Αποστολέας Θέμα: OMEGA  (Αναγνώστηκε 1846499 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sol invictus

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 309
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2160 στις: Νοέμβριος 10, 2010, 09:44:27 μμ »
Κι εγω πιθανολογω οτι δεν εννοει αυτο. Απλα ηταν ευκαιρια να μαθουμε ολοι οτι υπηρχαν και μη μηχανικα speedys.

Συμφωνώ και επαυξάνω.
Time, the opponent that has beaten them all...

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2161 στις: Νοέμβριος 10, 2010, 10:24:45 μμ »
Δεν νομίζω ότι εννοεί αυτό. Ένα digital quartz φαντάζομαι πως είναι πρακτικά αδύνατο να παρουσιάζει τα συμπτώματα που περιγράφει ο φίλτατος vol και εν πάση περιπτώσει αν τα εμφάνιζε τι θα μπορούσε κανείς να επισκευάσει στο μηχανισμό σε ένα τέτοιο ρολόι? Μάλλον τίποτα.... Νομίζω πως ο φίλτατος vol μας τα λέει λίγο μπερδεμένα. Αν το ρολόι είναι μηχανικό και παρουσιάζει αυτά τα συμπτώματα (υποθέτω πως στην συγκεκριμένη περίπτωση με τη λέξη μπαταρία εννοεί το power reserve) δεν νομίζω ότι ούτε η αντιπροσωπεία εν Ελλάδι θα υποστήριζε πως το ρολόι είναι εντάξει. Πόσο μάλλον το service της Ω στην Ελβετία. Σκοτεινή υπόθεση..... :noidea:

και γω αυτο καταλαβα
στο λινκ που εχε παραθεσει αναφερει οτι το speedy του κουρδιζει
οποτε δεν μιλαμε για quartz

Αποσυνδεδεμένος ErnestoPap

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 101
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2162 στις: Νοέμβριος 11, 2010, 01:18:28 πμ »
Κι εγω πιθανολογω οτι δεν εννοει αυτο. Απλα ηταν ευκαιρια να μαθουμε ολοι οτι υπηρχαν και μη μηχανικα speedys.

Nαι λογικα δεν εννοει αυτο οντως αλλα μπραβο alexisvas για το κατατοπιστικο σου post.
Πραγματικα αγνοουσα τελειως την υπαρξη speedmaster με μπαταρια! :o :o

Αποσυνδεδεμένος alexisvas

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 620
  • τα δευτερόλεπτα βαριά στους λεπτοδείκτες
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2163 στις: Νοέμβριος 12, 2010, 10:09:27 πμ »
Πω πω αδερφακι μου,εισαι φουλ αντι-Ω εεε?  :o
 
Παράθεση από: Jeremy Clarkson
Το μονο πραγμα που ειναι χειροτερο απο ενα ψευτικο Rolex ειναι ενα αληθινο!

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2164 στις: Νοέμβριος 12, 2010, 10:16:54 πμ »
   Aλέξη το πήρες; Δικο σου είναι;


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος alexisvas

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 620
  • τα δευτερόλεπτα βαριά στους λεπτοδείκτες
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2165 στις: Νοέμβριος 12, 2010, 11:33:52 πμ »
Οχι. Οι φωτο ειναι απο το λινκ. Θεωρω οτι να πληρωσει καποιος 3-4 χιλιαρικα παραπανω απο τη στανταρ edition για ενα dial απο μετεωριτη (που ειναι ακρως συζητησιμη η προελευση και η μετεπειτα επεξεργασια του), ενα κουτι και ενα πιστοποιητικο ειναι μια λαθος επιλογη τουλαχιστον.

Αλλωστε ο eis με ειχε χαρακτηρισει φουλ αντι-Ω αν δεις την υπογραφη μου  ;D
Πω πω αδερφακι μου,εισαι φουλ αντι-Ω εεε?  :o
 
Παράθεση από: Jeremy Clarkson
Το μονο πραγμα που ειναι χειροτερο απο ενα ψευτικο Rolex ειναι ενα αληθινο!

Αποσυνδεδεμένος TATAR

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 258
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2166 στις: Νοέμβριος 12, 2010, 11:56:46 πμ »
Οχι. Οι φωτο ειναι απο το λινκ. Θεωρω οτι να πληρωσει καποιος 3-4 χιλιαρικα παραπανω απο τη στανταρ edition για ενα dial απο μετεωριτη (που ειναι ακρως συζητησιμη η προελευση και η μετεπειτα επεξεργασια του), ενα κουτι και ενα πιστοποιητικο ειναι μια λαθος επιλογη τουλαχιστον.

