretation of the aesthetic of 1950s and 1960s chronographs. A model of fine workmanship and excellence, it has established itself as a new classic marrying prestige and distinction. Breitling is now enriching this exceptional collection with a 38 mm-diameter ladies’ chronograph that lends a touch of character to any wrist, including the daintiest. The case with its pure lines, accentuated by a beveled bezel and slender lugs, comes in a choice of steel or 18K red gold. The meticulously crafted dials are adorned with applied hour-markers and hollowed counters featuring a spiral motif. They are available in three refined colors – deep black, glowing silver and a highly original midnight blue shade. The caseback is engraved with the two stylized planes that were a longtime Breitling symbol, as indeed was the initial B in 18K gold enhancing the dial. The Barenia or crocodile leather straps offer a broad choice of vivid or classic hues, while a steel mesh bracelet lends a touch of boldness and sophistication. A paragon of elegance, the Transocean Chronograph 38 also boasts outstanding performances thanks to a selfwinding chronograph movement chronometer-certified by the COSC (Swiss Official Chronometer Testing Institute), the highest benchmark in terms of precision and reliability. Transocean Chronograph 38: First-class femininity.


Αν και γενικά δεν είμαι υπέρ των χρονογράφων, αυτός εδώ τα σπάει και ειδικά στην έκδοση που φορά η κυρία.

Παναγιώτης

Αποσυνδεδεμένος wmega1

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 141
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #2104 στις: Φεβρουάριος 02, 2013, 10:30:28 μμ »
Καλησπερα!

Θα ηθελα να μου δωσετε πληροφοριες για το breitling superocean heritage (42mm).
Oριστε και η φωτογραφια απο το επισημο site της breitling.


Θα ηθελα να μαθω σχετικα με τον μηχανισμο που χρησιμοποιει και πως αυτος στεκεται απεναντι στον ανταγωνισμο. (omega , rolex , Κλπ).
Επισης , πως στεκεται γενικοτερα απεναντι σε γνωστα απο το ευρυ κοινο και πολυφορεμενα diving ρολογια.

Η τιμη του, αν δεν κανω λαθος διορθωστε με, ειναι 2100 με 2200 με την εκπτωση.

Μπορει να βρει κανεις ετοιμοπαραδοτο οποιοδηποτε συνδυασμο μπορει στην Ελλαδα ;
Εγω εχω ξεχωρισει αυτο με τη μαυρη πλακα και τη πρασινη στεφανη και με το μπρασελε , αυτο της φωτογραφιας δηλαδη.

Θα ηθελα γενικα να μου δωσετε πληροφοριες για το συγκεκριμενο ρολοι , κατοχοι και γνωστες , αν αξιζει να το προτιμησω εναντι Planet ocean 2500 , 8500 , rolex sub μεταχειρισμενου κλπ.
Το συγκεκριμενο ρολοι εχει αλλαξει/ανανεωθει καθολου τα τελευταια χρονια ; Προκειται να γινει κατι συντομα ; Εχει γινει ;

Σας ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας.

Φιλικα,

Κωνσταντινος.

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #2105 στις: Φεβρουάριος 03, 2013, 12:29:11 μμ »
   O μηχανισμός που φοράει το SOC είναι η Breitling Caliber 17 based on ETA 2824-2. Η 2824-2 είναι ένας μηχανισμός ευρέως διαδεδομένος και αξιόπιστος. Σύγκριση του μηχανισμού και του ρολογιού με το Submariner δεν είναι δόκιμη ούτε και δίκαια, μια και το Rolex έχει σχεδόν την τριπλάσια τιμή. Από θέμα πρεστίζ, πάλι δεν τίθεται θέμα, καλώς η κακώς η Rolex είναι μια κλάση μόνη της. Η Βreitling είναι στην κατηγορία της Omega σ'αυτόν τον τομέα. 
   Το Superocean Heritage κυκλοφορεί πολλά χρόνια σε διάφορες εκδόσεις. Η συγκεκριμένη των 42mm, είναι σχετικά πρόσφατη και προστέθηκε στις υπάρχουσες των 38 και 46mm. Δυνατά σημεία του μοντέλου είναι η υψηλή ποιότητα κατασκευής, το εξαιρετικό φινίρισμα, η αξιόπιστη μηχανή με πιστοποιητικό COSC όπως όλα τα Breitling και η εμφάνιση που προσωπικά για μένα είναι ασυναγώνιστη.
   Αν δούμε το θέμα καθαρά από άποψη προδιαγραφών σε σχέση με τιμή, τότε ίσως το Planet Ocean με την 8500 να είναι η καλύτερη επιλογή, αλλά τα ρολόγια είναι πάντα κάτι περισσότερο από σκέτες προδιαγραφές. Για τον εαυτό μου δεν θα το σκεφτόμουν καν, Superocean Heritage και μάλιστα με την διαμόρφωση που σου αρέσει κι εσένα...πράσινη στεφάνη-μαύρο καντράν.


