Αποστολέας Θέμα: OMEGA  (Αναγνώστηκε 1846354 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος GiannisTissot

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6301
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #7160 στις: Απρίλιος 05, 2021, 11:04:21 μμ »
Τέτοια λες και μας βάζεις σε περιπέτειες...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Στάλθηκε από το SM-A505FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

The front tells the time and the back tells the story.

Αποσυνδεδεμένος mikeA17390

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 70
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #7161 στις: Απρίλιος 06, 2021, 03:22:26 μμ »
Δυστυχως σταματησαν , δεν υπαρχουν πλεον διαθεσιμα.
Απο τιμες δες εδω: https://www.chrono24.com.gr/search/index.htm?condition=101&condition=1301&countryIds=AD&countryIds=AL&countryIds=AT&countryIds=BA&countryIds=BE&countryIds=BG&countryIds=BY&countryIds=CH&countryIds=CY&countryIds=CZ&countryIds=DE&countryIds=DK&countryIds=EE&countryIds=ES&countryIds=FI&countryIds=FR&countryIds=GF&countryIds=GI&countryIds=GP&countryIds=GR&countryIds=HR&countryIds=HU&countryIds=IE&countryIds=IS&countryIds=IT&countryIds=LI&countryIds=LT&countryIds=LU&countryIds=LV&countryIds=MC&countryIds=MD&countryIds=ME&countryIds=MK&countryIds=MQ&countryIds=MT&countryIds=NL&countryIds=NO&countryIds=PL&countryIds=PT&countryIds=RE&countryIds=RO&countryIds=RS&countryIds=SE&countryIds=SI&countryIds=SK&countryIds=SM&countryIds=UA&countryIds=UK&currencyId=EUR&dosearch=true&facets=availability&facets=condition&facets=specials&facets=usedOrNew&manufacturerIds=187&maxAgeInDays=0&pageSize=60&redirectToSearchIndex=true&referenceNumber=31130423001005%24187&resultview=block&sortorder=0&specials=102&year=2020&year=2021

Η Ω στο επισημο σάιτ της το δείχνει ακόμα διαθεσημο όπως κ το seamaster plo prof με τη παλιά μηχανή, δε θα έπρεπε αφού σταμάτησε παραγωγή να το αποσύρουν?? Κ αν έχουν ακόμα στοκ τότε γιατί οι AD λένε πως δεν υπάρχει πλέον έστω κ παραγγελία? Αν γνωρίζει κάποιος

Αποσυνδεδεμένος episkeptis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4477
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #7162 στις: Απρίλιος 06, 2021, 08:12:45 μμ »
Δεν ξέρω γιατί το έχουν ακόμα αναρτημένο στο site τους.
Το ότι έχει σταματήσει η παραγωγή του πάντως, είναι κάτι που το λέει επίσημα και το swatch group.
Εγώ τον Γενάρη που το έψαχνα, αυτήν την απάντηση είχα πάρει.

Εστάλη από το Realme X3 SuperZoom


Αποσυνδεδεμένος nichrys4

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 318
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #7163 στις: Απρίλιος 11, 2021, 12:12:51 μμ »
Παιδιά καλημέρα εχω ενα omega sea Master aqua terra quartz αντρικό 38,5mm του 2012 χωρίς κουτί με service στην omega το 2016 αφόρετο λίγα έως ελάχιστα hairlines τι ποσό περίπου για πώληση

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #7164 στις: Απρίλιος 28, 2021, 01:29:44 μμ »
Το θυμάστε αυτό;!...

'Αγγελε,
Όταν αντιληφθούν περί τίνος πρόκειται, να 'σαι βέβαιος ότι και το ''TinTin'' θα εξαφανιστεί

http://forum.tz-uk.com/showthread.php?363133-A-recent-incoming-The-Omega-Speedmaster-quot-TinTin-quot




Ήμουν σίγουρος ότι σε λίγον καιρό θα μοσχοπουλιέται!...

https://www.chrono24.com.gr/search/index.htm?query=Omega+Speedmaster+Tin+Tintin&dosearch=true&searchexplain=true&watchTypes=U&accessoryTypes=&goal_suggest=1
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος Dimitris Real

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1587
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #7165 στις: Απρίλιος 30, 2021, 07:44:38 μμ »
Το θυμάστε αυτό;!...



