Αποστολέας Θέμα: Rolex Submariner LV vs GMT Batman  (Αναγνώστηκε 5077 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Rolex Submariner LV vs GMT Batman
« Απάντηση #40 στις: Ιανουάριος 20, 2023, 09:54:01 πμ »
Εν τω μεταξύ σε κανέναν δεν αρέσει πια το φόρουμ και η κουβέντα για αξίες, ενώ την ίδια στιγμή ΟΛΑ μηνύματα που έχω λάβει στο inbox τα τελευταία δύο χρόνια είναι περί διαθεσιμότητας, τιμών, καπέλων και επενδύσεων. Ούτε ένας άνθρωπος δε με ρώτησε κάτι για εμφάνιση ή λειτουργία ρολογιού. Φυσικά μιλάμε για δεκάδες μηνύματα, όχι ένα και δύο. Βέβαια θα μου πεις είμαι και ο χρηματιστής του φόρουμ
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 20, 2023, 10:17:56 πμ από maestro »

Αποσυνδεδεμένος PK73

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 129
    • Προφίλ
Απ: Rolex Submariner LV vs GMT Batman
« Απάντηση #41 στις: Ιανουάριος 20, 2023, 11:23:15 πμ »
δεν μου κάνει εντύπωση τότε η κάμψη που παρατηρείται, ωρολογιακό φόρουμ και ασχολούνται με το πόσο πιάνει ένα ρολόι οκ...
nafokieS

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: Rolex Submariner LV vs GMT Batman
« Απάντηση #42 στις: Ιανουάριος 20, 2023, 03:23:11 μμ »
Μιχάλη σε πιστεύω που λες ότι σου στέλνουν πμ "επενδυτικού" χαρακτήρα, αλλά πίστεψέ μας και εμάς, υπάρχουν μέλη του φόρουμ που σταμάτησαν να γράφουν επειδή ένοιωσαν ότι είχε κορεστεί το θέμα με τα ρόλεξ και το πόσο φοβερές επενδύσεις είναι σε άσχετα τόπικ. Εκεί να δεις inbox και προσωπικές συζητήσεις.
Οπότε το νόμισμα έχει δύο πλευρές.
ΩΣΤΟΣΟ, αφού πλέον η ρολεξ έχει τις δικές της γωνιές, πιστεύω θα γίνει προσπάθεια και παλιά μέλη να αρχίσουν πάλι να γράφουν και όλοι μας να συνεισφέρουμε στο φόρουμ και όχι μόνο με φωτό στο "τι φοράμε σήμερα".

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: Rolex Submariner LV vs GMT Batman
« Απάντηση #43 στις: Ιανουάριος 20, 2023, 08:12:22 μμ »
Εν τω μεταξύ σε κανέναν δεν αρέσει πια το φόρουμ και η κουβέντα για αξίες, ενώ την ίδια στιγμή ΟΛΑ μηνύματα που έχω λάβει στο inbox τα τελευταία δύο χρόνια είναι περί διαθεσιμότητας, τιμών, καπέλων και επενδύσεων. Ούτε ένας άνθρωπος δε με ρώτησε κάτι για εμφάνιση ή λειτουργία ρολογιού. Φυσικά μιλάμε για δεκάδες μηνύματα, όχι ένα και δύο. Βέβαια θα μου πεις είμαι και ο χρηματιστής του φόρουμ

Τι ακριβώς σου κάνει εντύπωση ???
Λογικό είναι τα πί έμ που λαμβάνεις να αφορούν μόνο σε μοντέλα/διαθεσιμότητες/dealers κλπ για Rolex.
Για SEIKO πίστευες ότι θα σε ρώταγε ο κόσμος ? :lol:

Απαντάς & μόνος σου άλλωστε :p

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: Rolex Submariner LV vs GMT Batman
« Απάντηση #44 στις: Ιανουάριος 20, 2023, 10:56:54 μμ »
Μιχάλη σε πιστεύω που λες ότι σου στέλνουν πμ "επενδυτικού" χαρακτήρα, αλλά πίστεψέ μας και εμάς, υπάρχουν μέλη του φόρουμ που σταμάτησαν να γράφουν επειδή ένοιωσαν ότι είχε κορεστεί το θέμα με τα ρόλεξ και το πόσο φοβερές επενδύσεις είναι σε άσχετα τόπικ. Εκεί να δεις inbox και προσωπικές συζητήσεις.
Οπότε το νόμισμα έχει δύο πλευρές.
ΩΣΤΟΣΟ, αφού πλέον η ρολεξ έχει τις δικές της γωνιές, πιστεύω θα γίνει προσπάθεια και παλιά μέλη να αρχίσουν πάλι να γράφουν και όλοι μας να συνεισφέρουμε στο φόρουμ και όχι μόνο με φωτό στο "τι φοράμε σήμερα".

Σε πιστεύω. Σου λέω κι εγώ όμως από την πλευρά μου ότι ξέρω τουλάχιστον τρία παλιά και σεβάσμια μέλη τα οποία δεν γράφουν πια επειδή διακρίνουν τεράστιο κομπλεξισμό στο φόρουμ κυρίως προς το θέμα των ρόλεξ και της αύξησης των τιμών. Δεν λέω ότι συμφωνώ απαραίτητα, αλλά μιας και περιέγραψες την άλλη πλευρά, μάθε και αυτήν. Έχεις το λόγο της αντρικής μου τιμής ότι λέω αλήθεια.

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: Rolex Submariner LV vs GMT Batman
« Απάντηση #45 στις: Ιανουάριος 20, 2023, 10:57:40 μμ »
Τι ακριβώς σου κάνει εντύπωση ???
Λογικό είναι τα πί έμ που λαμβάνεις να αφορούν μόνο σε μοντέλα/διαθεσιμότητες/dealers κλπ για Rolex.
Για SEIKO πίστευες ότι θα σε ρώταγε ο κόσμος ? :lol:

Απαντάς & μόνος σου άλλωστε :p

Τι είναι πάλι σέικο
Σε φόρουμ ρολογιών είμαστε μοντ, ξυπνά!

Αποσυνδεδεμένος Dimitris Real

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1587
    • Προφίλ
Απ: Rolex Submariner LV vs GMT Batman
« Απάντηση #46 στις: Ιανουάριος 21, 2023, 08:37:36 πμ »
Εν τω μεταξύ σε κανέναν δεν αρέσει πια το φόρουμ και η κουβέντα για αξίες, ενώ την ίδια στιγμή ΟΛΑ μηνύματα που έχω λάβει στο inbox τα τελευταία δύο χρόνια είναι περί διαθεσιμότητας, τιμών, καπέλων και επενδύσεων. Ούτε ένας άνθρωπος δε με ρώτησε κάτι για εμφάνιση ή λειτουργία ρολογιού. Φυσικά μιλάμε για δεκάδες μηνύματα, όχι ένα και δύο. Βέβαια θα μου πεις είμαι και ο χρηματιστής του φόρουμ

Ευτυχώς που δεν ρωτούν εσένα για εμφάνιση ρολογιού.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 21, 2023, 09:25:46 πμ από Dimitris Real »

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: Rolex Submariner LV vs GMT Batman
« Απάντηση #47 στις: Ιανουάριος 21, 2023, 10:09:57 πμ »
Ευτυχώς που δεν ρωτούν εσένα για εμφάνιση ρολογιού.
..., δήλωσε και έβαλε τον βόα του να πάει στην πισίνα να βγάλει φωτο

