Αποστολέας Θέμα: PANERAI (Σε συνεργασία με το www.paneristihellas.gr)  (Αναγνώστηκε 2315986 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #1820 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 12:08:11 πμ »

κανα πεντάρι σελίδες πίσω είναι όλος ο τιμοκατάλογος........
Το είδα. Μάλλον καλύτερα το Radiomir Black Seal στις 3.000 . Αλλά αυτό το Logo που λέει, σημαίνει ότι δεν έχει τίποτα? Ούτε seconds ούτε date?

Αποσυνδεδεμένος nicolasg

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #1821 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 12:11:52 πμ »
Το είδα. Μάλλον καλύτερα το Radiomir Black Seal στις 3.000 . Αλλά αυτό το Logo που λέει, σημαίνει ότι δεν έχει τίποτα? Ούτε seconds ούτε date?


όχι απαραίτητα.


Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #1822 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 12:15:03 πμ »
όχι απαραίτητα.


  :shocked: :shocked: :shocked: :shocked: :shocked: :shocked: :shocked: Πώωωωω....! Και το λογότυπο της εταιρείας και δευτερόλεπτα, μια χαρά είναι. Η ημερομηνία βέβαια λείπει, αλλα ξέρω ότι στη Panerai την πληρώνεις χρυσάφι. ;D

Αποσυνδεδεμένος nicolasg

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #1823 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 12:16:52 πμ »
Σε πανέρι Κώστα καλύτερα να πας σε μοντέλο χωρίς ημερομηνία,
εκτός και αν προσανατολιστείς σε κάποιο μοντέλο σαν του Πάνου
αλλά ανεβάζεις αρκετά το κόστος.

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #1824 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 12:22:15 πμ »
Σε πανέρι Κώστα καλύτερα να πας σε μοντέλο χωρίς ημερομηνία,
εκτός και αν προσανατολιστείς σε κάποιο μοντέλο σαν του Πάνου
αλλά ανεβάζεις αρκετά το κόστος.
Κοιτά Νίκο, στο κατάλογο με τις τιμές που είδα τώρα, το Radiomir Black Seal Logo είναι ακριβώς στα λεφτά που θα ήθελα να διαθέσω. Και ωραίο σχέδιο έχει, έχει και τα δευτερόλεπτά του ( σημαντικό ), έχει και το Logo της Panerai, είναι και η κάσα polished όπως μ'αρέσει. Οπότε θα σκεφτόμουν να κινηθώ προς τα εκεί. Το ερώτημα όμως είναι άλλο: Στην ηλικία μου, θα ήταν καλύτερο ένα Luminor Marina, ή και η κάσα Radiomir είναι καλή? Luminor Marina έχω φορέσει και μου έκανε στο χέρι. Ραδιομύρι δεν έχω βάλει ποτέ μου. Απόψεις? :)

Αποσυνδεδεμένος nicolasg

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #1825 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 12:33:02 πμ »
Ούτε εγώ έχω δει ραδιομύρι από κοντά


Αλλά επειδή είμαι φαν της προστασίας της κορώνας και επειδή μου φαίνεται και πιο κυριλοαλήτικη η άλλη σειρά,
εγώ θα έπαιρνα  luminor.
Bέβαια και το radiomir μου αρέσει πάρα πολύ οπότε ότι σου κάθεται εσένα πιο γοητευτικό στο μάτι.

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #1826 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 12:43:18 πμ »
Ούτε εγώ έχω δει ραδιομύρι από κοντά


Αλλά επειδή είμαι φαν της προστασίας της κορώνας και επειδή μου φαίνεται και πιο κυριλοαλήτικη η άλλη σειρά,
εγώ θα έπαιρνα  luminor.
Bέβαια και το radiomir μου αρέσει πάρα πολύ οπότε ότι σου κάθεται εσένα πιο γοητευτικό στο μάτι.
Αυτό που με "φοβίζει" λίγο στο Ραδιομύρι, είναι το σύστημα με το λουράκι. Είναι λίγο παράξενο. Στο Luminor Marina είναι το συνηθισμένο. Το 005 για παράδειγμα είναι κομπλέ απ'ότι βλέπω. Και κάνει 3.500 ευρώ έτσι? :)



Αποσυνδεδεμένος Theminio

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 42
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #1827 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 10:23:01 μμ »
Μια κακή στιγμή για την Panerai. Ελπίζω να μην αφορά συμφορουμίτες

http://www.rolexforums.com/showthread.php?t=200398

http://www.network54.com/Forum/353391/message/1319322410/318+pictures+update.++Sorry+can%27t+respond+to+emails

Αποσυνδεδεμένος pontioz1

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3345
  • Πισγιουνίκ.
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #1828 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 10:47:13 μμ »
Νταξ' μωρέ!
Ξεχάσανε να τα γυαλίσουνε!
Γυαλίζουν το Bronzo και το 372...

Ρε σεις το πρόβλημα είναι καθαρά σεξουαλικό!

Αποσυνδεδεμένος nicolasg

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #1829 στις: Οκτώβριος 27, 2011, 12:49:32 μμ »
Νταξ' μωρέ!
Ξεχάσανε να τα γυαλίσουνε!
Γυαλίζουν το Bronzo και το 372...

Και να γράψουνε Panerai.
Σιγά τώρα :D

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #1830 στις: Οκτώβριος 27, 2011, 02:50:02 μμ »
Έλα ρε Panerai, έλα ρε Panerai...! Τώρα που θέλω ν'αγοράσω ρολόι σου, άρχισες τις μ.....ς? :P Εγώ που άρχισα να σε συμπαθώ, εγώ που κάθε βράδυ κάνω επανάληψη τους κωδικούς σου και βλέπω στον ύπνο μου Λουμινορίτισσες Μαρίνες και Ραδιομύρια ? :P :P ;D

Παιδιά παίζει αν αγοράσω, η μηχανή του να είναι έτσι αφινίριστη! Όχι ότι θα τους αφήσω έτσι. Θα πάω στο Firenze και θα τα κάνω λαμπόγυαλο!! ;D ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 27, 2011, 02:55:52 μμ από K_O_S_T_A_S »

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #1831 στις: Οκτώβριος 28, 2011, 01:51:50 πμ »
Χθές πήγα να δώ, καθώς και να δοκιμάσω Panerai. Όλα τα Panerai ( περίπου, δεν είχε και μεγάλη ποικιλία ), πάνω στο τραπέζι. Πιάνω το Ραδιομύρι πρώτο και πάω να το φορέσω. Με το που το φοράω, ξενέρωσα τη ζωή μου ( με το συμπάθειο ). Λές και δε μου πήγαινε καθόλου στο στύλ. Είναι το πρώτο ρολόι που μ'αρέσει πολύ να το βλέπω φορεμένο σε άλλον ή αφόρετο και ελεεινό όταν το φοράω εγώ ο ίδιος. Τέλος πάντων. Πιάνω ένα 005. Το φοράω. Μου άρεσε αρκετά το συγκεκριμένο και καθόταν στο χέρι μου μια χαρά. Το χάζεψα για αρκετή ώρα, πολύ όμορφο. Και μετά φοράω το Υποβρύχιο 024. Να έχω μείνει κάγκελο. Εκτός του ότι ήταν full extra ο εξοπλισμός ( seconds, date κύκλωπας), εκτός του ότι ήταν και αυτόματο, ήταν απίστευτα τέλειο επάνω μου και πάρα μα πάρα πολύ όμορφο. Και μάλιστα είχε και ένα ωραίο καουτσούκ λουρί, όχι αυτό που γράφει: Officine Panerai, ένα άλλο παράξενο, που μάλλον πρέπει να είναι μόνο του Υποβρυχίου. Και το ακόμα πιο τέλειο?? Το φόρεσα στη τελευταία τρύπα και παρατήρησα ότι δε χρειάζεται να ανοίξω κι άλλη με το τιρμπουσόν!! ;D

Η γνώμη σας για το Υποβρύχιο? Δεν είναι τέλειο? ;D ;D



Και ακόμα πιο ωραίο Υποβρύχιο, είναι το Bronze με το πράσινο καντράν. Σα σκουριασμένο είναι. Έτσι και του βάλεις Cilit Bang τί θα γίνει? Άσπρο? :P ;D




Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #1832 στις: Οκτώβριος 28, 2011, 08:05:46 πμ »
   Eμένα Κώστα μου αρέσει πολύ και παρότι κάποιοι ίσως πουν ότι σαν σχέδιο δεν είναι κλασσικό Panerai, θα πω πως ισχύει ακριβώς το αντίθετο...go for it!!!


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #1833 στις: Οκτώβριος 28, 2011, 08:42:06 πμ »
Το 24 γενικα ειναι ομορφο ρολοι....αλλα ταυτοχρονα ειναι το πιο <<ασχημο>> και αδιαφορο submersible(κατ εμε),βεβαια ειναι και το πιο προσιτο.... Ωραιο,αλλα....

wolfy

  • Επισκέπτης
Απ: PANERAI
« Απάντηση #1834 στις: Οκτώβριος 28, 2011, 10:03:26 πμ »
Καλημέρα και από εμένα και χρόνια πολλά.

Εντάξει, μιλάμε για μια καταξιωμένη μάρκα, οπότε το μόνο που μένει είναι το προσωπικό γούστο από εκεί και πέρα. Αν σου αρέσει πραγματικά Κώστα, όρμα του. Θα συμφωνήσω και εγώ μαζί σου ότι το Bronze με το πράσινο καντράν είναι ομορφότερο (πάντα σύμφωνα με τα δικά μου κριτήρια) μεταξύ των δυο.

Αποσυνδεδεμένος Theminio

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 42
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #1835 στις: Οκτώβριος 28, 2011, 10:16:44 πμ »
Sorry φίλε Κώστα αλλα εμένα μου φαίνεται απαίσιο το Submersible. Καλυτερα το 005.

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #1836 στις: Οκτώβριος 28, 2011, 10:27:38 πμ »
Η συγκριση με το 382 ειναι ατυχης...sorry....( εκτος του οτι εχει ηδη προπωληθει κατα 99,9%)

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #1837 στις: Οκτώβριος 28, 2011, 10:59:21 πμ »
Για μένα το 024 και γενικά το οποιοδήποτε Submersible, μου βγάζει το: Απόλυτο Καταδυτικό! Δεν βρίσκω λόγο να μη το πάρω το 024, τη στιγμή που έχει χαρακτηριστικά τα οποία με καλύπτουν. Το 005 ήταν τούμπανο επάνω μου επίσης, αλλα σα design το 024 ήταν πιο "τρελιάρικο" . ;D Βέβαια το καλύτερο θα ήταν να είχα μεγάλο καρπό, να έπαιρνα το Submersible Bronze, ή το 47άρι με το τιτάνιο. ;D

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #1838 στις: Οκτώβριος 28, 2011, 11:10:33 πμ »
Και ακόμα πιο ωραίο Υποβρύχιο, είναι το Bronze με το πράσινο καντράν. Σα σκουριασμένο είναι. Έτσι και του βάλεις Cilit Bang τί θα γίνει? Άσπρο? :P ;D



Πιστεύω ότι δεν θα αργήσει και πολύ να γίνει σκουριασμένο...

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #1839 στις: Οκτώβριος 28, 2011, 11:12:58 πμ »
Για το 024 Κώστα πιστεύω ότι και submersible και αυτόματο και sec και κύκλωπας είναι too much...
Δεν θα το αγόραζα...