Αλλωστε ο eis με ειχε χαρακτηρισει φουλ αντι-Ω αν δεις την υπογραφη μου  ;D


+10000
Μακάρι να βελτιώνανε το σερβις τους στην Ελλάδα, το οποίο στην παρούσα φάση σε μένα δρά αποτρεπτικά στο να αποκτήσω άλλο ρολόι του γκρουπ και ας αφήνανε το απλοϊκό μάρκετινγκ που κατά την γνώμη μου δίνει εικόνα μιας "γραφικής" εταιρείας. ( Φαίνεται ότι η Ω και Hublot με τα ποδοσφαιρικά  limited έχουν κοινό δάσκαλο !)

Αποσυνδεδεμένος grecellin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3957
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2167 στις: Νοέμβριος 12, 2010, 11:58:31 πμ »
Φαίνεται ότι η Ω και Hublot με τα ποδοσφαιρικά  limited έχουν κοινό δάσκαλο !
 :yes: :yes: :yes:
(O οποίος κατάφερε να πείσει τους αφελείς ότι ο James Bond φοράει Ω seamaster. Aν είναι δυνατόν)

Αποσυνδεδεμένος amartolos

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 393
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2168 στις: Νοέμβριος 12, 2010, 03:51:04 μμ »
Αφελείς ειναι αυτοι που  θα αγορασουνε ενα ρολοι μονο και μονο επειδη το φοραει ο james bond σε καποια ταινια.

Αποσυνδεδεμένος ''Viglatoras''

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1421
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2169 στις: Νοέμβριος 12, 2010, 04:26:32 μμ »
Aν και μ΄αρέσει το Sea Master, δεν βλέπω το λόγο μια σοβαρή εταιρία Υ.Ω, να διαθέτει προς πώληση (και μάλιστα ακριβότερο από το απλό μοντέλο), μια έκδοση ρολογιού που.. φοράει ένας ήρωας μιας ταινίας ..εδώ που τα λέμε.. καθαρά εμπορικής  και αμφίβολης καλιτεχνικής αξίας..  Καταλαβαίνω ένας ήρωας μιας ταινίας, να φοράει και να σπονσονάρει ένα καλό ρολόι, αλλά και να βγαίνει ειδική έκδοση γι΄αυτό, καταντάει τουλάχιστον..γραφικό..
Ακόμα και η.. ''ταπεινή'' Casio, δεν θα προχωρούσε σε τέτοια κίνηση.. Συνφωνώ με τους ''προλαλίσαντες''
Το μηχανικό ρολόι, είναι η πιο μικρή, η μακροβιότερη και η πιο προσωπική μηχανή που μπορεί να φέρει ένας άνθρωπος επάνω του. Μοιάζει σαν ένα μικρό ''εργοστάσιο'' επάνω στον καρπό και όσο πιο πολύπλοκος είναι ο μηχανισμός του, τόσο η αίσθηση αυτή γίνεται εντονότερη!

Αποσυνδεδεμένος grecellin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3957
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2170 στις: Νοέμβριος 12, 2010, 04:49:40 μμ »
Αφελείς ειναι αυτοι που  θα αγορασουνε ενα ρολοι μονο και μονο επειδη το φοραει ο james bond σε καποια ταινια.

Σε παρακαλώ όταν αναφέρεσαι σε κάτι που έγραψα να μην δίνεις δικές σου προεκτάσεις. Για τις επιτυχημένες εμπορικές/διαφημιστικές στρατηγικές του biver μιλάω και μόνο.

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2171 στις: Νοέμβριος 12, 2010, 05:38:47 μμ »
Αλλωστε ο eis με ειχε χαρακτηρισει φουλ αντι-Ω αν δεις την υπογραφη μου  ;D

Την ξέρω την υπογραφή σου, γιαυτό και μου φάνηκε παράξενο ;)

Εμένα πάντως το ρολόι μου αρέσει πολύ. Είναι εντελώς ξεχωριστό ;) ;D


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2172 στις: Νοέμβριος 12, 2010, 07:08:21 μμ »
Αν δεν πουλούσαν οι "γραφικές" περιορισμένες εκδόσεις τότε δε θα βγαίνανε. Άστε που κάθε ειδική έκδοση είναι τζάμπα διαφήμηση για την κανονική έκδοση και την εταιρεία γενικότερα.
Ρολόγια που δεν ακούγονται γρήγορα ξεχνιούνται.

Φιλικά
Δημήτρης

Αποσυνδεδεμένος amartolos

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 393
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2173 στις: Νοέμβριος 12, 2010, 10:04:37 μμ »
Σε παρακαλώ όταν αναφέρεσαι σε κάτι που έγραψα να μην δίνεις δικές σου προεκτάσεις.