Αποσυνδεδεμένος PK73

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 129
    • Προφίλ
Απ: Rolex Submariner LV vs GMT Batman
« Απάντηση #48 στις: Ιανουάριος 21, 2023, 10:26:49 πμ »
Μιχάλη σε πιστεύω που λες ότι σου στέλνουν πμ "επενδυτικού" χαρακτήρα, αλλά πίστεψέ μας και εμάς, υπάρχουν μέλη του φόρουμ που σταμάτησαν να γράφουν επειδή ένοιωσαν ότι είχε κορεστεί το θέμα με τα ρόλεξ και το πόσο φοβερές επενδύσεις είναι σε άσχετα τόπικ. Εκεί να δεις inbox και προσωπικές συζητήσεις.
Οπότε το νόμισμα έχει δύο πλευρές.
ΩΣΤΟΣΟ, αφού πλέον η ρολεξ έχει τις δικές της γωνιές, πιστεύω θα γίνει προσπάθεια και παλιά μέλη να αρχίσουν πάλι να γράφουν και όλοι μας να συνεισφέρουμε στο φόρουμ και όχι μόνο με φωτό στο "τι φοράμε σήμερα".

αυτό ακριβώς
nafokieS

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: Rolex Submariner LV vs GMT Batman
« Απάντηση #49 στις: Ιανουάριος 21, 2023, 10:43:15 πμ »
Παιδιά μπορείτε να τα ρίξετε στα ρόλεξ και τις επενδύσεις εάν σας κάνει να νιώθετε καλύτερα, η πραγματικότητα είναι πως το φόρουμ πέθανε όταν οι admin κ mods έγιναν φουλ ενεργοί σε άλλα φόρουμς και άνοιξαν και δικά τους (κι εγώ το ίδιο θα έκανα δεν τους κατηγορώ, σιγά τ' αυγά βασικά). Όποιος έχει να πει κάτι ωρολογιακό υπάρχει άπλετος χώρος εδώ να το πει. Όποιος έχει να πει για τις μετοχές του, λέει για τις μετοχές του. Όποιος δεν έχει να πει τίποτα, δεν λέει τίποτα. Όποιος θέλει να τρολάρει, τρολάρει. Όποιος θέλει να βγάλει τα κόμπλεξ του, βγάζει τα κόμπλεξ του. Όποιος θέλει να δείξει τον καρπό του, ποστάρει στο τι φοράμε σήμερα.

Σιγά το Κυπριακό που θα προβληματιστούμε κιόλας.

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: Rolex Submariner LV vs GMT Batman
« Απάντηση #50 στις: Ιανουάριος 21, 2023, 01:05:35 μμ »
Παιδιά μπορείτε να τα ρίξετε στα ρόλεξ και τις επενδύσεις εάν σας κάνει να νιώθετε καλύτερα, η πραγματικότητα είναι πως το φόρουμ πέθανε όταν οι admin κ mods έγιναν φουλ ενεργοί σε άλλα φόρουμς και άνοιξαν και δικά τους (κι εγώ το ίδιο θα έκανα δεν τους κατηγορώ, σιγά τ' αυγά βασικά). Όποιος έχει να πει κάτι ωρολογιακό υπάρχει άπλετος χώρος εδώ να το πει. Όποιος έχει να πει για τις μετοχές του, λέει για τις μετοχές του. Όποιος δεν έχει να πει τίποτα, δεν λέει τίποτα. Όποιος θέλει να τρολάρει, τρολάρει. Όποιος θέλει να βγάλει τα κόμπλεξ του, βγάζει τα κόμπλεξ του. Όποιος θέλει να δείξει τον καρπό του, ποστάρει στο τι φοράμε σήμερα.

Σιγά το Κυπριακό που θα προβληματιστούμε κιόλας.
Μαεστρο μου , ο μοναδικος μοντ που γνωριζω οτι απασχολειται σε αλλο - θεματικο ορολογιακο φορουμ - ειμαι εγω.
Δεν νομιζω οτι υπαρχει καποιος αλλος, οι υπολοιποι απλα προτιμησαν να σωπασουν, για δικους τους λογους ο καθενας.

Εαν λοιπον πιστευεις, οτι η δικη μου μικροτερη ενασχοληση ειναι η πραγματικη αιτια, μπραβο μου!!
Κρατουσα μονος μου ενα φορουμ και δεν το γνωριζα!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος Chameleon

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 949
    • Προφίλ
Απ: Rolex Submariner LV vs GMT Batman
« Απάντηση #51 στις: Ιανουάριος 21, 2023, 01:05:53 μμ »
Θα συμφωνησω με τον Μιχάλη

νομιζω οτι αυτη η καραμέλα με την υπεραξια των ρολεξ και το οτι εχει εκφυλιστει το φορουμ επειδη συζηταμε οτι τα ρολεξ ανεβηκαν καποια εποχη στο Θεο , τωρα πεφτουν και ενδεχομένως θα ανεβουν πάλι στο μέλλον εχει κουράσει...

