Αποστολέας Θέμα: Πέρασε πάνω από ενας χρόνος..  (Αναγνώστηκε 128364 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3911
    • Προφίλ
Απ: Πέρασε πάνω από ενας χρόνος..
« Απάντηση #280 στις: Οκτώβριος 15, 2012, 02:15:32 μμ »
+1..
Το ρολόι μου αρέσει πολύ αλλά να αγοράσω κάτι που θα φοβάμαι μήπως υπάρξει πρόβλημα με την πρώτη αλλαγή θερμοκρασίας..Παρότι δήλωσα από τους πρώτους μέσα για την αγορά αυτή,είμαι επιφυλακτικός μετά από όσα διάβασα..

Σε αυτα τα λεφτα δε νομιζω οτι μπορουμε να παρουμε αλλο καινουρια με τοσο ωραιο vintage design.
Το θεμα ειναι οτι με 200 ευρω οι επιλογες μεταξυ seiko,citizen κλπ ειναι απειρες και η ποιοτητα ειναι γνωστη.

Λιγο που το εψαξα στο νετ τα προβληματα ειναι το τζαμι που σπαει, η κορωνα και η γενικοτερη στεγανοτητα του ρολογιου.
Εγω αν τελικα το παρουμε δεν υπαρχει περιπτωση να το φοραω το καλοκαιρι και πριν βουτηξω να το βγαζω και να το αφηνω.
Οπου πηγαινω, θα πηγαινει...

Θα συγχυστω αν σε καταδυτικο ρολοι αρχιζουν και μπαζουν νερα.
Παράθεση από: blackbird
Αμήν. Αντικείμενα είναι γαμώτο μου. Όχι άνθρωποι για να τα θρηνούμε.
Το φόρεσες, το χάρηκες, άμε στο διάλο τώρα.

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: Πέρασε πάνω από ενας χρόνος..
« Απάντηση #281 στις: Οκτώβριος 15, 2012, 02:40:49 μμ »
Ωραια, εφερες τα πραγματα στην θεση τους, ομως νομιζω οτι αξιζει να δουμε σοβαρα και το precista. Divers οκ ολοι εχουμε, ερχεται και χειμώνας δεν θα μας λειψει. Απο την αλλη χρονογράφο στα 250Ε αυτοματο και τοσο ομορφο δυσκολα βρισκουμε στην Ελληνική αγορά, οποτε η προταση μου ειναι αυτη,





Τριανταφυλλε,αναμφισβητητα ειναι ομορφο και το precista.Απλα θεωρω οτι η ιδεα της ομαδικης αγορας  ξεκινησε επειδη το αμφιβιο αρεσε σε πολλους ταυτοχρονα.Χωρις να ειμαι αρνητικος στο οτι ειναι πιθανον και καποιο αλλο ρολοι να αρεσει εξ ισου η και περισσοτερο,στους ιδιους η και σε περισσοτερους ,θεωρω οτι μπαινουμε σε ενα κυκλο διεργασιων,αντιστοιχο με την επιλογη ρολογιου για project του φορουμ.Ηδη ο φιλος karteo προτεινε αλλα ρολογια,καποιος αλλος θα προτεινει κατι αλλο και ουτω καθ'εξης.
Εχουμε λοιπον σαν δεδομενο οτι το αμφιβιο μας εκανε κλικ,αρα συμφωνουμε σ'αυτο.
Ταυτοχρονα ομως θα πρεπει να διερευνηθει το προβλημα που αναφερθηκε με τη στεγανοτητα.
Θα παρακαλουσα τον Κωστα(kkostas)να επικοινωνησει με τον πωλητη,να εχουμε καποια παραπανω στοιχεια για το κοστος,τη χαραξη και αν προτεινει κατι για το τζαμι κλπ.
Αν τελικα τα προβληματα ειναι μεγαλα και δυσκολο να λυθουν,βλεπουμε τι θα κανουμε.
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Απ: Πέρασε πάνω από ενας χρόνος..
« Απάντηση #282 στις: Οκτώβριος 15, 2012, 03:23:01 μμ »
Κύριοι,
θα στείλω το απόγευμα ένα διερευνητικό mail στον zenitar και μόλις απαντήσει θα σας ενημερώσω.

