Αποστολέας Θέμα: CERTIFICATE ΕΙΔΙΚΗΣ ΕΚΔΟΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟ PROJECT TOY WAKMANN  (Αναγνώστηκε 24066 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kosdome6

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7259
    • Προφίλ
CERTIFICATE ΕΙΔΙΚΗΣ ΕΚΔΟΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟ PROJECT TOY WAKMANN
« στις: Ιανουάριος 04, 2013, 05:13:07 μμ »
Μετά από συνεργασία με την συντονιστική ομάδα του project για το Πιστοποιητικό Γνησιότητας που θα συνοδεύει το ρολόι, σας παρουσιάζω το Υπόδειγμα που επεξεργάστηκα :



Θα ήθελα επίσης να προσθέσω ότι, κατόπιν συνεννοήσεως με την ομάδα συντονισμού, είναι δυνατό να αναγραφεί στο πιστοποιητικό, ταυτόχρονα το Ονοματεπώνυμο μαζί με το nickname, για όποιο μέλος το επιθυμεί  ;)

Ευχαριστώ
Κώστας
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 04, 2013, 05:22:46 μμ από kosdome6 »
This post contains 100% recycled electrons

jim teo

  • Επισκέπτης
Απ: CERTIFICATE ΕΙΔΙΚΗΣ ΕΚΔΟΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟ PROJECT TOY WAKMANN
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 04, 2013, 07:56:58 μμ »
Κώστα,με μια πρώτη ματιά δείχνει πολύ ωραίο.
Επίσης πολύ καλό που μας δίνεται η δυνατότητα αναγραφής ονοματεπώνυμου και nickname μαζί,για όσους ενδιαφέρονται.

Θα ήθελα μόνο να επισημάνω το εξής.
Απο τη στιγμή που στο ίδιο μας το φόρουμ αυτοχαρακτηριζόμαστε ως "The Hellenic Wrist & Pocket Watch Enthusiasts Forum" και απο τη στιγμή που το πιστοποιητικό είναι γραμμένο όλο στα Αγγλικά,δεν καταλαβαίνω που κολλάει το "Ηorlogerie".Με την ίδια λογική γιατί να μη γράψουμε "Hellenic Relojería Forum";
Καμιά φορά στην προσπάθειά μας να εντυπωσιάσουμε,πετυχαίνουμε ακριβώς το αντίθετο.
Πολύ πιθανόν βέβαια να μην είναι δική σου επινόηση αλλά να υπήρχε ήδη στο υπόδειγμα που πήρες στα χέρια σου.
Για να μην παρεξηγηθώ,δεν προσπαθώ να κάνω τον έξυπνο αλλά,στα δικά μου μάτια τουλάχιστον,δε χτυπάει και τόσο ωραία.

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: CERTIFICATE ΕΙΔΙΚΗΣ ΕΚΔΟΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟ PROJECT TOY WAKMANN
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 04, 2013, 09:02:22 μμ »
Αγαπητε φιλε Kωστα,

Για ακομη μια φορα -πλεον και απο αυτο το νημα- ευχαριστουμε πολυ για τη συμβολη σου και την πολυ ωραια επεξεργασια του πιστοποιητικου εκδοσης του project!

Με εκτιμηση,
Watch-Collector
(Eκ μερους της Ομαδας Συν/σμου)
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: CERTIFICATE ΕΙΔΙΚΗΣ ΕΚΔΟΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟ PROJECT TOY WAKMANN
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 04, 2013, 10:42:37 μμ »
Θα ήθελα μόνο να επισημάνω το εξής.
Απο τη στιγμή που στο ίδιο μας το φόρουμ αυτοχαρακτηριζόμαστε ως "The Hellenic Wrist & Pocket Watch Enthusiasts Forum" και απο τη στιγμή που το πιστοποιητικό είναι γραμμένο όλο στα Αγγλικά,δεν καταλαβαίνω που κολλάει το "Ηorlogerie".Με την ίδια λογική γιατί να μη γράψουμε "Hellenic Relojería Forum";
Καμιά φορά στην προσπάθειά μας να εντυπωσιάσουμε,πετυχαίνουμε ακριβώς το αντίθετο.
Πολύ πιθανόν βέβαια να μην είναι δική σου επινόηση αλλά να υπήρχε ήδη στο υπόδειγμα που πήρες στα χέρια σου.
Για να μην παρεξηγηθώ,δεν προσπαθώ να κάνω τον έξυπνο αλλά,στα δικά μου μάτια τουλάχιστον,δε χτυπάει και τόσο ωραία.

