Αποστολέας Θέμα: BREITLING  (Αναγνώστηκε 1167878 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #1500 στις: Φεβρουάριος 01, 2012, 10:55:56 πμ »
Προσωπικά ήξερα πως μόνο οι χρονογράφοι Avenger βγαίνουν σε έκδοση Blacksteel, το Seawolf όχι...


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #1501 στις: Φεβρουάριος 01, 2012, 10:59:53 πμ »
Προσωπικά ήξερα πως μόνο οι χρονογράφοι Avenger βγαίνουν σε έκδοση Blacksteel, το Seawolf όχι...
Ναι γιατι δε πρεπει να ειναι <<επισημο>> λιμιτεντ της εταιριας αλλα για μπουτικ νομιζω στη Ταιλανδη οπως ειπα και παραπανω...δεν υπαρχει απο οσο ξερω για παραδειγμα σε καταλογο αυτο το μοντελο...αν και δεν ειμαι σιγουρος για το τελευταιο που ειπα...

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #1502 στις: Φεβρουάριος 01, 2012, 11:28:05 πμ »
Πράγματι 50τμχ για την Ταϋλάνδη.

jim teo

  • Επισκέπτης
Απ: BREITLING
« Απάντηση #1503 στις: Φεβρουάριος 01, 2012, 12:31:06 μμ »
Καλημέρα παίδες και ευχαριστώ πολύ όλους σας για τις ευχές.
Φίλε argo απ'ότι φαίνεται τα γούστα μας ταιριάζουν πάρα πολύ.Όντως με τους αριθμούς ούτε εμένα μου άρεσε.Γενικά κάνουν το ρολόϊ να δείχνει πιο πρόχειρό ενώ το baton dial το κάνει και λίγο πιο επίσημο.Το φοράς πιο άνετα και με ένα καλύτερο ντύσιμο.Όσο για το χρώμα σε πληροφορώ ότι η αρχική μου παραγγελία ήταν με μπλε dial αλλά στην πορεία είπα να βαδίσω εκ του ασφαλούς κι έτσι κατέληξα στο μαύρο που είναι πάντα πιο διαχρονικό.Καμιά φορά τα πιο έντονα χρώματα σε κουράζουν και τα βαριέσαι πιο εύκολα.
Το ρολόϊ είναι απλά πανέμορφο απο κοντά ακόμα και με λουράκι,πράγμα που δεν περίμενα να μου αρέσει τόσο πολύ.Το περιμένω πώς και πώς.
Babis Stinson η τιμή λιανικής,για την έκδοση με το μπρασελέ,είναι 3420,00€

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #1504 στις: Φεβρουάριος 01, 2012, 12:46:54 μμ »
Εξαιρετική αγορά Δημήτρη! Με το καλό να το δεχτείς. Ανυπομονώ να το δω στο floca!!!
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

jim teo

  • Επισκέπτης
Απ: BREITLING
« Απάντηση #1505 στις: Φεβρουάριος 01, 2012, 12:52:16 μμ »
Ευχαριστώ πολύ Θοδωρή.Εννοείται ότι μόλις το παραλάβω θα κάνει την απαραίτητη βόλτα του απο εκεί.

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #1506 στις: Φεβρουάριος 01, 2012, 01:06:46 μμ »
Το 3ο Δημήτρη είναι το Seawolf με την κάσα τιτανίου. Ξεκίνησε η παραγωγή το '03 και σταμάτησε το '08.






Αυτό που παράγγειλε ο jim teo είναι μακράν πιο ωραίο απ'όλα τα Seawolf. Ζωντανό ρολόι σε σχέση με την έκδοση τιτανίου. Οι διαφορές είναι ελάχιστες :



Α) Στο τιτάνιο το Logo είναι ζωγραφισμένο στο καντράν, ενώ στο καινούργιο είναι 18K white gold.

Β) Τιτάνιο το παλιό, ατσάλι το καινούργιο.

Γ) Στο παλιό η βαλβίδα είναι στο 9:30 ενώ στο καινούργιο στο 9 με μια μικρή διαφορά στο σχέδιο.

Δ) Το Automatic είναι με λευκή γραμματοσειρά στο παλιό, ενώ στο καινούργιο με κόκκινη. ( Δεν είμαι 100% σίγουρος, γιατί το χρώμα της γραμματοσειράς παίζει ανάλογα με το χρώμα του καντράν )






Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #1507 στις: Φεβρουάριος 01, 2012, 01:21:16 μμ »
Κατατοπιστικός ο Κώστας.
Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #1508 στις: Φεβρουάριος 01, 2012, 02:13:25 μμ »
Καλημέρα παίδες και ευχαριστώ πολύ όλους σας για τις ευχές.
Φίλε argo απ'ότι φαίνεται τα γούστα μας ταιριάζουν πάρα πολύ.Όντως με τους αριθμούς ούτε εμένα μου άρεσε.Γενικά κάνουν το ρολόϊ να δείχνει πιο πρόχειρό ενώ το baton dial το κάνει και λίγο πιο επίσημο.Το φοράς πιο άνετα και με ένα καλύτερο ντύσιμο.Όσο για το χρώμα σε πληροφορώ ότι η αρχική μου παραγγελία ήταν με μπλε dial αλλά στην πορεία είπα να βαδίσω εκ του ασφαλούς κι έτσι κατέληξα στο μαύρο που είναι πάντα πιο διαχρονικό.Καμιά φορά τα πιο έντονα χρώματα σε κουράζουν και τα βαριέσαι πιο εύκολα.
Το ρολόϊ είναι απλά πανέμορφο απο κοντά ακόμα και με λουράκι,πράγμα που δεν περίμενα να μου αρέσει τόσο πολύ.Το περιμένω πώς και πώς.
Babis Stinson η τιμή λιανικής,για την έκδοση με το μπρασελέ,είναι 3420,00€
:)

Αποσυνδεδεμένος Chris_Superocean

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4010
  • B R E I T L I N G
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #1509 στις: Φεβρουάριος 01, 2012, 05:16:46 μμ »
bhop bshop ή όπως αλλιώς σε λένε, που είναι η παρουσίαση;  :pipedown: :chainsaw: :lasersword:
Κοντεύουν δύο εβδομάδες απ' όταν το πήρες....
Δε σου βάζω το μαχαίρι στο λαιμό  :axe: αλλά απαιτούμε review  :jump2:
 :dielaughing:
Δεν ήταν κακός ο λύκος, η γιαγιά είχε αυθαίρετο.

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #1510 στις: Φεβρουάριος 01, 2012, 05:20:08 μμ »
bhop bshop ή όπως αλλιώς σε λένε, που είναι η παρουσίαση;  :pipedown: :chainsaw: :lasersword:
Κοντεύουν δύο εβδομάδες απ' όταν το πήρες....
Δε σου βάζω το μαχαίρι στο λαιμό  :axe: αλλά απαιτούμε review  :jump2:
 :dielaughing:

+1 !  :axe: :axe: :axe: :axe: :axe: :pipedown: :pipedown: :chainsaw: :chainsaw: :smt067 :smt068 :smt071 :smt072

Αποσυνδεδεμένος bshop

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6056
    • Προφίλ
    • Found in the Attic
Απ: BREITLING
« Απάντηση #1511 στις: Φεβρουάριος 01, 2012, 05:20:26 μμ »
bhop bshop ή όπως αλλιώς σε λένε, που είναι η παρουσίαση;  :pipedown: :chainsaw: :lasersword:
Κοντεύουν δύο εβδομάδες απ' όταν το πήρες....
Δε σου βάζω το μαχαίρι στο λαιμό  :axe: αλλά απαιτούμε review  :jump2:
 :dielaughing:


Το Σ/Κ το Σ/Κ!!! θέλω χρόνο να πάρω φώτο!  ;D

Αποσυνδεδεμένος bshop

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6056
    • Προφίλ
    • Found in the Attic
Απ: BREITLING
« Απάντηση #1512 στις: Φεβρουάριος 01, 2012, 05:26:35 μμ »
Εν τω μεταξύ, με έχει ΦΑΕΙ το mesh!!! το θελώωωωωω!!!! Συν του ότι Μου την ψιλοσπάει να βάζω/βγάζω το λουράκι και να πιάνεται και η ουρά στο μπουφάν...

Ξέρω ότι είναι heavy metal αλλά τι λέτε??? ΔΕΝ πάω για κάτι διακριτικό απλά μου αρέσει τρελά!

Ιδέες? Γνώμες?


Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #1513 στις: Φεβρουάριος 01, 2012, 05:33:01 μμ »
Εν τω μεταξύ, με έχει ΦΑΕΙ το mesh!!! το θελώωωωωω!!!! Συν του ότι Μου την ψιλοσπάει να βάζω/βγάζω το λουράκι και να πιάνεται και η ουρά στο μπουφάν...

Ξέρω ότι είναι heavy metal αλλά τι λέτε??? ΔΕΝ πάω για κάτι διακριτικό απλά μου αρέσει τρελά!

Ιδέες? Γνώμες?


Ωραίο, αλλα ρε συ Παναγιώτη... πολύ μέταλλο ρε παιδί μου. Έχεις και αδύνατο καρπό.... δε ξέρω.  ??? Άσχημο δε'θα ναι, αλλα το λουράκι κάνει και αντίθεση με την κάσα. Γνώμη μου! ;)

Αποσυνδεδεμένος Chris_Superocean

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4010
  • B R E I T L I N G
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #1514 στις: Φεβρουάριος 01, 2012, 05:36:16 μμ »
Επειδή το ρολόι θα το χαρακτήριζα "sport" δεν ξέρω κατά πόσο του πάει. Καλύτερα να το δεις live πως θα είναι.
Δεν σου αρέσει και το καουτσούκ, νομίζω θα είναι κουκλί με diver pro II και folding clasp κούμπωμα

Δεν ήταν κακός ο λύκος, η γιαγιά είχε αυθαίρετο.

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #1515 στις: Φεβρουάριος 01, 2012, 05:36:51 μμ »
Επίσης Παναγιώτη, βλέπω τη γυναίκα σου να σε ... :axe: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος bshop

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6056
    • Προφίλ
    • Found in the Attic
Απ: BREITLING
« Απάντηση #1516 στις: Φεβρουάριος 01, 2012, 05:43:35 μμ »
Επίσης Παναγιώτη, βλέπω τη γυναίκα σου να σε ... :axe: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: ;D ;D ;D

Καλά αυτό σίγουρα!!!!! αχαχαχαχαχαχα

Ίσως το καουτσούκ με τις τρύπες? αλλά ρε γαμ..το έχει ίδια τιμή με το mesh bracelet περίπου!!! εσύ δε μου έλεγες ότι η μπούκλα έχει €300?

Και μου κακοφαίνεται να κάνει περίπου το ίδιο σαν τιμή το bracelet με το καουτσούκ.

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #1517 στις: Φεβρουάριος 01, 2012, 05:46:55 μμ »
Ενω θα το παρεις σιγουρα τι το ρωτας?? ;)πρωτα θα παρεις το mesh και μετα το diver pro 2... ;)

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #1518 στις: Φεβρουάριος 01, 2012, 05:50:17 μμ »
Δεν ξέρω για τον καρπό του Παναγιωτη-μια δοκιμή θα βοηθούσε-αλλά αν το ρολόι ήταν δικό μου, θα το χτυπούσα το μπρασελέ αμεσοπαραυταπιτσφυτιλιστοφτερό!!!





Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #1519 στις: Φεβρουάριος 01, 2012, 05:51:58 μμ »
Καλά αυτό σίγουρα!!!!! αχαχαχαχαχαχα

Ίσως το καουτσούκ με τις τρύπες? αλλά ρε γαμ..το έχει ίδια τιμή με το mesh bracelet περίπου!!! εσύ δε μου έλεγες ότι η μπούκλα έχει €300?

Και μου κακοφαίνεται να κάνει περίπου το ίδιο σαν τιμή το bracelet με το καουτσούκ.
Συμφωνώ με το να πάρεις το Diver Pro II. Πάρε μόνο καουτσούκ λουράκι για folding clasp και την αναδιπλούμενη μπούκλα στη δίνω εγώ! ;)