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: Πέρασε πάνω από ενας χρόνος..
« Απάντηση #283 στις: Οκτώβριος 15, 2012, 03:56:31 μμ »
Ο γενικος ενδοιασμος που παρατηρειται απο πολλα μελη του φορουμ,για την πραγματοποιηση του project ως 3ο επισημο ρολοι του φορουμ,οφειλεται στην χαραξη του logo του φορουμ και της Ελληνικης σημαιας πανω στο καντραν `η οτι δεν αναλαμβανει κανεις την επιμελεια του? Ενταξει,σε πολλους μπορει να μην αρεσει (το logo).ΣΕΒΑΣΤΟ.Σε αλλους ομως μπορει να αρεσει,οπως ειμαι εγω.Εξαλλου παρα πολλοι δεν εχουν παρει τα δυο προηγουμενα ρολογια και σιγουρα επιθυμουν να εχουν ενα ρολοι που θα ειναι αφιερωμενο στο φορουμ μας.Και γιατι να μην πραγματοποιηθει το ολο το εγχειρημα?Eπειδη τα παλιοτερα μελη δεν συμμετεχουν πια στο φορουμ(εξαιρεση αποτελει ο Αρης). Οπως πολυ σωστα ειπε ο φιλος Stratos,μπορει καποιο νεοτερο μελος να προθυμοποιηθει και να αναλαβει την ολη διαδικασια.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 15, 2012, 04:29:01 μμ από chris5 »
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος Istar

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1126
    • Προφίλ
Απ: Πέρασε πάνω από ενας χρόνος..
« Απάντηση #284 στις: Οκτώβριος 15, 2012, 04:56:18 μμ »
Το squale ενώ μου αρέσει συμφωνώ ότι ένα ρολόι forum θα πρέπει να είναι εύκολο να αποκτηθεί από όλα τα μέλη και σε αυτό το μέρος ο Ρώσσος είναι μπροστά.
To θυμάστε αυτό? Είναι του ισπανικού forum που μας πήρε την Αργώ κτλ. κτλ.



Στη Steinhart δείχνουν να τα πάνε καλά με την ελληνική μυθολογία οπότε υπάρχει η δυνατότητα να ζητήσεις
Μέδουσες, Μινόταυρους, μέχρι και τη Ζήνα.
Αυτό http://www.steinhartwatches.de/en/Ocean-vintage-GMT,339.html που είναι και GMT και δεν έχει το κλασσικό divers bazel και γίνεται από απλά πράγματα πχ μόνο γαλάζιο GMT εώς white dial με γαλάζιους δείκτες ( λέμε τώρα ανάλογα πόσο δυνατό θέλουμε το ελληνικό στοιχείο στο ρολόι ) ??



"ΤΙ ΔΕΝ ΦΟΡΑΜΕ ΣΗΜΕΡΑ?"

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: Πέρασε πάνω από ενας χρόνος..
« Απάντηση #285 στις: Οκτώβριος 15, 2012, 05:03:04 μμ »
Ο γενικος ενδοιασμος που παρατηρειται απο πολλα μελη του φορουμ,για την πραγματοποιηση του project ως 3ο επισημο ρολοι του φορουμ,οφειλεται στην χαραξη του logo του φορουμ και της Ελληνικης σημαιας πανω στο καντραν `η οτι δεν αναλαμβανει κανεις την επιμελεια του? Ενταξει,σε πολλους μπορει να μην αρεσει (το logo).ΣΕΒΑΣΤΟ.Σε αλλους ομως μπορει να αρεσει,οπως ειμαι εγω.Εξαλλου παρα πολλοι δεν εχουν παρει τα δυο προηγουμενα ρολογια και σιγουρα επιθυμουν να εχουν ενα ρολοι που θα ειναι αφιερωμενο στο φορουμ μας.Και γιατι να μην πραγματοποιηθει το ολο το εγχειρημα?Eπειδη τα παλιοτερα μελη δεν συμμετεχουν πια στο φορουμ(εξαιρεση αποτελει ο Αρης). Οπως πολυ σωστα ειπε ο φιλος Stratos,μπορει καποιο νεοτερο μελος να προθυμοποιηθει και να αναλαβει την ολη διαδικασια.