Δημητρη,
Στο χωρο της ωρολογοποι'ι'ας υπαρχουν καποιοι διεθνως καθιερωμενοι οροι. Ενας εξ αυτων ειναι και ο ελληνικης αρχης "Ηorlogerie", με τον οποιο δηλωνεται η εννοια  ''ωρολογοποι'ι'α'' (Ηellenic Horlogerie Forum, κοινως Ελληνικο Φορουμ Ωρολογοποι'ι'ας), συνεπως η χρηση του μονον για λογους εντυπωσιασμου δεν εγινε.
Οσον αφορα την εκδοχη ''Relojería'', στην προκειμενη περιπτωση ειναι αστοχη.
Δεν υπαρχει κανενα υποδειγμα περαν απο το προηγουμενο επιτυχημενο πιστοποιητικο της ΖΕΝΟ, στο οποιο η ιδια ακριβως λεξη αναφεροταν!
Ωστοσο, κατι τετοιο επ ουδενι δεν αποκλειει τη χρηση του ''Wrist & Pocket Watch Enthusiasts'' το οποιο καλλιστα και μπορει να χρησιμοποιηθει. Προσωπικα δεν εχω καμια αντιρρηση εφοσον αρεσει, ισως μαλιστα μια τετοια αποδοση να φανταζει πιο οικεια...

Φιλικα,
Αρης
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: CERTIFICATE ΕΙΔΙΚΗΣ ΕΚΔΟΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟ PROJECT TOY WAKMANN
« Απάντηση #4 στις: Ιανουάριος 04, 2013, 11:12:47 μμ »
Aπλως, κρατω μια μικρη επιφυλαξη μηπως μια τετοια αποδοση ειναι λιγο φλυαρη:

''This WAKMANN Seahunter Diverwatch is one of only 36 special edition pieces made by TIMEKEEPER CHRONOMETRIE GmbH in collaboration with the Hellenic Wrist & Pocket Watch Enthusiasts Forum MyWatch.gr''

Φιλικα,
Αρης
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος physioman

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 988
    • Προφίλ
CERTIFICATE ΕΙΔΙΚΗΣ ΕΚΔΟΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟ PROJECT TOY WAKMANN
« Απάντηση #5 στις: Ιανουάριος 05, 2013, 02:06:34 πμ »
Aπλως, κρατω μια μικρη επιφυλαξη μηπως μια τετοια αποδοση ειναι λιγο φλυαρη:

''This WAKMANN Seahunter Diverwatch is one of only 36 special edition pieces made by TIMEKEEPER CHRONOMETRIE GmbH in collaboration with the Hellenic Wrist & Pocket Watch Enthusiasts Forum MyWatch.gr''

Φιλικα,
Αρης

Ναι, είναι αρκετά φλύαρη!
Ο μόνος λόγος που θα μπορούσε ίσως να γραφτεί αυτή η εκδοχή είναι για να διαφέρει λίγο το πιστοποιητικό από αυτό του Zeno.
Οπως και να έχει δεν υπάρχει νομίζω λόγος να κολλήσουμε σε αυτή την λεπτομέρεια.

Αποσυνδεδεμένος physioman

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 988
    • Προφίλ
CERTIFICATE ΕΙΔΙΚΗΣ ΕΚΔΟΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟ PROJECT TOY WAKMANN
« Απάντηση #6 στις: Ιανουάριος 05, 2013, 02:08:17 πμ »
Αν θέλετε ή έχετε αμφιβολίες ή το θεωρείτε πολύ σημαντικό στο τι θα γράφει το πιστοποιητικό ας πάμε σε ψηφοφορία!

