Αποστολέας Θέμα: ROLEX  (Αναγνώστηκε 4199379 φορές)

0 μέλη και 9 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14300 στις: Σεπτέμβριος 10, 2020, 10:22:59 πμ »
Ειδικά ο τρίτος κόσμος το 'χει παρακάνει, δεν ασχολείται με τίποτε άλλο. Στη Συρία να δεις. Αλλά μην πας μακριά. Στη γειτονιά που γεννήθηκα, τον Κολωνό, όλοι μέρα οι Κολωνιώτες για το νέο sub μιλάνε...
Ωρολογιακή υφήλιος μίστερ

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14301 στις: Σεπτέμβριος 10, 2020, 10:27:40 πμ »
Το θέμα έχει όντως γιγαντωθεί με την ρολεξ.

Όσοι πιστεύουν ότι ορθώς έχει γίνει αυτό καλώς το πιστεύουν.

Αυτό που παρατηρώ είναι δύο κατηγορίες ανθρώπων.

Πρώτοι είναι αυτοί που αγόρασαν παλιά φτηνά και χαίρονται για τις επενδύσεις τους και τάχα μου είναι λάτρεις της εταιρίας και την υπερασπίζονται σαν το παιδί τους.
Αυτοί όμως ως δια μαγείας δεν αγοράζουν τίποτα με τιμές ούτε καταλόγου πόσο μάλλον με καπέλα, ακόμα και την δυνατότητα να έχουν.
Οι οποίοι αντί να είναι δίκαιοι και να αναγνωρίζουν το στραβό, μάλλον τάση προσπαθούν να δημιουργήσουν για να προστατεύσουν τις επενδύσεις τους και γίνονται γραφικοί.

Αντίθετα υπάρχουν και οι αλλοι που γουστάρουν πραγματικά την εταιρία και τα ρολόγια της και βέβαια έχουν την δυνατότητα και κάνουν τις υπερβάσεις τους και μαγκιά τους. Κουμάντο στην τσέπη καθενός δεν κάνουμε.

Μαντεψτε ποιοι από τους δύο είναι πιο σεμνοί και σεβαστοί.
Την τρίτη κατηγορία ξέχασες!

Αυτοί που δεν ανήκουν σε καμία από τις παραπάνω κατηγορίες αλλά ολημερίς ασχολούνται μ' αυτές βγάζοντας τη χολή τους

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14302 στις: Σεπτέμβριος 10, 2020, 10:35:38 πμ »
Ωρολογιακή υφήλιος μίστερ

Αααα.. Μπαρδόν.

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14303 στις: Σεπτέμβριος 10, 2020, 10:37:46 πμ »
Αααα.. Μπαρδόν.
Μέτρα και πόσοι γράφουν στο νήμα γιατί τους έβγαλα παραπάνω από έναν με μια πρόχειρη ματιά

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14304 στις: Σεπτέμβριος 10, 2020, 10:42:49 πμ »
Μέτρα και πόσοι γράφουν στο νήμα γιατί τους έβγαλα παραπάνω από έναν με μια πρόχειρη ματιά

Ναι, αφότου το έγραψα θυμήθηκε ο Ευθύμης να γράψει για να σου συμπαρασταθεί.

Αποσυνδεδεμένος WasteG8

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1760
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14305 στις: Σεπτέμβριος 10, 2020, 10:46:48 πμ »
Την τρίτη κατηγορία ξέχασες!

Αυτοί που δεν ανήκουν σε καμία από τις παραπάνω κατηγορίες αλλά ολημερίς ασχολούνται μ' αυτές βγάζοντας τη χολή τους

Μπαρδον και εγώ.

Ο ντόρος πάντως να ξέρεις δεν είναι πάντα για καλό. Μην μπερδεύεις την βροχή με το σάλιο.

Σε περίπτωση πάντως που δεν το έχεις πάρει είδηση, κανείς από εδώ δεν ασχολιόταν με την ρολεξ. Όλοι σε εσένα απαντάνε αν δεν κατάλαβες.

Και για να μην είμαι άδικος με ορισμένους, πάντα βλέποντας τα , θαυμάζω τα ρολόγια του Γιώργου, του Ευθύμη που είναι έτσι πολύ ενεργοί το τελευταίο διάστημα όπως και του Βίκτωρα, του Τάσου και των υπολοίπων σεμνων κατόχων ρολεξ που αγόρασαν πανέμορφα ρολόγια και όχι αυτό που νομίζεις εσύ ότι κατέχεις.

Over and out που έλεγε και η γιαγιά μου.
Τσαντίζομαι με κάποιους τύπους που το παίζουν κουλτουριάρηδες και μιλάνε για τον Mozart χωρίς να έχουν δει ούτε έναν πίνακά του...

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14306 στις: Σεπτέμβριος 10, 2020, 12:25:04 μμ »
Μπαρδον και εγώ.

Ο ντόρος πάντως να ξέρεις δεν είναι πάντα για καλό. Μην μπερδεύεις την βροχή με το σάλιο.

Σε περίπτωση πάντως που δεν το έχεις πάρει είδηση, κανείς από εδώ δεν ασχολιόταν με την ρολεξ. Όλοι σε εσένα απαντάνε αν δεν κατάλαβες.

Και για να μην είμαι άδικος με ορισμένους, πάντα βλέποντας τα , θαυμάζω τα ρολόγια του Γιώργου, του Ευθύμη που είναι έτσι πολύ ενεργοί το τελευταίο διάστημα όπως και του Βίκτωρα, του Τάσου και των υπολοίπων σεμνων κατόχων ρολεξ που αγόρασαν πανέμορφα ρολόγια και όχι αυτό που νομίζεις εσύ ότι κατέχεις.

Over and out που έλεγε και η γιαγιά μου.
Υπάρχουν πάμπολλα μέλη του φόρουμ που λατρεύουν την εταιρεία αλλά τα κατά καιρούς ποσταρίσματα των haters τους έχουν ξενερώσει παντελώς. Κάποιοι πολύ γνωστοί έχουν εγκαταλείψει το forum τελείως και κάποιοι άλλοι μένουν απλά δεν ποστάρουν σε αυτό το νήμα. Σε κάθε περίπτωση μην υποτιμάς ούτε την ιστορία του φόρουμ, ούτε την ιστορία της εταιρείας και αν θέλεις ούτε την ιστορία αυτού εδώ του νήματος. Δώσε μου συγχαρητήρια που ποστάρω μόνο εγώ και το κρατάω ζωντανό αλλιώς το forum θα ήταν ένα τρολ χωρίς αυτό το νήμα.

Τελειώνοντας να σου πω να ανατρέξεις στις τελευταίες σελίδες του νήματος και θα διαπιστώσεις ότι πάντα κάποιος hater το ξυπνάει μετά από ολιγοήμερη αποχή. Και σήμερα αυτό έγινε.

Αποσυνδεδεμένος pugman

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1801
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14307 στις: Σεπτέμβριος 10, 2020, 12:27:24 μμ »
Να υποθέσω οτι ο hater είμαι εγω...
Καποιος πρέπει να κάνει τη "βρώμικη δουλειά".
"buy a Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself"

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14308 στις: Σεπτέμβριος 10, 2020, 12:28:17 μμ »
Να υποθέσω οτι ο hater είμαι εγω...
Καποιος πρέπει να κάνει τη "βρώμικη δουλειά".
Σαφώς

Αποσυνδεδεμένος pugman

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1801
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14309 στις: Σεπτέμβριος 10, 2020, 12:29:06 μμ »
Εγώ πάντως μιλάω σοβαρά και θα δεχτώ σοβαρές απαντήσεις και σοβαρή αντιπαράθεση. Η εταιρεία έχει σπάσει όλα τα κοντέρ marketing. Κλ@νει η ρόλεξ, σεισμός στην ωρολογιακή κοινότητα ανα τον κόσμο. Κλ@νουν οι υπόλοιποι, απλά βρωμάει

Συγνώμη για το λεξιλόγιο δε βρήκα πιο κόσμια λέξη όσο κι αν έψαξα!
Περίμενα πιο κόσμιο λεξιλόγιο ειδικά απο εσας. Ψάξατε κιόλας...
"buy a Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself"

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14310 στις: Σεπτέμβριος 10, 2020, 12:32:21 μμ »
Περίμενα πιο κόσμιο λεξιλόγιο ειδικά απο εσας. Ψάξατε κιόλας...
Κι εγώ δεν περίμενα από εσάς να ξυπνήσετε ένα νήμα για να το ειρωνευτείτε και μόνο, αλλά σαφώς δεν γίνεται πάντα αυτό που περιμένουμε!

Αποσυνδεδεμένος pugman

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1801
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14311 στις: Σεπτέμβριος 10, 2020, 12:36:21 μμ »
Ξυπνάω το νήμα για να μάθω τις εξελίξεις για την εταιρία που κυριαρχεί στην παγκόσμια ωρολογοποιία.
Ολη η υφήλιος παραμιλά κ εδω κ τρεις ημέρες σιγή ασυρμάτου στο αντίστοιχο νήμα.
"buy a Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself"

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14312 στις: Σεπτέμβριος 10, 2020, 12:40:20 μμ »
Ξυπνάω το νήμα για να μάθω τις εξελίξεις για την εταιρία που κυριαρχεί στην παγκόσμια ωρολογοποιία.
Ολη η υφήλιος παραμιλά κ εδω κ τρεις ημέρες σιγή ασυρμάτου στο αντίστοιχο νήμα.
Ξύπνησες το νήμα για να ειρωνευτείς και μόνο και αυτό πλέον δεν μπορείς να το σώσεις με τίποτα. Όσο για το άλλο, σου εξήγησα ότι οι ρολεξάκηδες αυτού του φόρουμ έχουν εγκαταλείψει λόγω bullying το οποίο προέρχεται από τους λογής λογής haters σαν εσένα.

Αποσυνδεδεμένος pugman

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1801
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14313 στις: Σεπτέμβριος 10, 2020, 12:42:49 μμ »
Συγγνώμη...
"buy a Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself"

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14314 στις: Σεπτέμβριος 10, 2020, 12:50:28 μμ »
Συγγνώμη...
Δεν κάνει τίποτα, απλά να προσέχεις λίγο γιατί αυτό το φόρουμ το διαβάζουμε δεκάδες λάτρεις της εταιρείας, παλιά και νέα μέλη, οι οποίοι έχουμε ξοδέψει πολλές χιλιάδες ευρώ από τότε που τα ρολεξ έκαναν τρεις και τέσσερις χιλιάδες (μη σου πω και κάνα δυο εκατομμύρια δραχμές) και αυτό το κάναμε επειδή τα λατρεύαμε και μόνο, γι'αυτό και τα έχουμε ακόμα στις συλλογές μας.

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14315 στις: Σεπτέμβριος 10, 2020, 01:02:51 μμ »
Το τελευταίο μου ποστ σε εικόνες



Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14316 στις: Σεπτέμβριος 10, 2020, 01:14:23 μμ »
Μιχάλη ωραία όλα αυτά που λες αλλά θα περίμενα να δείχνεις τον ίδιο σεβασμό που απαιτείς και στο νήμα της seiko και αντίστοιχα στους fun της εταιρίας.
Επειδή τρολλάρεις διαρκώς σχετικά, τα επιχειρήματά σου καίγονται και δεν είναι εύκολο να σε πάρουμε σοβαρά όταν επιχειρηματολείς υπέρ της rolex.


Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14317 στις: Σεπτέμβριος 10, 2020, 01:18:38 μμ »
Μιχάλη ωραία όλα αυτά που λες αλλά θα περίμενα να δείχνεις τον ίδιο σεβασμό που απαιτείς και στο νήμα της seiko και αντίστοιχα στους fun της εταιρίας.
Επειδή τρολλάρεις διαρκώς σχετικά, τα επιχειρήματά σου καίγονται και δεν είναι εύκολο να σε πάρουμε σοβαρά όταν επιχειρηματολείς υπέρ της rolex.
Έχεις δίκιο. Να αναρωτηθείς βεβαίως τι με οδήγησε εκεί και κυρίως γιατί δεν είχα γράψει ούτε μια λέξη εναντίον από το 2007 που είμαι μέλος μέχρι το 2019.

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14318 στις: Σεπτέμβριος 10, 2020, 01:26:38 μμ »
Έχεις δίκιο. Να αναρωτηθείς βεβαίως τι με οδήγησε εκεί και κυρίως γιατί δεν είχα γράψει ούτε μια λέξη εναντίον από το 2007 που είμαι μέλος μέχρι το 2020.

Το ακούω αυτό που λες. Αλλά δεν έχει νόημα να μπούμε σε μια συζήτηση για την κότα και το αυγό.

Θα σου πω προσωπικά για μένα, που ξεκάθαρα δεν είμαι hater κι έχουν περάσει 5 rolex από τα χέρια μου.
Γράφεις με τέτοιο πάθος υπέρ της rolex, στα όρια ή και πέρα από την υπερβολή (κατά την άποψή μου πάντα), που αντανακλαστικά αντιδράω. Διαβάζω για υφηλίους, για νο 1 εταιρία στον κόσμο κτλ - την ίδια ώρα που ο κόσμος έχει σοβαρά προβλήματα - που μου είναι αδύνατο να μην τσιμπήσω.

Θα μου πεις τι φταις κι εσύ, την άποψή σου λες. Δε φταις, ούτε εγώ φταίω. Εγώ δε σε παρεξηγώ, ελπίζω ούτε εσύ εμένα.

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14319 στις: Σεπτέμβριος 10, 2020, 01:32:17 μμ »
Το ακούω αυτό που λες. Αλλά δεν έχει νόημα να μπούμε σε μια συζήτηση για την κότα και το αυγό.

Θα σου πω προσωπικά για μένα, που ξεκάθαρα δεν είμαι hater κι έχουν περάσει 5 rolex από τα χέρια μου.
Γράφεις με τέτοιο πάθος υπέρ της rolex, στα όρια ή και πέρα από την υπερβολή (κατά την άποψή μου πάντα), που αντανακλαστικά αντιδράω. Διαβάζω για υφηλίους, για νο 1 εταιρία στον κόσμο κτλ - την ίδια ώρα που ο κόσμος έχει σοβαρά προβλήματα - που μου είναι αδύνατο να μην τσιμπήσω.

Θα μου πεις τι φταις κι εσύ, την άποψή σου λες. Δε φταις, ούτε εγώ φταίω. Εγώ δε σε παρεξηγώ, ελπίζω ούτε εσύ εμένα.
Καθόλου δε σε παρεξηγώ ρε συ. Τουλάχιστον εγώ υποστηρίζω την εταιρεία και τις επενδύσεις μου φανερά και με πάθος. Κάποιοι αμπελοφιλόσοφοι εδώ όμως γράφουν, γράφουν, γράφουν και μετά μου στέλνουν πμ αν με ενδιαφέρει ένα ρολεξακι που έχουν με 3000 καπέλο. Ε δεν πάει έτσι.