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος kosttheos

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #2106 στις: Φεβρουάριος 08, 2013, 07:24:54 μμ »
παιδια περασε ενα superocean απο τα χερια μου απιστευτη χρονοι +-1'' την ημερα με την calibre 17 νομιζω παρα πολυ καλη χρονοι .

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #2107 στις: Φεβρουάριος 12, 2013, 12:41:19 μμ »
Και η Ω είναι στην κατηγορία της Ρόλεξ! Λυσσάξατε με την Ρόλεξ!

1) Rolex

2) Omega

3) Breitling


Στο συγκεκριμένο League ( medium range ) , οι 2 μοναδικές ανεξάρτητες εταιρίες είναι η Ρόλεξ και η Breitling. Πιο ξεχωριστή η Ρόλεξ λόγω σωστής άσκησης μάρκετινγκ, διοίκησης κ.τ.λ !

jim teo

  • Επισκέπτης
Απ: BREITLING
« Απάντηση #2108 στις: Φεβρουάριος 12, 2013, 12:48:06 μμ »
1) Rolex

2) Breitling

3) Omega

Κατά γενική ομολογία πια.........

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #2109 στις: Φεβρουάριος 12, 2013, 12:54:46 μμ »
Και η Ω είναι στην κατηγορία της Ρόλεξ! Λυσσάξατε με την Ρόλεξ!

1) Rolex

2) Omega

3) Breitling


Στο συγκεκριμένο League ( medium range ) , οι 2 μοναδικές ανεξάρτητες εταιρίες είναι η Ρόλεξ και η Breitling. Πιο ξεχωριστή η Ρόλεξ λόγω σωστής άσκησης μάρκετινγκ, διοίκησης κ.τ.λ !

Αν κάποιος λύσαξε με τη Rolex αυτός είσαι εσύ φίλε, εξ ου και η τάρτα που φοράς στο χεράκι σου  :stick2: :jg:

Αυτό που είπα εγώ, άσχετα με το δικό μου γούστο, είναι πως η Rolex είναι σε άλλο επίπεδο σε θέμα πρεστίζ από Omega-Breitling. Διαφωνείς?


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος kosdome6

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7259
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #2110 στις: Φεβρουάριος 12, 2013, 12:56:26 μμ »
1) Omega

2) Breitling

3) Rolex
This post contains 100% recycled electrons

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #2111 στις: Φεβρουάριος 12, 2013, 12:58:31 μμ »
Αν κάποιος λύσαξε με τη Rolex αυτός είσαι εσύ φίλε, εξ ου και η τάρτα που φοράς στο χεράκι σου  :stick2: :jg:

Αυτό που είπα εγώ, άσχετα με το δικό μου γούστο, είναι πως η Rolex είναι σε άλλο επίπεδο από θέμα πρεστίζ με Omega-Breitling. Διαφωνείς?
Μα εγώ μαζί σου συμφωνώ, δεν είπα το αντίθετο, γενικά το είπα. Ασε... την τάρτα έχω να την φορέσω 2 μήνες και βάλε. Επέστρεψα στην αντρική collection με Chronomat!  ;)

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #2112 στις: Φεβρουάριος 12, 2013, 12:58:48 μμ »
Να σας πω,τριλιζα παιζετε;
Αν ναι ,να παιξω κι εγω!! ;D ;D ;D

1)BREITLING

2)ROLEX

3)OMEGA
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #2113 στις: Φεβρουάριος 12, 2013, 01:00:52 μμ »
Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα πέστα βρε Σπύρο με τα τρελοκομεία που μπλέξαμε. Από θέμα πρεστίζ λέμεεεεεεεεεε..........όχι τι προτιμάει ο καθένας για τον εαυτό του!!!!!!!!!!!


