Αποστολέας Θέμα: Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ-ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ PROJECT (!)  (Αναγνώστηκε 226424 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος time_ keeper

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 374
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ-ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ PROJECT (!)
« Απάντηση #760 στις: Μάρτιος 25, 2013, 10:26:00 μμ »
Τί ώρα πετάω; :pipedown: :axe: :smt062

σε συνοδεύω ευχαρίστως!

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS31

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1002
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ-ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ PROJECT (!)
« Απάντηση #761 στις: Μάρτιος 25, 2013, 10:29:31 μμ »
Αν σας ενδιαφέρει έλαβα mail από το Γερμανό που μου απαντάει σε σχετικό ερώτημα που του είχα κάνει και μου λέει ότι ακόμα δεν είναι σε θέση να δώσει μία εκτίμηση για το χρόνο παράδοσης του ρολογιού.  Τελικά ακόμα και οι ποιο υπομονετικοί θα αναγκαστούν να ακολουθήσουν το παράδειγμα του jim.

Αποσυνδεδεμένος Coral

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1427
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ-ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ PROJECT (!)
« Απάντηση #762 στις: Μάρτιος 25, 2013, 10:32:08 μμ »


Παράθεση από: time_ keeper στις Σήμερα στις 11:26:00 μμ>
Παράθεση
σε συνοδεύω ευχαρίστως!
εσυ να κατσεις στ αυγα σου να δεις το πολεξ που θα σου μοστραρω  :)


WIP ολου του κοσμου ενωθειτε.

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ-ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ PROJECT (!)
« Απάντηση #763 στις: Μάρτιος 25, 2013, 10:33:06 μμ »
Καταρχήν θα ήθελα να πω ένα μεγάλο μπράβο στον Άρη για ότι κάνει για όλους μας. Σίγουρα δεν μπορεί κανείς να πει ότι φταίει σε κάτι και να μην ξεχνάμε ότι ο άνθρωπος έχει χάσει και ένα αγαπημένο συγγενικό του πρόσωπο πρόσφατα. Απ'την άλλη δεν μπορώ να μην αναγνωρίσω και τις καλοπροαίρετες προειδοποίησεις του Δημήτρη πριν 2 εβρομαδες,συμφωνώ μαζί του για 2 φορά.Ο γερμανός αποδείχτηκε πολύ κακός επαγγελματίας και ανάξιος εμπορος.Εγώ έχω στείλει το ρολόι μου πίσω λόγω του φαγωμενου λεπτοδεικτη που παρέλαβα,αν δεν τοποθετηθει ο ίδιος,δηλαδή ο γνωστός μακρύς μπλε που ξέρουμε από την αρχή,θα ζητήσω και εγώ τα χρήματα μου πίσω και το κυριότερο θα χάσω και εγώ την ευγένεια που με διακρίνει, ως προς τον γερμανό.
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος time_ keeper

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 374
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ-ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ PROJECT (!)
« Απάντηση #764 στις: Μάρτιος 25, 2013, 10:37:44 μμ »

Παράθεση από: time_ keeper στις Σήμερα στις 11:26:00 μμ
εσυ να κατσεις στ αυγα σου να δεις το πολεξ που θα σου μοστραρω  :)




θα σου ευχηθώ κατάλληλα αν κανεις το λαθος και γινεις προδότης.....

θα σου κανω ενα θεμα, ολο δικο σου!!!  :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing:

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ-ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ PROJECT (!)
« Απάντηση #765 στις: Μάρτιος 25, 2013, 10:40:47 μμ »
Αρη, αν εχεις την καλοσυνη, για να μην του στελνουμε mail ενας-ενας, στειλτου εσυ ενα και πες του οτι τα μελη δεν συμφωνουν καθολου με τους νεους δεικτες και ειναι πολυ δυσαρεστημενοι με τη συγκεκριμενη αλλαγη.

Για τα λουρια, και μιλαω μονο για τον εαυτο μου για το συγκεκριμενο, δεν εχω προβλημα.


Sent from my iPhone using Tapatalk 2
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος Coral

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1427
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ-ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ PROJECT (!)
« Απάντηση #766 στις: Μάρτιος 25, 2013, 10:41:05 μμ »
Παράθεση
εσυ να κατσεις στ αυγα σου να δεις το πολεξ που θα σου μοστραρω  [/size]
Παράθεση
θα σου ευχηθώ κατάλληλα αν κανεις το λαθος και γινεις προδότης..... θα σου κανω ενα θεμα, ολο δικο σου!!!     
[/size]



ειδες ουτε στο γραπτο με θελει,ρολεχ ηθελα,πολεξ βγηκε,δεν ειναι το ριζικο μου τελικα  :)
WIP ολου του κοσμου ενωθειτε.

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ-ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ PROJECT (!)
« Απάντηση #767 στις: Μάρτιος 25, 2013, 10:42:50 μμ »
Θοδωρη συγγνωμη, περα απο τους δεικτες, η συμπεριφορα του εχει αρχισε ι να γινεται προσβλητικη.

Αποσυνδεδεμένος Coral

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1427
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ-ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ PROJECT (!)
« Απάντηση #768 στις: Μάρτιος 25, 2013, 10:45:04 μμ »


Παράθεση από: andrey_ στις Σήμερα στις 11:42:50 μμ>
Παράθεση
Θοδωρη συγγνωμη, περα απο τους δεικτες, η συμπεριφορα του εχει αρχισε ι να γινεται προσβλητικη.

σκασμος γουγουνι


WIP ολου του κοσμου ενωθειτε.

Αποσυνδεδεμένος DaSLaM

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 65
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ-ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ PROJECT (!)
« Απάντηση #769 στις: Μάρτιος 25, 2013, 10:46:46 μμ »
Το θεμα ειναι να βρεθει ο καταλληλοτερος τροπος χειρισμου της ολης καταστασης,ωστε να εχουμε ολοι το αποτελεσμα που θελουμε και πρεπει!!

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ-ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ PROJECT (!)
« Απάντηση #770 στις: Μάρτιος 25, 2013, 10:47:05 μμ »
Πώς στο διάολο πετυχαίνεις μεγαλύτερη γραμματοσειρά στην παράθεση;

Αποσυνδεδεμένος Coral

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1427
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ-ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ PROJECT (!)
« Απάντηση #771 στις: Μάρτιος 25, 2013, 10:49:46 μμ »


Παράθεση από: andrey_ στις Σήμερα στις 11:47:05 μμ>
Παράθεση
Πώς στο διάολο πετυχαίνεις μεγαλύτερη γραμματοσειρά στην παράθεση;

ΜΠΑΑΑΑΑ θελουμε και τσαμπα μαθηματα;


WIP ολου του κοσμου ενωθειτε.

Αποσυνδεδεμένος time_ keeper

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 374
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ-ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ PROJECT (!)
« Απάντηση #773 στις: Μάρτιος 25, 2013, 10:58:36 μμ »
Ο τύπος δεν παίζεται με τίποτα,τώρα είδα τα e-mails μου.Του είχα ζητήσει να μου τυπώσει το logo στο μαύρο λουράκι και αυτός κατάλαβε αλλά ' ντι άλλων,μου ζητάει 100 ευρώ για να μου τυπώσει μάλλον ολογράφως το mywatch.  :o :P
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος ITS

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 240
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ-ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ PROJECT (!)
« Απάντηση #774 στις: Μάρτιος 25, 2013, 10:59:30 μμ »
Λοιπόν παιδιά ο τύπος ειναι λίγο μπερδεμενος  ???
Αυτά που λέει & προτείνει ειναι τουλάχιστον αντί-επαγγελματικά για να μην πω τπτ άλλο.
Ολοι βέβαια συμφωνούμε (τουλαχιστον εγω το εννοω) πως ο Αρης έτρεξε παιδευτηκε κ προσπάθησε για το καλύτερο.

Εγω έχω το gmt. Αλλο περίμενα κ άλλο πήρα (σχεδιαστικά) απλά έτυχε να μου αρέσει παραπάνω... Ζαριά έριξε βέβαια δεν ερωτηθηκα. Οσο για τους κοντους δείκτες ειλικρινά πιο πολυ μου αρέσουν...
Συμφωνώ όμως με το καθένα που θέλει αυτο ακριβώς που πλήρωσε.
Μέγα το της θαλάσσης κράτος.

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ-ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ PROJECT (!)
« Απάντηση #775 στις: Μάρτιος 25, 2013, 11:01:04 μμ »
Περιμένετε λίγο παιδιά και πιστεύω πως θα δοθεί λύση, άλλωστε δεν μιλάμε και για δύσκολους να βρεθούν δείκτες ;)

Δημιουργείται και θέμα με τα πολλά mail και ίσως μπερδευτούμε χειρότερα. Ας επικοινωνήσει ο Άρης εκ μέρους όλων, όπως σωστά είπε ο Θοδωρής.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 26, 2013, 02:09:28 πμ από GiannisH »


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ-ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ PROJECT (!)
« Απάντηση #776 στις: Μάρτιος 25, 2013, 11:02:20 μμ »
Αρη, αν εχεις την καλοσυνη, για να μην του στελνουμε mail ενας-ενας, στειλτου εσυ ενα και πες του οτι τα μελη δεν συμφωνουν καθολου με τους νεους δεικτες και ειναι πολυ δυσαρεστημενοι με τη συγκεκριμενη αλλαγη.

Θοδωρη, το εχω κανει ηδη! Συντομα θα εχω απαντηση...
Οσον αφορα τους συγκεκριμενους δεικτες, ενδεικτικα τοποθετησε ενα ζευγος σε καντραν και τους προτεινε ως εναλλακτικη αντι των κοντων μπλε δεικτων...

Για τα λουρια, και μιλαω μονο για τον εαυτο μου για το συγκεκριμενο, δεν εχω προβλημα.

Tα λουρακια συμφωνα με οσα αναφερει σε μηνυμα του που εχω ηδη δημοσιευσει, χρωματικα θα ειναι τα ιδια.

One last point, where I could really need your help. As I wanna make sure, everything is really perfect now, I checked the straps, too. It turned out, that the quality of some of them was not good enough. I returned them to the producer.
 
Now I got the information, that those straps were some last pieces from the old edition and they have to produce them for us. But it would be middle of april, till we could get them. But they offered me another kind, that is brand new, better quality and a little bit more expensive. So I would like to offer your members an upgrade (without paying extra - of course) to those new straps. They are made in germany and with a hydro-oil-finish. They have exactly the same colors.  I had to put the page from the catalog onto my scanner - sorry for bad quality. But it is really the same color.
 
I had to give back 4 dark brown and 25 bright (called "camel" - the ones you called "honey gold"). All of the members are free to choose the upgrade now, or to receive the straps after I got them from our producer.
 
I just dont wanna wait for them, withoput sending the watches. I think, that for now our most important thing is, that all of your members receive their watches ASAP! So please let me know, if I should send the straps after I got them in aprox 3 weeks - or I send the more expensive version without paying anything extra. The watch will anyway arrive soon, with a black strap (polished buckles).


Φιλικα,
Αρης
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος ITS

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 240
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ-ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ PROJECT (!)
« Απάντηση #777 στις: Μάρτιος 25, 2013, 11:04:23 μμ »
Μη βάζεις και το χέρι σου στη φωτιά. Έχω δυο σιγουράκια.Τί ώρα πετάω; :pipedown: :axe: :smt062

Jim όλο κάτι ξέρεις κ όμως δεν μας λες!
Πες μας κ εμάς βρε αδερφε να γίνουμε σοφοτεροι..

ΥΓ. Πάντως εάν θέλετε Ισπανία ειμαι αυτή τη στιγμή.. Κάνω ένα τσουπ κ έφτασα Γερμανια
Χαχαχαχαχαα
Μέγα το της θαλάσσης κράτος.

Αποσυνδεδεμένος Yiangos

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 205
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ-ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ PROJECT (!)
« Απάντηση #778 στις: Μάρτιος 25, 2013, 11:38:36 μμ »
Ανευ κριτικής θα πω και εγω όχι για τους "νέους" δείκτες αν και πραγματικά δεν γνωρίζω τι δείκτες φορούσε το ρολόι μου. Και φυσικά δεν μπήκε στον κόπο ο Torsten να με πληροφορήσει απαντώντας στο mail μου.
Για τα λουράκια δεν έχω πρόβλημα.

Φιλικά Γιάννης
Οπου γης και Πατρίς...

Αποσυνδεδεμένος trikat

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 796
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ-ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ PROJECT (!)
« Απάντηση #779 στις: Μάρτιος 25, 2013, 11:45:53 μμ »
jim πολύ κριτική αλλα οφειλεις με την σειρα σου μια συγνώμη. Το αποτελεσμα ηταν απογοητευτικο, πολύ σωστά αντεδρασες αλλα αυτο δεν σημαίνει ότι την αποκλειστική ευθύνη εχουν αλλοι. Από την πρώτη μέρα υποστηριξες (και εσυ) το εργο σαν ευκαιρία - αληθεια εχεις δει ποτε WAKMANN απο κοντά? Πως αντεδρασες οταν καποιοι αλλοι πουλουσαν στα 250Ε? Οταν εχεις αυτοκτονικές τασεις δεν σου φταιει κανενας αλλος, πολύ αργά,
it's just a cost of doing business.
Κοιμιζει τους παντες...