Αποστολέας Θέμα: OMEGA  (Αναγνώστηκε 1846490 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Nick78

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 811
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2460 στις: Ιούλιος 19, 2011, 05:04:58 μμ »
Συμφωνώ.
Ειδικά αν η τιμή μείνει στα 4500-5000 λιανική (χωρίς την έκπτωση) και το submariner έχει κάπου 7000.

Επειδή το δικό μου με την 2500 είναι δώρο αρραβώνα, για συναισθηματικούς λόγους δεν έχω σκοπό να το πουλήσω ποτέ για να έπερνα κάτι άλλο.
Αν το είχα παρει μόνος μου, πιθανό να δοκίμαζα την ανταλλαγή με το νέο μοντέλο. Μου αρέσει πολύ. 
We are never gonna survive...unless we get a little crazy!

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2461 στις: Ιούλιος 19, 2011, 05:14:38 μμ »
Επίσης θα πριτιμούσα η στεφάνη να ήταν μαύρη και όχι γκρι.
Αλλά να μην την καταδικάζουμε πριν την δούμε απο κοντά...
Προσωπικά θα επέλεγα την περτικαλιά πάντως.
Έχοντας κατα νου την πορτοκαλί στεφάνη του προηγούμενου μοντέλου (η οποία δεν ήταν και τόσο έντονη), δεν μπορώ να φανταστώ χρώμα που να μην συνδυάζεται.
Οπότε και κάνει το ρολόι πιο εντυπωσιακό και δεν σε περιορίζει στο ντύσιμο.

Αποσυνδεδεμένος Baptiste

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 77
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2462 στις: Ιούλιος 19, 2011, 06:46:29 μμ »
μονο transparent case back θα το βγαλει ??? οσο να ναι το αναγλυφο θαλασσιο αλογακι ειναι μερος της ιστοριας κ της φινετσας του!!

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2463 στις: Ιούλιος 19, 2011, 07:06:20 μμ »
μονο transparent case back θα το βγαλει ??? οσο να ναι το αναγλυφο θαλασσιο αλογακι ειναι μερος της ιστοριας κ της φινετσας του!!
πάσο για το αλογάκι, αλλά η 8500 ειναι πανέμορφη καλίμπρα.
Καλύτερα θα ηταν να υπήρχε η δυνατότητα επιλογής αλλά δεν μπορεί να τα έχουμε όλα.
Προτιμώ πάντως το transparent case back...

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2464 στις: Ιούλιος 19, 2011, 07:43:12 μμ »
πάσο για το αλογάκι, αλλά η 8500 ειναι πανέμορφη καλίμπρα.
Καλύτερα θα ηταν να υπήρχε η δυνατότητα επιλογής αλλά δεν μπορεί να τα έχουμε όλα.
Προτιμώ πάντως το transparent case back...

σε δυτη παντως και ιδιως στο συγκεκριμενο δυτη δεν θα ελεγα οτι ταιριαζει ουτε εγω.

εχω δυο seamaster (ενα παλιοτερο mid size του 96 και το PO) και δεν θα αλλαζα ποτε το αναγλυφο με open back.
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2465 στις: Ιούλιος 19, 2011, 07:45:05 μμ »
σε δυτη παντως και ιδιως στο συγκεκριμενο δυτη δεν θα ελεγα οτι ταιριαζει ουτε εγω.

εχω δυο seamaster (ενα παλιοτερο mid size του 96 και το PO) και δεν θα αλλαζα ποτε το αναγλυφο με open back.

είναι αμαρτία όμως να μην μπορείς να πάρεις μάτι αυτόν τον μηχανισμό...

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2466 στις: Ιούλιος 19, 2011, 07:57:34 μμ »
είναι αμαρτία όμως να μην μπορείς να πάρεις μάτι αυτόν τον μηχανισμό...