Σε περιπτωση που δεν το καταλαβες γραφεις σε καποιο δημοσιο forum οπου καποιοι μπορει να σχολιασουνε αυτα που γραφεις....Την ευγενικη κατα τα αλλα απαγορευση σου δεν την καταλαβαινω....Αν δεν θες να σου σχολιαζουνε αυτα που γραφεις μην ποσταρεις ....

Φιλικα.

Αποσυνδεδεμένος grecellin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3957
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2174 στις: Νοέμβριος 12, 2010, 10:21:50 μμ »
Σου ζήτησα να μη σχολιάσεις αυτό που έγραψα;
Ζήτησα να μην προσθέτεις αυθαίρετα πράγματα που δεν είπα. Πράγμα που έκανες και τη δεύτερη φορά.



Αποσυνδεδεμένος amartolos

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 393
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2175 στις: Νοέμβριος 12, 2010, 10:31:04 μμ »
Σου ζήτησα να μη σχολιάσεις αυτό που έγραψα;
Ζήτησα να μην προσθέτεις αυθαίρετα πράγματα που δεν είπα. Πράγμα που έκανες και τη δεύτερη φορά.




Την δικη μου αποψη ειπα , δεν ειπα οτι το ειπες εσυ ή οτι αυτο εννοουσες.

Αποσυνδεδεμένος ''Viglatoras''

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1421
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2176 στις: Νοέμβριος 13, 2010, 01:17:52 πμ »
Αν δεν πουλούσαν οι "γραφικές" περιορισμένες εκδόσεις τότε δε θα βγαίνανε. Άστε που κάθε ειδική έκδοση είναι τζάμπα διαφήμηση για την κανονική έκδοση και την εταιρεία γενικότερα.
Ρολόγια που δεν ακούγονται γρήγορα ξεχνιούνται.

Φιλικά
Δημήτρης

 Συμφωνώ, αλλά το κάθε μοντέλο, θα μπορούσε να.. ''ακούγεται'' και κατ' επέκταση να μην ξεχνιέται, αν διάλεγαν να σπονσονάρουν, ή να υπάρχει ''ειδική'' έκδοση, για κάποιο άλλο γεγονός που θα διεξάγεται ανα διαστήματα.. Πχ αγώνες..
 Και η αλήθεια είναι πως το ''Sea Master'',   ''ακούγεται'' συνήθως, με την πρεμιέρα και την προβολή , ενός ακόμα ''James
 Bond''  ..
Το μηχανικό ρολόι, είναι η πιο μικρή, η μακροβιότερη και η πιο προσωπική μηχανή που μπορεί να φέρει ένας άνθρωπος επάνω του. Μοιάζει σαν ένα μικρό ''εργοστάσιο'' επάνω στον καρπό και όσο πιο πολύπλοκος είναι ο μηχανισμός του, τόσο η αίσθηση αυτή γίνεται εντονότερη!

Αποσυνδεδεμένος mantilas

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1202
  • ΚΑΛΛΙΣΤΟΝ ΚΛΕΟΣ ΤΟ ΥΠΕΡ ΠΑΤΡΑΣ ΘΝΗΣΚΕΙΝ
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2177 στις: Νοέμβριος 13, 2010, 03:12:20 μμ »
Εδω θα διαφωνησω φιλε Viglatora,Το Ω seamaster ειναι απο τα πιο γνωστα και ξακουστα ρολογια και δεν νομιζω να εχει καμια αναγκη τον Μποντ για να πουλησει.Οσους γνωριζω που να εχουν το συγκεκριμενο ρολοι(και ξερω πολλους)κανενας δεν το πηρε επειδη το εχει ο Μποντ.

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2178 στις: Νοέμβριος 13, 2010, 07:16:42 μμ »
Τότε γιατί διαφημίζεται η Κόκα Κόλα; Κι οι πέτρες την ξέρουν.

Αν δεν βοηθά ο Μποντ στις πωλήσεις γιατί συνεχίζει η Ωμέγα να τα σκάει;

Αν στην Ελλάδα δεν υπάρχει τρέλα με τον Μποντ δε σημαίνει πως έτσι είναι κι ο υπόλοιπος κόσμος.

Φιλικά
Δημήτρης

Αποσυνδεδεμένος mantilas

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1202
  • ΚΑΛΛΙΣΤΟΝ ΚΛΕΟΣ ΤΟ ΥΠΕΡ ΠΑΤΡΑΣ ΘΝΗΣΚΕΙΝ
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2179 στις: Νοέμβριος 14, 2010, 03:17:17 πμ »
Eγω ευτυχως ζω στην Ελλαδα και για την Ελλαδα μιλω.Καμια σχεση η διαφημιση της κοκα κολας με σποτακια με την διαφημιση του seamaster μεσω των ταινιων.Και ο οπαπ διαφημιζεται στην Ελλαδα χωρις να εχει ανταγωνιστη γιατι αραγε?