Ήμουν σίγουρος ότι σε λίγον καιρό θα μοσχοπουλιέται!...

https://www.chrono24.com.gr/search/index.htm?query=Omega+Speedmaster+Tin+Tintin&dosearch=true&searchexplain=true&watchTypes=U&accessoryTypes=&goal_suggest=1

Είχες απόλυτο δίκιο Άρη!
Τώρα βλέπεις κάποιο Speedmaster που θα μπορούσε να έχει παρόμοια πορεία;
Μου αρέσουν πολύ οι εκδόσεις με πράσινο και κόκκινο bezel που βγήκαν για τους Ολυμπιακούς Αγώνες που δεν έγιναν. Ειδικά το πράσινο μου αρέσει πάρα πολύ!

Αποσυνδεδεμένος Kkost

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 245
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #7166 στις: Αύγουστος 24, 2021, 06:22:59 μμ »
CO-AXIAL in-house 8800

-Self-winding movement with Co-Axial escapement.
-Movement and watch tested according to Master Chronometer certification process approved by METAS.
-Resistant to magnetic fields reaching 15,000 gauss.
-Free sprung-balance with silicon balance spring.Silicone  technology (Si14) increases stability and resilience.
-Automatic winding in both directions.
-The barrels of the movement are DLC coated inside to reduced friction and increase service intervals.
-Rhodium plated finish with Geneva waves in arabesque.
-Quickset date function, Jewels: 35,  Power reserve: 55 hours


Αποσυνδεδεμένος Efthimis

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2916
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #7167 στις: Αύγουστος 29, 2021, 06:02:17 μμ »
Καλησπέρα σε όλους!

Μεταξύ των δυο χρωμάτων στο νέο Seamster 300 με ατσάλινο μπρασελέ, τι σας αρέσει; Μπλε ή μαύρο;

Φωτογραφία από boutique και Omega official site








Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος rpdrummer

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #7168 στις: Αύγουστος 29, 2021, 06:47:04 μμ »
Το μόνο ρολόι που θα αγόραζα σε μαύρο. Έχω δοκιμάσει το προηγούμενο μοντέλο σε μπλε και δε μου άρεσε συγκριτικά με το μαύρο.

Στάλθηκε από το PCT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Kkost

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 245
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #7169 στις: Αύγουστος 29, 2021, 07:22:48 μμ »






Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Επειδη πηρες το tudor σε μαυρο λεω καλυτερα μπλε για αλλαγη, επισης μην ξεχνας πως η ωμεγα εχει σαν iconic χρωμα το μπλε για τα καταδυτικα της, θελω να πω οτι εβγαζε μπλε seamaster πριν να γινει μοδα το μπλε στα καταδυτικα και βγαλουν ολοι απο ενα.

Αποσυνδεδεμένος Efthimis

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2916
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #7170 στις: Αύγουστος 29, 2021, 07:36:02 μμ »
Επειδη πηρες το tudor σε μαυρο λεω καλυτερα μπλε για αλλαγη, επισης μην ξεχνας πως η ωμεγα εχει σαν iconic χρωμα το μπλε για τα καταδυτικα της, θελω να πω οτι εβγαζε μπλε seamaster πριν να γινει μοδα το μπλε στα καταδυτικα και βγαλουν ολοι απο ενα.
Το μπλε μου κλείνει το μάτι η αλήθεια είναι.. ισχύουν αυτά που έγραψες, συμφωνώ απόλυτα
Το μόνο ρολόι που θα αγόραζα σε μαύρο. Έχω δοκιμάσει το προηγούμενο μοντέλο σε μπλε και δε μου άρεσε συγκριτικά με το μαύρο.