'Οποιος ενοχλείται απο την συγκεκριμένη κουβέντα να μην μπαινει στο thread της rolex..εκτος αν συζητηθηκε η αξια του pepsi MK1 στο thread της Vacheron και δεν το ειδα...

Απο την αλλη , δεν πιστευω οτι ενα φανατικος της ωρολογοποιοας δεν γραφει στο thread της Hublot επειδη δεν βρισκουμε daytona ατσαλινη κατω απο 30Κ με τιμη καταλογου 15Κ...

κούρασε αυτη η καραμέλα...συμμετεχω σε 10 διαφορετικα forums (μουσικης , κινητων , ρολογιων , ιατρικα κτλ ) και διαβάζω ΜΟΝΟ οσα με ενδιαφερουν....

πχ ποτε δεν θα κάτσω να ανοιξω το thread της lange sohne.....    ;D ;D ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 21, 2023, 01:13:02 μμ από Chameleon »

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Rolex Submariner LV vs GMT Batman
« Απάντηση #52 στις: Ιανουάριος 21, 2023, 01:58:28 μμ »
Μαεστρο μου , ο μοναδικος μοντ που γνωριζω οτι απασχολειται σε αλλο - θεματικο ορολογιακο φορουμ - ειμαι εγω.
Δεν νομιζω οτι υπαρχει καποιος αλλος, οι υπολοιποι απλα προτιμησαν να σωπασουν, για δικους τους λογους ο καθενας.

Εαν λοιπον πιστευεις, οτι η δικη μου μικροτερη ενασχοληση ειναι η πραγματικη αιτια, μπραβο μου!!
Κρατουσα μονος μου ενα φορουμ και δεν το γνωριζα!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν είπα ότι έχετε όλοι δικά σας φόρουμς ντοκ, ήμουν πολύ σαφής !! Πληθυντικός ευγενείας (για να μην πω μεγαλειότητος) ήταν
Αλλά στα σοβαρά, εσύ γράφεις σπάνια εδώ επειδή μιλάμε για ρολεξ ή επειδή σου τρώνε όλο σου το χρόνο τα τηγανοφόρουμς; ; ; ; ;

« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 21, 2023, 02:26:24 μμ από maestro »

Αποσυνδεδεμένος Chameleon

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 949
    • Προφίλ
Απ: Rolex Submariner LV vs GMT Batman
« Απάντηση #53 στις: Ιανουάριος 21, 2023, 02:24:03 μμ »
Δεν είπα ότι έχετε όλοι δικά σας φόρουμς ντοκ, ήμουν πολύ σαφής !! Πληθυντικός ευγενείας για να μην πω μεγαλειότητος ήταν
Αλλά στα σοβαρά, εσύ γράφεις σπάνια εδώ επειδή μιλάμε για ρολεξ ή επειδή σου τρώνε όλο σου το χρόνο τα τηγανοφόρουμς; ; ; ; ;


Γράφει με το ρυθμό που βγάζει νέο μοντελο η alfa romeo...

Κάθε 7-8 χρόνια....

Έπρεπε να το πάρει αλλιώς... Με τον ρυθμό που βγάζουν βλάβες... Όλη μέρα πάνω από το πληκτρολόγιο θα ήταν...

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: Rolex Submariner LV vs GMT Batman
« Απάντηση #54 στις: Ιανουάριος 21, 2023, 02:26:41 μμ »
Γράφει με το ρυθμό που βγάζει νέο μοντελο η alfa romeo...

Κάθε 7-8 χρόνια....

Έπρεπε να το πάρει αλλιώς... Με τον ρυθμό που βγάζουν βλάβες... Όλη μέρα πάνω από το πληκτρολόγιο θα ήταν...

