Αποστολέας Θέμα: ROLEX  (Αναγνώστηκε 4210962 φορές)

0 μέλη και 10 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος asteris78

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2083
  • P L A N E T O C E A N
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13680 στις: Οκτώβριος 15, 2019, 07:24:29 μμ »
Τι τιμή θεωρείτε καλή για Exp2 2018 φουλ σετ άριστο;;; Πόσο έχει αυτό κατάλογο;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
ευθυμη εγω retail πηρα τη χιονατη μ αμα ενοεις το 216570 . Νομιζω πως δε θα εχεις λιστες και τετοια

Αποσυνδεδεμένος Efthimis

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2916
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13681 στις: Οκτώβριος 15, 2019, 08:44:30 μμ »
ευθυμη εγω retail πηρα τη χιονατη μ αμα ενοεις το 216570 . Νομιζω πως δε θα εχεις λιστες και τετοια
Ναι το 216570 λέω, το βρήκα μεταχειρισμένο του 2018 άριστο φουλ σετ πάντα αλλά τελικά το αφήνω, αρκετά έχω και με το παραπάνω.. τι καρπό έχεις μιας και το συζητάμε;;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος merlon

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3101
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13682 στις: Οκτώβριος 15, 2019, 09:02:48 μμ »
Χτύπα το Ευθυμη!!! Βέβαια έχεις τον αφρό αλλά ποτέ δεν είναι κακό ένα ακόμα Rolex

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος afinis2004

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 363
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13683 στις: Οκτώβριος 15, 2019, 09:21:27 μμ »
Ευθύμη τον Αύγουστο του 2019 μου το έδιναν καινούριο 7600 από επίσημο αντιπρόσωπο.

Το δοκίμασα αλλά δεν μου έκανε το κλικ.


Χωρίς κανέναν υπαινιγμό, μην παρεξηγηθώ, στα συγκεκριμένα ρολόγια που μας έχουν βγάλει την ψυχή ίσως θα μπορούσαμε να σκεφτούμε την προοπτική, αν κάποιος συμφορουμίτης βρει κάτι τέτοιο στο διάβα του θα μπορούσε να το κοινοποιήσει εδώ! Όταν μπαινόβγαινα στους AD to καλοκαίρι σκεφτόμουν...Ρε λες να πέσω σε δύο Sub ( :supz: ) να πάρω εγώ το ένα και με γρήγορες κινήσεις  να ανεβάσω εδώ οτι εχω βρει ένα δεύτερο να δώσω προκαταβολή και πάμε παρέα με όποιον το θέλει να το χτυπήσει...

Ενέχει το ρίσκο να μη βρεθεί ενδιαφερόμενος αλλά το βρίσκω δύσκολο έως απίθανο. Ειλικρινά πιστεύω στα συγκεκριμένα ρολόγια, μέχρι να βγεις από το μαγαζί κάποιος θα έχει βρεθεί
Αυτοί που νομίζουν πως τα ξέρουν όλα δεν κάνουν τίποτα άλλο απ΄το να εκνευρίζουν εμάς που τα ξέρουμε... (Tag Heuer Monaco gulf,IWC Portuguese chrono, Tudor Pelagos LHD, Rolex 116610lv,JLC polaris, Zenith chronomaster sport, rolex explorer II 226570)

Αποσυνδεδεμένος Efthimis

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2916
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13684 στις: Οκτώβριος 15, 2019, 10:03:17 μμ »
Χτύπα το Ευθυμη!!! Βέβαια έχεις τον αφρό αλλά ποτέ δεν είναι κακό ένα ακόμα Rolex

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Εσένα δεν σε ρώτησα καν, τα έχουμε πει εξάλλου !! Σου λέω το άφησα, φρένο


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος merlon

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3101
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13685 στις: Οκτώβριος 15, 2019, 10:17:34 μμ »
Εσένα δεν σε ρώτησα καν, τα έχουμε πει εξάλλου !! Σου λέω το άφησα, φρένο


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Tα φρένα είναι για να τα πατάμε..... Μονο πρόσεξε μη τρακάρει με κανένα rolex killer

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Efthimis

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2916
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13686 στις: Οκτώβριος 15, 2019, 10:39:06 μμ »
Tα φρένα είναι για να τα πατάμε..... Μονο πρόσεξε μη τρακάρει με κανένα rolex killer

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
No comments γιατρέ μου, no comments!!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος asteris78

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2083
  • P L A N E T O C E A N
    • Προφίλ
ROLEX
« Απάντηση #13687 στις: Οκτώβριος 16, 2019, 05:48:21 πμ »
Ναι το 216570 λέω, το βρήκα μεταχειρισμένο του 2018 άριστο φουλ σετ πάντα αλλά τελικά το αφήνω, αρκετά έχω και με το παραπάνω.. τι καρπό έχεις μιας και το συζητάμε;;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
καλημερα Ευθυμη εχω ισως το μεγαλυτερο καρπο στο φορουμ
21cm

Αποσυνδεδεμένος Efthimis

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2916
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13688 στις: Οκτώβριος 16, 2019, 07:28:48 πμ »
καλημερα Ευθυμη εχω ισως το μεγαλυτερο καρπο στο φορουμ
21cm
Φίλε τι να πω, χάζεψα

Καλημέρα



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος fovos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 5549
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13689 στις: Οκτώβριος 16, 2019, 07:37:34 πμ »
Φίλε τι να πω, χάζεψα

Καλημέρα



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Δεν παίζεσαι  :up:

Το καλύτερο ρολόι στον κόσμο;
Αυτό που έχεις τώρα στον καρπό σου.

Αποσυνδεδεμένος DIMITRIS-MILANO

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 572
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13690 στις: Οκτώβριος 16, 2019, 08:11:08 πμ »
Θα μου πάει περίπου 6500€ τελικά που είναι καλή η τιμή.. το είχα δει παλιότερα από φίλο και μου άρεσε αρκετά θα έλεγα. Έχω το BLNR και το λατρεύω εννοείται, το Pepsi ωραίο κτλ αλλά καπελαδούρα νά με το συμπάθειο!! Τα AP δεν με τρελαίνουν (ακόμα τουλάχιστον )9χλκ το «παραπεταμένο»!!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Να θυμίσω ότι τα παραπεταμένα και unloved Rolex καθίστανται και τα πλέον συλλεκτικά , ιδιαίτερα δε στο πιο σπάνιο μαύρο χρωμα! Και φτηνά αγοράζεις λοιπόν και ακριβά πουλάς σε μερικά χρόνια. Επιπρόσθετα σαν ιδιοκτητης του, να αναφέρω ότι είναι το μόνο non blinky Rolex και κατά την γνώμη μου ένα από τα πλέον σύγχρονα σχεδιαστικά και κατασκευαστικά (τόσο από άποψη μεγέθους όσο και από εμφάνιση ) σε αντίθεση με τα υπόλοιπα που θυμίζουν κάτι από VW Golf....
Be plural, like the Universe
www.rolexmagazine.com

Αποσυνδεδεμένος capt-dim

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7258
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13691 στις: Οκτώβριος 16, 2019, 08:25:07 πμ »
Εσένα δεν σε ρώτησα καν, τα έχουμε πει εξάλλου !! Σου λέω το άφησα, φρένο


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Καλημέρα φίλε ....
Και πολύ καλά έκανες ..... δεν σου χρειάζεται ένα τέτοιο ρολόι ....!!!! :smt023

Αποσυνδεδεμένος Efthimis

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2916
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13692 στις: Οκτώβριος 16, 2019, 08:40:51 πμ »

Να θυμίσω ότι τα παραπεταμένα και unloved Rolex καθίστανται και τα πλέον συλλεκτικά , ιδιαίτερα δε στο πιο σπάνιο μαύρο χρωμα! Και φτηνά αγοράζεις λοιπόν και ακριβά πουλάς σε μερικά χρόνια. Επιπρόσθετα σαν ιδιοκτητης του, να αναφέρω ότι είναι το μόνο non blinky Rolex και κατά την γνώμη μου ένα από τα πλέον σύγχρονα σχεδιαστικά και κατασκευαστικά (τόσο από άποψη μεγέθους όσο και από εμφάνιση ) σε αντίθεση με τα υπόλοιπα που θυμίζουν κάτι από VW Golf....
Την εποχή που το είχα δοκιμάσει ήμουν κάτοχος ενός Omega PO Chrono του 2011 με 45αρα κάσα οπότε αυτό μου φάνηκε πραγματικά πολύ καλό στο χέρι μου. Τώρα με τα 40αρια Ρόλεξ που έχω δεν ξέρω πως θα μου κάτσει και δεν μπορώ και να το δω εύκολα κάπου.. πάντως αν βγει καινούριο Εξπλ με κεραμικό insert και νέα μηχανή δεν ξέρω κατά πόσο τα παλιότερα θα κρατήσουν ή θα πάρουν αξία


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος Efthimis

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2916
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13693 στις: Οκτώβριος 16, 2019, 08:59:51 πμ »

Καλημέρα φίλε ....
Και πολύ καλά έκανες ..... δεν σου χρειάζεται ένα τέτοιο ρολόι ....!!!! :smt023
Όλα και τίποτα μου χρειάζονται, αρρώστια

Καλημέρα


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος asteris78

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2083
  • P L A N E T O C E A N
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13694 στις: Οκτώβριος 16, 2019, 09:01:38 πμ »
Την εποχή που το είχα δοκιμάσει ήμουν κάτοχος ενός Omega PO Chrono του 2011 με 45αρα κάσα οπότε αυτό μου φάνηκε πραγματικά πολύ καλό στο χέρι μου. Τώρα με τα 40αρια Ρόλεξ που έχω δεν ξέρω πως θα μου κάτσει και δεν μπορώ και να το δω εύκολα κάπου.. πάντως αν βγει καινούριο Εξπλ με κεραμικό insert και νέα μηχανή δεν ξέρω κατά πόσο τα παλιότερα θα κρατήσουν ή θα πάρουν αξία


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
ειναι λιγο μεγαλο Ευθυμη , οχι τα 42mm πλατος αλλα πιο πολυ τα 50mm lug to lug. Περισσοτερο σα 44αρι μου καθεται

