Αποστολέας Θέμα: Απ: ομαδική αγορά ρολογιού αποψεις,σκεψεις  (Αναγνώστηκε 2616 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος salvador

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 74
    • Προφίλ
Απ: ομαδική αγορά ρολογιού αποψεις,σκεψεις
« στις: Μάρτιος 21, 2009, 11:59:09 μμ »
Γειά σε όλους

δεν ενδιαφέρομαι για τέτοιας κλάσης ρολόι ελπίζω κάποια ομαδική αγορά κάποτε μέσα απο αυτό το forum να ασχοληθεί με ενα αντικείμενο πόθου ενα ρολόι πραγματικά ΥΩ που μέσα απο μια ομαδική αγορά και σε τέτοιες εποχές μάλιστα θα κάνει κάθε εμπορο να κάνει εκπτώσεις γύρω στο 40% πράγμα απόλυτα εφικτό αφου εγώ μόνον για αγορά ενός τέτοιου ρολογιού πέτυχα έκπτωση 35% απο την αρχική καταλόγου οπότε καθένας φαντάζεται τι θα γίνει εάν παρουσιασθούν δέκα ανθρωποι που θα διαλέξουν δέκα ισως διαφορετικά ρολόγια μιάς και πιθανότατα ο καθένας έχει δικό του γούστο και μάλιστα οταν μιλάμε για  ρολόγια υψηλής κλάσης και αξίας.
Σάς εύχομαι να χαρείται το ρολόι που θα πάρετε αλλά κάποια στιγμή πρέπει να ασχοληθούμε με κάτι που πολλοί απο εμάς μπορούμε να το κανουν μόνον μια φορά στήν ζωή μας.

Φιλικά Σωτήρης   
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 22, 2009, 02:01:51 μμ από george_ »

Αποσυνδεδεμένος grecellin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3957
    • Προφίλ
Απ: ομαδική αγορά ρολογιού(guinand)
« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος 22, 2009, 01:54:00 πμ »
Φίλε salvador το ζήτημα προέκυψε μετά από τοποθετήσεις τριών παιδιών νεότερων από εσένα στο φόρουμ (Apostolis, antonis_ch, director). Στη συνέχεια προστέθηκε και ο george_, o οποίος στην επιθυμία μας έδωσε μια πιο συγκεκριμένη μορφή. Αυτό για μένα δείχνει δύο πράγματα. α) Σε κάθε καλή και υλοποιήσιμη πρόταση το φόρουμ και οι υπεύθυνοι έχουν θετική στάση. β) Κάποια πράγματα υλοποιούνται με συγκεκριμένες προτάσεις και όχι περιμένοντας από τους άλλους να κάνουν αυτό που "πρέπει".
Πάντως ειλικρίνα σε ευχαριστώ για την ευχή σου και ελπίζω να πραγματοποιηθεί και η δική σου επιθυμία, ίσως και με τη δική μου συμμετοχή.

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: ομαδική αγορά ρολογιού(guinand)
« Απάντηση #2 στις: Μάρτιος 22, 2009, 02:17:17 πμ »
Γειά σε όλους

δεν ενδιαφέρομαι για τέτοιας κλάσης ρολόι ελπίζω κάποια ομαδική αγορά κάποτε μέσα απο αυτό το forum να ασχοληθεί με ενα αντικείμενο πόθου ενα ρολόι πραγματικά ΥΩ που μέσα απο μια ομαδική αγορά και σε τέτοιες εποχές μάλιστα θα κάνει κάθε εμπορο να κάνει εκπτώσεις γύρω στο 40% πράγμα απόλυτα εφικτό αφου εγώ μόνον για αγορά ενός τέτοιου ρολογιού πέτυχα έκπτωση 35% απο την αρχική καταλόγου οπότε καθένας φαντάζεται τι θα γίνει εάν παρουσιασθούν δέκα ανθρωποι που θα διαλέξουν δέκα ισως διαφορετικά ρολόγια μιάς και πιθανότατα ο καθένας έχει δικό του γούστο και μάλιστα οταν μιλάμε για  ρολόγια υψηλής κλάσης και αξίας.
Σάς εύχομαι να χαρείται το ρολόι που θα πάρετε αλλά κάποια στιγμή πρέπει να ασχοληθούμε με κάτι που πολλοί απο εμάς μπορούμε να το κανουν μόνον μια φορά στήν ζωή μας.