Φιλε μου Χρηστο,
Κατ'αρχην νομιζω οτι κανεις μα κανεις δεν ειναι αρνητικος στη δημιουργια ενος ρολογιου του φορουμ,ισα-ισα πολλοι ειναι αυτοι που επιθυμουν την υλοποιηση του(μεταξυ των οποιων κι'εγω,που δεν προλαβα κανενα προηγουμενο).Το πως θα σχεδιαστει,αν θα εχει τη σημαια της ΑΕΚ(λεμε τωρα),τον αριθμο τηλεφωνου κλπ ειναι ενα θεμα που θα αποφασισουν,οταν ερθει η ωρα,οι πολλοι και οσοι θελουν και τους αρεσει ακολουθουν.Απολυτα δημοκρατικα!!
Επισης το ποιος θα αναλαβει το ολο project ειναι ενα θεμα,αλλα και σ'αυτο μπορει να βρεθει ο καταλληλος εθελοντης και να λυθει ωραιοτατα το προβλημα.Ειλικρινα,δεν βλεπω καποιο ζητημα.
Οπως δεν βλεπω ομως και το λογο που θεωρεις οτι η ομαδικη αγορα του αμφιβιου,με τους ορους που θελουν οι συγκεκριμενοι ανθρωποι που το παραγγελνουν(χαραξη λιτη κλπ) ακυρωνει ενα νεο project για ρολοι του φορουμ.Ειναι εντελως ασχετο,2 διαφορετικα πραγματα.
Προσωπικα επιθυμω ιδιαιτερα να εχω ενα ρολοι του φορουμ και θα συμμετεχω προφανως σ'αυτο αν και οταν γινει.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 15, 2012, 05:09:39 μμ από gerogian »
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3911
    • Προφίλ
Απ: Πέρασε πάνω από ενας χρόνος..
« Απάντηση #286 στις: Οκτώβριος 15, 2012, 05:11:29 μμ »

Στη Steinhart δείχνουν να τα πάνε καλά με την ελληνική μυθολογία οπότε υπάρχει η δυνατότητα να ζητήσεις
Μέδουσες, Μινόταυρους, μέχρι και τη Ζήνα.
Αυτό http://www.steinhartwatches.de/en/Ocean-vintage-GMT,339.html που είναι και GMT και δεν έχει το κλασσικό divers bazel και γίνεται από απλά πράγματα πχ μόνο γαλάζιο GMT εώς white dial με γαλάζιους δείκτες ( λέμε τώρα ανάλογα πόσο δυνατό θέλουμε το ελληνικό στοιχείο στο ρολόι ) ??


Ωραιο το McQueen hommage!


Και δυο πιο οικονομικα (κουκλια) hommage

http://www.steinhartwatches.de/en/OCEAN-1-VINTAGE-red,191.html

http://www.steinhartwatches.de/en/OCEAN-vintage-Military-,477.html
Τρελαινομαι για το military.!!

Παράθεση από: blackbird
Αμήν. Αντικείμενα είναι γαμώτο μου. Όχι άνθρωποι για να τα θρηνούμε.
Το φόρεσες, το χάρηκες, άμε στο διάλο τώρα.

Αποσυνδεδεμένος Istar

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1126
    • Προφίλ
Απ: Πέρασε πάνω από ενας χρόνος..
« Απάντηση #287 στις: Οκτώβριος 15, 2012, 05:19:36 μμ »
Ωραιο το McQueen hommage!
Koίτα να σου πω την αλήθεια δεν θα μου άρεσε το ρολόι να είναι hommage γιαυτό και βάζω των ισπανών δίπλα ώστε να δείξω
ότι η επέμβαση στο dial μπορεί να το κάνει να μην μοιάζει με ανθυποRolex αλλά να είναι μοναδικό δικό μας.
Ηοmmage θα έπαιρνα για μένα αλλά δεν θα το πρότεινα ως ρολόι forum.
Το καλό με την συγγεκριμένη κάσα και bracelet είναι ότι καλύπτει πολλά γούστα.
"ΤΙ ΔΕΝ ΦΟΡΑΜΕ ΣΗΜΕΡΑ?"

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: Πέρασε πάνω από ενας χρόνος..
« Απάντηση #288 στις: Οκτώβριος 15, 2012, 05:32:28 μμ »
Φιλε μου Χρηστο,
Κατ'αρχην νομιζω οτι κανεις μα κανεις δεν ειναι αρνητικος στη δημιουργια ενος ρολογιου του φορουμ,ισα-ισα πολλοι ειναι αυτοι που επιθυμουν την υλοποιηση του(μεταξυ των οποιων κι'εγω,που δεν προλαβα κανενα προηγουμενο).Το πως θα σχεδιαστει,αν θα εχει τη σημαια της ΑΕΚ(λεμε τωρα),τον αριθμο τηλεφωνου κλπ ειναι ενα θεμα που θα αποφασισουν,οταν ερθει η ωρα,οι πολλοι και οσοι θελουν και τους αρεσει ακολουθουν.Απολυτα δημοκρατικα!!
Επισης το ποιος θα αναλαβει το ολο project ειναι ενα θεμα,αλλα και σ'αυτο μπορει να βρεθει ο καταλληλος εθελοντης και να λυθει ωραιοτατα το προβλημα.Ειλικρινα,δεν βλεπω καποιο ζητημα.
Οπως δεν βλεπω ομως και το λογο που θεωρεις οτι η ομαδικη αγορα του αμφιβιου,με τους ορους που θελουν οι συγκεκριμενοι ανθρωποι που το παραγγελνουν(χαραξη λιτη κλπ) ακυρωνει ενα νεο project για ρολοι του φορουμ.Ειναι εντελως ασχετο,2 διαφορετικα πραγματα.
Προσωπικα επιθυμω ιδιαιτερα να εχω ενα ρολοι του φορουμ και θα συμμετεχω προφανως σ'αυτο αν και οταν γινει.
Φιλε Σπυρο,
εγω ειπα οτι υπαρχουν ενδοιασμοι,δεν αναφερα ποτε οτι καποιος ειναι αρνητικος στη δημιουργια του συγκεκριμενου project,ισα ισα τα περισσοτερα παιδια εδω μεσα ειναι καλοπροαιρετα και σιγουρα ξερω τον χαρακτηρα τους αφου εχουμε γνωριστει με τους περισσοτερους απο κοντα.Και ουτε νομιζω πως δημιουργηθηκε καποιο ζητημα.Οσον αφορα τωρα την ομαδικη παραγγελια νομιζω πως θα δυσκολεψει αρκετα παιδια που θελουν και ενα ρολοι-project,κυριως οικονομικα.Αλλοι επισης οπως π.χ εγω, δεν θα ηθελαν να προσθεσουν αλλα δυο ρολογια στη συλλογη τους,θα προτιμουσαν ενα και αυτο θα επιθυμουσαν να ειναι το ρολοι-project.Οσον αφορα τωρα το ρωσικο,απ`την μια δεν με ενθουσιαζει αυτη η vintage αισθητικη και κυριως το τοσο σιδερο κατω απο την στεφανη του ρολογιου.Αλλα αυτα τα δυο ισως να τα παραβλεπα αν δεν ειχα ακουσει και για τα προβληματα του συγκεκριμενου μοντελου.
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: Πέρασε πάνω από ενας χρόνος..
« Απάντηση #289 στις: Οκτώβριος 15, 2012, 07:55:40 μμ »
Φιλε Σπυρο,
εγω ειπα οτι υπαρχουν ενδοιασμοι,δεν αναφερα ποτε οτι καποιος ειναι αρνητικος στη δημιουργια του συγκεκριμενου project,ισα ισα τα περισσοτερα παιδια εδω μεσα ειναι καλοπροαιρετα και σιγουρα ξερω τον χαρακτηρα τους αφου εχουμε γνωριστει με τους περισσοτερους απο κοντα.Και ουτε νομιζω πως δημιουργηθηκε καποιο ζητημα.Οσον αφορα τωρα την ομαδικη παραγγελια νομιζω πως θα δυσκολεψει αρκετα παιδια που θελουν και ενα ρολοι-project,κυριως οικονομικα.Αλλοι επισης οπως π.χ εγω, δεν θα ηθελαν να προσθεσουν αλλα δυο ρολογια στη συλλογη τους,θα προτιμουσαν ενα και αυτο θα επιθυμουσαν να ειναι το ρολοι-project.Οσον αφορα τωρα το ρωσικο,απ`την μια δεν με ενθουσιαζει αυτη η vintage αισθητικη και κυριως το τοσο σιδερο κατω απο την στεφανη του ρολογιου.Αλλα αυτα τα δυο ισως να τα παραβλεπα αν δεν ειχα ακουσει και για τα προβληματα του συγκεκριμενου μοντελου.

Επομενως δεν διαφωνουμε ρε Χρηστο!!Οποιος θελει να προσθεσει 2 ρολογια στη συλλογη του, συμμετεχει και στις 2 αγορες,οποιος θελει μονο το ενα διαλεγει ποιο θελει και προχωραει σ'αυτο,οποιος φοβαται τα προβληματα του ρωσου ,τον αποφευγει,οποιος τρελαινεται με τη vintage αισθητικη του,τον αποκταει..Κανενα προβλημα,ολοι ειμαστε ενηλικες , ξερουμε τι θελουμε και παιρνουμε τις αποφασεις μας.
Μακαρι να προκυψει και ρολοι του φορουμ,αν και το βλεπω λιγο δυσκολο στο εγγυς μελλον,να αποκτησουμε αλλο ενα ενθυμιο της ωραιας παρεας μας.
Παντα φιλικα
Σπυρος
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: Πέρασε πάνω από ενας χρόνος..
« Απάντηση #290 στις: Οκτώβριος 15, 2012, 08:40:03 μμ »
Διαβαζοντας προσεκτικα τα προηγουμενα ποσταρισματα,εχω εντονη την πεποιθηση οτι η υλοποιηση ενος ρολογιου του φορουμ (project) ειναι,την παρουσα στιγμη,αρκετα δυσκολη.
Εχοντας ενημερωθει οτι ο ανθρωπος που ετρεξε το προηγουμενο project,αυτος που εκανε τις συνεννοησεις ,γενικα ολη τη δουλεια ,ηταν ο Αρης,περιμενα ευλαβικα την τοποθετηση του.Απο τη στιγμη λοιπον που,εχοντας ολη την καλη διαθεση ο ανθρωπος,τη συγκεκριμενη χρονικη στιγμη , το μονο που μπορει να προσφερει ειναι καποια βοηθεια(προς θεου Αρη,μην θεωρηθει κατηγορια η οτι υπαινισσομαι κατι, δεν ειναι στις προθεσεις μου.Ξερω πολυ καλα απο φορτο εργασιας και ελλειψη χρονου και σε καταλαβαινω απολυτα!!)θεωρω οτι χρειαζεται περισσοτερος κοπος ,χρονος και βεβαια καποιος εμπειρος συντονιστης.
Χωρις να αποκλειω να συμβει,πιστευω οτι ,αν γινει,θα τραβηξει σε μεγαλο βαθος χρονου.

Φιλε Σπυρο,

Τιποτε δεν ειναι δυσκολο εφοσον υπαρχει συμποια και καλοπροαιρετη διαθεση.
Καταληξτε σε αυτο που θελετε και για ο,τι χρειαστειτε -εαν η συμβολη μου κρινεται χρησιμη ή απαραιτητη- πολυ ευχαριστως ειμαι στη διαθεση σας!

Με εκτιμηση,
Αρης
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος Coral

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1427
    • Προφίλ
Απ: Πέρασε πάνω από ενας χρόνος..
« Απάντηση #291 στις: Οκτώβριος 15, 2012, 09:10:18 μμ »
Για να μην μακρυγορουμε,ας προχωρησουμε στο πλανο δρασης.
Ενεργεια 1η,επιλεγουμε εταιρειες που μπορουν να κανουν προτζεκτ,περιοδος ληξης η 20/10/12.
            2η,προτεινουμε και βαζουμε σε ψηφοφορια ρολογια με τιμη εως 600 ευρω,το πλειοψηφον οριζεται ως το επομενο ρολοι του φορουμ,ημ.ληξης 30/10/12
Αφου εχει επιλεγει το ρολοι,κι αναλογα τον χαρακτηρα του,ας προταθουν τα γραφιστικα λογκο,και να τεθουν σε ψηφοφορια,αυτο εως 10/11/12.
Απο κει και περα δηλωνεται η συμμετοχη κι αναλογα με τον αριθμο προχωραμε σ επαφη με την επικρατουσα εταιρεια για τις λεπτομερειες.
 
steinhart ειναι μια εταιρεια που κανει τετοιες <παλιοδουλειες>,προτεινετε κι εσεις οσες γνωριζετε η με οσες ερθετε σ επαφη κι αναλαμβανουν.
WIP ολου του κοσμου ενωθειτε.

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: Πέρασε πάνω από ενας χρόνος..
« Απάντηση #292 στις: Οκτώβριος 15, 2012, 09:21:49 μμ »
+1

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: Πέρασε πάνω από ενας χρόνος..
« Απάντηση #293 στις: Οκτώβριος 15, 2012, 09:24:46 μμ »
Φιλε Σπυρο,

Τιποτε δεν ειναι δυσκολο εφοσον υπαρχει συμποια και καλοπροαιρετη διαθεση.
Καταληξτε σε αυτο που θελετε και για ο,τι χρειαστειτε -εαν η συμβολη μου κρινεται χρησιμη ή απαραιτητη- πολυ ευχαριστως ειμαι στη διαθεση σας!

Με εκτιμηση,
Αρης

Aρη μου,το μονο σιγουρο ειναι οτι υπαρχει και συμπνοια και καλοπροαιρετη διαθεση απο ολους μας.
Χαιρομαι που εισαι διατεθειμενος να συμμετασχεις και να μας βοηθησεις στην υλοποιηση του ρολογιου του φορουμ,Και ναι,η συμβολη σου κρινεται απαραιτητη,
Ας οργανωθουμε λοιπον ,συμφωνα και με το πλανο του Δημητρη.
Γραφτε εκ νεου τις προτασεις σας για να βγαλουμε υποψηφιοτητες.
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος Heuer_1153

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 640
    • Προφίλ
Απ: Πέρασε πάνω από ενας χρόνος..
« Απάντηση #294 στις: Οκτώβριος 15, 2012, 09:30:36 μμ »
Για να μην μακρυγορουμε,ας προχωρησουμε στο πλανο δρασης.
Ενεργεια 1η,επιλεγουμε εταιρειες που μπορουν να κανουν προτζεκτ,περιοδος ληξης η 20/10/12.
            2η,προτεινουμε και βαζουμε σε ψηφοφορια ρολογια με τιμη εως 600 ευρω,το πλειοψηφον οριζεται ως το επομενο ρολοι του φορουμ,ημ.ληξης 30/10/12
Αφου εχει επιλεγει το ρολοι,κι αναλογα τον χαρακτηρα του,ας προταθουν τα γραφιστικα λογκο,και να τεθουν σε ψηφοφορια,αυτο εως 10/11/12.
Απο κει και περα δηλωνεται η συμμετοχη κι αναλογα με τον αριθμο προχωραμε σ επαφη με την επικρατουσα εταιρεια για τις λεπτομερειες.
 
steinhart ειναι μια εταιρεια που κανει τετοιες <παλιοδουλειες>,προτεινετε κι εσεις οσες γνωριζετε η με οσες ερθετε σ επαφη κι αναλαμβανουν.

