Αποστολέας Θέμα: αλλαγη λουρακι  (Αναγνώστηκε 2521 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΔημητρηςΚΤΝ

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
αλλαγη λουρακι
« στις: Οκτώβριος 29, 2017, 12:01:04 μμ »
καλημερα στο φορουμ ! μολις εκανα την εγγραφη οποτε συγχωρεστεμε για τυχον λαθη
Πριν απο μερικα χρονια μου κανανε δωρο ενα ρολοι VERSUS (περιπου 7 χρονια πριν )
Μετα απο λιγο καιρο  αρχισαν τα προβληματα .Το ρολοι εχει λουρακι σιλικονης και ειχε 2 ''clipakia'' ? (αυτα που στερεωνουμε το λουρακι οταν το κουμπώσουμε ). Αυτα λοιπον αρχισαν να κόβονται . Οταν κοπηκε το τελευταιο ( βλακεια μου το ξερω ) το κολλησα με κολλα στιγμης πανω στο λουρακι (στο αερα μονο του δεν μπορουσα να το κολλησω).Μετα κοβεται ξανα σε αλλο σημειο και εκει απελπιζομαι φουλ. Πηγα στο oroloi μπας και αλλαξω λουρακι και βαλω δερματινο , στειλαμε φωτο στην versus, αλλα παπαλα . Μετα απευθύνθηκα στο μαγαζι που ειχα αγορασει (του λες και ''γνωστους '' μας ) και μου βρηκα κατι να βαζω (σε αλλο χρωμμα) . Πριν λιγες μερες λοιπον  κοπηκε και αυτο ! Δν ξερω τι να κανω , ειμαι ετοιμος να το πεταξω  ! Δυστηχως δεν βρηκα ποιο μοντελο ειναι στο νετ . Εχετε να προτεινεται κατι ? Ευχαριστω πολυ !   

Αποσυνδεδεμένος cupra73

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4742
    • Προφίλ
Απ: αλλαγη λουρακι
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 29, 2017, 01:08:49 μμ »
Δημήτρη καλησπέρα, ανέβασε (μέσω postimage.org) στο παρών θέμα καθαρές φωτογραφίες απο το ρολόι σου μπροστά (να φαινεται το καντραν) και πίσω (να φαίνονται τα γραμματα από το πισω καπάκι) μπας και μπορέσει καποιος να σε βοηθήσει καθώς ειναι αδυνατον να ξερει οποιοσδηποτε σε τι ρολοι αναφέρεσαι.....επισης αν ξερεις το πλατος σε mm απο το λουράκι θα βοηθούσε.

Το μοντέλο του ρολογιου σου ίσως το εντοπίσεις βαζοντας την μάρκα του στην αναζήτηση του Google και ψάχνοντας το  στην καρτέλα εικόνες.
''Γιώργος''

Αποσυνδεδεμένος ΔημητρηςΚΤΝ

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Απ: αλλαγη λουρακι
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 29, 2017, 01:19:49 μμ »
ευχαριστω για την αμεση απαντηση προσπαθησα να ανεβασω μεσω φορουμ αλλα τιποτα , εκανα αυτο που μου ειπες , το λινκ ειναι αυτο

https://postimg.org/gallery/11qbeibuk/

ειναι οκ οι εικόνες ?

Αποσυνδεδεμένος cupra73

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4742
    • Προφίλ
Απ: αλλαγη λουρακι
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 29, 2017, 01:32:52 μμ »
Ναι οι εικόνες ειναι μια χαρά αλλα το λουρακι ειναι απο τις πιο ιδιοτροπες περιπτώσεις καθώς δυσκολα θα ταιριάξει (ακομη και με πατεντα) κάποιο aftermarket .....το νούμερο που βλεπεις στο κέντρο απο το πισω καπάκι αν το βαλεις στο google δεν βρίσκεις κατι;
''Γιώργος''

Αποσυνδεδεμένος ΔημητρηςΚΤΝ

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Απ: αλλαγη λουρακι
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 29, 2017, 01:39:23 μμ »
οχι :( Αν δεν μπορω να αλλαξω λουρακι τουλαχιστον μπορω να βρω κλιπακια ? κριμα να μενει στο ντουλαπι

Αποσυνδεδεμένος cupra73

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4742
    • Προφίλ
Απ: αλλαγη λουρακι
« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 29, 2017, 01:42:52 μμ »
οχι :( Αν δεν μπορω να αλλαξω λουρακι τουλαχιστον μπορω να βρω κλιπακια ? κριμα να μενει στο ντουλαπι
Εννοείται...σιγουρα ταιριάζουν απο πολλα ρολογια απλα πρεπει να το ψαξεις λιγο σε καταστηματα που υπάρχουν τεχνίτες και κρατανε ανταλλακτικά απο αλλα λουρακια αλλιώς μετρωντας το πλάτος τους και βαζοντας στην αναζητηση του ebay τη φράση watch strap keepers εχει ενα σωρό.
''Γιώργος''

Αποσυνδεδεμένος ΔημητρηςΚΤΝ

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Απ: αλλαγη λουρακι
« Απάντηση #6 στις: Οκτώβριος 29, 2017, 02:16:44 μμ »
ξερεις καποιο τετοι μαγαζι απο αθηνα  ? γτ με τις online παραγκελιες δεν τα παω πολυ καλα  :P