Αποστολέας Θέμα: PANERAI (Σε συνεργασία με το www.paneristihellas.gr)  (Αναγνώστηκε 2319558 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nikosl

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1707
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #3800 στις: Σεπτέμβριος 24, 2014, 08:23:31 μμ »

πολυ ομορφο το 312. Για εκπτωσεις στα πανεραι μεχρι 10% επισημα εκτος απο dealers που μπορει να γινει ελαχιστα πιο πανω και αυτο γιατι δεν τους αφηνει περιθωριο η ιδια η πανεραι.


Απο οσα ειχε στην βιτρίνα μου εκατσε καλυτερα στο ματι και στο χερι.
Παντως πολυ διαφορετικο απο το Planet Ocean που φοραω καθημερινά και το συγκρινα διπλα διπλα.
Απο την στιγμη που ειναι επίσημος Dealer δεν καταλαβαινω γιατι μου ειπε 0%. Σε καθε περιπτωση εγω θα την βρω την ακρη και αυτος θα χασει μια πωληση. ελεύθερη αγορα εχουμε.

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #3801 στις: Σεπτέμβριος 24, 2014, 08:30:34 μμ »
Απο οσα ειχε στην βιτρίνα μου εκατσε καλυτερα στο ματι και στο χερι.
Παντως πολυ διαφορετικο απο το Planet Ocean που φοραω καθημερινά και το συγκρινα διπλα διπλα.
Απο την στιγμη που ειναι επίσημος Dealer δεν καταλαβαινω γιατι μου ειπε 0%. Σε καθε περιπτωση εγω θα την βρω την ακρη και αυτος θα χασει μια πωληση. ελεύθερη αγορα εχουμε.



Υπάρχουν Panerai AD στην Σαντορίνη και την Ρόδο. Στοιχεί από το site της Panerai.

Αποσυνδεδεμένος strifteros

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3209
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #3802 στις: Σεπτέμβριος 24, 2014, 08:56:14 μμ »
Απο οσα ειχε στην βιτρίνα μου εκατσε καλυτερα στο ματι και στο χερι.
Παντως πολυ διαφορετικο απο το Planet Ocean που φοραω καθημερινά και το συγκρινα διπλα διπλα.
Απο την στιγμη που ειναι επίσημος Dealer δεν καταλαβαινω γιατι μου ειπε 0%. Σε καθε περιπτωση εγω θα την βρω την ακρη και αυτος θα χασει μια πωληση. ελεύθερη αγορα εχουμε.

σωστόόόόός  :cheers: :cheers:
strifteros
Τα άλογα στα αυτοκίνητα είναι όπως η μνήμη στον Η/Υ. Θέλεις πάντα παραπάνω. Μήπως ισχύει το ίδιο και για τα ρολόγια?

Αποσυνδεδεμένος svl

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10979
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #3803 στις: Σεπτέμβριος 24, 2014, 09:02:38 μμ »
Απο οσα ειχε στην βιτρίνα μου εκατσε καλυτερα στο ματι και στο χερι.
Παντως πολυ διαφορετικο απο το Planet Ocean που φοραω καθημερινά και το συγκρινα διπλα διπλα.
Απο την στιγμη που ειναι επίσημος Dealer δεν καταλαβαινω γιατι μου ειπε 0%. Σε καθε περιπτωση εγω θα την βρω την ακρη και αυτος θα χασει μια πωληση. ελεύθερη αγορα εχουμε.

Την άκρη, αναμφίβολα, θα την βρεις (και το εύχομαι!).

Καλού-κακού, κράτα στο πίσω μέρος του μυαλού ότι σε περίπτωση που -ό μη γένοιτο- το ρολόϊ χρειασθεί ο,τιδήποτε εντός της εγγύησης, θα πρέπει ή να φύγει έξω ή να "καταφύγει" στο σέρβις του Καίσαρη.

Οι λοιποί dealers δεν έχουν καμία σχετική υπηρεσία και αν χρειασθεί κάτι, στερείται κανείς το ρολογάκι του για 1-2 μήνες, έτσι για πλάκα..

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #3804 στις: Σεπτέμβριος 24, 2014, 09:07:15 μμ »
Την άκρη, αναμφίβολα, θα την βρεις (και το εύχομαι!).

Καλού-κακού, κράτα στο πίσω μέρος του μυαλού ότι σε περίπτωση που -ό μη γένοιτο- το ρολόϊ χρειασθεί ο,τιδήποτε εντός της εγγύησης, θα πρέπει ή να φύγει έξω ή να "καταφύγει" στο σέρβις του Καίσαρη.

Οι λοιποί dealers δεν έχουν καμία σχετική υπηρεσία και αν χρειασθεί κάτι, στερείται κανείς το ρολογάκι του για 1-2 μήνες, έτσι για πλάκα..


Κάτι χάνω εδώ Σπύρο. Και από τον Καίσαρη να το πάρεις πάλι  δεν θα στερηθείς το ρολογάκι σου για 2 μήνες ;

Αποσυνδεδεμένος nikosl

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1707
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #3805 στις: Σεπτέμβριος 24, 2014, 09:12:47 μμ »
Παρολο που ταξιδεύω πολυ συχνα εξωτερικο λογω επαγγέλματος εχω σαν αρχη μου να δινω τα χρηματα μου στην εγχώρια αγορα ακομα και αν πρεπει να πληρωσω μεχρι ενα 7-10% εξτρα.
Ο λογος ευνόητος.
Το θεμα μου ειναι αν θα πρεπει να ξαναπάω και να ζητήσω κατι καλυτερο στην τιμη η να μην ασχοληθω καθολου. Οσο για το σέρβις απο την στιγμη που θα ειναι στην εγγυηση θα το περιμενω οσο χρειαστει. Αν αγορασω ρολοι απο τον AD της Σαντορίνης και το παω στον Κεσσαρη θα εχω προβλημα? φανταζομαι πως οχι μιας και οι δυο ανήκουν στο δίκτυο των επίσημων dealers.

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #3806 στις: Σεπτέμβριος 24, 2014, 09:15:35 μμ »
Παρολο που ταξιδεύω πολυ συχνα εξωτερικο λογω επαγγέλματος εχω σαν αρχη μου να δινω τα χρηματα μου στην εγχώρια αγορα ακομα και αν πρεπει να πληρωσω μεχρι ενα 7-10% εξτρα.
Ο λογος ευνόητος.
Το θεμα μου ειναι αν θα πρεπει να ξαναπάω και να ζητήσω κατι καλυτερο στην τιμη η να μην ασχοληθω καθολου. Οσο για το σέρβις απο την στιγμη που θα ειναι στην εγγυηση θα το περιμενω οσο χρειαστει. Αν αγορασω ρολοι απο τον AD της Σαντορίνης και το παω στον Κεσσαρη θα εχω προβλημα? φανταζομαι πως οχι μιας και οι δυο ανήκουν στο δίκτυο των επίσημων dealers.



Φίλε μου, αν το ρολόι που θα πάρεις έχει Inhouse μηχανή, απ' όπου και αν το πάρεις στο Μιλάνο, στο PSC, θα πάει αν χρειαστεί κάτι.


EDIT : και τώρα που θυμήθηκα κάτι, στα πλαίσια της εγγύησης και Inhouse να μην έχει πάλι στο Μιλάνο θα πάει ( με πολύ μικρή επιφύλαξη, γι αυτό).

Αποσυνδεδεμένος svl

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10979
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #3807 στις: Σεπτέμβριος 24, 2014, 10:06:59 μμ »
Πάνο, δεν είναι ακριβώς έτσι.


Τις ακριβείς διαδικασίες τις γνωρίζουν μόνο η μητρική εταιρεία και το σέρβις του Καίσαρη.


nilaz, από όπου και να πάρεις το ρολόι, σε καλύπτει το σέρβις της αντιπροσωπείας.

Σε ένα ρώσικο φόρουμ που τελευταία παρακολουθώ, εμφανίσθηκε πέρισυ ένας τύπος και αναφέροντας ότι βρίσκεται στη Ρόδο, ρώτησε τα μέλη αν αξίζει να αγοράσει ένα 312 απο εκεί.
Αμέσως πετάχτηκαν αρκετοί που του συνέστησαν να το πάρει χωρίς δεύτερη σκέψη, ιδίως γιατί συμφέρει.
Ο ένας του έλεγε "πάρτο, έχω και εγώ αγοράσει από εκεί, δώσε και χαιρετίσματα στον ιδιοκτήτη απο τον τάδε"', άλλος "εγώ έχω πάρει για μένα και τη γυναίκα μου", άλλος "εγώ έχω πάρει απο τον ίδιο δέκα ρολόγια, πέστου για μένα να σου κάνει και μεγαλύτερη έκπτωση" κλπ.
Μέχρι που κάποιος ανέβασε φωτό του καταστήματος στην οποία εικονίζεταιι μια κυρία, για την οποία υπήρξε διχογνωμία για το αν είναι η μητέρα ή η θεία του ιδιοκτήτη... ;D

Επειδή ανταλλάχθηκαν διάφορες εμπειρίες, απο αγορές στην Ευρώπη και στο Ντουμπάι, τελικά κατέληξαν να συμφωνήσουν ότι απο τις καλύτερες τιμές μπορεί να βρει κανείς στην Ελλάδα..

(για την ιστορία, ο τύπος αγόρασε τελικά απο Ρόδο, του έκαναν έκπτωση, αλλά δεν του έδωσαν δώρο και πανευτυχής, ανέβασε νήμα με τίτλο "Το ελληνικό μου 312").

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #3808 στις: Σεπτέμβριος 24, 2014, 10:59:21 μμ »
Πάνο, δεν είναι ακριβώς έτσι.


Τις ακριβείς διαδικασίες τις γνωρίζουν μόνο η μητρική εταιρεία και το σέρβις του Καίσαρη.

Σπύρο για τα ρολόγια με inhouse είμαι 100% σίγουρος.

Για τα ρολογια με ETA/UNITAS, περιμένω απάντηση από ένα φίλο για να  επιβεβαιώσω αυτό που έγραψα παραπάνω.

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #3809 στις: Σεπτέμβριος 24, 2014, 11:01:38 μμ »
Σπύρο για τα ρολόγια με inhouse είμαι 100% σίγουρος.

Για τα ρολογια με ETA/UNITAS, περιμένω απάντηση από ένα φίλο για να  επιβεβαιώσω αυτό που έγραψα παραπάνω.

Yes. Τα ρολόγια με in-house πάνε μόνο στην PANERAI. Επιβεβαιώνω και εγώ.
Για τα άλλα ΔΞ/ΔΑ (δεν ξέρω, δεν απαντώ).

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #3810 στις: Σεπτέμβριος 27, 2014, 12:51:36 μμ »
O Torsten ASAP ανέλαβε το PaneraiServiceCenter στο Texas ;   :?







Αποσυνδεδεμένος DOCORTHO

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3233
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #3811 στις: Σεπτέμβριος 27, 2014, 03:00:02 μμ »
Ωχ!! :? :? :?

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #3812 στις: Σεπτέμβριος 28, 2014, 11:08:27 πμ »
 :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing:

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #3813 στις: Σεπτέμβριος 28, 2014, 06:00:23 μμ »
 ](*,) :?

 :dielaughing: :dielaughing:
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος Sag997

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1883
  • History is a set of lies agreed upon. -Napoleon-
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #3814 στις: Σεπτέμβριος 28, 2014, 06:06:10 μμ »
Aυτά βλέπεις και καταλαβαίνεις οτι τα επίσημα Service απέχουν πολύ από αυτό που βλέπουμε στα video.. 

dpsaromialos

  • Επισκέπτης
Απ: PANERAI
« Απάντηση #3815 στις: Σεπτέμβριος 28, 2014, 09:27:21 μμ »

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #3816 στις: Σεπτέμβριος 28, 2014, 09:35:56 μμ »
Panerai Novelties..

http://www.paneraiwandw.com/index.php/en




Το 'βλεπα χτες
RADIOMIR 1940 3 DAYS MARINA MILITARE ACCIAIO
( Ø 47 MM ) / PAM00587










Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #3817 στις: Σεπτέμβριος 28, 2014, 09:40:49 μμ »
RADIOMIR 1940 3 DAYS AUTOMATIC ACCIAIO
( Ø 45 MM ) / PAM00572





P.4000  με μικρορότορα







Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #3818 στις: Σεπτέμβριος 28, 2014, 09:42:19 μμ »
Και δώστου εγκεφαλικά...............

dpsaromialos

  • Επισκέπτης
Απ: PANERAI
« Απάντηση #3819 στις: Σεπτέμβριος 28, 2014, 09:45:50 μμ »
RADIOMIR 1940 3 DAYS AUTOMATIC ACCIAIO
( Ø 45 MM ) / PAM00572





P.4000  με μικρορότορα









Πολύ όμορφα Πάνο, δε ξέρω από τιμές τι θα γίνει...