Καλό ακούγεται.

Εμένα η εισήγησης μου είναι η Squale.
Μάριος

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: Πέρασε πάνω από ενας χρόνος..
« Απάντηση #295 στις: Οκτώβριος 15, 2012, 09:42:14 μμ »
Σχετικα με τα 'PRECISTA' -απο προσωπικη εμπειρια- να σας ενημερωσω οτι ο Εddie Platts (Timefactors) δεν αναλαμβανει τροποποιησεις ή εγχαραξεις στα ρολογια και θα σας παραπεμψει στο Roland Kemmner (κατασκευαστης),  ο οποιος δυστυχως δηλωνει πολυασχολος και δεν ανταποκρινεται...

Φιλικα,
Αρης
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: Πέρασε πάνω από ενας χρόνος..
« Απάντηση #296 στις: Οκτώβριος 15, 2012, 09:43:03 μμ »
ΥΠΟΨΗΦΙΟΤΗΤΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΡΟΛΟΙ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ
1)steinhart
2)squale
3)
4)
5)
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: Πέρασε πάνω από ενας χρόνος..
« Απάντηση #297 στις: Οκτώβριος 15, 2012, 09:44:07 μμ »
Eγω θα προτεινα μια επαφη με την Junghans, μια dress επιλογη ειναι πολυ πρωτοτυπη...

Αποσυνδεδεμένος Istar

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1126
    • Προφίλ
Απ: Πέρασε πάνω από ενας χρόνος..
« Απάντηση #298 στις: Οκτώβριος 15, 2012, 09:54:07 μμ »
Moυ αρέσουν τα Jughans πολύ.
Απλά όταν διάβαζα αυτό σαν πολύ νέο μέλος http://www.mywatch.gr/index.php/topic,8122.0.html ζήλεψα όταν είδα να βγαίνουν κίτρινα πράσινα κόκκινα...
Ο καθένας έβαζε την φωτό του ξεχωριστού του στο "τι φοράμε σήμερα" etc.
Υπήρχαν μοναδικά ρολόγια μες στη μάζα, δεν είχαν καν όλα το ίδιο bazel.
To dress δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να γίνει μοναδικό για τον καθένα είναι το σημείο που υστερεί κατά την άποψή μου.
"ΤΙ ΔΕΝ ΦΟΡΑΜΕ ΣΗΜΕΡΑ?"

Αποσυνδεδεμένος Coral

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1427
    • Προφίλ
Απ: Πέρασε πάνω από ενας χρόνος..
« Απάντηση #299 στις: Οκτώβριος 15, 2012, 10:00:43 μμ »
 Παράθεση από: gerogian στις Σήμερα στις 10:43:03 μμ >ΥΠΟΨΗΦΙΟΤΗΤΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΡΟΛΟΙ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ
1)steinhart
2)squale
3)
4)
5)
    Καλο θα ηταν για να μαζευουμε τον χρονο,να βαζουμε και το(τα) προτεινομενο-α μοντελο της καθε εταιρειας,πχ steinhart triton με φωτο,ωστε να βλεπουμε και το προτεινομενο ρολοι,επισης σαν διαδικασια θα προτεινα να μπουν σε ψηφοφορια ολα τα προτεινομενα,και μετα τα 3-4 πρωτα να μπουν σε τελικη ψηφοφορια. Αντιλαμβανεστε οτι για οσους ψηφισουν το ρολοι που θα επικρατησει,κρινεται ηθικα αναγκαια η συμμετοχη τους.
WIP ολου του κοσμου ενωθειτε.