Αποστολέας Θέμα: ROLEX  (Αναγνώστηκε 4213761 φορές)

0 μέλη και 19 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος panosr1200s

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 194
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #9280 στις: Ιανουάριος 05, 2017, 09:31:34 μμ »
Χρυσά και τα μυαλά στα κάγκελα !
Μία χαρά είναι τα χρυσά και μπορεί να φοριούνται και με το τζινάκι.
Το θέμα όμως κατά τη γνώμη μου, δεν είναι μόνο το αν το ρολόϊ σετάρει με αυτό που φοράς, αλλά και που κυκλοφορείς...
Αν λοιπόν κατεβαίνεις με την Porsche σου στην εταιρία σου το πρωΐ. Συνεχίζεις στο tennis club το απόγευμα και κλείνεις τη μέρα σου με ένα business dinner στο GB Corner ή ένα απλό δείπνο με την καλή σου στο Βαρούλκο, τα χρυσά και τα ημίχρυσα είναι μία χαρά.
Φυσικά το καλοκαιράκι, μπορείς να φοράς το two-tone ή ολόχρυσο ρολογάκι σου και στο σκάφος σου.
Αν τίποτα από τα ανωτέρω δεν είναι στην καθημερινότητα σου, τότε (πάντα κατά τη γνώμη μου) αυτά τα ρολόγια είναι εκτός τόπου και χρόνου...

Ατσαλάκι και πολύ είναι.




Sent from my iPhone using Tapatalk

Χρυσό... πάντα και παντού...ρεβεγιόν,στο φαλαφελαδικο στην πλατεία Βαθης,γραφείο,Κορυδαλλό φυλακές ραντεβού με πελάτη,κρατητήρια υπογείου Εφετείου Αθηνών,παραλία,σε μασάζ παρλορ...εεε τι διάολο με Scorsese μεγαλώσαμε..?

Αν το υποστηρίζεις με το ορθό attitude το φοράς κ σε μοναστήρι.

You earned it! You deserve it!

Sent from my VIE-L29 using Tapatalk

« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 06, 2017, 05:06:32 μμ από panosr1200s »

Αποσυνδεδεμένος panosr1200s

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 194
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #9281 στις: Ιανουάριος 05, 2017, 09:35:58 μμ »
Μεγάλη αλήθεια. Αν φόρεσει κάποιος ΤΤ και κυκλοφορεί με μετρό κάτι έχει κάνει λάθος.

Φυσικά Κ φοριέται το ΤΤ καθημερινά αλλά υπό τις προϋποθέσεις που έθεσε ο Άγγελος πολύ εύστοχα.
Δλδ τι έχει το μετρό..Αν βολεύει να το πάρεις, παίρνεις μετρό...Δεν καταλαβαίνω την νοοτροπία..μπαίνω στην Ρολς,πάω Γραφείο downtown..its ok to sport a pm watch..
Δεν είπαμε να δολωνεις παραγαδι σε καΐκι,αλλά αν το γουστάρεις πάρτο! και φόρα το να το ευχαριστηθείς.

Sent from my VIE-L29 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος panosr1200s

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 194
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #9282 στις: Ιανουάριος 05, 2017, 09:37:25 μμ »
Γουστάρω 65αρηδες Αμερικανούς middle class με τις νορμάλ ζωές τούς και τα χιλιοφορεμενα,με άπειρο stretch 1803....

Sent from my VIE-L29 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος panosr1200s

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 194
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #9283 στις: Ιανουάριος 05, 2017, 09:39:45 μμ »
Kαι μία πιο ήπια, που να μη ''φωνάζει'' ...   ;D


Μια χαρά φωνάζει το golf green dial...wear it in good health,mate!