Φιλικά Σωτήρης  

ο καθενας ειναι ενεργο μελος και μπορει να κανει τις προτασεις του

Αποσυνδεδεμένος VIWOW

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 552
    • Προφίλ
Απ: ομαδική αγορά ρολογιού(guinand)
« Απάντηση #3 στις: Μάρτιος 22, 2009, 02:28:39 πμ »
ΟΚ. Ομαδική αγορά Grande Complication Πλατίνα Limited Edition. Ποιός ενδιαφέρεται;;;

Φιλικά

Κωστής

ΥΓ. Εγώ πάντως, όχι......  :D
ΤΟ ΓΟΥΣΤΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ. ΔΙΑΛΕΓΩ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.

WINSTON CHURCHILL

Αποσυνδεδεμένος salvador

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 74
    • Προφίλ
Απ: ομαδική αγορά ρολογιού(guinand)
« Απάντηση #4 στις: Μάρτιος 22, 2009, 09:35:23 πμ »
ΟΚ. Ομαδική αγορά Grande Complication Πλατίνα Limited Edition. Ποιός ενδιαφέρεται;;;

Φιλικά

Κωστής

ΥΓ. Εγώ πάντως, όχι......  :D





οπως πάντα υπερβολικός και ακραίος.

Αποσυνδεδεμένος VIWOW

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 552
    • Προφίλ
Απ: ομαδική αγορά ρολογιού(guinand)
« Απάντηση #5 στις: Μάρτιος 22, 2009, 11:27:18 πμ »
Η υπερβολή είναι βασικό στοιχείο της ωρολογοποιίας. Διαφορετικά ποιός θα ήταν ο λόγος να δίνει κανείς τόσα χρήματα σε ένα perpetual calendar για να μαθαίνει με ασφάλεια τι ημέρα έχουμε, ή σε ένα tourbillon για να πληροφορείται την ώρα με λιγότερη ακρίβεια απ' ότι με ένα radio controlled ρολόι;

Γιατί όμως "διαγνώνεις" την υπερβολή πιό εύκολα απ' ότι το (επιτυχημένο ή μη) χιούμορ;  :D

Φιλικά

Κωστής
ΤΟ ΓΟΥΣΤΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ. ΔΙΑΛΕΓΩ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.

WINSTON CHURCHILL

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: ομαδική αγορά ρολογιού αποψεις,σκεψεις
« Απάντηση #6 στις: Μάρτιος 22, 2009, 02:03:34 μμ »
salvador εαν εχεις κατι στο μυαλο σου ,για μαρκα/μοντελο και εχεις κανει μια ερευνα αγορας σε καταστηματα ,μπορεις να κανεις την προταση σου και να συγκεντρωσεις μελη για ομαδικη αγορα.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 22, 2009, 02:28:53 μμ από george_ »

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: Απ: ομαδική αγορά ρολογιού αποψεις,σκεψεις
« Απάντηση #7 στις: Μάρτιος 22, 2009, 02:06:45 μμ »
Νέο φόρουμ www.Μyomadikiagora.gr  ;D ;D ;D
(πλάκα πλάκα, μακάρι)


Φιλικά
Δημήτρης

Αποσυνδεδεμένος salvador

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 74
    • Προφίλ
Απ: ομαδική αγορά ρολογιού(guinand)
« Απάντηση #8 στις: Μάρτιος 22, 2009, 02:09:50 μμ »
Η υπερβολή είναι βασικό στοιχείο της ωρολογοποιίας. Διαφορετικά ποιός θα ήταν ο λόγος να δίνει κανείς τόσα χρήματα σε ένα perpetual calendar για να μαθαίνει με ασφάλεια τι ημέρα έχουμε, ή σε ένα tourbillon για να πληροφορείται την ώρα με λιγότερη ακρίβεια απ' ότι με ένα radio controlled ρολόι;

Γιατί όμως "διαγνώνεις" την υπερβολή πιό εύκολα απ' ότι το (επιτυχημένο ή μη) χιούμορ;  :D

Φιλικά

Κωστής




Συμφωνώ απόλυτα.
Αν το βλέπεις έτσι το χιούμορ σου είναι λίγο εξεζητημένο ίσως λίγο δύσκολο να γίνει αντιληπτό.

