Αποστολέας Θέμα: Καταστήματα στην Ελλάδα  (Αναγνώστηκε 385164 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος poseidon88

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1119
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #400 στις: Ιούλιος 14, 2011, 08:22:06 μμ »
Καλησπέρα!Μπορεί να μου προτείνει κάποιος με πμ καταστήματα στο Ηράκλειο ώστε να μπει μπροστά η αγορά ρολογιού μιας και ξεμπερδέψαμε και με την εξεταστική;;

Αποσυνδεδεμένος poseidon88

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1119
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #401 στις: Ιούλιος 28, 2011, 12:31:20 μμ »
Επισκέφτηκα σήμερα γνωστή αλυσίδα καταστημάτων στο κέντρο του Ηρακλείου για να αποφασίσω αφου δοκιμάσω ποιο ρολόι θα αγοράσω και απογοητεύτηκα..1ον,δεν είχε κανένα από τα 3 ρολόγια που με ενδιέφεραν σε κανένα από τα 3 καταστήματα τους(μιλάμε για hamilton όχι καμία άγνωστη εταιρία)..2ον,για να φέρει κάποιο από αυτά στο κατάστημα θα έπρεπε να δεσμευτώ ότι θα το αγοράσω,πριν καν το δοκιμάσω(τότε πιο το νόημα να ψωνίζουμε από κατάστημα και όχι απο το νετ;; )..Και 3ον,η έκπτωση που μου έδινε ήταν 20%(αρκετά μακριά από το προδόκιμο ποσοστό)..Μάλλον θε πρέπει να περιμένω να επιστρέψω Θεσσαλονίκη ώστε να αγοράσω από κατάστημα που μου είχε προτείνει φίλος από το φορουμ καθώς εδώ δεν φαίνονται να συγκινούνται από την κρίση..

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #402 στις: Ιούλιος 28, 2011, 02:56:37 μμ »
Επισκέφτηκα σήμερα γνωστή αλυσίδα καταστημάτων στο κέντρο του Ηρακλείου για να αποφασίσω αφου δοκιμάσω ποιο ρολόι θα αγοράσω και απογοητεύτηκα..1ον,δεν είχε κανένα από τα 3 ρολόγια που με ενδιέφεραν σε κανένα από τα 3 καταστήματα τους(μιλάμε για hamilton όχι καμία άγνωστη εταιρία)..2ον,για να φέρει κάποιο από αυτά στο κατάστημα θα έπρεπε να δεσμευτώ ότι θα το αγοράσω,πριν καν το δοκιμάσω(τότε πιο το νόημα να ψωνίζουμε από κατάστημα και όχι απο το νετ;; )..Και 3ον,η έκπτωση που μου έδινε ήταν 20%(αρκετά μακριά από το προδόκιμο ποσοστό)..Μάλλον θε πρέπει να περιμένω να επιστρέψω Θεσσαλονίκη ώστε να αγοράσω από κατάστημα που μου είχε προτείνει φίλος από το φορουμ καθώς εδώ δεν φαίνονται να συγκινούνται από την κρίση..

Στην Πλατεία με τα λιοντάρια ξεκινάει ένα μικρό στενακι πεζόδρομος με μαγαζιά, στο οποίο έχει ένα ρολογαδικο με πολλές μάρκες και παρά πολλά Hamilton αν θυμάμαι καλά. Όπως φεύγεις απο τα λιοντάρια στο στενακι στο δεξί σου χέρι.
Έχει γυάλινες βιτρίνες και αφήνει τα ρολόγια όλη μέρα στην βιτρίνα ακόμα και το βράδυ. Αποκλείεται να μην το βρεις.
Το στενακι είναι παράλληλο με το δρόμο τον κεντρικό που είναι τα δικαστήρια.

Το στενάκι λέγεται Δαιδαλου ( το βρήκα στο google earth).
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 28, 2011, 03:02:01 μμ από PanosI »

Αποσυνδεδεμένος poseidon88

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1119
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #403 στις: Ιούλιος 28, 2011, 04:54:01 μμ »
Σ'ευχαριστώ φίλε Πάνο,αλλα λογικά μιλάς για ένα από τα τρια καταστήματα της αλυσίδας που λέω..Δαιδάλου λέγεται όντως ο δρόμος..

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #404 στις: Ιούλιος 28, 2011, 05:01:34 μμ »
Σ'ευχαριστώ φίλε Πάνο,αλλα λογικά μιλάς για ένα από τα τρια καταστήματα της αλυσίδας που λέω..Δαιδάλου λέγεται όντως ο δρόμος..

Δεν νομίζω να είναι κατάστημα αλυσίδας το συγκεκριμένο. Το χαρακτηριστικό που θυμάμαι είναι ότι στην πάνω αριστερά βιτρίνα, έχει παρα πολλά OMEGA .
Επίσης για μεγαλύτερη βοήθεια είναι ακριβώς στο σημείο που ένα άλλο μικρό στενακι γεμάτο καφετέριες, η Περδικαρη, συναντάει την Δαιδαλου.

Είναι χαρακτηριστικό σημείο αποκλείεται να μην το βρεις. Είναι το μόνο ρολογαδικο με "καλα" ρολόγια στην Δαιδαλου.

jim teo

  • Επισκέπτης
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #405 στις: Ιούλιος 28, 2011, 09:37:30 μμ »
Επειδή η σύζυγος είναι απο την Κρήτη και κάθε χρόνο κατεβαίνω στο Ηράκλειο,έχω επισκεφθεί πολλές φορές το κατάστημα που λέει ο PanosI.Είναι όντως στη Δαιδάλου και δε γίνεται να μη το βρεις.Στη βιτρίνα έχει πολλά omega,longines και φυσικά hamilton που σε ενδιαφέρουν.Τώρα αν σου βγει κι αυτός τόσο καραγκιόζης και σου πει ότι για να σου φέρει ένα ρολόϊ για δειγματισμό πρέπει να δεσμευτεις πως θα το αγοράσεις,τράβα του δυο μούντζες και φύγε.Άκου ρε φίλε επαγγελματισμός.Δηλαδή έχουν την απαίτηση να σκάσεις τα ωραία σου λεφτάκια για να πάρεις ένα ρολοί που δεν ξέρεις αν σου αρέσει κι αν σου πηγαίνει;Γουρούνι στο σακί;

Αποσυνδεδεμένος poseidon88

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1119
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #406 στις: Ιούλιος 29, 2011, 01:30:40 πμ »
Δεν νομίζω να είναι κατάστημα αλυσίδας το συγκεκριμένο. Το χαρακτηριστικό που θυμάμαι είναι ότι στην πάνω αριστερά βιτρίνα, έχει παρα πολλά OMEGA .
Επίσης για μεγαλύτερη βοήθεια είναι ακριβώς στο σημείο που ένα άλλο μικρό στενακι γεμάτο καφετέριες, η Περδικαρη, συναντάει την Δαιδαλου.

Είναι χαρακτηριστικό σημείο αποκλείεται να μην το βρεις. Είναι το μόνο ρολογαδικο με "καλα" ρολόγια στην Δαιδαλου.
Φίλε Πάνο,για το ίδιο λέμε.. ;)Δεν θέλω να αναφέρω όνομα γιατί δεν ξέρω αν είναι σωστό αλλά αυτό και τα 2 άλλα μεγάλα καταστήματα στο Ηράκλειο είναι δικά του.

Επειδή η σύζυγος είναι απο την Κρήτη και κάθε χρόνο κατεβαίνω στο Ηράκλειο,έχω επισκεφθεί πολλές φορές το κατάστημα που λέει ο PanosI.Είναι όντως στη Δαιδάλου και δε γίνεται να μη το βρεις.Στη βιτρίνα έχει πολλά omega,longines και φυσικά hamilton που σε ενδιαφέρουν.Τώρα αν σου βγει κι αυτός τόσο καραγκιόζης και σου πει ότι για να σου φέρει ένα ρολόϊ για δειγματισμό πρέπει να δεσμευτεις πως θα το αγοράσεις,τράβα του δυο μούντζες και φύγε.Άκου ρε φίλε επαγγελματισμός.Δηλαδή έχουν την απαίτηση να σκάσεις τα ωραία σου λεφτάκια για να πάρεις ένα ρολοί που δεν ξέρεις αν σου αρέσει κι αν σου πηγαίνει;Γουρούνι στο σακί;
Κι όμως αγαπητέ Δημήτρη,ακριβώς αυτό απαιτούσε φαίνεται ο κύριος..Προσωπικά επισκέφτηκα ένα από τα άλλα δυο καταστήματα του.Με εξυπηρέτησε μια ευγενέστατη κοπελίτσα η οποία τηλεφώνησε και στα άλλα δυο και σε κανένα δεν υπήρχε...Και όταν μου είπε να το παραγγείλουμε και της είπα προφανώς ότι δεν μπορώ νε δεσμευτώ να το αγοράσω αν δεν το δοκιμάσω πήρε μπροστά μου τον ιδιοκτήτη που έλειπε και της είπε όχι!!Λες και θα του έμενε στο χέρι με 3 καταστήματα..Για μένα απλά απόδειξη ότι δεν έχει σημασία αν καταφέρεις να βγάλεις χρήμα ή να κάνεις όνομα στη δουλειά σου,μπορεί να παραμένεις ερασιτέχνης..