ενταξει βρε συ, εχουν open back στο Aqua terra.  ;)
εκει ταιριαζει παραπανω  :)
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος Efthimis

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2916
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2467 στις: Ιούλιος 19, 2011, 08:01:31 μμ »
Καθαρά σαν design εμένα μου αρέσει το απερχόμενο μοντέλο (το οποίο και αγόρασα γι αυτο το λόγο..). Όμως, το διάφανο case back είναι εξαίσιο (αν και όντως το αλογακι είναι κούκλα κι αυτο να το χαζευεις) και πιστεύω κι απο κοντά θα είναι πολυ εντυπωσιακό..επίσης μου κάθεται λιγάκι πιο "στιβαρο" κ´ το design της πλάκας του καντραν στο απερχόμενο...να δούμε πως θα παει και η μηχανη αν και η co-axial του απερχόμενου μετα απο τις παιδικές ασθένειες τα πήγε καλα και είναι αξιόπιστη κατα τα λεγόμενα πολλών...

Αποσυνδεδεμένος Baptiste

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 77
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2468 στις: Ιούλιος 19, 2011, 08:04:18 μμ »
η καλυτερη λυση ειναι αυτη που ειπες να δινανε τη δυνατοτητα επιλογης! anyway δε θα τα χαλασουμε σ αυτο το ρολοι ειναι πανεμορφο!

να πω παντως αλλη μια μικρουτσικια λεπτομερεια που μ αρεσε περισσοτερο στο παλιο.. το "τελειωμα" του δευτερολεπτοδεικτη στη κατω ακρη ηταν πιο ωραιο νομιζω στο παλιο!

στα + τα αναγλυφα νουμερα! επισης η γκρι στεφανη δε με χαλαει,πιστευω θα ναι ωραια κ απο κοντα!

Αποσυνδεδεμένος Efthimis

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2916
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2469 στις: Ιούλιος 19, 2011, 08:09:22 μμ »
Εμένα του ξάδερφού μου που έχει το Rolex με αντίστοιχη στεφάνη είναι όντως πολυ ωραία γιατί έχει μια "ποιοτική γυαλαδα" και ξέρεις ότι δεν μπορεί να γρατσουνιστει οπότε έχει ένα + εκει. Βέβαια το γκριζακι απο την άλλη δεν το προτιμώ απο το μαύρο..κι επίσης δείχνει λίγο πιο σπορ το καινούριο με χρονόμετρο ενώ το παλιό μου καθόταν πιο Ω στο ματι πως να το πω καλύτερα δεν ξέρω..!!

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2470 στις: Ιούλιος 19, 2011, 08:29:41 μμ »
να πω παντως αλλη μια μικρουτσικια λεπτομερεια που μ αρεσε περισσοτερο στο παλιο.. το "τελειωμα" του δευτερολεπτοδεικτη στη κατω ακρη ηταν πιο ωραιο νομιζω στο παλιο!

στον δευτερολεπτοδεικτη δεν βλεπω διαφορα.
στον λεπτοδεικτη βλεπω, όπου στο καινουργιο και πιο χοντροκομμενος ειναι και λιγοτερη λουμινοβα έχει...

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2471 στις: Ιούλιος 19, 2011, 10:14:32 μμ »
Μηπως βιάστηκα τελικά να πάρω το doxa?  :-k

Mην ανησυχείς φίλε, το παίρνω εγώ το Doxa σου και πάρε εσύ το P.O. ;D ;D ;D


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2472 στις: Ιούλιος 20, 2011, 06:42:26 πμ »
Mην ανησυχείς φίλε, το παίρνω εγώ το Doxa σου και πάρε εσύ το P.O. ;D ;D ;D

Αμ πριτς  ;D

Αποσυνδεδεμένος slaughterer

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2473 στις: Ιούλιος 31, 2011, 06:33:49 μμ »
Καλησπέρα σε όλους,είμαι ο Μάνος 28 χρονών. Μόλις μπήκα στον στον όμορφο κόσμο του κατα τη γνώμη μου μοναδικού ανδρικού κοσμήματος!Αγόρασα ένα Ω seamaste 600m!
Θα χαρώ να μιλάμε!

Αποσυνδεδεμένος SER

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6217
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2474 στις: Ιούλιος 31, 2011, 06:43:36 μμ »
Kαλοφορετο και να το χαρεις.Αν μπορεις περνα και καμια φωτο ;)

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2475 στις: Ιούλιος 31, 2011, 07:08:10 μμ »
Kαλώς τον slaughterer! Καλοφόρετο το Ω, να το χαίρεσαι!


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος Rastiniak

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 328
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2476 στις: Ιούλιος 31, 2011, 07:09:03 μμ »
Καλως τον καλως μας βρηκες..γρηγορα φωτο  :D
Rolex GMT 116710LN
Seiko 5 SNX F05k1
Swatch Irony YCS408G

Αποσυνδεδεμένος Efthimis

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2916
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2477 στις: Ιούλιος 31, 2011, 08:27:48 μμ »
Φίλε Μάνο καλώς ήρθες κ´ καλοφόρετο! Εγω σαν κάτοχος το μόνο που μπορω να σου πω με ασφάλεια είναι ότι η τρέλα κι ο έρωτας με το Ω θα αυξάνονται εκθετικά μέρα με την μέρα!! Μεγειες και καλές ώρες να δείχνει πάντα κ´ παντού!!

Αποσυνδεδεμένος Efthimis

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2916
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2478 στις: Αύγουστος 09, 2011, 08:07:40 μμ »
Καλησπέρα σε όλους και ελπίζω όλοι να είστε κάπου διακοπές και να περνάτε όμορφα και χαλαρά! Έτσι ακριβώς κι εγώ είμαι σε διακοπές και δυστυχώς αντιμετωπίζω το πρώτο μου πρόβλημα με το Omega Seamaster planet ocean co-axial chronometer.

Το χρονόμετρο λοιπόν δεν λειτουργεί και σταματάει συνήθως στα 20 δευτερόλεπτα από την αρχή της λειτουργίας του. Πατάω λοιπόν το stop πλήκτρο και σταματά και την λειτουργία του ρολογιού έως ότου να πατήσω ξανά το ίδιο πλήκτρο. Επίσης και η κορώνα στην θέση που θα έπρεπε να κουρδίζει δεν φέρει καμία αντίσταση (και μάλλον δεν κουρδίζει). Κατά τα άλλα μετρά όπως και πριν και επίσης δεν είδα κάτι διαφορετικό στην χρήση. Κάλεσα το κατάστημα που το αγόρασα και μου είπαν να το πάω από εκεί να το πάνε στην αντιπροσωπεία της Ω αλλά δεν σας κρύβω ότι έφαγα μια ξενέρα με το όλο θέμα... 2 μηνών δεν είναι το ρολόι, το οποίο όπως όλοι θα ξέρετε πλέον το υπέρ-λατρεύω!!!

Φιλιά σε όλους από την Λευκαδίτσα μου!

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2479 στις: Αύγουστος 09, 2011, 08:42:41 μμ »
Καλησπέρα σε όλους και ελπίζω όλοι να είστε κάπου διακοπές και να περνάτε όμορφα και χαλαρά! Έτσι ακριβώς κι εγώ είμαι σε διακοπές και δυστυχώς αντιμετωπίζω το πρώτο μου πρόβλημα με το Omega Seamaster planet ocean co-axial chronometer.

Το χρονόμετρο λοιπόν δεν λειτουργεί και σταματάει συνήθως στα 20 δευτερόλεπτα από την αρχή της λειτουργίας του. Πατάω λοιπόν το stop πλήκτρο και σταματά και την λειτουργία του ρολογιού έως ότου να πατήσω ξανά το ίδιο πλήκτρο. Επίσης και η κορώνα στην θέση που θα έπρεπε να κουρδίζει δεν φέρει καμία αντίσταση (και μάλλον δεν κουρδίζει). Κατά τα άλλα μετρά όπως και πριν και επίσης δεν είδα κάτι διαφορετικό στην χρήση. Κάλεσα το κατάστημα που το αγόρασα και μου είπαν να το πάω από εκεί να το πάνε στην αντιπροσωπεία της Ω αλλά δεν σας κρύβω ότι έφαγα μια ξενέρα με το όλο θέμα... 2 μηνών δεν είναι το ρολόι, το οποίο όπως όλοι θα ξέρετε πλέον το υπέρ-λατρεύω!!!

Φιλιά σε όλους από την Λευκαδίτσα μου!
Δε το πιστεύω!!!! Ευθύμη εσύ είσαι που είχαμε μιλήσει για το Ω PO?