Αποστολέας Θέμα: OMEGA  (Αναγνώστηκε 1846489 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2480 στις: Αύγουστος 09, 2011, 08:49:08 μμ »
Eυθύμη κρίμα που αντιμετωπίζεις τέτοιο πρόβλημα, αυτό που λέμε "συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες" ισχύει στην περίπτωσή σου. Εύχομαι αίσιο τέλος, προσπάθησε να ζητήσεις αντικατάσταση με νέο ρολόι. Ρίξε καμμιά βουτιά και για μας σε τίποτα Εγκρεμνούς, Κάθισμα, Πόρτο Κατσίκι κλπ ;D


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2481 στις: Αύγουστος 09, 2011, 08:52:08 μμ »
Eυθύμη κρίμα που αντιμετωπίζεις τέτοιο πρόβλημα, αυτό που λέμε "συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες" ισχύει στην περίπτωσή σου. Εύχομαι αίσιο τέλος, προσπάθησε να ζητήσεις αντικατάσταση με νέο ρολόι. Ρίξε καμμιά βουτιά και για μας σε τίποτα Εγκρεμνούς, Κάθισμα, Πόρτο Κατσίκι κλπ ;D
Ποιά αντικατάσταση ρε Γιάννη? Εδώ εγώ στη Breitling δε κατάφερα την αντικατάσταση του Β01! 

Ευθύμη πραγματικά λυπάμαι για το PO σου και μπορώ να πω ότι σε καταλαβαίνω απόλυτα. Τα ίδια και χειρότερα τράβηξα με το δικό μου ρολόι και ποιός ξέρει στο μέλλον τι θα μου ξαναπροκύψει. :( (τίποτα δεν είναι σίγουρο αλλα λέμε τώρα )

Αποσυνδεδεμένος xaphs

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 67
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2482 στις: Αύγουστος 10, 2011, 11:36:11 πμ »
Αντικατάσταση δεν παίζει. Και εμένα μετά απο 15 μέρες που το πήρα σταματούσε το seamaster μου.Έμεινε 20 μέρες στην Omega, και μου το γύρισαν με νέες μετρήσεις και είναι μια χαρά.
99% θα σου πούνε οτι φταίνε τα λάδια του...

Αποσυνδεδεμένος Efthimis

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2916
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2483 στις: Αύγουστος 10, 2011, 12:18:13 μμ »
Καλημέρα σε όλους! Βουτιές θα κάνω για όλους να είστε σίγουροι!

Αντικατάσταση δεν περιμένω και ελπίζω να φτιάξει μετά από τον έλεγχο της Ω... πάντως είναι κρίμα για ρολόγια τέτοιας αξίας όλο κάτι να συμβαίνει αλλά τι να κάνεις...έχουν τέτοιες ιδιαιτερότητες.. το μόνο που ελπίζω είναι να μην ταλαιπωρηθώ πολύ όπως και να μην έχω πρόβλημα με το που θα μου το επιστρέψουν...

Κώστα ναι μαζί μιλούσαμε και μου ειχες πει πολλά χρήσιμα πράγματα και σ' ευχαριστώ.. ελπίζω να ξεμπερδέψω πολύ πθο εύκολα και γρήγορα από ότι εσύ φίλε μου.. πολλά φιλιά σε όλους θα σας κρατήσω ενήμερους...

Αποσυνδεδεμένος Efthimis

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2916
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2484 στις: Αύγουστος 22, 2011, 09:41:22 πμ »
καλημέρα! Σήμερα πρώτη μέρα στο γραφείο μετά από διακοπές και βλέπω ότι οι περισσότεροι είστε εκτός οπότε είναι για καλό! Σε λίγο θα ξεκινήσω να πάω στην αντιπροσωπεία της Ω να δω τι θα γίνει με το ρολόι μου. Είπα να ανεβάσω καμιά φωτογραφία για να το χαζεύω και να το δείτε κι εσείς στο στοιχείο του, που είναι φυσικά κοντά στην θάλασσα...

http://imageshack.us/f/220/img0512h.jpg/
http://imageshack.us/f/705/img0518sa.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/52/img0507hk.jpg/

Δείτε εσείς τις υπόλοιπες.... θα σας κρατήσω ενήμερους με το θέμα της επισκευής. Υπενθυμίζω ότι σταματά το χρονόμετρο το οποίο σταματά και το ρολόι  >:( >:( >:( >:( Ελπίζω να βγάλω άκρη γιατί έχω τρομάξει λιγάκι με το όλο θέμα...

Αποσυνδεδεμένος jimko7

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 638
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2485 στις: Αύγουστος 22, 2011, 10:24:24 πμ »
Ωραίες φώτο!Με το καλό και η επισκευή!
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
      

Αποσυνδεδεμένος Efthimis

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2916
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2486 στις: Αύγουστος 26, 2011, 11:33:41 πμ »
Ευχαριστώ jimko! Τελικά μπορεί και να φταίω μιας που το βρήκα το ρολόι σε ένα πόμολο οπότε μπορεί να ταρακούνησα λιγάκι την μηχανή... είναι ικανό ένα τέτοιο χτύπημα να δημιουργήσει πρόβλημα? Και το πρόσεχα ρε γμτ σαν κόρη οφθαλμού αλλά εκείνη την στιγμή ξεχάστηκα δυστυχώς... :wallbash: :wallbash:

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2487 στις: Αύγουστος 26, 2011, 01:50:33 μμ »
Ευχαριστώ jimko! Τελικά μπορεί και να φταίω μιας που το βρήκα το ρολόι σε ένα πόμολο οπότε μπορεί να ταρακούνησα λιγάκι την μηχανή... είναι ικανό ένα τέτοιο χτύπημα να δημιουργήσει πρόβλημα? Και το πρόσεχα ρε γμτ σαν κόρη οφθαλμού αλλά εκείνη την στιγμή ξεχάστηκα δυστυχώς... :wallbash: :wallbash:
Ευθύμη μου, αμα τα ρολόγια μας σε κάθε χτύπημα παρουσίαζαν πρόβλημα, δε θα ασχολιόταν κανείς με την ωρολογοποϊία. Αποκλείεται να ήταν το χτύπημα στο πόμολο το πρόβλημα, γι'αυτό να σαι σίγουρος ;). Το Evolution μου σε πληροφορώ έχει πέσει 2 φορές στο πάτωμα ( μάρμαρο το πάτωμα ) και δεν έχει πάθει τίποτα. Είναι θέμα κατασκευής το όλο ζήτημα. Τη στιγμή που στη συναρμολόγηση ενός ρολογιού, επεμβαίνει άμεσα ο ανθρώπινος παράγοντας ( συναρμολόγηση με το χέρι ), τότε όλα είναι πιθανά να συμβούν.

Αποσυνδεδεμένος Efthimis

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2916
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2488 στις: Αύγουστος 26, 2011, 02:53:04 μμ »
Έχεις δίκιο φίλε Κώστα..έτσι να μην νοιώθω εντελώς άσχημα που το βρήκα λιγάκι στην πόρτα..να φανταστείς έχει κάνει μια μικρή αμυχη που ούτε καν φαίνεται..

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2489 στις: Αύγουστος 26, 2011, 03:18:08 μμ »
Έχεις δίκιο φίλε Κώστα..έτσι να μην νοιώθω εντελώς άσχημα που το βρήκα λιγάκι στην πόρτα..να φανταστείς έχει κάνει μια μικρή αμυχη που ούτε καν φαίνεται..
Ναί καλέ μην αγχώνεσαι καθόλου. Όλα τα ρολόγια έχουν διάφορα συστήματα shock resistant και antimagnetic. Τί να σου πρωτοπώ: Glucydur, Incablocκ, Nivarox, Nivaflex ......! Οπότε είσαι κομπλέ, δεν είναι το χτύπημα. ;)  ;D

Αποσυνδεδεμένος Efthimis

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2916
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2490 στις: Αύγουστος 27, 2011, 11:37:36 πμ »
Α ευτυχώς τότε? Το δικό μου τι σύστημα να έχει? Για να ψάξω λιγάκι! Ευχαριστώ Κώστα!!

Αποσυνδεδεμένος elio

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 751
  • Winter is Coming
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2491 στις: Αύγουστος 28, 2011, 10:31:25 πμ »
Πριν λίγο καιρο είχε ακουστεί ότι η ομεγα θα βγάλει επανέκδοση το flightmaster...ξέρετε η έχετε διαβάσει τίποτα; Αλήθεια το παλαιό flightmaster σε τι τιμές να κινείται;
GiannisH ξέρεις κάτι ΕΣΥ μήπως;  :)
Time is the most undefinable yet paradoxical of things; the past is gone, the future is not come, and the present becomes the past even while we attempt to define it, and, like the flash of lightning, at once exists and expires.  ~Charles Caleb Colton

Αποσυνδεδεμένος VC222

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 476
    • Προφίλ
    • ABSEITS
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2492 στις: Αύγουστος 28, 2011, 02:29:47 μμ »
...Αλήθεια το παλαιό flightmaster σε τι τιμές να κινείται; ...

1.500-2.500 Euro

Θέλει λίγο προσοχή να είναι αυθεντικό (υπήρχαν 2 εκδόσεις)

Αποσυνδεδεμένος elio

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 751
  • Winter is Coming
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2493 στις: Αύγουστος 28, 2011, 02:34:33 μμ »
Η 910 και η 911. Ναι το ξέρω... Εξαιρετικό ρολόι! Μακάρι να το ξαναβγαλει η ομεγα!
Time is the most undefinable yet paradoxical of things; the past is gone, the future is not come, and the present becomes the past even while we attempt to define it, and, like the flash of lightning, at once exists and expires.  ~Charles Caleb Colton

Αποσυνδεδεμένος SER

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6217
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2494 στις: Αύγουστος 28, 2011, 02:53:51 μμ »
Φημες ελεγαν πως θα εβγαινε στη baselworld αλλα τιποτα.Ποιος ξερει ισως να το βγαλουν ;)

Αποσυνδεδεμένος elio

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 751
  • Winter is Coming
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2495 στις: Αύγουστος 28, 2011, 04:47:40 μμ »
Μακάρι φιλε SER. Εξαιρετικό!
Και τα vintage πάνω απο 3 χιλιαρικα τα βρίσκω.
Time is the most undefinable yet paradoxical of things; the past is gone, the future is not come, and the present becomes the past even while we attempt to define it, and, like the flash of lightning, at once exists and expires.  ~Charles Caleb Colton

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2496 στις: Σεπτέμβριος 13, 2011, 05:48:04 μμ »
Τα νεα PO ειναι ηδη στις βιτρινες.
Η πρωτη μου οπτικη επαφη μαζι τους σε γνωστο εξουσιοδοτημενο της Σταδιου μου αφησε
αναμικτα συναισθηματα.
Δυστυχως η γκρι στεφανη χαλαει το συνολο. Διπλα τους ενα παλιο liquid metal εδειχνε πολυ ομορφοτερο.
Επισης οι καινουργιοι δεικτες ειναι αρκετα χοντροκομμενοι.
Αν θα πληρωνα τοσα λεφτα για να το παρω?
Με την γκρι στεφανη ρητά οχι.
Επιφυλάσσομαι για το περτικαλι μοντελο γιατι δεν το εχω δει.

Αποσυνδεδεμένος Efthimis

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2916
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2497 στις: Σεπτέμβριος 13, 2011, 06:38:45 μμ »
Φίλε μου μήπως είδες προτεινόμενη τιμη λιανικής; Είδες το chrono ή το απλό;

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2498 στις: Σεπτέμβριος 13, 2011, 06:43:35 μμ »
Σήμερα είδα από κοντά κι εγώ τα καινούρια PO.
Το μαύρο είναι σκέτη απογοήτευση λόγω στεφάνης η οποία μοιάζει ξεθωριασμένη.
Επίσης μου φάνηκε οριακά παχύ και άβολο στον καρπό (μιλάω για τον χρονογράφο)
Περίμενα από καιρό τα καινούρια μοντέλα για να αποφασίσω εάν θα πάρω το παλιό ή το καινούριο αφού τα φλερτάρω μήνες τώρα

Να μην σας τα πολυλογώ παράγγειλα το παλιό κλασικό PO chrono με πορτοκαλί στεφάνη και ενδείξεις. Σούπερ τιμή σε κεντρικό κατάστημα και παράδοση αύριο πρωί.

Το σημαντικότερο είναι ότι εκτός από την μεγάλη έκπτωση πρόλαβα και την παλιά τιμή που αλλάζει πότε λέτε?? Μεθαύριο πρωί !!!!!!!!

Θα επανέλθω με πραγματικές φώτο αύριο

http://www.omegawatches.com/gents/seamaster/planet-ocean-chrono/22185000

Αποσυνδεδεμένος Efthimis

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2916
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2499 στις: Σεπτέμβριος 13, 2011, 06:58:24 μμ »
Μεγεια και με χαρα!! Μισά μας τα πες όμως! Πόσο έχει ρε παιδιά το καινούριο μοντέλο! Κι όταν λες αλλάζουν οι τιμές; Πόσο ανεβαίνουν δλδ και γιατί;;; Έτσι για να ξέρω τι φοραω!! Εσυ αν επιρρεπείς πόσο το πήρες το Chrono το περτικαλί;; Καλοφόρετο ξανά θα το καταευχαριστηθεις!!