Sent from my VIE-L29 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος nikosl

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1707
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #9284 στις: Ιανουάριος 05, 2017, 09:42:46 μμ »
Δλδ τι έχει το μετρό..Αν βολεύει να το πάρεις, παίρνεις μετρό...Δεν καταλαβαίνω την νοοτροπία..μπαίνω στην Ρολς,πάω Γραφείο downtown..its ok to sport a pm watch..
Δεν είπαμε να δολωνεις παραγαδι σε καΐκι,αλλά αν το γουστάρεις πάρτο! και φόρα το να το ευχαριστηθείς.

Όλα τα Ρολόγια είναι αξιόλογα. Πόσο μάλλον όταν πρόκειται για ένα Ρολεξ. Αν αυτό είναι και Χρυσό τότε έχεις φτάσει ταβάνι. Τι να λέμε τώρα.
Μακάρι να μπορούσα να πάρω από ένα και να έδινα στα παιδιά μου αφόρετα σαν δώρο γάμου.

Προσωπικά νιώθω ανέτοιμος για ένα ΤΕΤΟΙΟ κομμάτι. Είτε χρυσό είτε ΤΤ.

Μακάρι να μπορούσα να πάρω 2-3 διότι νομίζω κόλλησα ένα μικρόβιο αλλά όπως έχουμε πει Ρολόγια υπάρχουν.
 Λεφτά δεν υπάρχουν.

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #9285 στις: Ιανουάριος 05, 2017, 09:43:25 μμ »
Ο παρακάτω ηθοποιός υπήρξε ένας από τους μεγαλύτερους του Θεάτρου και του Κινηματογράφου μας.
Αριστοκράτης με όλη τη σημασία της λέξης. Δεν είχε ανάγκη κανέναν και τίποτα. Φθασμένος, πλήρης, ευγενής, μετριόφρων, γαλαντόμος σε όλα του !!
Το ρολόι, το chevalier -όπως και κάθε τι πάνω του- το φορούσε, δεν ΤΟΝ φορούσε.
Αυτή -πριν απ' ο,τιδήποτε άλλο- είναι για μένα η βασικότερη παράμετρος.
Επειδή κατάγομαι από θεατρική οικογένεια και είχα την τύχη να τον γνωρίζω καλά -όπως και πολλούς άλλους μεγάλους του Θεάτρου μας- όσοι δεν τον ζήσατε από κοντά, δείτε μία από τις σπάνιες τηλεοπτικές του εμφανίσεις και θα καταλάβετε ...

<object codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=8,0,0,0" type="application/x-shockwave-flash" data="http://www.youtube.com/v/awNkGvM-U68" width="425px" height="350px"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/awNkGvM-U68" /><param name="wmode" value="transparent" /><param name="allowScriptAccess" value="never" /><param name="pluginspage" value="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></object>

(Απόσπασμα από την τελευταία τηλεοπτική του συνέντευξη, όπου η υγεία του ήταν ήδη κλονισμένη)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 05, 2017, 11:04:20 μμ από Watch-Collector »
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος panosr1200s

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 194
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #9286 στις: Ιανουάριος 05, 2017, 09:48:09 μμ »
Συγκριτικό αίσθησης,κυρίως.
-116520 του 2010 solid bracelet.rehaut,the works..140gr.
-18238 του 1995 hollow 8385 bracelet 140gr. Επίσης.

Φορεμενα back to back..φορεμενα και τα δύο μαζί σε αριστερό και δεξί και εναλλάξ, κρατημενα το καθενα σε κάθε παλάμη...μαντέψτε ποιο φανταζει πιο βαρύ..κάθε φορά.


Sent from my VIE-L29 using Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 05, 2017, 10:03:54 μμ από panosr1200s »

Αποσυνδεδεμένος panosr1200s

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 194
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #9287 στις: Ιανουάριος 05, 2017, 09:54:12 μμ »
Εδώ είμαστε κομάντο. Το χρυσό θα χαραχτεί στο έρπειν και στο πυρ και κίνηση.

http://cloud.tapatalk.com/s/586ea461ce8fb/Screenshot_2017-01-05-21-53-37.png?


Sent from my VIE-L29 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #9288 στις: Ιανουάριος 05, 2017, 10:01:41 μμ »
wear it in good health,mate!