Αποσυνδεδεμένος kulio

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #407 στις: Ιούλιος 31, 2011, 12:01:07 μμ »
ime kenourgios !!! apla endiaferome gia to russian diver chrono 0517 !!! fovero !!! stin agora sta magazia pezi giro sta 520e sta site to exo vri 200-300e diafora timis giro sta 300e polla !!! apla diavasa gia ton filo edo oti exane to diko tou pou pire apo ena site !! apla epidi ixe pari ke enas filos mou roloi aksias 1000e ke to evgale tin pisti exane oxi kali steganopiisi k.t.l a to roloi ayto to pire 350e !!! telika pige stin antiprosopia ke efage porta !!!!pedia den ginete toso megales diafores stis times ...... kati pezi sigoura !!!!!

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #408 στις: Ιούλιος 31, 2011, 12:04:44 μμ »
Αγαπητέ kulio καλωσήρθες στο φόρουμ. Σε παρακαλώ να χρησιμοποιείς ελληνική γραμματοσειρά στο μέλλον ;) Καλή παραμονή ;D


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος gio72

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 26
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #409 στις: Αύγουστος 05, 2011, 02:07:54 μμ »
Καλημέρα παιδια μήπως γνωρίζετε κάποιο κατάστημα στα νότια προάστια που να έχει casio ρολόγια, μιλάμε για ποικιλία.

Αποσυνδεδεμένος Nynick

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #410 στις: Αύγουστος 07, 2011, 05:52:17 μμ »
Καλησπερα σε ολα τα μελη.

Θα ηθελα, αν γνωριζει καποιος, να μου πει που μπορω να βρω Patek Phillippe στην περιοχη της Αθηνας και οχι μονο?

Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #411 στις: Αύγουστος 08, 2011, 12:35:17 πμ »
Αντιπροσωπεία Ελλάδας Symbol Hellas Συγγρού 185 Αθήνα Tηλ 210-9337012. Πάρε τηλέφωνο και θα σου πουν καταστήματα. Νομίζω έχει ο Τραμπάκουλος στη Σταδίου και η Βιλντιρίδη στη Βουκουρεστίου...


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος Δρομέας

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #412 στις: Σεπτέμβριος 11, 2011, 10:07:48 πμ »
Παιδιά γεια σας και από εμένα. Αποφάσισα τελικά να κάνω ένα δώρο στον εαυτό μου και να δώσω κάποιο σεβαστό ποσό, για τα οικονομικά μου, για την αγορά ρολογιού. Αφού έλιωσα στον υπολογιστή αρκετές μέρες ψάχνοντας κατάληξα τελικά στα Maurice Lacroix καθώς μου αρέσουν πολύ σαν σχέδιο τα θεωρώ value for money και παίζουν μέσα στο οικονομικό όριο που έχω θέσει (γύρω στα 1500Ε). Ξεκίνησα χθες να πάω να τα δω από κοντά και να τα φορέσω. Στο site της εταιρίας παρουσιάζει τους εξής dealers για Αθήνα.

1)Αναγνωστοπούλου Άννα, Παναπιστημίου 41. Πήγα και ήταν κλειστό το κατάστημα για Σάββατο

2)Εμπορική κοσμημάτων, Βουκουρεστίου 24. Πήγα και το μαγαζί δεν λεγόταν έτσι (Βανικιώτης νομίζω) στην βιτρίνα είχε μόνο Hermes και Hublot και πουθενά δεν έγραφε ότι φέρνει Maurice. Σκέφτηκα θα αλλάξε το μαγαζί και δεν ενημερώθηκε το site.

3)Γκόφας, Σταδίου 3. Και εδώ στην βιτρίνα δεν υπήρχε τίποτα και ούτε αναφερόταν το όνομα της εταιρίας στην λίστα που είχε αναρτημένη στην πόρτα μα τις μάρκες που πουλάει.

4)Οχανιάν Χάρις, Στοά Φέξη 25. Το μαγαζί δεν υπήρχε και ούτε κάποιο μαγαζί εκεί είχε Maurice.

Με λίγα λόγια απογοητεύητηκα  :-[. Πήγα όλο χαρά να δοκιμάσω κάποια ρολόγια που μετά από πολύ ψάξιμο είχα καταλήξει και τελικά δεν τα βρήκα πουθενά. Αν δεν δω κάτι στη βιτρίνα δεν μπαίνω στον κόπο να μπω στο μαγαζί γιατί συνήθως δεν το έχουν.

Παιδιά μπορεί κάποιος να βοηθήσει και να μου πεί που μπορώ να βρω στην Αθήνα αυτά τα ρολόγια, αν μπορώ. Ευχαριστώ. 

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #413 στις: Σεπτέμβριος 11, 2011, 12:58:26 μμ »
Φίλε μου καλωσήρθες στο φόρουμ. Να ρωτήσω κάτι? Μπήκες στα μαγαζιά ή βλέποντας ότι δεν έχουν Maurice Lacroix στη βιτρίνα έφευγες? Το μαγαζί στη Φέξη μάλλον δεν το είδες, λέγεται ΤIMING και είναι αυτό που έχει τα Fortis και τα Glycine, είναι λίγο περίεργο γιατι έχει δύο εισόδους και μπορεί να το μπερδέψεις με το διπλανό και να τα θεωρήσεις ως ένα κατάστημα.


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος Δρομέας

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #414 στις: Σεπτέμβριος 11, 2011, 07:55:28 μμ »
Φίλε μου καλωσήρθες στο φόρουμ. Να ρωτήσω κάτι? Μπήκες στα μαγαζιά ή βλέποντας ότι δεν έχουν Maurice Lacroix στη βιτρίνα έφευγες? Το μαγαζί στη Φέξη μάλλον δεν το είδες, λέγεται ΤIMING και είναι αυτό που έχει τα Fortis και τα Glycine, είναι λίγο περίεργο γιατι έχει δύο εισόδους και μπορεί να το μπερδέψεις με το διπλανό και να τα θεωρήσεις ως ένα κατάστημα.
Είδα ότι δεν υπάρχουν στην βιτρίνα και ούτε τα ανέφεραν κάπου και έφευγα. Το μαγαζί που λές το είδα στην στοά και δεν είχε στην βιτρίνα Maurice γι' αυτό δεν μπήκα. Ξέρω πως αν δεν έχουν κάτι στην βιτρίνα συνήθως δεν έχουν να το δοκιμάσεις άρα ποιος ο λόγος να μπω;

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #415 στις: Σεπτέμβριος 11, 2011, 08:10:06 μμ »
Πολλές φορές συμβαίνει να μην εχουν κάποια φίρμα στη βιτρίνα και να την έχουν στις εσωτερικες προθήκες του καταστήματος. Προτεινω ένα τηλέφωνο στον καθένα και εφόσον έχουν αυτό που σε ενδιαφέρει ή κάποιο παρόμοιο, εκ νέου επισκεψη ;)


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος chris70

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 214
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #416 στις: Σεπτέμβριος 12, 2011, 11:37:33 πμ »
Μπορείς να πάρεις την επίσημη αντιπροσωπεία και να σου πει σε ποια καταστήματα θα βρεις...

MAURICE LACROIX   ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ-EUROBUSINESS   2103606201

Αποσυνδεδεμένος Δρομέας

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #417 στις: Σεπτέμβριος 12, 2011, 10:57:27 μμ »
Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #418 στις: Σεπτέμβριος 12, 2011, 10:59:40 μμ »
Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις


Δρομέας

Στις αγγελίες πωλείται ένα MAURICE LACROIX.

http://www.mywatch.gr/index.php/topic,8983.0.html

Αποσυνδεδεμένος olgag

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #419 στις: Σεπτέμβριος 25, 2011, 04:03:35 μμ »
Παιδιά γειά σας. Μπορεί κάποιος να μου αναφέρει κατάστημα με καλές εκπτώσεις για αγορά rolex ??? Απο το κατάστημα της Κολοκοτρώνη δεν έμεινα ευχαριστημένη.javascript:void(0);???