Αποστολέας Θέμα: OMEGA  (Αναγνώστηκε 1846338 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Petros1

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 438
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #860 στις: Ιανουάριος 11, 2009, 03:57:29 μμ »
Thanks
Λοιπον....το πήρα από την μπουτίκ της Ομέγα στη Βουκουρεστίου...
Τιμή 218 ευρώ + αγκράφα με το λογότυπο Ω 16 ευρώ 230 ευρώ έδωσα...Υπήρχε και η επιλογή της αναδιπλούμενης μπούκλας,αλλά κοστίζει μόνο αυτη 165 ευρώ,οποτε σου πάει κανένα 400άρι,και δεν αξίζει κατά τη γνώμη μου.  ;)

Αποσυνδεδεμένος calvin

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #861 στις: Ιανουάριος 15, 2009, 06:52:17 πμ »
Thanks
Λοιπον....το πήρα από την μπουτίκ της Ομέγα στη Βουκουρεστίου...
Τιμή 218 ευρώ + αγκράφα με το λογότυπο Ω 16 ευρώ 230 ευρώ έδωσα...Υπήρχε και η επιλογή της αναδιπλούμενης μπούκλας,αλλά κοστίζει μόνο αυτη 165 ευρώ,οποτε σου πάει κανένα 400άρι,και δεν αξίζει κατά τη γνώμη μου.  ;)
Thanx :)

Αποσυνδεδεμένος omegasnik

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3142
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #862 στις: Ιανουάριος 15, 2009, 01:15:43 μμ »
Thanks
Λοιπον....το πήρα από την μπουτίκ της Ομέγα στη Βουκουρεστίου...
Τιμή 218 ευρώ + αγκράφα με το λογότυπο Ω 16 ευρώ 230 ευρώ έδωσα...Υπήρχε και η επιλογή της αναδιπλούμενης μπούκλας,αλλά κοστίζει μόνο αυτη 165 ευρώ,οποτε σου πάει κανένα 400άρι,και δεν αξίζει κατά τη γνώμη μου.  ;)

επειδή ζήλεψα λέω να κοιτάξω κι εγώ κάτι παρόμοιο για το speedy μου που παίρνω αν θέλει ο καλός Θεός αύριο!!!
ΑΚΑ justnik
όποιος πρόλαβε ...

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #863 στις: Ιανουάριος 18, 2009, 01:59:05 πμ »
Περίπου 1000 φωτό Ω: http://www.omega.ch/index.php?id=234&amb=-NONE-  :rolleyes:




director

  • Επισκέπτης
Απ: OMEGA
« Απάντηση #864 στις: Ιανουάριος 18, 2009, 02:13:09 πμ »
επειδή ζήλεψα λέω να κοιτάξω κι εγώ κάτι παρόμοιο για το speedy μου που παίρνω αν θέλει ο καλός Θεός αύριο!!!

τι εγινε το speedy?το παρελαβες?κι αν ναι που ειναι οι φωτο οεο?

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #865 στις: Ιανουάριος 18, 2009, 02:16:45 πμ »
Περίπου 1000 φωτό Ω: [url]http://www.omega.ch/index.php?id=234&amb=-NONE-[/url]  :rolleyes:






Nin η εντονη ενασχοληση σου με τα ομεγα μας εκανε πιο πλουσιους με παρα πολλες φωτο,ευχομαι το ιδιο και σε σενα ;)

Αποσυνδεδεμένος Petros1

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 438
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #866 στις: Ιανουάριος 18, 2009, 04:04:49 πμ »
Ωραίο λινκ nin...όρεξη να χεις να κοιτας... :)

Απ όλες τις φώτος,και για προσωπικούς και εντελώς ιδιοτελείς σκοπους βεβαίως βεβαίως, ;D ξεχώρισα αυτές τις 3 γιατί αφορούν το δικό μου "κομμάτι"  speedmaster 50th anniversary ;D ;D ;D





Αυτή η τελευταία μάλιστα,που την πρωτοείδα σε σχετικό αφιέρωμα σε περιοδικό, ήταν και η αφορμή του κεραυνοβόλου μου έρωτα  ;D με το ρολόι,όπου κατέληξε σε έναν ευτυχισμένο "γάμο"...
Άντε....και καλούς μας απογόνους ... ;)

Αποσυνδεδεμένος Voodooman

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 787
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #867 στις: Ιανουάριος 18, 2009, 08:05:58 πμ »
Thanks
Λοιπον....το πήρα από την μπουτίκ της Ομέγα στη Βουκουρεστίου...
Τιμή 218 ευρώ + αγκράφα με το λογότυπο Ω 16 ευρώ 230 ευρώ έδωσα...Υπήρχε και η επιλογή της αναδιπλούμενης μπούκλας,αλλά κοστίζει μόνο αυτη 165 ευρώ,οποτε σου πάει κανένα 400άρι,και δεν αξίζει κατά τη γνώμη μου.  ;)
Αυτό το δίλημμα το έχω και εγώ... Θα ήθελα να άρω κάποια στιγμή την μπούκλα, αλλά κάτι έχω ακούσει ότι ταιριάζει μόνο στα λουράκια της omega, αληθεύει;
Αν είναι αλήθεια, τότε δεν αξίζει με τίποτα να δώσει κανείς 400 ευρώ για αυτά, αγοράζει εύκολα μπούκλες πολύ πιοτικές με 30 ευρώ απ'έξω (χωρίς το Ω βέβαια επάνω!..). Αν όμως μπορείς να  βάλεις στην μπούκλα οποιοδήποτε λουράκι, τότε ίσως κάποια στιγμή να αξίζει να την κάνουμε την επένδυση-γιατί με €165 περί επενδύσεως πρόκειται!..

Αποσυνδεδεμένος Petros1

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 438
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #868 στις: Ιανουάριος 18, 2009, 07:31:01 μμ »
Δεν το γνωρίζω αυτό,αν δηλαδή η μπούκλα η συγκεκριμένη προσαρμόζεται μόνο στα λουράκια της εταιρίας...αν το γνωρίζει κάποιο μέλος ας μας το απαντήσει...
Όντως πάντως αν ισχύει αυτό,τα 165Ε είναι πολλά.
Παρ όλα αυτά νομίζω ότι στο moon και στο συγκεκριμένο λουράκι ειδικά,πάει πιο πολύ η αγκράφα,λόγω οτί του δίνει μια πιο vintage να το πω,αίσθηση... :)

Αποσυνδεδεμένος omegasnik

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3142
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #869 στις: Ιανουάριος 18, 2009, 07:36:04 μμ »
τι εγινε το speedy?το παρελαβες?κι αν ναι που ειναι οι φωτο οεο?
Ναι το παρέλαβα! Φωτό μόλις λασκάρω από τη δουλειά!
;)
ΑΚΑ justnik
όποιος πρόλαβε ...

director

  • Επισκέπτης
Απ: OMEGA
« Απάντηση #870 στις: Ιανουάριος 18, 2009, 07:45:34 μμ »
Ναι το παρέλαβα! Φωτό μόλις λασκάρω από τη δουλειά!
;)

καλοφορετο φιλαρακι,δειξε οποτε μπορεσεις φωτο να ζηλεψωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

Αποσυνδεδεμένος Petros1

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 438
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #871 στις: Ιανουάριος 18, 2009, 07:52:15 μμ »
επειδή ζήλεψα λέω να κοιτάξω κι εγώ κάτι παρόμοιο για το speedy μου που παίρνω αν θέλει ο καλός Θεός αύριο!!!
Καλοφόρετο....Να το βάλεις το λουράκι....Είναι σαν να φοράς ένα άλλο ρολόι μετά....το κάνει ακόμα πιο "κλασσάτο"....Θα δεις.... ;)

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #872 στις: Ιανουάριος 20, 2009, 03:50:00 πμ »






Limited Edition of 7,969 Pieces

The first manned lunar landing on the 20th of July, 1969 was the greatest, most dramatic scientific achievement in human history. When Neil Armstrong and Buzz Aldrin stepped onto the moon’s surface at 02:56 GMT on the 21st of July, Aldrin was wearing his Omega Speedmaster and a legend was born. An interesting footnote: the electronic timing system on the Lunar Module was not functioning correctly so Armstrong had left his watch aboard as a reliable backup.

Now Omega joins the world in the celebration of the 40th anniversary of the first moon landing with the release of the Speedmaster Professional Moonwatch Apollo 11 “40th Anniversary” Limited Edition. The stainless steel bracelet has been upgraded to include Omega’s patented screw and pin system.

The small seconds counter (sub-dial) has been created in the form of a small medallion which features an adaptation of Apollo 11’s famous mission patch: an eagle descends to the lunar surface with an olive branch representing peace in its claws. In the distance, far above the horizon, the earth is visible. The patch, interestingly, was designed by Michael Collins who remained in the Apollo 11 capsule as Command Module Pilot while his colleagues Armstrong and Aldrin were in the Lunar Module and on the moon.

The watch’s hour, minute and the red-tipped chronograph seconds hands are coated with SuperLuminova. The minute and hour chronograph counter hands are white and the brushed, rhodium-plated small seconds hand offers contrast to the medallion on the counter.

The 40th Anniversary Limited Edition’s dial is protected by Hesalite, the same robust, shatter-proof acrylic crystal found on the original Moon Watch. Hesalite was ideally suited for use in space – there was no chance that it could break apart and send potentially dangerous fragments into the low-gravity environment. A small, distinctive Omega logo has been etched evocatively inside the Hesalite crystal.

The Speedmaster Professional Moonwatch Apollo 11 “40th Anniversary” Limited Edition is delivered in a black presentation box which also includes a 42mm silver medal (the same diameter as the watch) featuring an engraving of the mission patch on one side with the words “APOLLO 11, 40th ANNIVERARY”. On the reverse side, the medal is engraved, “THE EAGLE HAS LANDED”; “LAUNCHED JULY 16 1969”; “LANDED JULY 20, 1969”; and “RETURNED, JULY 24, 1969” along with OMEGA’s name and logo.

Αποσυνδεδεμένος eisenberg

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2842
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #873 στις: Ιανουάριος 20, 2009, 04:26:01 μμ »
Υπεροχο,& με το αναβαθμισμενο μπρασελε,ε george ;

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #874 στις: Ιανουάριος 20, 2009, 04:38:49 μμ »
Υπεροχο,& με το αναβαθμισμενο μπρασελε,ε george ;
φιλε eis ειναι μια παρουσιαση απο το νεο L.E απο την sihh.σε αλλους αρεσει σε αλλους οχι.. :D
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 20, 2009, 04:45:00 μμ από george_ »

Αποσυνδεδεμένος Petros1

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 438
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #875 στις: Ιανουάριος 20, 2009, 06:21:14 μμ »
 :2thumbs: Eμένα μ αρέσει πάντως...  :2thumbs:

Αποσυνδεδεμένος zikos

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 194
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #876 στις: Ιανουάριος 20, 2009, 07:29:16 μμ »
Απλα τελειο!!!
Εφυγε ο SENNA και αφησε εμενα!!!
Τα παντα ολα!!!
Tι να λεμε τωρα!!! Mαθε μπαλιτσα αγορι μου!!!

Αποσυνδεδεμένος eisenberg

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2842
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #877 στις: Ιανουάριος 20, 2009, 08:17:38 μμ »
φιλε eis ειναι μια παρουσιαση απο το νεο L.E απο την sihh.σε αλλους αρεσει σε αλλους οχι.. :D

Βρε πες μια καλη κουβεντα για το ρολογακι,εμεινες με τα παλιομοδιτικα moon και mark  :stick2:

Αποσυνδεδεμένος zikos

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 194
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #878 στις: Ιανουάριος 20, 2009, 08:59:31 μμ »
Παντως παιδια,με τετοια φωτογραφηση,
και ρολοι της λαικης να ηταν,
κουκλα θα ηταν
το εχω βαλει ηδη σαν φοντο στον υπολογιστη μου!!!
Εφυγε ο SENNA και αφησε εμενα!!!
Τα παντα ολα!!!
Tι να λεμε τωρα!!! Mαθε μπαλιτσα αγορι μου!!!

Αποσυνδεδεμένος StefMac

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2541
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #879 στις: Ιανουάριος 20, 2009, 11:57:14 μμ »
Και όμορφο και ξεχωριστό ...
Αλλά όπως έχει πει και κάποιος (ονόματα δεν λέμε) πόσες LE ...
Σίγουρα η κάθε μία LE έκδοση είναι διαφορετική άλλα είναι πάρα πολλές ...
Αυτό δεν είναι απαραίτητα και κακό ...
Αλλά ίσος υπερβολικό.

Φιλικά Στέφανος.
_Jaeger Le Coultre_
The first Manufacture
 in Valle'e de Joux.