Ευχαριστώ Πάνο και στα δικά σου !
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #9289 στις: Ιανουάριος 05, 2017, 10:10:23 μμ »
Χρυσά και τα μυαλά στα κάγκελα !
Μία χαρά είναι τα χρυσά και μπορεί να φοριούνται και με το τζινάκι.
Το θέμα όμως κατά τη γνώμη μου, δεν είναι μόνο το αν το ρολόϊ σετάρει με αυτό που φοράς, αλλά και που κυκλοφορείς...
Αν λοιπόν κατεβαίνεις με την Porsche σου στην εταιρία σου το πρωΐ. Συνεχίζεις στο tennis club το απόγευμα και κλείνεις τη μέρα σου με ένα business dinner στο GB Corner ή ένα απλό δείπνο με την καλή σου στο Βαρούλκο, τα χρυσά και τα ημίχρυσα είναι μία χαρά.
Φυσικά το καλοκαιράκι, μπορείς να φοράς το two-tone ή ολόχρυσο ρολογάκι σου και στο σκάφος σου.
Αν τίποτα από τα ανωτέρω δεν είναι στην καθημερινότητα σου, τότε (πάντα κατά τη γνώμη μου) αυτά τα ρολόγια είναι εκτός τόπου και χρόνου...

Ατσαλάκι και πολύ είναι.




Sent from my iPhone using Tapatalk

Πολλα κλισέ μαζεμενα
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος panosr1200s

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 194
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #9290 στις: Ιανουάριος 05, 2017, 10:47:55 μμ »
Παντως πανω σε αυτο που λεει ο Πανος, η ταση που βλεπω στο trf ειναι πως οι πιο πολλοι περνανε τη φαση του του pm και αφου κανουν το ταξιδι τους, επιστρεφουν στα ατσαλακια...


Sent from my iPad using Tapatalk HD
Συμφωνώ,εν μέρει..κάποιοι διαπραγματεύονται με τα έσω τούς και αμφιταλαντεύονται για το αν αξιζει/μετραει/συμφέρει...κτλ να πάνε σε πλατινα...."μοιάζει" με ατσάλι,ζυγίζει όσο ένα βόδι,κοστίζει όσο ενα σπίτι,το αντιλαμβάνονται/καταλαβαίνουν ελάχιστοι...

btw..φόρεσα την πλατόνα στο αεροδρόμιο της Ζυρίχης για κανα 10λεπτο (εξαιρετική υπάλληλος)..Μετά το 116718 φάνταζε τσόφλι...θα έδινα 65000 ελβ.φράγκα,μπα!...

Sent from my VIE-L29 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #9291 στις: Ιανουάριος 05, 2017, 10:57:59 μμ »
Πολλα κλισέ μαζεμενα

Εντάξει.
Εναλλακτικά μπορείς να είσαι junior assistant στη Δ/νση Διαθεσίμων σε τράπεζα στη Ζυρίχη...
Και όταν αναλάβεις Director παίρνεις και ένα JLC ή ένα PP ή ένα VC. Από τα "καλά" εννοώ, όχι του σωρού.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος GiannisTissot

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6301
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #9292 στις: Ιανουάριος 05, 2017, 11:48:58 μμ »
Γουστάρω 65αρηδες Αμερικανούς middle class με τις νορμάλ ζωές τούς και τα χιλιοφορεμενα,με άπειρο stretch 1803....

Sent from my VIE-L29 using Tapatalk
Τι ειπες τωραα! Ποσους εχω δει στη δουλεια τοσο ακομπλεξαριστοι... θεοι!

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

The front tells the time and the back tells the story.

Αποσυνδεδεμένος panosr1200s

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 194
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #9293 στις: Ιανουάριος 06, 2017, 07:30:18 πμ »
Τι ειπες τωραα! Ποσους εχω δει στη δουλεια τοσο ακομπλεξαριστοι... θεοι!

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ακομπλεξάριστοι ειναι διότι τηρούν και ακολουθούν το moto:

If I you worked hard you earned it!so wear it proudly!

Εν αντιθέσει με μας (συγχωρήστε μου την γενίκευση) που έχουμε τα θεματάκια μας κ τα ψυχικά μα πλέγματα...




Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος nikosl

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1707
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #9294 στις: Ιανουάριος 06, 2017, 09:05:55 πμ »


Έφτασα πολύ κοντά στην απόκτηση της αλλά δεν τόλμησα. Ο λόγος ότι δεν θα μπορούσα να την φοράω με άνεση. Εξαιρετικό ρολόι.

Αποσυνδεδεμένος svl

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10979
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #9295 στις: Ιανουάριος 06, 2017, 09:31:10 πμ »
Χρυσά και τα μυαλά στα κάγκελα !
.....

Ατσαλάκι και πολύ είναι.
....
Το sub ln έχει αρχική 8.050, ενώ το sub 2tones, 12.700.
Αν δεν συμβαδίζει με την πραγματικότητα κάποιου το ένα, δεν θα συμβαδίζει και το άλλο.



Παρόλα αυτά, έχεις δίκιο.
Για άλλους λόγους. :)



Αποσυνδεδεμένος svl

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10979
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #9296 στις: Ιανουάριος 06, 2017, 10:57:24 πμ »

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #9297 στις: Ιανουάριος 06, 2017, 11:42:34 πμ »


Έφτασα πολύ κοντά στην απόκτηση της αλλά δεν τόλμησα. Ο λόγος ότι δεν θα μπορούσα να την φοράω με άνεση. Εξαιρετικό ρολόι.
Λάθος έκανες.
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος nikosl

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1707
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #9298 στις: Ιανουάριος 06, 2017, 11:46:54 πμ »
Λάθος έκανες.

Ίσως και να έχεις δίκιο. Απλά το να έδινα τόσα χρήματα για μια φορά το εξάμηνο δεν μου έκατσε καλά.
Είμαι της άποψης ότι όταν αγοράζω κάτι να το χρησιμοποιώ όσο περισσότερο μπορώ.


Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #9299 στις: Ιανουάριος 06, 2017, 11:52:06 πμ »
Εντάξει.
Εναλλακτικά μπορείς να είσαι junior assistant στη Δ/νση Διαθεσίμων σε τράπεζα στη Ζυρίχη...
Και όταν αναλάβεις Director παίρνεις και ένα JLC ή ένα PP ή ένα VC. Από τα "καλά" εννοώ, όχι του σωρού.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Είναι άλλο να λες δεν μπορώ να υποστηρίξω το τάδε ρολόι, αυτό δείχνει αυτογνωσία με τα συν και τα πλην, και άλλο να λες ότι το τάδε ρολόι φοριέται μόνο από τέτοιο προφίλ. Αυτό δείχνει προκατάληψη.

Έχω δει μισό μισό ρολεξ να φοριέται με κάθε τρόπο. Από φόρμα, τζην, κουστούμι και να μην μου έχει φανεί μια φορά αταιριαστο. Σε κάθε περίπτωση το φόραγε τύπος που εμφανώς ένιωθε χαλαρός και άνετος και ακομπλεξαριστος.

Πριν κάνα μήνα και βάλε είχα τις ίδιες σκέψεις. Μπορώ να πάρω two tone? Θα είναι σωστή επιλογή;

Ευτυχώς με τη βοήθεια και ενός φίλου το επραξα.

Ο λόγος που δεν το είχα βάλει έως τώρα σαν εισερχομενο αφορά την προσωπική μου βίδα με το να  ανεβάζω ρολόι μόνο αφού το έχω φορέσει ένα διάστημα για να το νιώθω οτι θα μείνει και όχι ότι απλά ήρθε.





Δεν το έχω μετανιώσει στο ελάχιστο. Πήρε τη θέση του gmt 116710 και του moonwatch 861, και δεν βγαίνει από το χέρι εύκολα.
Γαυρος οπαδος....