Αποσυνδεδεμένος physioman

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 988
    • Προφίλ
CERTIFICATE ΕΙΔΙΚΗΣ ΕΚΔΟΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟ PROJECT TOY WAKMANN
« Απάντηση #7 στις: Ιανουάριος 05, 2013, 02:10:59 πμ »
Και επειδή γίνομαι φλύαρος τελειώνω με το να πω πολλά μπράβο στον φίλο Κώστα. Εκανε φοβερή δουλειά. Και μ´αρεσει πολύ και η λεπτομέρεια του λογότυπου που είναι στο background (συγγνώμη για το αγγλικό :) )

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS31

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1006
    • Προφίλ
Απ: CERTIFICATE ΕΙΔΙΚΗΣ ΕΚΔΟΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟ PROJECT TOY WAKMANN
« Απάντηση #8 στις: Ιανουάριος 05, 2013, 10:52:53 πμ »
Η δουλειά για το πιστοποιητικό είναι άψογη.  Το βλέπω υπερβολικό να μπλέκουμε σε ψηφοφορίες ακόμα και για αυτό

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: CERTIFICATE ΕΙΔΙΚΗΣ ΕΚΔΟΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟ PROJECT TOY WAKMANN
« Απάντηση #9 στις: Ιανουάριος 05, 2013, 11:09:50 πμ »
Μπορουμε επισης να κανουμε ψηφοφορια για το αν θελουμε ψηφοφορια..

Λεπτομερεια ειναι παιδια, δεν πιστευω πως χρειαζεται να ασχοληθουμε..

Αποσυνδεδεμένος sunsea

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 553
    • Προφίλ
Απ: CERTIFICATE ΕΙΔΙΚΗΣ ΕΚΔΟΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟ PROJECT TOY WAKMANN
« Απάντηση #10 στις: Ιανουάριος 05, 2013, 12:11:04 μμ »
Μετά από συνεργασία με την συντονιστική ομάδα του project για το Πιστοποιητικό Γνησιότητας που θα συνοδεύει το ρολόι, σας παρουσιάζω το Υπόδειγμα που επεξεργάστηκα :



Θα ήθελα επίσης να προσθέσω ότι, κατόπιν συνεννοήσεως με την ομάδα συντονισμού, είναι δυνατό να αναγραφεί στο πιστοποιητικό, ταυτόχρονα το Ονοματεπώνυμο μαζί με το nickname, για όποιο μέλος το επιθυμεί  ;)

Ευχαριστώ
Κώστας


Φιλε Κωστα, συγχαρητηρια !
"Ho attraversato oceani,eplorato i continenti e conquistato le
 altitudini...
 alla ricerca del mio "Tempo"  ''Διεσχισα τους ωκεανους,εξερευνησα τις ηπειρους και κατεκτησα   τα υψη...  προς αναζητηση του ''Χρονου" μου       Vivere veramente,non puramente trascorrere i giorni.

Αποσυνδεδεμένος physioman

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 988
    • Προφίλ
CERTIFICATE ΕΙΔΙΚΗΣ ΕΚΔΟΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟ PROJECT TOY WAKMANN
« Απάντηση #11 στις: Ιανουάριος 05, 2013, 12:49:12 μμ »
Ετσι πιστεύω και γω. Είναι υπερβολή να πάμε σε ψηφοφορία γι'αυτό. Ξανά μπράβο Κώστα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος antonio-titanium

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 642
    • Προφίλ
Απ: CERTIFICATE ΕΙΔΙΚΗΣ ΕΚΔΟΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟ PROJECT TOY WAKMANN
« Απάντηση #12 στις: Ιανουάριος 05, 2013, 01:03:58 μμ »
Μια λεπτομερια μόνο να παρατηρήσω :Στο logo του forum που φαίνεται ως φόντο πίσω από το no edition κτλ πάνω δεξιά στο  w στη  γωνία πριν αρχίσει να προεξέχει το βέλος θέλει λίγο επιπλέον
"επεξεργασία " γιατί φαίνεται  σαν τεθλασμένη γραμμή . μπορεί να είναι και η ιδέα μου!! απλά το αναφέρω

Αποσυνδεδεμένος kosdome6

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7259
    • Προφίλ
Απ: CERTIFICATE ΕΙΔΙΚΗΣ ΕΚΔΟΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟ PROJECT TOY WAKMANN
« Απάντηση #13 στις: Ιανουάριος 05, 2013, 01:11:52 μμ »
Μια λεπτομερια μόνο να παρατηρήσω :Στο logo του forum που φαίνεται ως φόντο πίσω από το no edition κτλ πάνω δεξιά στο  w στη  γωνία πριν αρχίσει να προεξέχει το βέλος θέλει λίγο επιπλέον
"επεξεργασία " γιατί φενετε σαν τεθλασμένη γραμμή . μπορεί να είναι και η ιδέα μου!! απλά το αναφέρω

Στο αρχικό έγγραφο σε κειμενογράφο δεν φαίνεται. Στην μετατροπή σε PDF δεν φαίνεται. Σε δοκιμαστική εκτύπωση σε Α4 δεν φαίνεται. Οταν όμως πήγα και το μετέτρεψα σε jpg για να το ανεβάσω στο forum, τσουπ ....  πετάχτηκε αυτή η ατέλεια σαν P@@tsa.  >:(
Τί να πω. Πάντως στα πιστοποιητικά δεν θα φαίνεται.
Πάντως Αντώνη σε σκέφτηκα προχθές που προσπαθούσα να φτιάξω ένα μεγάλο jpg αυτού του logo γιατί δεν έχω image-processor και με παίδεψε. Αν πάντως το έχεις ήδη φτιάξει σε ένα ικανοποιητικό μέγεθος (800 Χ 800) περίπου και το έχεις σε format εικόνας (jpg, pcx, κλπ) τότε είναι ευπρόσδεκτο να μου το στείλεις  ;)

Κώστας
This post contains 100% recycled electrons

Αποσυνδεδεμένος kosdome6

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7259
    • Προφίλ
Απ: CERTIFICATE ΕΙΔΙΚΗΣ ΕΚΔΟΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟ PROJECT TOY WAKMANN
« Απάντηση #14 στις: Ιανουάριος 05, 2013, 01:23:43 μμ »
Κώστα,με μια πρώτη ματιά δείχνει πολύ ωραίο.
Επίσης πολύ καλό που μας δίνεται η δυνατότητα αναγραφής ονοματεπώνυμου και nickname μαζί,για όσους ενδιαφέρονται.

Θα ήθελα μόνο να επισημάνω το εξής.
Απο τη στιγμή που στο ίδιο μας το φόρουμ αυτοχαρακτηριζόμαστε ως "The Hellenic Wrist & Pocket Watch Enthusiasts Forum" και απο τη στιγμή που το πιστοποιητικό είναι γραμμένο όλο στα Αγγλικά,δεν καταλαβαίνω που κολλάει το "Ηorlogerie".Με την ίδια λογική γιατί να μη γράψουμε "Hellenic Relojería Forum";
Καμιά φορά στην προσπάθειά μας να εντυπωσιάσουμε,πετυχαίνουμε ακριβώς το αντίθετο.
Πολύ πιθανόν βέβαια να μην είναι δική σου επινόηση αλλά να υπήρχε ήδη στο υπόδειγμα που πήρες στα χέρια σου.
Για να μην παρεξηγηθώ,δεν προσπαθώ να κάνω τον έξυπνο αλλά,στα δικά μου μάτια τουλάχιστον,δε χτυπάει και τόσο ωραία.


