Αποστολέας Θέμα: OMEGA  (Αναγνώστηκε 1846495 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Efthimis

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2916
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #6800 στις: Οκτώβριος 02, 2019, 06:53:08 μμ »
Η αλήθεια είναι ότι έχω ένα θεματάκι με το κούρδισμα, είναι λιγάκι χωμένη η κορώνα στην κάσα και με ενοχλεί η διαδικασία.. εκτός αυτού όλα καλά, το ρολόι είναι πραγματικά υπέροχο στον καρπό και δεν σταματάς να το χαζεύεις


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος merlon

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3101
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #6801 στις: Οκτώβριος 02, 2019, 10:53:58 μμ »
Η αλήθεια είναι ότι έχω ένα θεματάκι με το κούρδισμα, είναι λιγάκι χωμένη η κορώνα στην κάσα και με ενοχλεί η διαδικασία.. εκτός αυτού όλα καλά, το ρολόι είναι πραγματικά υπέροχο στον καρπό και δεν σταματάς να το χαζεύεις


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Σου έχω την λύση Ευθυμη. Λέγεται ανάποδο κούρδισμα. Κουρδισε τον κοιτοντας το καπάκι και μόνο γυρνοντας το πάνω κάτω πάνω κάτω σε συνεχή επαφή μόνο με αντίχειρα χωρίς να το πιάνεις με άλλο δάκτυλο

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Aris2176

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13928
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #6802 στις: Οκτώβριος 03, 2019, 12:08:44 πμ »










Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Τα σπάει το ρολόι! Ειναι αυτο που λένε ...έχει ολο το πακέτο!


Sent from my iPad using Tapatalk
Watches; I am not an addict. I can stop any time I want to...

Αποσυνδεδεμένος Efthimis

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2916
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #6803 στις: Οκτώβριος 03, 2019, 07:06:27 πμ »
Σου έχω την λύση Ευθυμη. Λέγεται ανάποδο κούρδισμα. Κουρδισε τον κοιτοντας το καπάκι και μόνο γυρνοντας το πάνω κάτω πάνω κάτω σε συνεχή επαφή μόνο με αντίχειρα χωρίς να το πιάνεις με άλλο δάκτυλο

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Καλημέρα! Ναι ανάποδα είναι λιγάκι καλύτερα η αλήθεια είναι, δεν ξέρω βρε παιδιά δεν μου κάθεται καλά το κούρδισμα


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος capt-dim

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7258
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #6804 στις: Οκτώβριος 03, 2019, 09:49:18 πμ »
Καλημέρα! Ναι ανάποδα είναι λιγάκι καλύτερα η αλήθεια είναι, δεν ξέρω βρε παιδιά δεν μου κάθεται καλά το κούρδισμα


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Μην μιλάς έτσι ..... το κούρδισμα είναι ιεροτελεστία .... είναι μια πράξη που σας φέρνεις πιο κοντά .... :smt055

Εσυ κουρδιζεις αυτό παίρνει κίνηση παίρνει ζωή .... και στην συνέχεια κάνει την δουλειά του !!!! :smt023

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #6805 στις: Οκτώβριος 03, 2019, 09:55:42 πμ »
Καλημέρα! Ναι ανάποδα είναι λιγάκι καλύτερα η αλήθεια είναι, δεν ξέρω βρε παιδιά δεν μου κάθεται καλά το κούρδισμα


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αντιλαμβάνομαι ακριβώς τι εννοείς...
Το είχα γράψει & εγώ στο μακρινό παρελθόν, ότι το κούρδισμα του speed μου έσπαγε τα νεύρα, και φυσικά είχα φάει κράξιμο.
Ο βασικότερος λόγος για τον οποίο το έδωσα, και ερωτεύθηκα το broad arrow που ήταν αυτόματο...
Τώρα βέβαια στο rotation ππυ θα το έχεις με τόσα Rolex, δε νομίζω να σε απασχολήσει & πολύ το θέμα ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Efthimis

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2916
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #6806 στις: Οκτώβριος 03, 2019, 11:11:17 πμ »
Αντιλαμβάνομαι ακριβώς τι εννοείς...
Το είχα γράψει & εγώ στο μακρινό παρελθόν, ότι το κούρδισμα του speed μου έσπαγε τα νεύρα, και φυσικά είχα φάει κράξιμο.
Ο βασικότερος λόγος για τον οποίο το έδωσα, και ερωτεύθηκα το broad arrow που ήταν αυτόματο...
Τώρα βέβαια στο rotation ππυ θα το έχεις με τόσα Rolex, δε νομίζω να σε απασχολήσει & πολύ το θέμα ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk
Α έφαγες και κράξιμο

Προσπαθώ να έχω ένα ρολόι την εβδομάδα στο χέρι, τώρα βέβαια είναι λιγάκι δύσκολο καθώς τελευταία απόκτησα ωραία κομμάτια ή αν ταξιδέψω διαλέγω το πιο «εύκολο» ρολόι για το ταξίδι κτλ.. γενικά τα Ω τελευταία δεν μου κάθονται καλά και δεν ξέρω γιατί


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος capt-dim

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7258
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #6807 στις: Οκτώβριος 03, 2019, 01:44:05 μμ »
Α έφαγες και κράξιμο

Προσπαθώ να έχω ένα ρολόι την εβδομάδα στο χέρι, τώρα βέβαια είναι λιγάκι δύσκολο καθώς τελευταία απόκτησα ωραία κομμάτια ή αν ταξιδέψω διαλέγω το πιο «εύκολο» ρολόι για το ταξίδι κτλ.. γενικά τα Ω τελευταία δεν μου κάθονται καλά και δεν ξέρω γιατί


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Ειναι ξεκάθαρο αυτό που σου συμβαίνει !!!

 Μην ανησυχείς Φίλε .... πάσχεις από Οξεία Ρολεξιτιδα !!!!

Η θεραπεία δύσκολη - Απαιτητική αλλά αποτελεσματική με εγγυημένο αποτέλεσμα  .....

Θα μπεις σε προγραμμα απεξάρτησης κορώνας!!!!

1-Κλειδώνεις στα σκοτάδια όλα τα ρόλεξ σου για 3 μήνες .....
2- πηγαίνεις και αγοραζεις τρία Σεικο ρολόγια ένα των 100€ ένα των 200€ και ένα rolexkillermm300 των 2000€ .... και τα φοράς για αυτούς τους τρία μήνες της θεραπείας ...!!!



Μετα από Τρις μήνες θα είσαι ένας φυσιολογικός ωρολογοφιλος και θα φοράς και θα εκτιμάς και θα σου αρέσουν και αλλά ρολόγια πέρα των Κορωνάτων !!!!! :grandpa: :smt023

Αποσυνδεδεμένος Efthimis

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2916
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #6808 στις: Οκτώβριος 03, 2019, 02:22:51 μμ »

Ειναι ξεκάθαρο αυτό που σου συμβαίνει !!!

 Μην ανησυχείς Φίλε .... πάσχεις από Οξεία Ρολεξιτιδα !!!!

Η θεραπεία δύσκολη - Απαιτητική αλλά αποτελεσματική με εγγυημένο αποτέλεσμα  .....

Θα μπεις σε προγραμμα απεξάρτησης κορώνας!!!!

1-Κλειδώνεις στα σκοτάδια όλα τα ρόλεξ σου για 3 μήνες .....
2- πηγαίνεις και αγοραζεις τρία Σεικο ρολόγια ένα των 100€ ένα των 200€ και ένα rolexkillermm300 των 2000€ .... και τα φοράς για αυτούς τους τρία μήνες της θεραπείας ...!!!



Μετα από Τρις μήνες θα είσαι ένας φυσιολογικός ωρολογοφιλος και θα φοράς και θα εκτιμάς και θα σου αρέσουν και αλλά ρολόγια πέρα των Κορωνάτων !!!!! :grandpa: :smt023
Χαχαχαχαχαχχα δεν έχεις άδικο! Λοιπόν τα κλειδώνω και αγοράζω το ΒΒ58 τουλάχιστον Daytona και Κερμιτ να μην τα δώσω, να μου μείνει η βινταζιά από το ΒΒ58.. Σεικο σορυ αλλά δεν την παλεύω


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος gmaras

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2354
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #6809 στις: Οκτώβριος 03, 2019, 03:36:47 μμ »
Σε αυτο φταινε τα ρολεξ Ευθυμη! Απαξιωσα ολα τα ρολογια που ειχα μετα την αποκτηση τους. Ασε που εχεις τοσα πολλα που δεν ξερεις ποιο να πρωτοβαλεις και τα ομεγκα ερχονται σε δευτερη μοιρα!

Παντως φιλε το speedy που πηρες ειναι τρομερο! Οσο το βλεπω στις φωτο σου, ολο και πιο πολυ τρελαινομαι! Θα με κανεις να ξαναπαρω το απλο speedy γιατι για το συλλεκτικο, φραγκα γιοκ...

Το κουρδισμα ειναι καλη φαση! Παιζεις, οπως θα επαιζες με την στεφανη ενος καταδυτικου η gmt. Απλα πρεπει να εχεις στο νου σου να το προλαβεις πρωτου σταματησει...
Γιωργος

Αποσυνδεδεμένος Efthimis

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2916
    • Προφίλ
OMEGA
« Απάντηση #6810 στις: Οκτώβριος 03, 2019, 04:58:01 μμ »
Σε αυτο φταινε τα ρολεξ Ευθυμη! Απαξιωσα ολα τα ρολογια που ειχα μετα την αποκτηση τους. Ασε που εχεις τοσα πολλα που δεν ξερεις ποιο να πρωτοβαλεις και τα ομεγκα ερχονται σε δευτερη μοιρα!

Παντως φιλε το speedy που πηρες ειναι τρομερο! Οσο το βλεπω στις φωτο σου, ολο και πιο πολυ τρελαινομαι! Θα με κανεις να ξαναπαρω το απλο speedy γιατι για το συλλεκτικο, φραγκα γιοκ...

Το κουρδισμα ειναι καλη φαση! Παιζεις, οπως θα επαιζες με την στεφανη ενος καταδυτικου η gmt. Απλα πρεπει να εχεις στο νου σου να το προλαβεις πρωτου σταματησει...
Μια από τα ίδια κι εδώ, από την στιγμή που τα φοράω και συνεχώς οι συγκρίσεις είναι αναπόφευκτες.. βέβαια αυτό είναι άλλο κομμάτι με άλλη ιστορία πίσω του αλλά πχ στο μπρασελέ νιώθεις ότι θα ήθελε ίσως πιο χοντρό ή κάτι πιο στιβαρό τέλος πάντων, θεωρώ ότι το απλό Speedy έχει καλύτερο μπρασελέ (όντας δοκιμασμένο τόσα χρόνια πλέον). Το κούρδισμα εμένα δεν μου κάθεται καλά, άλλοι το απολαμβάνουν και τους καταλαβαίνω, εμένα πάλι όχι


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #6811 στις: Οκτώβριος 03, 2019, 07:25:25 μμ »
Εμ δεν πήρες το ΡΑΜ.
Να δεις εκεί κούρδισμα παιχνιδάκι.
Να αρχίσεις να αλλάζεις & λουριά κάθε 8 ώρες, να σου πω πως σου περνάει η Rolex-ίτιδα :lol:

Τεσπα, το συγκεκριμένο speed είναι κουκλί. Φόρα το ακουρδιστο. Έτσι κι’ αλλιώς την ώρα τη βλέπεις και από το κινητό σου.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Efthimis

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2916
    • Προφίλ
OMEGA
« Απάντηση #6812 στις: Οκτώβριος 03, 2019, 07:55:22 μμ »
Εμ δεν πήρες το ΡΑΜ.
Να δεις εκεί κούρδισμα παιχνιδάκι.
Να αρχίσεις να αλλάζεις & λουριά κάθε 8 ώρες, να σου πω πως σου περνάει η Rolex-ίτιδα :lol:

Τεσπα, το συγκεκριμένο speed είναι κουκλί. Φόρα το ακουρδιστο. Έτσι κι’ αλλιώς την ώρα τη βλέπεις και από το κινητό σου.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Χαχαχααα σωστή η προσέγγιση, το φοράω για αυτό που είναι, ώρα έχουμε συσκευή να βλέπουμε

Πάντως, επίσης σωστά, στα Πανέρια το κούρδισμα είναι απόλαυση, εκεί ναι γίνεται ιεροτελεστία άνετα.. επόμενο στάδιο, δεν απέχω πολύ


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος Efthimis

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2916
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #6813 στις: Οκτώβριος 04, 2019, 06:35:48 μμ »
Εγώ δοκιμάζω

Ιδιαίτερο ρολόι αλλά και πολύ όμορφο







Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος Efthimis

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2916
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #6814 στις: Οκτώβριος 04, 2019, 06:36:42 μμ »
Και το moonphase με κεραμική κασα όμως






Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος capt-dim

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7258
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #6815 στις: Οκτώβριος 04, 2019, 06:43:28 μμ »
Μακρυά από κεραμικές κάσες ...!!!!!



Αποσυνδεδεμένος Efthimis

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2916
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #6816 στις: Οκτώβριος 04, 2019, 07:08:05 μμ »
Μακρυά από κεραμικές κάσες ...!!!!!
Why????? Μην πέσει και σπάσει κανα κομμάτι;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος capt-dim

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7258
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #6817 στις: Οκτώβριος 04, 2019, 08:21:04 μμ »
Why????? Μην πέσει και σπάσει κανα κομμάτι;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


θα σε πονέσει πολύ αν συμβεί κατι σαν αυτό΄.... και είναι πολύ εύκολο να γίνει και με ένα απλό καθημερινό χτύπημα σε μια κάσα πόρτας …

δεν χρειάζεται να σου πέσει κάτω





Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #6818 στις: Οκτώβριος 04, 2019, 08:29:34 μμ »
Μπρρρρρρ.... ανατριχίλα


Sent from my ATU-L31 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Efthimis

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2916
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #6819 στις: Οκτώβριος 04, 2019, 08:34:45 μμ »

θα σε πονέσει πολύ αν συμβεί κατι σαν αυτό΄.... και είναι πολύ εύκολο να γίνει και με ένα απλό καθημερινό χτύπημα σε μια κάσα πόρτας …

δεν χρειάζεται να σου πέσει κάτω


Μπρρρρρρ.... ανατριχίλα


Sent from my ATU-L31 using Tapatalk
Jesus!! Ανατριχίλα δεν λες τίποτα.. μάλιστα κατάλαβα, πάντως πολύ όμορφο το meteorite από κοντά και δεν μπόρεσα να το αποτυπώσω κάτω από τα φώτα στην μπουτίκ, η κάσα πολύ ελαφριά όποτε το ρολόι φοριέται άνετα αλλά αν είναι να το τρέμεις άστο καλύτερα


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro