Αποστολέας Θέμα: ROLEX  (Αναγνώστηκε 4213828 φορές)

0 μέλη και 26 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #4660 στις: Απρίλιος 06, 2014, 04:08:16 μμ »
Ρε λούγκρες, με δερμάτινο μόνο λέμε.

Ποιά δερμάτινα είναι αδιάβροχα;

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #4661 στις: Απρίλιος 06, 2014, 06:11:44 μμ »
Reference Points: The Rolex Paul Newman Daytona



http://www.hodinkee.com/blog/understand-the-paul-newman-daytona

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #4662 στις: Απρίλιος 06, 2014, 07:29:19 μμ »
Εμένα μου αρέσει πολύ. Σκέφτεσαι να βάλεις τη χιονάτη στη θάλασσα;


Κώστα το έχω πει στο παρελθόν, το επαναλαμβάνω και πάλι, την παραλία (και τις δραστηριότητες εκεί) την θεωρώ εχθρικό περιβάλλον για τα ρολόγια μου και ποτέ  τα καλά μου ρολόγια δεν τα παίρνω εκεί.

Στην παραλία αδιαφιλονίκητος βασιλιάς, παραπάνω από 20 χρόνια, είναι το Citizen Aqualand.

Αποσυνδεδεμένος nomikosas1

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 463
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #4663 στις: Απρίλιος 08, 2014, 04:51:32 μμ »
Rolex Hellas
Ο τζίρος της εταιρείας για το 2012 άγγιξε σχεδόν τα 39 εκατ. ευρώ (38,97 εκατ. ευρώ), αυξημένος κατά 22,7% σε σχέση με τα 31,77  εκατ. ευρώ του 2011, ενώ η κερδοφορία διπλασιάστηκε, φθάνοντας αισίως τα 3,83 εκατ. ευρώ από 1,8 εκατ. ευρώ το 2011. Σημειωτέον ότι και το 2011 ήταν μία πολύ καλή χρονιά για την εταιρεία, έχοντας επιτύχει να διπλασιάσει επίσης τα κέρδη της έναντι του 2010. Η εταιρεία ακολουθεί σταθερά ανοδική πορεία την τελευταία δεκαετία, αν ληφθεί υπόψη ότι στα μέσα της δεκαετίας του 2000, το 2005 οι πωλήσεις της αντιστοιχούσαν στα 20 εκατ. ευρώ…

Πηγή: http://www.newmoney.gr/article/28435/giati-i-rolex-ependyei-stin-ellada-milaei-sto-wwwnewmoneygr-o-kyann-du-pasquier#ixzz2yJ4VQrHX

Αποσυνδεδεμένος Sag997

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1883
  • History is a set of lies agreed upon. -Napoleon-
    • Προφίλ
ROLEX
« Απάντηση #4664 στις: Απρίλιος 08, 2014, 05:14:28 μμ »

Κώστα το έχω πει στο παρελθόν, το επαναλαμβάνω και πάλι, την παραλία (και τις δραστηριότητες εκεί) την θεωρώ εχθρικό περιβάλλον για τα ρολόγια μου και ποτέ  τα καλά μου ρολόγια δεν τα παίρνω εκεί.

Στην παραλία αδιαφιλονίκητος βασιλιάς, παραπάνω από 20 χρόνια, είναι το Citizen Aqualand.

Θα συμφωνησω.. Κανενα ρολοι δεν εχει φτιαχτει για να αντεχει στο νερο βουτιες κτλ.., ακομη και τα καταδυτικα.. Μια φορα να γινει μια στραβη και να μπει ελαχιστο νερο και ειδικα θαλασσινο αν δεν το πας την ιδια μερα στο service (που ειναι που πιθανο αφου θα εισαι διακοπες) πας για καινουριο ρολοι.. Δεν συμφερει η επισκευη του.. Γιατι να παρεις τετοιο ρισκο;


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
ROLEX
« Απάντηση #4665 στις: Απρίλιος 08, 2014, 05:27:05 μμ »

Θα συμφωνησω.. Κανενα ρολοι δεν εχει φτιαχτει για να αντεχει στο νερο βουτιες κτλ.., ακομη και τα καταδυτικα.. Μια φορα να γινει μια στραβη και να μπει ελαχιστο νερο και ειδικα θαλασσινο αν δεν το πας την ιδια μερα στο service (που ειναι που πιθανο αφου θα εισαι διακοπες) πας για καινουριο ρολοι.. Δεν συμφερει η επισκευη του.. Γιατι να παρεις τετοιο ρισκο;


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Απο τη θάλασσα δεν μου εχει πάθει ποτε ρολόι κατι. Και ιδίως ενα ακριβό ρολόι στο οποίο εχεις κανει τεστ στεγανοποίησης δεν θα σου βγάλει προβλημα.

Εχεις ενα diver δηλαδή και επειδη ειναι ακριβό δεν θα το βάλεις στη θάλασσα;

Ενα ρολόι μονο μου έβγαλε προβλημα. Ενα seamaster 300 επειδη ήμουν άσχετος και εκανα μπανιο με αυτο στη μπανιερά και το ζεστό νερό γαμσε τις φλατζες και εγω δεν το είχα ελέγξει για στεγανοποίηση. Άσχετος και νουμπας τοτε. Και οταν πηγα θάλασσα πήρε νερό.

Και εκανα και το αλλο λαθος. Αντί να το βάλω σε ενα ποτήρι νερό μεχρι να το παω Σερβις, αφού ήμουν διακοπές, το άφησα και στεγνωσε και τα άλατα χάλασαν το dial.

Απο τοτε ολα μου τα ρολόγια που κάνουν για μπανιο, κολυμπάνε.
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος Sag997

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1883
  • History is a set of lies agreed upon. -Napoleon-
    • Προφίλ
ROLEX
« Απάντηση #4666 στις: Απρίλιος 08, 2014, 05:36:11 μμ »
Δεν ειπα οτι δεν μπορουν μα μπουν στο νερο.. Αλλα πχ περνεις το sea dweller 4000 (που ειναι και επικαιρο) και σου λεω οτι με μια καλη εκπτωση το περνεις 7.000, αν 1/10000000 παρει θαλασσα;; Δεν ειναι κριμα;; Οχι οτι αν ειχες παρει ενα ρολοι με 150€ δεν θα ηταν,  αλλα ποσο μαλλον αυτο..

Βεβαια ο καθενας αλλιως χαιρεται τα πραγματα του οποτε ΟΚ.. Απλα εμενα δεν μου παει η καρδια.. Μονο το gshock βουταω και αυτο γιατι το πηρα για τετοιες δουλειες, οχι οτι εχω τις ρολογαρες αλλα εχω και αλλα αδιαβροχα και δεν τα βουταω..


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Αποσυνδεδεμένος Sag997

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1883
  • History is a set of lies agreed upon. -Napoleon-
    • Προφίλ
ROLEX
« Απάντηση #4667 στις: Απρίλιος 08, 2014, 05:39:58 μμ »
Εχεις ενα diver δηλαδή και επειδη ειναι ακριβό δεν θα το βάλεις στη θαλασσα;
Δεν ειναι θεμα τιμης.. Εγω δενομαι με τα πραγματα μου πολυ οποτε και αλλο δωρο να μου φερεις δεν ειναι το ιδιο..

Απλα οπως ειπα και πριν τα καταδυτικα τα λενε καταδυτικα για να πουλανε, δεν εχει γινει περαιτερω μελετη για χρηση μεσα στο νερο.. Απλα περναει τα ´ιδανικά´ τεστ Αεροστεγανωτητας => αρα αντεχει και στο νερο..

Τι να σου πω εγω οταν τα εμαθα αυτα αλλαξα γνωμη..

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #4668 στις: Απρίλιος 08, 2014, 05:40:22 μμ »
Αν δώσεις ένα σκασμό λεφτά για να πάρεις το sd και φοβάσαι να το βάλεις στη θάλασσα έχεις πετάξει τα λεφτά σου κατά την ταπεινή μου άποψη.Ας έπαιρνες κάτι άλλο.

Αποσυνδεδεμένος Sag997

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1883
  • History is a set of lies agreed upon. -Napoleon-
    • Προφίλ
ROLEX
« Απάντηση #4669 στις: Απρίλιος 08, 2014, 05:44:06 μμ »
Δλδ εσυ θα επερνες το sd για να βουτας 4000μ? και ενα με 200μ να παρεις την κανει την δουλεια του.. Δεν βλεπω διαφορα.. Το sd εμενα μου αρεσει γιατι ειναι με διαφορα το πιο ομορφο rolex απο την σειρα submariner, οχι γιατι ειναι αδιαβροχο..

Φιλικα παντα!

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
ROLEX
« Απάντηση #4670 στις: Απρίλιος 08, 2014, 05:49:13 μμ »
Φυσικα και θα το βουταγα. Εχω βουτήξει PO, Cosmo chrono fortis, 005, lld, black bay. Οτι κολυμπάει βουτάει. Δεν κανω κατάδυση αλλα το μπανακι το κανει και μετα πλύσιμο καλο και ολα οκ.
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #4671 στις: Απρίλιος 08, 2014, 05:51:28 μμ »
Δεν είπα ότι θα το έπαιρνα για να βουτάω στα 4000 m(μέχρι τα 1220 πάει άλλωστε.. ;D ).Είπα ότι αν το είχα θα ήταν το ρολόι που θα φορούσα στη θάλασσα.Όπως τώρα έχω πάρει το aquatimer για να είναι το ρολόι μου για τη θάλασσα εκτός των άλλων.Αν δεν είχα σκοπό να το φοράω στα μπάνια μου προφανώς και δε θα είχα επιλέξει για αγορά το aquatimer και θα είχα πάρει ενδεχομένως ένα πιλότο από iwc.

Αποσυνδεδεμένος Sag997

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1883
  • History is a set of lies agreed upon. -Napoleon-
    • Προφίλ
ROLEX
« Απάντηση #4672 στις: Απρίλιος 08, 2014, 06:12:55 μμ »
Δεν είπα ότι θα το έπαιρνα για να βουτάω στα 4000 m(μέχρι τα 1220 πάει).Είπα ότι αν το είχα θα ήταν το ρολόι που θα φορούσα στη θάλασσα.Όπως τώρα έχω πάρει το aquatimer για να είναι το ρολόι μου για τη θάλασσα εκτός των άλλων.Αν δεν είχα σκοπό να το φοράω στα μπάνια μου προφανώς και δε θα είχα επιλέξει για αγορά το aquatimer και θα είχα πάρει ενδεχομένως ένα πιλότο από iwc.

Ναι το καταλαβα.. Απλα εσυ ηθελες IWC απο οτι καταλαβα και ειπες οτι περνω που περνω θα παρω και ενα αδιαβροχο. Ενω εγω αν επερνα aquatimer θα το επερνα γιατι μου αρεσει το σχεδιο καθαρα...
Οσο για το 4000, οκ ρε φιλε καμαμε ενα λαθος απο βγιασινη ειναι αναγκη να μας το χτυπας?:Ρ:Ρ

Τσπ δεν οδηγει πουθενα αυτη η κουβεντα.. Εμενα μου αρεσει πολυ να βλεπω ενα καλο ρολοι στη θαλασσα, το καμαρωνω γενικος αλλα εμενα δεν μου παει η καρδια.. Και επειδη εχω ασχολιθει αρκετα με την θαλασσα εχω δει πραγματα που μπορει να κανει το αλατι και εxω φριξει οποτε οτι πλυσιμο και να του κανω μετα δεν θα μπορω να κοιμηθω ησυχος.. (Mr. Monk :) )


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
ROLEX
« Απάντηση #4673 στις: Απρίλιος 08, 2014, 06:55:01 μμ »
Εεεεεεε, για να διευκρινίσω όταν λέω εχθρικό περιβάλλον η παραλία, σε καμία περίπτωση δεν εννοώ το νερό και το να βουτας τα ρολόγια στην θάλασσα.

Εννοώ ξαπλώστρες, ομπρέλες, πάσης φύσης τραπεζάκια, σκαμπουδάκια κι αλλα αντικείμενα που γυροφέρνουν το ρολόι ενώ εσυ είσαι απλωμένος χύμα σαν κροκοδειλος, με τα χέρια προς διάφορες πιθανές και απίθανες διευθύνσεις και το ρολόι να κοπανιέται, όπου πρωτοβρίσκει.
Μην αναφέρω παραλίες με βότσαλα, ή όταν έρθει η ώρα της ρακέτας ( μακριά απο τον κόσμο αλλά και απο την θάλασσα επειδή τα tretorn, άμα βραχούν σπάνε στο δεύτερο καρφί) όπου γίνεται πόλεμος.
Αμαρτία δεν είναι να φοράς το mint ρολογακι σου και να το κανεις heavy used σε λίγες ώρες ;!;!;;


Εννοείται ότι απο τα παραπάνω εξαιρείσαι, αν η μονη σου επαφή με την παραλία εξαντλείται στο άραγμα στο μπιτσομπαρο !


Sent from my iPad using Tapatalk HD
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 08, 2014, 07:24:53 μμ από PanosI »

Αποσυνδεδεμένος Nick1150

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 182
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #4674 στις: Απρίλιος 08, 2014, 06:59:15 μμ »
Με τρωει να απαντησω και θα πω την γνωμη μου...

Ολα μου τα ρολογια και τα αντικειμενα γενικα θελω να τα ζω, να τα ευχαριστιεμαι. Τρελαινομαι στην ιδεα ενος ρολογιου που μενει στην θυριδα, εκτος αν προκειται για αντικειμενο επενδυσης.

Προσωπικα το submariner μπλε μισο μισο 16613 μου αγορασμενο το 2003, δεν ειχε βγει απο το χερι μου εκτος απο βαθυ ψαροντουφεκο που παντα περνω το citizen aqualand μου, οχι γιατι δεν θελω να του κανω ζημια, αλλα γιατι συχνα εμπενα σε θαλαμια, υποβρυχιες σπηλιες δηλαδη για αυτους που δεν ξερουν και φοβομουν μην σκαλωσει και σπασει το μπρασελε. Γενικα λογω χομπυ, σκαφος, θαλασσα, εχει φαει αλατι, καιρους, σχοινια, μπαλονια, αγκιστρια, και οτι αλλο μπορεις να φανταστεις.

Καποια στιγμη το 2008 το πηγα στο rolex service του Καισαρη, το εδωσα στον υπευθυνο για να το δει και του λεω " λιγο ταλαιπωρημενο το μπρασελε εεε; " Η απαντηση του μου ελυσε ολες μου τις τυψεις που τυχων ειχα, μου ειπε: " το ευχαριστηθηκατε; " , του απαντησα " ΠΟΛΥ ! " , " αυτο εχει σημασια " μου ειπε και ειχε δικιο. Το service εγινε και το sub μου εγινε καινουριο και παλι. Η ιδια διαδικασια επαναληφθηκε το καλοκαιρι του 2013.

Το GMT II τωρα το χαιρομαι καθημερινα και στο ψαρεμα και στο γραφειο, ξερω οτι το 2019 και αυτο με το καλο θα γινει ξανα καινουριο. Δεν τα κακομεταχειριζομαι, απλα ζω μαζι τους, και αυτο το εφαρμοζω πλεον (γιατι παλια δεν το εκανα) για ολα τα αντικειμενα μου, πχ αυτοκινητο.

Ζηστε τα ρολογια σας παιδια, μην τα βαλσαμωνετε...

Απλα η γνωμη μου...
Νίκος

ROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEX

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #4675 στις: Απρίλιος 08, 2014, 07:07:36 μμ »
Με τρωει να απαντησω και θα πω την γνωμη μου...

Ολα μου τα ρολογια και τα αντικειμενα γενικα θελω να τα ζω, να τα ευχαριστιεμαι. Τρελαινομαι στην ιδεα ενος ρολογιου που μενει στην θυριδα, εκτος αν προκειται για αντικειμενο επενδυσης.

Προσωπικα το submariner μπλε μισο μισο 16613 μου αγορασμενο το 2003, δεν ειχε βγει απο το χερι μου εκτος απο βαθυ ψαροντουφεκο που παντα περνω το citizen aqualand μου, οχι γιατι δεν θελω να του κανω ζημια, αλλα γιατι συχνα εμπενα σε θαλαμια, υποβρυχιες σπηλιες δηλαδη για αυτους που δεν ξερουν και φοβομουν μην σκαλωσει και σπασει το μπρασελε. Γενικα λογω χομπυ, σκαφος, θαλασσα, εχει φαει αλατι, καιρους, σχοινια, μπαλονια, αγκιστρια, και οτι αλλο μπορεις να φανταστεις.

Καποια στιγμη το 2008 το πηγα στο rolex service του Καισαρη, το εδωσα στον υπευθυνο για να το δει και του λεω " λιγο ταλαιπωρημενο το μπρασελε εεε; " Η απαντηση του μου ελυσε ολες μου τις τυψεις που τυχων ειχα, μου ειπε: " το ευχαριστηθηκατε; " , του απαντησα " ΠΟΛΥ ! " , " αυτο εχει σημασια " μου ειπε και ειχε δικιο. Το service εγινε και το sub μου εγινε καινουριο και παλι. Η ιδια διαδικασια επαναληφθηκε το καλοκαιρι του 2013.

Το GMT II τωρα το χαιρομαι καθημερινα και στο ψαρεμα και στο γραφειο, ξερω οτι το 2019 και αυτο με το καλο θα γινει ξανα καινουριο. Δεν τα κακομεταχειριζομαι, απλα ζω μαζι τους, και αυτο το εφαρμοζω πλεον (γιατι παλια δεν το εκανα) για ολα τα αντικειμενα μου, πχ αυτοκινητο.

Ζηστε τα ρολογια σας παιδια, μην τα βαλσαμωνετε...

Απλα η γνωμη μου...

Συμφωνώ απόλυτα...

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #4676 στις: Απρίλιος 08, 2014, 07:28:28 μμ »
Εεεεεεε, για να διευκρινίσω όταν λέω εχθρικό περιβάλλον η παραλία, σε καμία περίπτωση δεν εννοώ το νερό και το να βουτας τα ρολόγια στην θάλασσα.

Εννοώ ξαπλώστρες, ομπρέλες, πάσης φύσης τραπεζάκια, σκαμπουδάκια κι αλλα αντικείμενα που γυροφέρνουν το ρολόι ενώ εσυ είσαι απλωμένος χύμα σαν κροκοδειλος, με τα χέρια προς διάφορες πιθανές και απίθανες διευθύνσεις και το ρολόι να κοπανιέται, όπου πρωτοβρίσκει.
Μην αναφέρω παραλίες με βότσαλα, ή όταν έρθει η ώρα της ρακέτας ( μακριά απο τον κόσμο αλλά και απο την θάλασσα επειδή τα tretorn, άμα βραχούν σπάνε στο δεύτερο καρφί) όπου γίνεται πόλεμος.
Αμαρτία δεν είναι να φοράς το mint ρολογακι σου και να το κανεις heavy used σε λίγες ώρες ;!;!;;


Εννοείται ότι απο τα παραπάνω εξαιρείσαι, αν η μονη σου επαφή με την παραλία εξαντλείται στο άραγμα στο μπιτσομπαρο !



Sent from my iPad using Tapatalk HD

συν κανα μακροβουτι και μακροματι :lol:
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #4677 στις: Απρίλιος 08, 2014, 07:35:49 μμ »
Δεν ειναι θεμα τιμης.. Εγω δενομαι με τα πραγματα μου πολυ οποτε και αλλο δωρο να μου φερεις δεν ειναι το ιδιο..

Απλα οπως ειπα και πριν τα καταδυτικα τα λενε καταδυτικα για να πουλανε, δεν εχει γινει περαιτερω μελετη για χρηση μεσα στο νερο.. Απλα περναει τα ´ιδανικά´ τεστ Αεροστεγανωτητας => αρα αντεχει και στο νερο..

Τι να σου πω εγω οταν τα εμαθα αυτα αλλαξα γνωμη..

Sent from my iPad using Tapatalk HD


Στέλιο, ο μύθος της Rolex δεν χτίστηκε με μάρκετινγκ και μόνο όπως αρέσκονται πολύ να δηλώνουν.

Τα ρολόγια της Rolex ( μοντέλα που κανονικά παράγονταν και μπορούσαν όλοι να αγοράσουν ακριβώς τα ίδια και όχι ειδικές εκδόσεις)  τα φοράγανε οι επαγγελματίες δύτες (saturation divers κ.λ.π) της COMEX στην δουλειά τους, στους ωκεανούς και τις θάλασσες σε όλα τα μήκη και τα πλάτη της υφηλίου. Δεν είναι μάρκετινγκ το tool watches για τα καταδυτικά της εταιρίας. Είναι πραγματικότητα.

Το μόνο που δεν πρέπει να φοβάσαι ένα ( σωστά ελεγμένο) καταδυτικό Rolex είναι να το βάλεις στην θάλασσα  !

Επαναλαμβάνω η δικιά μου θέση είναι για καθαρά και μόνο αισθητικούς (εμφάνισης) λόγους του ρολογιού.

Απόλυτα σεβαστή η θέση όσων υποστηρίζουν ότι το ρολόι πρέπει να είναι "γλεντημένο", εγώ όμως δεν την συμμερίζομαι.   

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #4678 στις: Απρίλιος 08, 2014, 07:41:22 μμ »
συν κανα μακροβουτι και μακροματι :lol:


Ε, τότε το ρολόι σου είναι η ολοχρυσοκιτρινηκοτρώνα, που πόσταρα προχτές, που κάνει ένα κοντράστ μούρλια με το μαυρισμένο δέρμα και το θαλασσινό νερό που στεγνώνει επάνω σου μετά το μακροβούτι και κατά την διάρκεια του μακρομάτι μαζί με πολλές κορώνες (Corona  ;D ) και λεμόνια (όχι λεμάνια) !!

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
ROLEX
« Απάντηση #4679 στις: Απρίλιος 08, 2014, 08:06:04 μμ »
Σωστός ο τυπάς από το  TRF στην παραλία !!!!!






Sent from my iPad using Tapatalk HD