Δημήτρη γεια & καλή χρονιά (μια και μας την έσκασες χθες από το flocafe)  ???  ::)
Το παραπάνω κείμενο το πήρα αυτούσιο (copy-paste) από το προηγούμενο πιστ/κο για το Zeno. Συμφωνώ κατ' αρχήν μαζί σου γιατί κι εγώ είχα κάνει πριν από 2 χρόνια την ίδια σκέψη, γιατί να είναι το κείμενο στα αγγλικά αλλά ο όρος "Ηorlogerie" στα γαλλικά;   :-\
Google-άροντας όμως τότε στο internet ανακάλυψα ότι ο όρος είναι διεθνής & χρησιμοποιείται ευρέως και στα αγγλικά.
Δες πχ εδώ : http://en.wikipedia.org/wiki/Manufacture_d%27horlogerie
Προφανώς, προήλθε από την Ελβετία, που όντας μια τρίγλωσση χώρα, επέβαλε τους γαλλόφωνους όρους, στην αρχή στα αλλόφωνα καντόνια της και αργότερα στον υπόλοιπο κόσμο επειδή είναι η πατρίδα της ωρολογοποιίας.

Κ.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 05, 2013, 01:32:46 μμ από kosdome6 »
This post contains 100% recycled electrons

jim teo

  • Επισκέπτης
Απ: CERTIFICATE ΕΙΔΙΚΗΣ ΕΚΔΟΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟ PROJECT TOY WAKMANN
« Απάντηση #15 στις: Ιανουάριος 05, 2013, 03:21:15 μμ »
Δημήτρη γεια & καλή χρονιά (μια και μας την έσκασες χθες από το flocafe)  ???  ::)
Το παραπάνω κείμενο το πήρα αυτούσιο (copy-paste) από το προηγούμενο πιστ/κο για το Zeno. Συμφωνώ κατ' αρχήν μαζί σου γιατί κι εγώ είχα κάνει πριν από 2 χρόνια την ίδια σκέψη, γιατί να είναι το κείμενο στα αγγλικά αλλά ο όρος "Ηorlogerie" στα γαλλικά;   :-\
Google-άροντας όμως τότε στο internet ανακάλυψα ότι ο όρος είναι διεθνής & χρησιμοποιείται ευρέως και στα αγγλικά.
Δες πχ εδώ : http://en.wikipedia.org/wiki/Manufacture_d%27horlogerie
Προφανώς, προήλθε από την Ελβετία, που όντας μια τρίγλωσση χώρα, επέβαλε τους γαλλόφωνους όρους, στην αρχή στα αλλόφωνα καντόνια της και αργότερα στον υπόλοιπο κόσμο επειδή είναι η πατρίδα της ωρολογοποιίας.

Κ.

Κωστή,Καλή Χρονιά και σε 'σένα κι εύχομαι ότι καλύτερο,πάνω απ' όλα με υγεία.
Χαίρομαι που δεν είμαι ο μόνος που είχε αυτή την απορία.
Όντως πρόκειται για μια διεθνή ορολογία,το επιβεβαίωσε και ο Άρης άλλωστε,παρ' όλα αυτά όμως εξακολουθεί να μου χτυπαέι άσχημα.Ως εδώ όμως.Ούτε εγώ πιστεύω ότι χρειάζεται να το αναλύσουμε περισσότερο.
Αν γίνεται να αντικατασταθεί με το "Watch",έχει καλώς.Δε μπορεί,δε χάλασε κι ο κόσμος.
Εδώ αποδεχτήκαμε άλλα κι άλλα σε ότι αφορά το project,το πιστοποιητικό μας μάρανε;
Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου.Θα τα πούμε στον επόμενο καφέ.

Μια λεπτομερια μόνο να παρατηρήσω :Στο logo του forum που φαίνεται ως φόντο πίσω από το no edition κτλ πάνω δεξιά στο  w στη  γωνία πριν αρχίσει να προεξέχει το βέλος θέλει λίγο επιπλέον
"επεξεργασία " γιατί φαίνεται  σαν τεθλασμένη γραμμή . μπορεί να είναι και η ιδέα μου!! απλά το αναφέρω

Χαίρομαι που έκανες αυτή την παρατήρηση γιατί κι εγώ ήθελα απο χθες να κάνω μια επισήμανση αλλά δίσταζα,μήπως χαρακτηριστώ υπερβολικά ψείρας.Όχι πως δεν είμαι.
Έτσι αρκέστηκα στο να ρωτήσω τον Άρη,αν θα μας στείλει καμιά φωτογραφία ο Γερμανός με το logo τυπωμένο.
Παρατηρώντας λοιπόν κι εγώ το λογότυπο στο πιστοποιητικό,διαπίστωσα ότι στα βελάκια,ειδικά στο πάνω δεξιά,υπάρχουν κάποιες ατέλειες οι οποίες δε θα ήθελα να αποτυπωθούν στο καντράν του ρολογιού.

Η πρώτη ατέλεια είναι ότι τα εσωτερικά βελάκια δεν είναι απόλυτα κεντραρισμένα,σε σχέση με τα εξωτερικά (με το περίγραμμά τους δηλαδή).Ειδικά το πάνω βελάκι είναι μετατοπισμένο πιο πολύ προς τα δεξιά.Το ίδιο ισχύει και για το κάτω.Πρέπει λίγο να κεντραριστεί γιατί κι αυτό κλίνει προς τα δεξιά.


Η δεύτερη ατέλεια είναι η απόσταση που έχουν τα δυο βελάκια απο το υπόλοιπο "σώμα" του λογότυπου.
Αν παρατηρήσει κανείς την απόσταση που έχει το πάνω βέλος απο το υπόλοιπο "σώμα",θα διαπιστώσει ότι είναι πολύ μεγαλύτερη απο αυτήν που έχει το κάτω.
 


Στην περίπτωση που έχει δοθεί κατ' αυτόν τον τρόπο το λογότυπο στο Γερμανό,κρίνω απαραίτητο να διορθωθεί.

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: CERTIFICATE ΕΙΔΙΚΗΣ ΕΚΔΟΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟ PROJECT TOY WAKMANN
« Απάντηση #16 στις: Ιανουάριος 05, 2013, 03:30:27 μμ »
Δεν έχει φως το συρτάρι μου οπότε δε θα φαίνεται  :P :P :P

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: CERTIFICATE ΕΙΔΙΚΗΣ ΕΚΔΟΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟ PROJECT TOY WAKMANN
« Απάντηση #17 στις: Ιανουάριος 05, 2013, 04:41:23 μμ »
φακ ιτ γιεα. και εδω διαφωνιες  ;D
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος physioman

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 988
    • Προφίλ
CERTIFICATE ΕΙΔΙΚΗΣ ΕΚΔΟΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟ PROJECT TOY WAKMANN
« Απάντηση #18 στις: Ιανουάριος 05, 2013, 06:20:27 μμ »
Παιδιά μην το ψάχνετε παραπάνω. Ξέρω γιατί ο Κώστας έκανε αυτά τα λάθη. Και αν αναρωτιέστε γιατί θα σας δώσω την απάντηση........Για το μάτι βρε ¨κουτά¨ !! :D :D Θα το ματιάζαμε το παιδί και για να τη γλιτώσει είπε να κάνει ένα δυο λαθάκια. Το γ.......α το θέμα έέε? :D :D
Off Topic :) :)

Αποσυνδεδεμένος physioman

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 988
    • Προφίλ
CERTIFICATE ΕΙΔΙΚΗΣ ΕΚΔΟΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟ PROJECT TOY WAKMANN
« Απάντηση #19 στις: Ιανουάριος 05, 2013, 06:23:39 μμ »
Ααα, και προς αποφυγή παρεξηγήσεων λόγω γραπτού λόγου, κάνω πλάκα εννοείται. Δεν έχω σκοπό να κοροϊδέψω κανέναν!!