Αποσυνδεδεμένος salvador

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 74
    • Προφίλ
Απ: ομαδική αγορά ρολογιού αποψεις,σκεψεις
« Απάντηση #9 στις: Μάρτιος 22, 2009, 02:13:41 μμ »
salvador εαν εχεις κατι στο μυαλο σου ,για μαρκα ,μοντελο και εχεις κανει μια ερευνα αγορας σε καταστηματα ,μπορεις να κανεις την προταση σου και να συγκεντρωσεις μελη για ομαδικη αγορα.




θα είμαι off topic αν την κάνω απο το συγκεκριμένο θέμα;

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: ομαδική αγορά ρολογιού αποψεις,σκεψεις
« Απάντηση #10 στις: Μάρτιος 22, 2009, 02:15:55 μμ »
εχεις βολιδοσκοπησει την αγορα και εισαι ετοιμος να προτεινεις μια ολοκληρωμενη προταση ?

ναι ανοιξε καπου αλλου καλυτερα

Αποσυνδεδεμένος nichrys4

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 318
    • Προφίλ
Απ: Απ: ομαδική αγορά ρολογιού αποψεις,σκεψεις
« Απάντηση #11 στις: Μάρτιος 23, 2009, 02:00:19 μμ »
αγαπητοι συμφορουμιστες

επειδη διαβαζω σε πολλες ενοτητες για μαζικη αγορα προτεινω να κινηθουμε προς αυτην την εταιρεια μιας και απο οτι εχω διαβασει δεν ειναι και λιγοι αυτοι που τους αρεσουν τα εν λογω μοντελα
πιστευω οτι και οι καιροι που διανυουμε ειναι και οι πιο καταλληλοι για να χτυπησουμε εκπτωσεις οταν σε αλλες περιοδους μας κοιταζαν με υφακι οταν προτειναμε να μας κανουν καποια καλυτερη τιμη
λοιπον γιατι οχι?

1)nichrys4

επομενος?

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: Απ: ομαδική αγορά ρολογιού αποψεις,σκεψεις
« Απάντηση #12 στις: Μάρτιος 23, 2009, 02:03:14 μμ »
αγαπητοι συμφορουμιστες

επειδη διαβαζω σε πολλες ενοτητες για μαζικη αγορα προτεινω να κινηθουμε προς αυτην την εταιρεια μιας και απο οτι εχω διαβασει δεν ειναι και λιγοι αυτοι που τους αρεσουν τα εν λογω μοντελα
πιστευω οτι και οι καιροι που διανυουμε ειναι και οι πιο καταλληλοι για να χτυπησουμε εκπτωσεις οταν σε αλλες περιοδους μας κοιταζαν με υφακι οταν προτειναμε να μας κανουν καποια καλυτερη τιμη
λοιπον γιατι οχι?

1)nichrys4

επομενος?

ανοιξε νεο θεμα και κανε τις προτασεις σου,κατι πιο ολοκληρωμενο ισως θα ηταν καλυτερο,αποψη μου

Αποσυνδεδεμένος IliasG

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2777
    • Προφίλ
Απ: ομαδική αγορά ρολογιού αποψεις,σκεψεις
« Απάντηση #13 στις: Μάρτιος 24, 2009, 01:19:31 μμ »
Λοιπον επειδη ΔΕΝ το βλεπω να κανουμε ομαδικη gouinand,ποιος ειναι συνυποψηφιος για Ω,ΡΟ?προφανως απο την εγχωρια αγορα.
Γιατί, "ναυάγησε" η ομαδική από Guinand?? :noidea:
Εγώ είχα την εντύπωση ότι αναμένουμε (οσονούπω ;D) εξελίξεις....

Πάντα φιλικά Ηλίας

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: ομαδική αγορά ρολογιού αποψεις,σκεψεις
« Απάντηση #14 στις: Μάρτιος 24, 2009, 01:41:56 μμ »
ναι αναμενουμε.

Γιατί, "ναυάγησε" η ομαδική από Guinand??

οχι ,θα το ειχατε μαθει !να πω ξανα  οτι  οποιος θελει να κανει ομαδικες αγορες μπορει να οργανωσει κατι  και να το προτεινει σε αλλους ενδιαφερομενους ,το φορουμ δεν εχει αναμειξη οσο γνωριζω.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 24, 2009, 01:54:54 μμ από george_ »