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Chameleon

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 949
    • Προφίλ
Απ: Rolex Submariner LV vs GMT Batman
« Απάντηση #55 στις: Ιανουάριος 21, 2023, 02:28:43 μμ »
Σπύρο...

Με το χέρι στην καρδιά..

Κάθε φορά που βγάζεις καρπίσια με κάποιο panerai μέσα στην alfa romeo.....

Πας ή έρχεσαι από το συνεργείο;;;




Sent from my SM-G998B using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: Rolex Submariner LV vs GMT Batman
« Απάντηση #56 στις: Ιανουάριος 21, 2023, 02:45:22 μμ »
Δεν είπα ότι έχετε όλοι δικά σας φόρουμς ντοκ, ήμουν πολύ σαφής !! Πληθυντικός ευγενείας για να μην πω μεγαλειότητος ήταν
Αλλά στα σοβαρά, εσύ γράφεις σπάνια εδώ επειδή μιλάμε για ρολεξ ή επειδή σου τρώνε όλο σου το χρόνο τα τηγανοφόρουμς; ; ; ; ;


Η αληθεια μαεστρο μου ειναι οτι ισως ειμαι απο τους λιγους που δεν με ενοχλει η υπερμετρη αναφορα στα ρολεξ.
Καταλαβαινω οτι εδω και καιρο ειναι το talk of the town και ειναι λογικη η συζητηση γι αυτη. Εξ αλλου οποιος θελει συμμετεχει, οποιος ενοχλειται μπορει να προσπερασει.

Επισης η ενασχοληση μου με τα τηγανια δεν ειναι και τοσο απαιτητικη ωστε να μην μου μενει χρονος.

Απλα, εκτος απο τα αρκετα εξωτερικα θέματα που τρεχω, το ενδιαφερον μου εχει ατονισει καπως.
Δεν συμμετεχουν πλεον και οι πιο πολλοι παλιοι, φιλοι συμφορουμιτες, οποτε δυσκολευει ακομα πιο πολυ.

Βεβαια, για να ειμαι ειλικρινης, και σε μενα εχουν φτασει διαμαρτυριες και γκρινια για τα ρολεξ. Βγαινει μια ενοχληση για τις συνεχεις αναφορες στις επενδυσεις κλπ κλπ.
Τωρα αν αυτη ειναι η αποκλειστικη αιτια που δεν εχει κινηση το φορουμ, τι να σου πω, δεν το γνωριζω και μάλλον… δεν το πιστευω!!
Ισως η πολυχρονη παρουσια του στον χωρο, οντας το παλιοτερο, εχει σαν αποτελεσμα την κουραση των μελων.
Αν και πιστευω οτι…. η ζωη μας κυκλους κανει!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: Rolex Submariner LV vs GMT Batman
« Απάντηση #57 στις: Ιανουάριος 21, 2023, 02:47:41 μμ »
Γράφει με το ρυθμό που βγάζει νέο μοντελο η alfa romeo...

Κάθε 7-8 χρόνια....

Έπρεπε να το πάρει αλλιώς... Με τον ρυθμό που βγάζουν βλάβες... Όλη μέρα πάνω από το πληκτρολόγιο θα ήταν...

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


Ελα, προβοκατορικες αηδιες!!
Βλαβη και Alfa Romeo ειναι εννοιες αποκλινουσες!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: Rolex Submariner LV vs GMT Batman
« Απάντηση #58 στις: Ιανουάριος 21, 2023, 02:56:36 μμ »


Ελα, προβοκατορικες αηδιες!!
Βλαβη και Alfa Romeo ειναι εννοιες αποκλινουσες!!


Να ανοίξω το στόμα μου, να πω τι αμάξι οδηγείς?


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: Rolex Submariner LV vs GMT Batman
« Απάντηση #59 στις: Ιανουάριος 21, 2023, 03:10:58 μμ »
Να ανοίξω το στόμα μου, να πω τι αμάξι οδηγείς?
Το λεωφορειο εννοεις;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI