Αποστολέας Θέμα: Πάμε για το "...επόμενο του μεθ'επόμενου..."!  (Αναγνώστηκε 18494 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3911
    • Προφίλ
Απ: Πάμε για το "...επόμενο του μεθ'επόμενου..."!
« Απάντηση #40 στις: Απρίλιος 21, 2015, 08:23:23 μμ »
Κωνσταντινε δεν ξερω τι τιμες παιζουν τα συγκεκριμενα, αλλα αυτο που αναφερει ο Πανος ειναι σημαντικος παραγοντας.


Σιγουρα το AP θα το φορεσεις πιο πολυ απο το Calatrava, αλλα απο 2Patek σε κανενα νομιζω θα σου κακοφανει γρηγορα.




Αν και να σου πω την αληθεια η τριπλετα Reverso, AP RG κι ενα PP 5130 θα ηταν φανταστικη.
Αλλα το Datograph μαλλον εχει κλειδωσει ;)
Παράθεση από: blackbird
Αμήν. Αντικείμενα είναι γαμώτο μου. Όχι άνθρωποι για να τα θρηνούμε.
Το φόρεσες, το χάρηκες, άμε στο διάλο τώρα.

Αποσυνδεδεμένος NavalArchitect

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1902
    • Προφίλ
Απ: Πάμε για το "...επόμενο του μεθ'επόμενου..."!
« Απάντηση #41 στις: Απρίλιος 21, 2015, 08:53:46 μμ »
Παιδιά, κατ'αρχάς ευχαριστώ για τη βοήθεια.

Ναι, σίγουρα θα κακοφανεί να πας από 2 ΡΡ σε κανένα. Το σέρβις θα το ρωτήσω αύριο. Το ρολοί θα είναι χρήσιμο γιατί είναι λεπτό, σπορ και πιό versatile από το Calatrava.

Εδώ το ντόπιο γκρουπ είπε άμεσα do it γιατί στο θέμα αξία το συγκεκριμένο ΑΡ αυτή τη στιγμή εδώ πιάνει πιό πολλά από το Calatrava μου. Όμως ένας-δυό κινήθηκαν επιθετικά κι άρχισαν να λένε "...τί θες τώρα ΑΡ, νωρίτερα σήμερα μας έλεγες ότι δεν σου αρέσουν καθόλου..."

Η εμπειρία το πρωί με το Millenary δεν ήταν θετική, όπως απροςδόκητα ψυχρό ήταν το σέρβις (δεν πήγα στην Μπίντυ, πήγα στην άλλη μπουτίκ, αλλά παρ'όλα αυτά ο υπάλληλος με ήξερε). Το " dislike" που τους έγραψα νωρίτερα ερμηνεύτηκε σε Αφρικανικά μάλλον... Τώρα βέβαι τί άλλο κόλλημα έχουν φάει και συμπεριφέρονται έτσι, δεν ξέρω. Ή μάλλον ξέρω, λέγεται Datograph...

Και πάλι ευχαριστώ. Ναι, το Dato έχει κλειδώσει.

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: Πάμε για το "...επόμενο του μεθ'επόμενου..."!
« Απάντηση #42 στις: Απρίλιος 21, 2015, 10:09:44 μμ »
Παιδιά, κατ'αρχάς ευχαριστώ για τη βοήθεια.

Ναι, σίγουρα θα κακοφανεί να πας από 2 ΡΡ σε κανένα. Το σέρβις θα το ρωτήσω αύριο. Το ρολοί θα είναι χρήσιμο γιατί είναι λεπτό, σπορ και πιό versatile από το Calatrava.

Εδώ το ντόπιο γκρουπ είπε άμεσα do it γιατί στο θέμα αξία το συγκεκριμένο ΑΡ αυτή τη στιγμή εδώ πιάνει πιό πολλά από το Calatrava μου. Όμως ένας-δυό κινήθηκαν επιθετικά κι άρχισαν να λένε "...τί θες τώρα ΑΡ, νωρίτερα σήμερα μας έλεγες ότι δεν σου αρέσουν καθόλου..."

Η εμπειρία το πρωί με το Millenary δεν ήταν θετική, όπως απροςδόκητα ψυχρό ήταν το σέρβις (δεν πήγα στην Μπίντυ, πήγα στην άλλη μπουτίκ, αλλά παρ'όλα αυτά ο υπάλληλος με ήξερε). Το " dislike" που τους έγραψα νωρίτερα ερμηνεύτηκε σε Αφρικανικά μάλλον... Τώρα βέβαι τί άλλο κόλλημα έχουν φάει και συμπεριφέρονται έτσι, δεν ξέρω. Ή μάλλον ξέρω, λέγεται Datograph...

Και πάλι ευχαριστώ. Ναι, το Dato έχει κλειδώσει.


ειλικρινά δεν ξέρω πως να σχολιάσω τα παραπάνω.......αυτά που γράφεις ειδικά για τους άλλους WIS με εκπλήσσουν απίστευτα και με ξεπερνάνε.....


Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: Πάμε για το "...επόμενο του μεθ'επόμενου..."!
« Απάντηση #43 στις: Απρίλιος 21, 2015, 10:15:21 μμ »
Κωνσταντίνε, μόνο μην μπεις σε δίνη. Αν δεν έχεις μπει ήδη.

Αποσυνδεδεμένος NavalArchitect

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1902
    • Προφίλ
Απ: Πάμε για το "...επόμενο του μεθ'επόμενου..."!
« Απάντηση #44 στις: Απρίλιος 22, 2015, 04:43:45 πμ »
Θα πω δυό πράγματα για το θέμα που έγινε με τους άλλους φίλους εδώ - στην ουσία είναι μόνο με έναν, συν δεύτερο τον συνήθη ύποπτο Ben Lee ο οποίος έχει την ωριμότητα μικρού παιδιού και μία τα λέει έτσι και την άλλη γιουβέτσι.

Συζητάμε σε ένα γκρουπάκι που έχουμε κάνει στο WhatsApp κάθε μέρα για ρολόγια, κυρίως. Τους έγραψα ότι πήγα στη μπουτίκ ΑΡ να δω τo Millenary 4101. Η εμπειρία εν γένει εχθές στην ΑΡ δεν ήταν πολύ ωραία, ψυχρή επίσκεψη σε γενικές γραμμές (ίσως έπαιξα κι εγώ ρόλο σε αυτό, δεν ξέρω). Έγραψα λοιπόν στο γκρουπ κάποια πράγματα μετά, μη δίνοντας πολύ σημασία. Το ρολόι είναι ωραίο αλλά όλα αυτά τα ρολόγια είναι ωραία.

Το βράδυ μού'ρχεται ένας άσχετος και μου λέει "ανταλλαγή το Καλατράβα σου με το 15300 ροζ χρυσό μου". Ωραία, να το δούμε. Ρωτάω το γκρουπ. Ο Σαμ (που έχει συλλογή από ΑΡ ρολόγια τοίχου, γραφείου, έχει το διαμαντένιο ROO, έχει κι άλλα κομμάτια) είχε το ίδιο ακριβώς ρολόι, white dial, και το έδωσε πέρυσι.

Κάνω την ερώτηση λοιπόν στο γκρουπ, μου κάνουν τα παιδιά μιά-δυό ερωτήσεις για το ρολόι (για να δουν τί ηλικία έχει κλπ. ώστε να βoηθήσουν) και μετά βγαίνει ο άλλος και μου λέει "...Νόμιζα ότι δεν σου αρέσουν τα ΑΡ..."

Του γράφω στο καπάκι "...Έλα ρε συ τώρα, για καθημερινή χρήση δεν είναι κακό, οπότε γιατί όχι? Η κάσα είναι λεπτή, μιά χαρά λύση..."

Και τί κάνει ο τύπος? Πάει σφαίρα στο ιστορικό με τα μηνύματα του γκρουπ από νωρίτερα την ίδια μέρα, βγάζει screenshot με δυό-τρεις γραμμές που είχα γράψει στο γκρουπ το απόγευμα (μετά τη δοκιμή του Millenary) και μου τα κοτσάρει/επικολλεί λέγοντας "...ορίστε τί μας έγραψες πριν από δυόμιση ώρες..."

Νωρίτερα μού'χαν γράψει κι άλλα και δεν είχα δώσει σημασία. Είχε γράψει ο Ben Lee "...Κωνσταντίνε, εχθές μας έλεγες ότι το Millenary είναι ωραίο, σήμερα μετά την επίσκεψη στην ΑΡ γράφεις ότι '...you dislike...' - είναι κάπως γρήγορη αλλαγή γνώμης, δεν νομίζεις?"

Έπεσα από τα σύννεφα... Έχουμε κανονίσει μάζωξη στις 2 Μαίου και δεν θέλω να τσακωθώ, αλλιώς θα τους καταχέριαζα κανονικότατα. Είναι τρελλοί οι άνθρωποι, βυθισμένοι σε μία κούρσα να μην τους θίξεις τη μάρκα τους, την ΑΡ, δεν μπορώ να το καταλάβω... Ο Σαμ είναι γαμώ τα παιδιά, και οι άλλοι, δεν μπορώ να πω κουβέντα. Για μένα όποιος πάρει κάτι καλό, είτε λέγεται Βίκτωρας, Πάνος, Ντίμης, Wayne, Ben, μπράβο του, να το πάρει και να το χαίρεται.

Μετά την επίσκεψη στην ΑΡ για το Millenary είχα γράψει "...τώρα μετά την επίσκεψη νιώθω για την ΑΡ ακόμη χειρότερα από ό,τι ένιωθα πριν, δεν ξέρω γιατί..." Οπότε (και κοίτα τί κωλοφάρα είναι) μου έγραψαν "...τί ακριβώς εννοείς..." Και είπα "dislike". E, έπιασαν το dislike αργότερα το ίδιο βράδυ, και κατ'ουσίαν σου λέει, μας είπες τα χειρότερα για τη μάρκα μας, τί θες τώρα και πας να πάρεις pre-owned 15300, αφού σου βρωμάνε τα ΑΡ... Δεν πάω να το πάρω βρε βλάκα, έβαλα αγγελία το Καλατράβα χθες βράδυ για να δω πόσο πιάνει, δοκιμαστικά, κι ήλθε ένας με sms και μου πρότεινε την ανταλλαγή με το 15300 ροζ χρυσό.

Έχουν το κουσούρι ένας-δυό από αυτούς ότι πάνε στις μπουτίκ και τους ξαφνιάζουν εκεί με surprise birthday cakes κι άλλες βλακείες, φυσικό είναι με τόσα που έχουν σκάσει σε αυτές τις μπουτίκ (οι οποίες πουλάνε φουλ λιανική), αλλά από την άλλη σε άλλες περιπτώσεις είναι φιλότιμοι και απλοί. Ο Σαμ, για παράδειγμα, που προέρχεται από πολύ ευκατάστατη οικογένεια, είναι το πιό καλό παιδί, μας μοιράζει ΑΡ αξεσουάρ κάθε φορά που συναντιώμαστε. Τις προάλλες ένας φίλος broker έψαχνε ένα κουτί Ρόλεξ για τη γυναίκα του, ρώτησα το γκρουπ, κι ο Σαμ ήρθε και μου έδωσε δώρο για τον broker (που μόλις είχε γνωρίσει) ένα πράσινο βελούδινο Ρόλεξ pouch... Free of charge...

Και σού'ρχεται τώρα ο άλλος και πιάνει τη λέξη "dislike" που έγραψα για το σέρβις της ΑΡ και το Millenary εχθές, και μου το κοτσάρει στη μούρη. Τί να πω... Για τον Ben Lee θα γράψω άλλη φορά, αυτός είναι ειδική περίπτωση. Αυτός κυνηγάει συνεχώς να κόψει κόστος και να πάρει το κάθε ρολόι στην πιό χαμηλή τιμή για να το φορέσει 6 μήνες και να το πουλήσει μετά βγάζοντας κι από πάνω.

Λοιπόν, πάμε στο θέμα μας. Ο Σαμ (μίλησα μαζί του μόλις τώρα), που είχε το ρολόι, λέει ότι η μηχανή είναι JLC κι είναι μιά χαρά. Αλλά επίσης λέει ότι ο τύπος που έχει το 15300 πρέπει αυτός να βάλει top-up για να πάρει το Καλατράβα μου, κι όχι εγώ να βάλω top-up. To service εδώ κάνει 2,000 Ευρώ. Ο Σαμ συμβούλεψε να μην βιαστώ (κάτι πολύ λογικό).

Πάμε τώρα σε αυτό που έγραψε ο Χάρης. Χάρη, αυτή ή την επόμενη εβδομάδα υπογράφω νέο συμβόλαιο. Φεύγω από εδώ σε 2 μήνες, κατ'ουσίαν. Αλλάζω εταιρία, και τοποθεσία. Πάω Δυτικότερα, σε μέρος που δεν έχει σε καμμία περίπτωση την ασφάλεια της Σιγκαπούρης ή της Κορέας. Το 5712 το έδωσα (σε Euro terms) τρισήμιση χιλιάρικα πιό ακριβά από όσο το είχα πάρει πέρυσι, ακριβώς ένα χρόνο πριν. Ξέρω ότι σαν κομμάτι είναι κάτι που δεν το δίνεις, αλλά ειλικρινά τα δερμάτινα λουράκια μου αρέσουν πολύ περισσότερο.

Βέβαια ο Ναυτίλος είναι/ήταν σούπερ για ταξίδια, δεν το βγάζεις από πάνω σου είτε πας πισίνα, είτε βραχείς, είναι απαρατήρητο, αλλά το ατσάλινο μπρασελέ με έκανε μερικές φορές να νιώθω λίγο άβολα (αναφορικά με το μέταλλο και την επαφή του με το δέρμα μου).Το ίδιο έχω πλέον με όλα τα μεταλλικά μπρασελέ, ατσάλι, τιτάνιο, δεν ξέρω γιατί. Πάντως το φόρεμα που κάνει ο Ναυτίλος στον καρπό δεν το κάνει κανένα άλλο ρολόι με μπρασελέ στον κόσμο. Συν το θέμα της ασφάλειας της χώρας στην οποία πιθανώς να μετακομίσω, συν το Dato που έχω στο ραντάρ, δεν ήθελα πολύ να τον δώσω τον Ναυτίλο. Με τα χρήματα στα οποία συμφώνησα να τον δώσω, παίρνω το ίδιο ακριβώς εδώ, τώρα, brand new double sealed.

Όμως έχεις δίκιο για το σπιράλ. Υπάρχουν σαφείς τάσεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 22, 2015, 04:48:58 πμ από NavalArchitect »

Αποσυνδεδεμένος NavalArchitect

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1902
    • Προφίλ
Απ: Πάμε για το "...επόμενο του μεθ'επόμενου..."!
« Απάντηση #45 στις: Απρίλιος 22, 2015, 07:04:36 πμ »
Και συν τοις άλλοις τώρα έχω προσφορά στο τραπέζι trade με ένα 5726 silver dial + leather band, Oct. 2012, full set, condition 9.5, για το Calatrava μου συν appropriate top-up από τη μεριά μου.

Η δίνη που έλεγε ο Χάρης...

Αποσυνδεδεμένος afnios

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1610
    • Προφίλ
Απ: Πάμε για το "...επόμενο του μεθ'επόμενου..."!
« Απάντηση #46 στις: Απρίλιος 22, 2015, 07:32:59 πμ »
one more time,5726 and get in love.
με ενα ρολοι ξερεις παντα τι ωρα ειναι,με δυο δεν εισαι ποτε σιγουρος

Αποσυνδεδεμένος NavalArchitect

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1902
    • Προφίλ
Απ: Πάμε για το "...επόμενο του μεθ'επόμενου..."!
« Απάντηση #47 στις: Απρίλιος 22, 2015, 10:27:15 πμ »
Απεμπλάκην από την ιστορία με το ΑΡ ροζ χρυσό (15300), όπως κι από το 5726Α. Είχα επίσης δύο προτάσεις για να περάσουν να δουν το ρολόι (5196J), με σκοπό την αγορά μετρητοίς. Τους άφησα κι αυτούς. Δεν υπάρχει λόγος. Ό,τι έχει κλειδώσει, έχει κλειδώσει (στο μυαλό, στην καρδιά, στην χειραψία) - δεν υπάρχουν μεσοβέζικες λύσεις σ'αυτά τα πράγματα.


Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: Πάμε για το "...επόμενο του μεθ'επόμενου..."!
« Απάντηση #48 στις: Απρίλιος 22, 2015, 10:51:49 πμ »
Απεμπλάκην από την ιστορία με το ΑΡ ροζ χρυσό (15300), όπως κι από το 5726Α. Είχα επίσης δύο προτάσεις για να περάσουν να δουν το ρολόι (5196J), με σκοπό την αγορά μετρητοίς. Τους άφησα κι αυτούς. Δεν υπάρχει λόγος. Ό,τι έχει κλειδώσει, έχει κλειδώσει (στο μυαλό, στην καρδιά, στην χειραψία) - δεν υπάρχουν μεσοβέζικες λύσεις σ'αυτά τα πράγματα.

Well done Κωνσταντινε  :smt023
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3911
    • Προφίλ
Απ: Πάμε για το "...επόμενο του μεθ'επόμενου..."!
« Απάντηση #49 στις: Απρίλιος 22, 2015, 11:07:26 πμ »
Απεμπλάκην από την ιστορία με το ΑΡ ροζ χρυσό (15300), όπως κι από το 5726Α. Είχα επίσης δύο προτάσεις για να περάσουν να δουν το ρολόι (5196J), με σκοπό την αγορά μετρητοίς. Τους άφησα κι αυτούς. Δεν υπάρχει λόγος.

 Ό,τι έχει κλειδώσει, έχει κλειδώσει (στο μυαλό, στην καρδιά, στην χειραψία) - δεν υπάρχουν μεσοβέζικες λύσεις σ'αυτά τα πράγματα.


ωραια κουβεντα ειπες.


το 5196j ειναι ενα κλασσικο κομματι, χωρις πολυπλοκοτητες, που θα μπορει να σε συντροφευει μια ζωη.
ωραιο και το AP που ποσταρες, αλλα το Calatrava εχει αλλη βαρυτητα σαν ονομα.


ολικη αναπροσαρμογη της συλλογης σου, μαλλον θα τη μετανιωσεις γρηγορα.
Παράθεση από: blackbird
Αμήν. Αντικείμενα είναι γαμώτο μου. Όχι άνθρωποι για να τα θρηνούμε.
Το φόρεσες, το χάρηκες, άμε στο διάλο τώρα.

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: Πάμε για το "...επόμενο του μεθ'επόμενου..."!
« Απάντηση #50 στις: Απρίλιος 22, 2015, 11:21:01 πμ »
Άρα Κωνσταντίνε το 5712 έφυγε, κρατάς το Καλατράβα και παίρνεις Datograph;

Αποσυνδεδεμένος NavalArchitect

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1902
    • Προφίλ
Απ: Πάμε για το "...επόμενο του μεθ'επόμενου..."!
« Απάντηση #51 στις: Απρίλιος 22, 2015, 12:25:42 μμ »
Πλέον το θέμα μπήκε στο δρόμο του, οπότε αφού ρώτησες Βίκτωρα θα απαντήσω.

Έκλεισα το Datograph με το Calatrava να παραμένει. Καμμία εμπλοκή φυσικά με ανταλλαγές τύπου ΑΡ 15300 ή 5726Α για το Patek μου.

Περισσότερα όταν έρθει η κατάλληλη στιγμή, οπότε και θα ανανεώσω το νήμα ανάλογα.








Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: Πάμε για το "...επόμενο του μεθ'επόμενου..."!
« Απάντηση #52 στις: Απρίλιος 22, 2015, 12:49:50 μμ »
Ορθά έπραξες νομίζω. Για τη Lange φαντάζομαι το datograph θα ανήκει στα σπορ μοντέλα της!

Αποσυνδεδεμένος nomikosas1

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 463
    • Προφίλ
Απ: Πάμε για το "...επόμενο του μεθ'επόμενου..."!
« Απάντηση #53 στις: Απρίλιος 22, 2015, 01:01:23 μμ »
το datograph σε τι χρώμα κάσα το πήρες?

Αποσυνδεδεμένος NavalArchitect

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1902
    • Προφίλ
Απ: Πάμε για το "...επόμενο του μεθ'επόμενου..."!
« Απάντηση #54 στις: Απρίλιος 22, 2015, 04:12:54 μμ »
Platinum κάσα.

Ναι, χωρίς να το έχω κοιτάξει ιδιαίτερα αυτό το στοιχείο για το συγκεκριμένο μοντέλο θα έλεγα πως έχει περισσότερο sporty χαρακτήρα και λιγότερο dressy.

Αποσυνδεδεμένος nomikosas1

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 463
    • Προφίλ
Απ: Πάμε για το "...επόμενο του μεθ'επόμενου..."!
« Απάντηση #55 στις: Απρίλιος 22, 2015, 04:54:00 μμ »
Kρατα calatrava και στο μελλον βλεπεις...ισως αν πιο μετα το βαρεθεις να το δωσεις..αλλα μονο για αλλο Patek...και ειδικοτερα θα ελεγα για 5712R....  8)

Αποσυνδεδεμένος NavalArchitect

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1902
    • Προφίλ
Απ: Πάμε για το "...επόμενο του μεθ'επόμενου..."!
« Απάντηση #56 στις: Απρίλιος 22, 2015, 06:10:08 μμ »
Έτσι, σωστά.

Δεν μπορεί ποτέ κανείς να βαρεθεί τέτοιο dial και κάσα (5196), αλλά απλά να μπει στον πειρασμό να δοκιμάσει κι άλλα variants (φερ'ειπείν το άλλο Calatrava με το hobnail dial, ή πιό δυνατά μοντέλα όπως το πολύ κλασικό 5104, κάποια Annual σαν το 5146, κ.ο.κ.)

Κι εκεί είναι το θέμα, να βρεις κάπου μία ισορροπία. Αν συνεχίσεις να μαζεύεις, βαφτίζεις τον εαυτό σου 'συλλέκτη' και δουλεύεις για να αγοράζεις τα προιόντα της εταιρίας του κου. Στερν. Είναι θέμα discipline να μπαίνει ένα αλλά να φεύγει ταυτόχρονα ένα την ίδια στιγμή. Δεν είναι εύκολο να αποχωριστείς κάποιο, αλλά δεν χρειαζόμαστε πιά τόσα πολλά.

Άμα ο ταξιδιώτης ήθελε να παντρευτεί την κάθε γυναίκα που έβρισκε στο δρόμο του, τότε στο τέλος της ζωής του θα τράβαγε ένα καραβάνι γυναίκες από πίσω και ένα βαπόρι παιδιά. Δεν παίρνουμε τίποτε μαζί μας, όλα περνούν από μπροστά μας και χάνονται.

Αποσυνδεδεμένος NavalArchitect

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1902
    • Προφίλ
Απ: Πάμε για το "...επόμενο του μεθ'επόμενου..."!
« Απάντηση #57 στις: Μάιος 04, 2015, 01:42:33 μμ »
Το ρολόι παρελήφθη.

Πήγα και στην ALS στο ION για να πάρω το νέο strap, μου το σετάρισαν κιόλας, όλα καλά.



Πάμε:














Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: Πάμε για το "...επόμενο του μεθ'επόμενου..."!
« Απάντηση #58 στις: Μάιος 04, 2015, 01:47:37 μμ »
Κωνσταντίνε χαίρομαι πολύ με την αγορά, να το φοράς με υγεία!

Αποσυνδεδεμένος DOCORTHO

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3233
    • Προφίλ
Απ: Πάμε για το "...επόμενο του μεθ'επόμενου..."!
« Απάντηση #59 στις: Μάιος 04, 2015, 01:49:05 μμ »
Πολύ ωραίο ρολόι!! Ξεχειλίζει ποιότητα!!
Καλορίζικο Κωνσταντίνε!!!