Στάλθηκε από το PCT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Είναι ορθή επιλογή το μαύρο, το είχα κι εγώ στο προηγούμενο μοντέλο όπως και στο Trilogy edition πριν κάνα χρόνο.. το μπλε σε αυτή την collection είναι σε ατσάλι και πιο προσεγμένο θεωρώ.. θα τα δω αύριο από κοντά και θα αποφασίσω αν θα πάρω κάποιο


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος PAP13

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 193
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #7171 στις: Αύγουστος 29, 2021, 09:04:02 μμ »
Ωραιο ρολόι. Πιο safe επιλογή είναι το μαύρο. Εγώ προσωπικά θα πήγαινα στο μπλε γιατί όπως και εσυ έχω αρκετά Ρολογια και γενικά μου αρέσει το χρωμα. Αν είχα μόνο ενα θα έπαιρνα μαύρο


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος vero

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 677
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #7172 στις: Αύγουστος 29, 2021, 10:28:26 μμ »
Μπλέ για εμένα.
Μου φαίνεται πιο αρμονικό και δεν έχει έντονο κοντραστ με τις μπεζ λεπτομέρειες του καντράν.
Ενώ το μαύρο ,κατ εμε , είναι λίγο πιο σκληρό.
Τώρα μιλάμε για λεπτομέρειες , ότι και να διαλέξεις δεν χάνεις.
Είναι φοβερό ρολόι

Στάλθηκε από το Redmi 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

"And be a simple kind of man
Oh, be something you love and understand"

Αποσυνδεδεμένος GiannisTissot

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6301
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #7173 στις: Αύγουστος 30, 2021, 12:08:42 πμ »
Ευθυμη στα ειπα και το μεσημερι.

Σε αυτο το ρολοι το μαυρο. Στο συγκεκριμενο ρολοι παντα. Γιατι ολο το στιλ.ειναι βινταζ η λουμ το καντραν οι δεικτες και το μαυρο παει τελεια...

Το μπλε ειναι για πιο μοντερνα ρολογια τυπου Ω 300 σαν το καινουριο που πηρα εγω...

Στάλθηκε από το SM-A505FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

The front tells the time and the back tells the story.

Αποσυνδεδεμένος Efthimis

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2916
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #7174 στις: Αύγουστος 30, 2021, 06:30:56 πμ »
Καλημέρα παιδιά και σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια, δύσκολη η επιλογή γιατί όλες οι απόψεις έχουν βάση.. όντως και τα δυο είναι όμορφα ρολόγια και με ιδιαίτερο χαρακτήρα, θα τα δω σήμερα και θα αποφασίσω.. καλή εβδομάδα εύχομαι


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος capt-dim

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7258
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #7175 στις: Αύγουστος 30, 2021, 08:49:26 πμ »
Black !


Το μπλε θα το βαρεθείς σε 3 μήνες ...!!!

Αποσυνδεδεμένος PAP13

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 193
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #7176 στις: Αύγουστος 30, 2021, 09:04:48 πμ »


Μήπως βοηθήσει λίγο. Το καντράν βέβαια δεν είναι έντονο μαύρο αλλά πιο πολύ μαύρο καφέ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Efthimis

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2916
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #7177 στις: Αύγουστος 30, 2021, 10:10:26 πμ »


Μήπως βοηθήσει λίγο. Το καντράν βέβαια δεν είναι έντονο μαύρο αλλά πιο πολύ μαύρο καφέ.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Είδα αρκετές φωτογραφίες αλλά δεν μπορώ να αποφασίσω.. αυτό είναι ιδιαίτερο κομμάτι
Black !

Το μπλε θα το βαρεθείς σε 3 μήνες ...!!!
Αυτό λιγάκι το φοβάμαι..


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος WasteG8

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1760
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #7178 στις: Αύγουστος 30, 2021, 01:30:32 μμ »
Όταν βαριέσαι απλά κάνεις rotation. Δεν είναι ότι φοράμε ένα ρολόι μόνο.

Πάρε αυτό που σου κάνει κλικ περισσότερο.
Τσαντίζομαι με κάποιους τύπους που το παίζουν κουλτουριάρηδες και μιλάνε για τον Mozart χωρίς να έχουν δει ούτε έναν πίνακά του...

Αποσυνδεδεμένος giannis3011

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 386
    • Προφίλ
OMEGA
« Απάντηση #7179 στις: Αύγουστος 30, 2021, 02:42:42 μμ »
Mαυρο πιο safe επιλογη ειδικα αν ηταν το 1 ρολοι καποιου…(μολις ειδα οτι εγραψα το ιδιο με φιλο πιο πανω….)
Για εσενα τωρα με τοσα π εχεις πραγματικα παρε οποιο σου κανει το κλικ…Και τα 2 ειναι υπεροχα ετσι και αλλιως…


Sent from my iPhone using Tapatalk