Αποστολέας Θέμα: BREITLING  (Αναγνώστηκε 1167793 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Clyde

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 22
  • Tempus Rerum Imperator
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #720 στις: Δεκέμβριος 21, 2010, 03:44:08 μμ »
   Pm εστάλη, τι καλό πάμε να χτυπήσουμε; ;D

ευχαριστω για το pm μολις το δα!! σκεφτομαι να χτυπησω το avenger, μ αρεσει πολυ!!! καλη επιλογη???  ;D
παιζει να βγαζει καμια εκδοση του με b01 συντομα h breitling να περιμενα, να τσεκαρα τιμες ή ειναι λιγο απιθανο τη συγκεκριμενη στιγμη για το συγκεκριμενο μοντελο??
"A man's watch is a very cherished thing. You steal that, might as well be stealing his soul."

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #721 στις: Δεκέμβριος 21, 2010, 04:26:44 μμ »
Ωραίο το Avenger, μου αρέσει τρελλά το Skyland με γκρί καντράν-καφέ λουράκι. Για Β01 δεν έχει αναφερθεί κάτι. Προχώρα!!!


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος Clyde

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 22
  • Tempus Rerum Imperator
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #722 στις: Δεκέμβριος 22, 2010, 01:38:18 πμ »
xaxa ακριβως οπως το περιεγραψες, ετσι το θελω κ γω!!!!! ειναι τρελα το συγκεκριμενο.. θα προχωρησω συντομα...!! ;)
"A man's watch is a very cherished thing. You steal that, might as well be stealing his soul."

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #723 στις: Ιανουάριος 08, 2011, 10:19:54 μμ »
το cockpit μετονομαστηκε σε galactic?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 08, 2011, 10:28:18 μμ από kkostas »

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #724 στις: Ιανουάριος 08, 2011, 11:03:16 μμ »
Όχι Κώστα, το Galactic είναι νέο μοντέλο της σειράς Windrider (Chronomat, Blackbird κλπ), ενώ το Cockpit ανήκει στη σειρά Αeromarine (Αvenger, Superocean κλπ) ;)


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #725 στις: Ιανουάριος 09, 2011, 12:05:34 πμ »
Όχι Κώστα, το Galactic είναι νέο μοντέλο της σειράς Windrider (Chronomat, Blackbird κλπ), ενώ το Cockpit ανήκει στη σειρά Αeromarine (Αvenger, Superocean κλπ) ;)

γιαννη δεν υπαρχει το cockpit στη σειρα aeromarine.
και το galactic ειναι σχεδον ολοϊδιο  :smt017

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #726 στις: Ιανουάριος 09, 2011, 12:57:49 πμ »
Το Galactic είναι στην ουσία το Cockpit και Chrono-Cockpit,απλά τα Cockpit καταργήθηκαν και βγήκε στην θέση του το Galactic το οποίο ανήκει στην σειρά Windrider ;D ;D ;D ;) Η μόνη διαφορά του Cockpit με το καινούργιο Galactic,είναι η στεφάνη,τίποτ'αλλο ;) ;D

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #727 στις: Ιανουάριος 09, 2011, 02:57:45 πμ »
Mπερδεύτηκα με το Colt παιδιά, sorry ;D


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος Clyde

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 22
  • Tempus Rerum Imperator
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #728 στις: Ιανουάριος 14, 2011, 05:35:09 μμ »
βοηθεια ειμαι διχασμενος μεταξυ του breitling avenger κ του omega planet ocean chrono τα δοκιμασα κ τα δυο κ μαρεσουν εξισου υπαρχει βεβαια μια διαφορα στη τιμη αλλα "βολευεται"..
ποιο να διαλεξω i am open to suggestions??? ποια απ τις δυο μηχανες ειναι καλυτερη κ πιο δοκιμασμενη ??? ??? ???
"A man's watch is a very cherished thing. You steal that, might as well be stealing his soul."

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #729 στις: Ιανουάριος 14, 2011, 11:22:37 μμ »
   To Avenger Skyland φοράει την Βreitling Caliber 13 βασισμένη στην ETA Valjoux 7750, την πιό διάσημη μηχανή χρονογράφου και την πιό δοκιμασμένη. Το Planet Ocean Chronograph φοράει την Caliber 3313, μια σαφώς πιό σύγχρονη μηχανή, δημιουργημένη από την Οmega.
   H επιλογή έτσι κι αλλιώς είναι δική σου, όμως αφού ρωτάς την γνώμη μας, εγώ ξεκάθαρα υποκειμενικά θα επέλεγα το Avenger Skyland γιατί σχεδιαστικά μου αρέσει περισσότερο. Το Planet Ocean θα το έπαιρνα απλό και όχι χρονογράφο, όπως άλλωστε προτιμώ όλα τα καταδυτικά...