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13695 στις: Οκτώβριος 16, 2019, 09:39:06 πμ »
ειναι λιγο μεγαλο Ευθυμη , οχι τα 42mm πλατος αλλα πιο πολυ τα 50mm lug to lug. Περισσοτερο σα 44αρι μου καθεται

Η αλήθεια είναι ότι είναι κάπως μεγάλο και  η αίσθηση αυτή εντείνεται για κάποιον που εναλλάσσει 40αρια ρολεξ στον καρπό.
Κατά τα άλλα, είναι καθαρά θέμα αισθητικής, για τρία χρόνια είχε το μεγαλύτερο χρόνο στον καρπό μου, αλλά πλέον με βολεύει πολύ περισσότερο το 40αρι 16700. Στα συν ότι αν βρεις το δεύτερο σετ καντράν-δεικτών, έχεις ένα τελείως διαφορετικό ρολόι.

Αποσυνδεδεμένος Efthimis

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2916
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13696 στις: Οκτώβριος 16, 2019, 10:25:25 πμ »
Η αλήθεια είναι ότι είναι κάπως μεγάλο και  η αίσθηση αυτή εντείνεται για κάποιον που εναλλάσσει 40αρια ρολεξ στον καρπό.
Κατά τα άλλα, είναι καθαρά θέμα αισθητικής, για τρία χρόνια είχε το μεγαλύτερο χρόνο στον καρπό μου, αλλά πλέον με βολεύει πολύ περισσότερο το 40αρι 16700. Στα συν ότι αν βρεις το δεύτερο σετ καντράν-δεικτών, έχεις ένα τελείως διαφορετικό ρολόι.
ειναι λιγο μεγαλο Ευθυμη , οχι τα 42mm πλατος αλλα πιο πολυ τα 50mm lug to lug. Περισσοτερο σα 44αρι μου καθεται
Σας ευχαριστώ παιδιά, καλημέρες


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος DIMITRIS-MILANO

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 572
    • Προφίλ
ROLEX
« Απάντηση #13697 στις: Οκτώβριος 16, 2019, 11:28:48 πμ »

Υπενθύμιση .....στις αρχές της 4ης δεκαετίας μου έχω ήδη δυσκολία στο να βλέπω την ώρα στο σχεδόν 40αρι speedmaster automatic . Προσοχή ....δεν συζητάω για τον χρονογράφο. Στο 42αρι exp II με τον Κύκλωπα καταφέρνω να βλέπω την ημερομηνία , στην 44αρα χελώνα χωρίς Κύκλωπα δεν βλέπω ημερομηνία . Κατά συνέπεια τα 40 χιλιοστά ίσως να είναι λίγα πια για εμένα αλλά λίγο πολύ το ίδιο ισχύει και για τον καρπό μου !
Be plural, like the Universe
www.rolexmagazine.com

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13698 στις: Οκτώβριος 16, 2019, 11:34:26 πμ »

Υπενθύμιση .....στις αρχές της 4ης δεκαετίας μου έχω ήδη δυσκολία στο να βλέπω την ώρα στο σχεδόν 40αρι speedmaster automatic . Προσοχή ....δεν συζητάω για τον χρονογράφο. Στο 42αρι exp II με τον Κύκλωπα καταφέρνω να βλέπω την ημερομηνία , στην 44αρα χελώνα χωρίς Κύκλωπα δεν βλέπω ημερομηνία . Κατά συνέπεια τα 40 χιλιοστά ίσως να είναι λίγα πια για εμένα αλλά λίγο πολύ το ίδιο ισχύει και για τον καρπό μου !

Πάρε ΡΑΜ να βρεις την υγεία σου.
Γιατί νομίζεις ότι κατά τα late 40s το γυρνάμε όλοι στα ΡΑΜ;
Λόγω ωρολογιακής ωριμότητας ???

:lol: :lol: :lol:


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος merlon

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3101
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13699 στις: Οκτώβριος 16, 2019, 11:56:21 πμ »

Να θυμίσω ότι τα παραπεταμένα και unloved Rolex καθίστανται και τα πλέον συλλεκτικά , ιδιαίτερα δε στο πιο σπάνιο μαύρο χρωμα! Και φτηνά αγοράζεις λοιπόν και ακριβά πουλάς σε μερικά χρόνια. Επιπρόσθετα σαν ιδιοκτητης του, να αναφέρω ότι είναι το μόνο non blinky Rolex και κατά την γνώμη μου ένα από τα πλέον σύγχρονα σχεδιαστικά και κατασκευαστικά (τόσο από άποψη μεγέθους όσο και από εμφάνιση ) σε αντίθεση με τα υπόλοιπα που θυμίζουν κάτι από VW Golf....
Το exp2 μαζι με το cameron και το pam 372 είναι η αγαπημένη μου τριάδα . Με λουράκι nato που το φοράω κατόπιν παρότρυνσης του φίλου alexpat το κάνει φουλ σπορ και κυρίως δεν έχει καθόλου την γυαλαδα των εξαψηφιων .

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk