Αποστολέας Θέμα: Αγορά από globalwatchband.com - Εμπειρίες κανείς?  (Αναγνώστηκε 2771 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος jopa

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 60
    • Προφίλ
Αγορά από globalwatchband.com - Εμπειρίες κανείς?
« στις: Ιανουάριος 29, 2009, 09:03:48 πμ »
Καλημέρα παιδιά, σκέφτομαι να αγοράσω ένα λουράκι από http://www.globalwatchband.com/. Έχει κανείς εμπειρία από το συγκεκριμένο κατάστημα? Στην ebay σελίδα του έχει πολύ λίγο feedback από αγοραστές και είπα να ρωτήσω και εδώ μήπως έχει κανείς αγοράσει κάτι από εκεί ή μήπως απλώς έχετε ακούσει κάτι σχετικά με την αξιοπιστία του.

Αποσυνδεδεμένος Voodooman

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 787
    • Προφίλ
Απ: Αγορά από globalwatchband.com - Εμπειρίες κανείς?
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 29, 2009, 09:41:25 πμ »
Τρεις φορές έχω αγοράσει. Και τις τρεις φορές τα έστειλε αμέσως μόλις πήρε τα χρήματα και τα παρέλαβα σε 6 εργάσιμες. Είναι πολύ καλός και εξυπηρετικός.
Το κακό του είναι ότι δεν έχει την τρομερή ποικιλία, αλλά τουλάχιστον τα Hirsch που με ενδιαφέρουν τα είχε πιο φθηνά από τα ευρωπαϊκά site, ενώ έχει και μερικά πράγματα που δεν τα βρίσκεις εύκολα αλλού, όπως τo deployment buckle από sandblasted ατσάλι. Επίσης έχει και τα Hadley Roma, λουράκια value for money. Τον προτείνω.

Αποσυνδεδεμένος jopa

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 60
    • Προφίλ
Απ: Αγορά από globalwatchband.com - Εμπειρίες κανείς?
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 29, 2009, 09:53:23 πμ »
Σε ευχαριστώ Voodooman!

Ψάχνω για ένα αδιάβροχο λουράκι για ένα για ένα Tissot PRC 200 (GENT) που έχω και επειδή έχει lug width 19mm, μόνο σε Hadley Roma μπόρεσα να βρω κάτι μέχρι τώρα. Πηγαίνω μάλλον για το http://www.globalwatchband.com/group/86/#MS890.

Αποσυνδεδεμένος Voodooman

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 787
    • Προφίλ
Απ: Αγορά από globalwatchband.com - Εμπειρίες κανείς?
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 29, 2009, 11:19:21 πμ »
19,ε; αρκετά ασυνήθιστο.
Αν έχεις πρόχειρο πάντως, δοκίμασε να του βάλεις κανένα 18άρι ή 20άρι, να δεις αν το αποτέλεσμα είναι άσχημο ή μη λειτουργικό. Μπορεί και να μην είναι χάλια.

Αποσυνδεδεμένος StefMac

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2541
    • Προφίλ
Απ: Αγορά από globalwatchband.com - Εμπειρίες κανείς?
« Απάντηση #4 στις: Ιανουάριος 29, 2009, 04:02:01 μμ »
Τρεις φορές έχω αγοράσει. Και τις τρεις φορές τα έστειλε αμέσως μόλις πήρε τα χρήματα και τα παρέλαβα σε 6 εργάσιμες. Είναι πολύ καλός και εξυπηρετικός.
Το κακό του είναι ότι δεν έχει την τρομερή ποικιλία, αλλά τουλάχιστον τα Hirsch που με ενδιαφέρουν τα είχε πιο φθηνά από τα ευρωπαϊκά site, ενώ έχει και μερικά πράγματα που δεν τα βρίσκεις εύκολα αλλού, όπως τo deployment buckle από sandblasted ατσάλι. Επίσης έχει και τα Hadley Roma, λουράκια value for money. Τον προτείνω.
Και εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος !!!
_Jaeger Le Coultre_
The first Manufacture
 in Valle'e de Joux.

Αποσυνδεδεμένος jopa

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 60
    • Προφίλ
Απ: Αγορά από globalwatchband.com - Εμπειρίες κανείς?
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουάριος 09, 2009, 06:45:25 μμ »
Μετά τις συμβουλές σας, προχώρησα στην αγορά. Καθόλα θετική και η δικιά μου εμπειρία. Το λουράκι έφτασε σε 6 εργάσιμες.  ;D

Αποσυνδεδεμένος zoltan

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 29
    • Προφίλ
Απ: Αγορά από globalwatchband.com - Εμπειρίες κανείς?
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουάριος 11, 2010, 09:47:49 μμ »
H ποιοτητα των μπρασελε σε σχεση με την τιμη ειναι καλη?