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #730 στις: Ιανουάριος 15, 2011, 01:57:32 πμ »
βοηθεια ειμαι διχασμενος μεταξυ του breitling avenger κ του omega planet ocean chrono τα δοκιμασα κ τα δυο κ μαρεσουν εξισου υπαρχει βεβαια μια διαφορα στη τιμη αλλα "βολευεται"..
ποιο να διαλεξω i am open to suggestions??? ποια απ τις δυο μηχανες ειναι καλυτερη κ πιο δοκιμασμενη ??? ??? ???
Θα συμφωνήσω με τον Γιάννη ;D Όντως η Valjoux 7750 είναι πιο δοκιμασμένη μηχανή από την 3313 της Ω.Αυτό όμως δεν αναιρεί το γεγονός ότι η 3313 της Ω δεν αξίζει.Για καθαρά αισθητικούς λόγους θα επέλεγα το Avenger.Και αν πηγαίνει στο καρπό σου και το Super Avenger,δεν είναι κακή επιλογή. ;) Και για μένα Avenger λοιπόν ;D ;)

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #731 στις: Ιανουάριος 15, 2011, 02:38:03 πμ »
Oντως η VALJOUX '7750' ειναι πιο o γνωστος μηχανισμος χρονογραφου και ο πλεον δοκιμασμενος και αξιοπιστος, αλλα η ΟΜΕGA Cal. '3313' ειναι απο μονη της αλλη κατηγορια: Column-Wheel σχεδιασμος + Co-Axial escapement και φυσικα δεν τη βρισκεις σε καθε ρολο'ι'!...

To 'SEAMASTER PLANET OCEAN CHRONO', ειναι απλα κορυφαιο!



Aγαπητε Clyde,
Εαν εχεις τη δυνατοτητα μην το σκεφτεσαι καν, παρτο!

Φιλικα,
Watch-Collector
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #732 στις: Ιανουάριος 15, 2011, 10:57:57 πμ »
Να προσθέσω οτι η omega 3313 είναι βασισμενη στην Frederick Piguet 1185, την οποία έχουν επίσης χρησιμοποιήσει ως βάση σε μοντέλα τους εταιρείες όπως η AUDEMARS PIGUET, BLANCPAIN, BREGUET, CARTIER, CHOPARD, FRANCK MULLER, VACHERON CONSTANTIN.

Αποσυνδεδεμένος Clyde

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 22
  • Tempus Rerum Imperator
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #733 στις: Ιανουάριος 15, 2011, 02:22:53 μμ »
σας ευχαριστω ολους για την ανταποκριση!! η αληθεια ειναι οτι το avenger με το καφε λουρακι που το θελω δειχνει πολυ ωραιο κ ειναι κ πιο σπορ κ ταιριαζει πιο πολυ στο στυλ μου!
αλλα το planet ocean με εχει εντυπωσιασει κι αυτο που το φορεσα.. το super avenger φιλε kosta μου ειναι αρκετα μεγαλο στο καρπο δυστυχως..
απλα ειχα ενδοιασμους για τη 3313 επειδη ακριβως ειναι καινουρια επειδη ειχα ακουσει οτι ειχε βγαλει προβληματακια, δε ξερω αν ισχυει αυτο εσεις που τα ξερετε κ καλυτερα για αυτο ρωτησα????
θα τα δοκιμασω αλλη μια φορα κ θα καταληξω συντομα πιστευω.... :D
"A man's watch is a very cherished thing. You steal that, might as well be stealing his soul."

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #734 στις: Ιανουάριος 15, 2011, 09:14:49 μμ »
σας ευχαριστω ολους για την ανταποκριση!! η αληθεια ειναι οτι το avenger με το καφε λουρακι που το θελω δειχνει πολυ ωραιο κ ειναι κ πιο σπορ κ ταιριαζει πιο πολυ στο στυλ μου!
αλλα το planet ocean με εχει εντυπωσιασει κι αυτο που το φορεσα.. το super avenger φιλε kosta μου ειναι αρκετα μεγαλο στο καρπο δυστυχως..
απλα ειχα ενδοιασμους για τη 3313 επειδη ακριβως ειναι καινουρια επειδη ειχα ακουσει οτι ειχε βγαλει προβληματακια, δε ξερω αν ισχυει αυτο εσεις που τα ξερετε κ καλυτερα για αυτο ρωτησα????
θα τα δοκιμασω αλλη μια φορα κ θα καταληξω συντομα πιστευω.... :D

Πίστεψε με,όσον αφορά για τους ενδοιασμούς που είχες για την 3313,έκανες πολύ καλά.Εγώ πήρα το Β01 χωρίς ενδοιασμούς,και μου παρουσίασε μια δυσλειτουργία στον χρονογράφο,και το έστειλα στην Ελβετία ολοταχώς για service ;D ;D.Φυσιολογικό είναι να παρουσιάσει μια νέα μηχανή κάποια δυσλειτουργία,αυτό όμως δε σημαίνει κάτι. ;)

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #735 στις: Ιανουάριος 15, 2011, 10:08:54 μμ »
Πίστεψε με,όσον αφορά για τους ενδοιασμούς που είχες για την 3313,έκανες πολύ καλά.Εγώ πήρα το Β01 χωρίς ενδοιασμούς,και μου παρουσίασε μια δυσλειτουργία στον χρονογράφο,και το έστειλα στην Ελβετία ολοταχώς για service ;D ;D.Φυσιολογικό είναι να παρουσιάσει μια νέα μηχανή κάποια δυσλειτουργία,αυτό όμως δε σημαίνει κάτι. ;)

παιδια η 3313 δεν ειναι καινουργιος μηχανισμος
αντιθετως ειναι παλιος μηχανισμος τροποποιημενος απο την omega.
αυτο που ειναι σχετικα καινουργιο και εχει παρουσιασει προβληματα ειναι το coaxial
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 15, 2011, 10:16:59 μμ από kkostas »

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #736 στις: Ιανουάριος 16, 2011, 11:42:11 πμ »
παιδια η 3313 δεν ειναι καινουργιος μηχανισμος
αντιθετως ειναι παλιος μηχανισμος τροποποιημενος απο την omega.
αυτο που ειναι σχετικα καινουργιο και εχει παρουσιασει προβληματα ειναι το coaxial
Ναί Κώστα μου το ξέρω,σωστά τα λές.Για το Co Axial Escapement αναφερόμουν ;D ;)

Αποσυνδεδεμένος GioG

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 37
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #737 στις: Ιανουάριος 21, 2011, 04:04:25 πμ »
ενα κροκο λουρακι με folding clasp κουμπωμα ποσο στοιχιζει;

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #738 στις: Ιανουάριος 21, 2011, 10:03:13 πμ »
550 ευρώ μόνο  ???, στη μπουτίκ στη Βουκουρεστίου. 300 το λουράκι και 250 η μπούκλα. Τσάμπα πράμα... Γνώμη μου; Ψάξε για ιμιτασιόν. Με αυτά τα λεφτά παίρνεις αξιοπρεπέστατο ρολόι.
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος THANOS58

  • FnB Mod
  • 50mm case
  • *
  • Μηνύματα: 1874
  • ΝΑ ΣΗΚΩΘΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΨΗΛΟΤΕΡΑ..
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #739 στις: Ιανουάριος 21, 2011, 11:27:37 πμ »
550 ευρώ μόνο  ???, στη μπουτίκ στη Βουκουρεστίου. 300 το λουράκι και 250 η μπούκλα. Τσάμπα πράμα... Γνώμη μου; Ψάξε για ιμιτασιόν. Με αυτά τα λεφτά παίρνεις αξιοπρεπέστατο ρολόι.

θοδωρή είσαι άδικος!
Το συγκεκριμένο λουράκι προέρχεται από μοσχάρι που προτού το σφάξουν και το γδάρουν, είχε τελειώσει το London School of Economics με διδακτορικό, μιλούσε 3 ξένες γλώσσες και είχε και 2 διεθνή βραβεία στον ετήσιο διαγωνισμό "VEAL OF THE YEAR"... Είναι δυνατόν να κοστίζει λιγότερο???
’η ρε μανούλαμ' τι άλλο θα δούμε στο Πιασοκολιστάν... ;D ;D ;D
ΑΓΑΠΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΣΟΥ.
ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ...ΡΟΛΟΙ!