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #2114 στις: Φεβρουάριος 12, 2013, 01:05:25 μμ »
Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα πέστα βρε Σπύρο με τα τρελοκομεία που μπλέξαμε. Από θέμα πρεστίζ λέμεεεεεεεεεε..........όχι τι προτιμάει ο καθένας για τον εαυτό του!!!!!!!!!!!
Ααααα... μίλα μου ωραία ναι; Θα σε μπανάρω!  :P

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #2115 στις: Φεβρουάριος 12, 2013, 04:49:13 μμ »
παιδια περασε ενα superocean απο τα χερια μου απιστευτη χρονοι +-1'' την ημερα με την calibre 17 νομιζω παρα πολυ καλη χρονοι .

ενταξει δεν ειναι και τοσο μοναδικο παντως. εμενα το LLD ειναι στο +-1'' και το PO στο +-0.5'' και μπορει να το φοραω και μια βδομαδα και να πεφτει εξω 1.5-2''
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #2116 στις: Φεβρουάριος 13, 2013, 07:46:46 μμ »
1. Folli Follie

2. Folli Follie

3. Folli Follie

 :) :) :)
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος THANOS58

  • FnB Mod
  • 50mm case
  • *
  • Μηνύματα: 1874
  • ΝΑ ΣΗΚΩΘΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΨΗΛΟΤΕΡΑ..
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #2117 στις: Φεβρουάριος 14, 2013, 11:00:55 πμ »
Κι εγώ, κι εγώ...!

1. CASIO: Ο βασιλιάς της τιμιότητας/γκατζετόσκυλων

2. ROLEX: Ο βασιλιάς της μούρης/διασημότητας

3. BREITLING: Ο βασιλιάς της γοητείας/αρρενωπότητας

4. PANERAI: Ο βασιλιάς της ομορφιάς/γυναικείας κατάκτησης

5. CITIZEN: Ο βασιλιάς του "δίνεις λίγα-παίρνεις πολλά"/καταδύσεων

6. OMEGA: Ο βασιλιάς του "Ιστορία"/"Πολλά τα λεφτά Άρη..."

7. SEIKO: Ο βασιλιάς του "Δεν γερνάω/Και την τσέπη δεν πονάω..."

Και οι 7 είναι υπέροχες...  :D
ΑΓΑΠΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΣΟΥ.
ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ...ΡΟΛΟΙ!

Αποσυνδεδεμένος aboulafia

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 566
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #2118 στις: Φεβρουάριος 14, 2013, 08:39:32 μμ »
Κι εγώ, κι εγώ...!

1. CASIO: Ο βασιλιάς της τιμιότητας/γκατζετόσκυλων

2. ROLEX: Ο βασιλιάς της μούρης/διασημότητας

3. BREITLING: Ο βασιλιάς της γοητείας/αρρενωπότητας

4. PANERAI: Ο βασιλιάς της ομορφιάς/γυναικείας κατάκτησης

5. CITIZEN: Ο βασιλιάς του "δίνεις λίγα-παίρνεις πολλά"/καταδύσεων

6. OMEGA: Ο βασιλιάς του "Ιστορία"/"Πολλά τα λεφτά Άρη..."

7. SEIKO: Ο βασιλιάς του "Δεν γερνάω/Και την τσέπη δεν πονάω..."

Και οι 7 είναι υπέροχες...  :D

+1000

Παναγιώτης

Αποσυνδεδεμένος dgl

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 999
    • Προφίλ
Απ: Απ: BREITLING
« Απάντηση #2119 στις: Φεβρουάριος 14, 2013, 09:31:57 μμ »
Κι εγώ, κι εγώ...!

1. CASIO: Ο βασιλιάς της τιμιότητας/γκατζετόσκυλων

2. ROLEX: Ο βασιλιάς της μούρης/διασημότητας

3. BREITLING: Ο βασιλιάς της γοητείας/αρρενωπότητας

4. PANERAI: Ο βασιλιάς της ομορφιάς/γυναικείας κατάκτησης

5. CITIZEN: Ο βασιλιάς του "δίνεις λίγα-παίρνεις πολλά"/καταδύσεων

6. OMEGA: Ο βασιλιάς του "Ιστορία"/"Πολλά τα λεφτά Άρη..."

7. SEIKO: Ο βασιλιάς του "Δεν γερνάω/Και την τσέπη δεν πονάω..."

Και οι 7 είναι υπέροχες...  :D

Σωστόςςςςς!!!!


Στάλθηκε από το Galaxy Nexus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2