Αποστολέας Θέμα: OMEGA  (Αναγνώστηκε 1846330 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Efthimis

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2916
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2580 στις: Οκτώβριος 08, 2011, 03:52:36 μμ »
Ελα ρε φίλε θα το πάρεις? Αντε μπράβο! Σου εύχομαι με την πρώτη ευκαιρεία να τα καταφέρεις.. εγώ πριν από λίγες μέρες πήρα ενα imac 27'' και τωρα το χαίρομαι που εχω το χρόνο.. αλλά από σάλιο ήταν η τελευταία "φτυσιά" και για μένα και κάτι που χρειαζόμουν φυσικά σαν εργαλείο... αλλά ένα mac ποτέ δεν είναι απλά ένα computer! Off topic το ξέρω αλλά η χαρά πρέπει να μοιράζεται.. φιλιά!

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2581 στις: Οκτώβριος 08, 2011, 03:55:44 μμ »
Ελα ρε φίλε θα το πάρεις? Αντε μπράβο! Σου εύχομαι με την πρώτη ευκαιρεία να τα καταφέρεις.. εγώ πριν από λίγες μέρες πήρα ενα imac 27'' και τωρα το χαίρομαι που εχω το χρόνο.. αλλά από σάλιο ήταν η τελευταία "φτυσιά" και για μένα και κάτι που χρειαζόμουν φυσικά σαν εργαλείο... αλλά ένα mac ποτέ δεν είναι απλά ένα computer! Off topic το ξέρω αλλά η χαρά πρέπει να μοιράζεται.. φιλιά!
Καλά έκανες και το πήρες το imac Ευθύμη. ;) Τα Mac είναι τα καλύτερα μακράν!! ;)

Όσον αφορά για το Ω PO 8500, απλά κορυφή! Πραγματικά πιστεύω πως είναι το καταδυτικό ρολόι, που δε του λείπει τίποτα! ;D

Αποσυνδεδεμένος Efthimis

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2916
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2582 στις: Οκτώβριος 08, 2011, 04:05:35 μμ »
Ναι είναι απλά πανέμορφο και όντως δεν του λείπει τίποτα, είναι πραγματικά όαση για τα μάτια...

<object codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=8,0,0,0" type="application/x-shockwave-flash" data="http://www.youtube.com/v/SJmCzjIUDXM" width="425px" height="350px"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/SJmCzjIUDXM" /><param name="wmode" value="transparent" /><param name="allowScriptAccess" value="never" /><param name="pluginspage" value="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></object>


ΚΟΥΚΛΑ!!!!

οσο για τα mac ήμουν τυχερός γιατί η πρώτη μου δουλειά ήταν στην Rainbow όπου έκανα product marketing...κοινώς τέσταρα ότι καινούριο προϊον apple έβγαινε στην αγορά... ε, πως να μην κολλήσω??!!!!

Αποσυνδεδεμένος watchlover

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 50
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2583 στις: Οκτώβριος 13, 2011, 11:15:18 μμ »
Θα αγόραζα το τρίτο. Είναι σαν το δεύτερο αλλά στο πιο κλασσικό μαύρο χρώμα.
Η ημερομηνία είναι πιο εμφανής.

Αποσυνδεδεμένος Alexspat

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1490
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2584 στις: Οκτώβριος 20, 2011, 10:22:44 μμ »
Θα ήθελα να ρωτήσω αν ισχύει το ότι τα ρολόγια της Ω με την μηχανή 3313 αυξήθηκε η εγγύηση τους από 2 χρόνια που ήτανε παλιά

σε 4. Όπως επίσης αν τα ρολόγια με την 3313 μηχανή που αγοραστηκαν πριν 2 χρόνια και έχει λήξη η εγγύηση τους, μήπως ισχύει και

σε αυτά  η επέκταση της εγγυησης. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2585 στις: Οκτώβριος 20, 2011, 10:52:21 μμ »
Και εγω θελω να μαθω εαν η ωμεγα εχει κανει αναβαθμιση στη μηχανη 3313 και αν ειναι καλυτερη τωρα απο παλιοτερα  ;)

Αποσυνδεδεμένος Lestat

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2586 στις: Οκτώβριος 25, 2011, 03:24:46 μμ »
Καλησπέρα και από εμένα παίδες, Μιχάλης από Αθήνα, νέος στο φόρουμ και νέος γενικότερα στο χώρο. Εδώ και καιρό κάνω τις έρευνες μου και καθώς έχω δρομολογήσει την αγορά ενός Ω, έχω καταλήξει σε δύο μοντέλα, για τα οποία θα ήθελα την γνώμη και γνώση σας. Το πρώτο είναι το

http://www.omegawatches.com/gents/seamaster/aqua-terra-chronograph/23110445206001

και το δεύτερο

http://www.omegawatches.com/gents/speedmaster/hb-sia-co-axial-gmt-chronograph/32190445201001

Και τα δύο τα είδα και τα δοκίμασα από κοντά στο κατάστημα της Ω στη Βουκουρεστίου, όπου και επιεικώς θα πώ ότι ενθουσιάστηκα και μου μπήκαν σκέψεις να βγάλω την πιστωτική μου...Βέβαια όλα αυτά μέχρι που συνειδητοποίησα τις τιμές και την απουσία διάθεσης να μου γίνει κάποια πραγματικά καλύτερη τιμή. Τώρα τι να πώ, το Solar Impulse με μάγεψε, το είδα και το περιεργάστηκα, το φόρεσα. Το καντράν από carbon εκτός τόπου και χρόνου, έπαιζε με το φως δημιουργόντας αντανάκλαση και ένα ιριδισμό που δεν μπορώ να περιγράψω, δίνοντας μια αίσθηση βάθους στο ρολόι. Φυσικά το τιτάνιο με άφησε άναυδο μόλις το έπιασα και το έβαλα, απλά ασύγκριτα ελαφρύ αλλά συνάμα στοιβαρό. Να μην ξεχάσω να πώ ότι μπαίνοντας στο κατάστημα πήγαινα για να δώ τα Speedmaster κατα κύριο λόγο. Είδα και άλλα της σειράς αλλά το Solar το κράτησα στην άκρη. Και αφού έχω δεί 3-4 μέχρι τότε, μου λέει ο πωλητής και εφόσον εγώ του είχα πεί όχι σε καταδυτικού στυλ πολύ χοντρά, επειδή είδα αυτά στο χέρι σας, να σας προτείνω να δείτε άλλο ένα. Και μου βγάζει το Seamaster Aqua Terra Chronograph....
Το βλέπω μου κάνει κάπως, ήταν και αυτό με τη μαύρη πλάκα, το οποίο στο φως παρατηρώ ότι καφετίζει γκριζάρει, εντυπωσιάστηκα. Το φοράω και εκεί έπαθα το σοκ. Παιδιά ήταν αυτό που λέμε κουτί. Λίγο πιο ογκώδες αλλά λες και είναι το ρολόι το μοναδικό για μένα.
Για να μην πολυλογώ, έμεινα σε αυτά τα δύο. Θα ήθελα τη γνώμη σας τεχνολογικά - μηχανολογικά για αυτά, γιατί το δικό μου κριτήριο είναι προς το παρόν στο μάτι, και σοβαρό προβάδισμα έχει το Seamaster αυτή τη στιγμή. Για να είμαι ειλικρινής στην κρίση αυτή παίζει ρόλο και το γεγονός ότι στο Seamaster είναι ορατός ο μηχανισμός από πίσω, μην λέω και ψέμματα....
Ευχαριστώ περιμένω τις γνώμες σας.

ΥΓ Αν κάποιος μπορεί να προτείνει και καταστήματα εντός Αθηνών για καλές τιμές παρακαλώ όπως με ειδοποιήσει, καθώς οι τιμές που πήρα ήταν 7500 ευρώ για το Solar & 7000 ευρώ για το Seamaster, για το οποίο Seamaster πρόχειρα μου είπε ότι μπορεί να μου κάνει 500 ευρώ έκπτωση δλδ να πάει στα 6500 ευρώ.....7% έκπτωση περίπου...

Αποσυνδεδεμένος asxetos?

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 103
  • οι 2 ροδες οδηγουν την ψυχη...
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2587 στις: Οκτώβριος 25, 2011, 03:32:15 μμ »
φιλε το seamaster που αναφερεις ειναι δικος μου διακαης ποθος!

εννοειται πως μπορεις να πετυχεις πολυ καλυτερη εκπτωση μην το σκεφτεσαι καθολου!τα υπολοιπα μελη θα σου στειλουν με π.μ μαγαζια που θα γλυτωσεις πολυ περισσοτερα χρηματα... ;)

απο την αλλη υπαρχει  κ η λυση του μεταχειρισμενου!η βαζοντας εδω καποια αγγελια ζητησης η ψαχνωντας διαφορζ< σαιτ η πηγαινοντας σε καποιο καταστημα με μεταχειρισμενα ρολογια.. ;) ;) ;)


φιλικα,χρηστος
εγω με μηχανακια και μουσικη ασχολουμαι...αλλα με εσας εδω θα αποκτησω και αλλο φετιχ....

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2588 στις: Οκτώβριος 25, 2011, 03:33:14 μμ »
Φίλε Lestat σου στέλνω π.μ ! ;)


Φιλικά,
Κων/νος

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2589 στις: Οκτώβριος 25, 2011, 03:49:24 μμ »
Και καλά σου είπαν μόνο 7% έκπτωση?? Δεν είμαστε καλά...., οι αγιογδύτες!!!

Αποσυνδεδεμένος philosopher

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 370
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2590 στις: Οκτώβριος 25, 2011, 03:53:28 μμ »
Και καλά σου είπαν μόνο 7% έκπτωση?? Δεν είμαστε καλά...., οι αγιογδύτες!!!

Μη ξεχνάμε ότι πήγε στη boutique της Omega στη Βουκουρεστίου έτσι.

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2591 στις: Οκτώβριος 25, 2011, 03:57:40 μμ »
Μη ξεχνάμε ότι πήγε στη boutique της Omega στη Βουκουρεστίου έτσι.

Μπουτίκ ξεμπουτίκ, τέτοιες εποχές δε κάνουμε εκπτώσεις της πείνας. Θα μπορούσαν τουλάχιστον να του πούν ένα 15% έκπτωση. Αν είναι δυνατόν.

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2592 στις: Οκτώβριος 25, 2011, 03:59:13 μμ »
Να μην ξεχνάμε,  οτιδήποτε λιγότερο από -25% δεν το συζητάμε............

από -25% και όπου φτάσουμε.............. (-50%  ;D )

Στις μπουτικ δεν ψωνίζουμε ποτέ, απλά πηγαίνουμε για να κάνουμε χάζι.................

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2593 στις: Οκτώβριος 25, 2011, 04:02:06 μμ »
Να μην ξεχνάμε,  οτιδήποτε λιγότερο από -25% δεν το συζητάμε............

από -25% και όπου φτάσουμε.............. (-50%  ;D )

Στις μπουτικ δεν ψωνίζουμε ποτέ, απλά πηγαίνουμε για να κάνουμε χάζι.................
+1 Πάνο! 7% δε παίζει να κάνουν ούτε στη Rolex.  ;D ;)

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2594 στις: Οκτώβριος 25, 2011, 04:05:48 μμ »
@Lestat

Επίσης αγαπητέ, για κοίτα 2 φοβερά μεταχειρισμένα-αφόρετα που κυκλοφορούν στις αγγελίες


OMEGA PLOPROF

http://www.mywatch.gr/index.php/topic,9414.0.html


   
Omega Planet Ocean Chrono

Μπήκε το σωστό λινκ

http://www.mywatch.gr/index.php/topic,9072.0.html


Αποσυνδεδεμένος Lestat

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2595 στις: Οκτώβριος 25, 2011, 04:07:25 μμ »
Τι να πώ ρε παιδιά, και εμένα εντύπωση μου έκανε τόσο μικρή έκπτωση. Σίγουρα με τους καιρούς που διανύουμε περιμένεις κατιτις παραπάνω, αλλά αντιθέτως....

Αποσυνδεδεμένος Harry 22

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 289
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2596 στις: Οκτώβριος 25, 2011, 04:16:04 μμ »
Μην ξεχνάμε ότι ο φίλος μιλάει για αγορά με πιστωτική...

Αποσυνδεδεμένος THANOS58

  • FnB Mod
  • 50mm case
  • *
  • Μηνύματα: 1874
  • ΝΑ ΣΗΚΩΘΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΨΗΛΟΤΕΡΑ..
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2597 στις: Οκτώβριος 25, 2011, 04:22:48 μμ »
Θυμηθείτε όλοι ότι η μπουτικ, αλλά και κάθε επίσημο μαγαζί αντιπροσωπείας ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ και έτσι είναι το σωστό! Γιατί την επόμενη μέρα θα τους κόψουν από προμηθευτές ΑΠΑΝΤΑ τα περιφερειακά ανεξάρτητα μαγαζιά που εφοδιάζονται από αυτούς. Αυτό είναι νόμος για την ομαλή διακίνηση της χονδρικής. Όταν δίνω χονδρική έξω, δεν χτυπάω σε τιμές τα ίδια τα καταστήματα που ανεφοδιάζω. Άρα: Μην ξαναπάς σε μπουτίκ ή επίσημο κατάστημα αντιπροσωπείας! Υπάρχουν έξω άφθονα αξιόπιστα μαγαζιά που θα πάρουν και πιστωτική και με άτοκες και με έκπτωση 20% ελάχιστο...
ΑΓΑΠΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΣΟΥ.
ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ...ΡΟΛΟΙ!

Αποσυνδεδεμένος Lestat

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2598 στις: Οκτώβριος 25, 2011, 05:16:43 μμ »
Θυμηθείτε όλοι ότι η μπουτικ, αλλά και κάθε επίσημο μαγαζί αντιπροσωπείας ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ και έτσι είναι το σωστό! Γιατί την επόμενη μέρα θα τους κόψουν από προμηθευτές ΑΠΑΝΤΑ τα περιφερειακά ανεξάρτητα μαγαζιά που εφοδιάζονται από αυτούς. Αυτό είναι νόμος για την ομαλή διακίνηση της χονδρικής. Όταν δίνω χονδρική έξω, δεν χτυπάω σε τιμές τα ίδια τα καταστήματα που ανεφοδιάζω. Άρα: Μην ξαναπάς σε μπουτίκ ή επίσημο κατάστημα αντιπροσωπείας! Υπάρχουν έξω άφθονα αξιόπιστα μαγαζιά που θα πάρουν και πιστωτική και με άτοκες και με έκπτωση 20% ελάχιστο...
Φίλε Θάνο έχεις δίκιο, παίζει ρόλο που είναι το επίσημο κατάστημα της αντιπροσωπίας, δεν το είχα σκεφτεί. Η επικείμενη αγορά μου επειδή μάλλον παρερμηνεύτηκε, αφορά τις μετρητοίς, απλά όταν άκουσα το ποσό  :o σκέφτηκα πιστωτική σαν εύκολη λύση, και όχι σαν τρόπο πραγματικής πληρωμής.

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2599 στις: Οκτώβριος 25, 2011, 05:24:51 μμ »
Φίλε Θάνο έχεις δίκιο, παίζει ρόλο που είναι το επίσημο κατάστημα της αντιπροσωπίας, δεν το είχα σκεφτεί. Η επικείμενη αγορά μου επειδή μάλλον παρερμηνεύτηκε, αφορά τις μετρητοίς, απλά όταν άκουσα το ποσό  :o σκέφτηκα πιστωτική σαν εύκολη λύση, και όχι σαν τρόπο πραγματικής πληρωμής.
Θα συμφωνήσω με τον Θάνο φίλε Lestat. Πήγαινε στο κατάστημα που σου πρότεινα πρίν και θα χτυπήσεις μια έκπτωση εξαιρετική!!!  ;D ;)