Αποστολέας Θέμα: ΜΠΑΛΑ  (Αναγνώστηκε 660394 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: Re: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #320 στις: Δεκέμβριος 12, 2013, 10:49:12 μμ »
Παντως οτι και να λετε, ποιο ξεκ@λιαρα ομαδα απο τον ολυμπιακο φετος στο μπασκετ, δεν εχει υπαρξει τα τελευταια χρονια...
Μιλαμε για τρελη κωλοφαρδια.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

επισης και πιο αρχιδατη και refuse to lose ομαδα δεν εχει υπαρξει τα τελευταια 50 χρονια, για να ανεβασω τον πηχυ. ;)
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: Re: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #321 στις: Δεκέμβριος 12, 2013, 10:59:54 μμ »
επισης και πιο αρχιδατη και refuse to lose ομαδα δεν εχει υπαρξει τα τελευταια 50 χρονια, για να ανεβασω τον πηχυ. ;)

Πρόσεχε μην τον ανεβάσεις πολυ και χτυπήσεις κατεβαίνοντας,συγνώμη πέφτοντας  :lol: :jg: :jg:
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #322 στις: Δεκέμβριος 12, 2013, 11:09:39 μμ »

Καινουργια παραμυθα ξεκινησαμε τωρα,οχι ρε φιλε δεν ηταν ατυχος,απλα οι 2,3 πανω απ αυτον μαζεψαν περισσοτερους,αυτο δεν λεγεται ατυχια,λεγεται ειμαι χειροτερος,αμαν πια την καραμελιτσα την εχετε ευκολη.

Φίλε στατιστικά παρέθεσα δεν είπα για καλύτερος ή χειρότερος. Που και αυτό σχετικό είναι μια και μιλάμε για πρόκριση στην ισοβαθμία. Αν και οφείλεις να παραδεχθείς πως η γκαντεμιά του Ολυμπιακού στην Ευρώπη είναι παροιμιώδης. Όπως και να έχει πάντως, είναι λογικό να αισθάνεσαι κάπως όταν μένεις απ'έξω με 10 και 12 βαθμούς. Και μάλιστα όταν πιθανότατα ΣΕ ΑΦΗΣΑΝ απ'έξω για να ξεπληρώσουν παλιά χρωστούμενα ;)

2011
ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ-ΜΑΡΣΕΙΓ 2-3
ΠΕΡΝΑΕΙ Η ΜΑΡΣΕΙΓ, ΕΞΩ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ!

2013
ΜΑΡΣΕΙΓ-ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ
1-2
ΠΕΡΝΑΕΙ Η ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ, ΕΞΩ Η ΝΑΠΟΛΙ!

Γι αυτό θέλω Ντόρτμουντ, παρότι περσινή φιναλίστ, για να έχω ευκαιρία να τους παίξω και ίσως...ίσως...ίσως μία στις δέκα να πάρω το αίμα μου πίσω ;)


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος Vagosts

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1170
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #323 στις: Δεκέμβριος 13, 2013, 01:01:02 πμ »

Με το "αδιάφορα καφενεία" εννοώ ομάδες που ότι και να γίνει τελείωσε η πορεία τους στο CL....
Και πάλι τα λεφτα σε νίκη και ισοπαλία τα παίρνουν...

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #324 στις: Δεκέμβριος 13, 2013, 06:16:02 μμ »
Μ'αρεσεις γιατι εισαι για τσαμπουκα ετοιμος.Αν εχεις μαθει να λειτουργεις σαν Ελληνας καλα κανεις,γιατι εγω δεν ''λειτουργω'' αλλα αντιλαμβανομαι,σκεφτομαι κρινω και κατοπιν ομιλω.Α,μπορω και καταλαβαινω που τελειωνει το σοβαρο και αρχιζει το χιουμορ,το πειραγμα η οπως αλλιως το λενε,οποτε μονο υπερβολικο σε χαρακτηριζω σε οτι εγραψες  :smt111
Οσον αφορα τους κοκκινους φιλους απλα  να δεχτουν οτι η μπαλα του Ολυμπιακου στα τελευταια παιχνιδια ηταν απλα απαραδεκτη,με τετοιες εμφανισεις στην επομενη φαση μονο ο διασυρμος εχει πιθανοτητες[κατι που ΦΥΣΙΚΑ  δεν επιθυμω]
 :drinkers:
Ποσο ωραια παιζεις με τις λεξεις,με εκπλησεις.
Εγω δεν είμαι ετοιμος για κανεναν τσαμπουκα και νομιζω πως τα γραφομενα μου δεν οδηγουν σ`αυτο το συμπερασμα.
Απλα απαντησα στο προηγουμενο εριστικο σου ποστ.
Οσον αφορα το χιουμορ που λες ότι εκανες,εγω δεν καταλαβα που εκανες χιουμορ.
Όπως βεβαια και εσυ στο παρελθον δεν καταλαβες το δικο μου χιουμορ και με παρεξήγησες.
Ισως από τοτε να εχεις κατι μαζι μου.
Υπερβολή είναι να λες ότι υποστηριζεις τις Ελληνικες ομαδες όταν παιζουν εκτος συνορων και ότι είναι λαθος καποιος να `μειωνει` τις επιτυχιες τους και να λεει ότι στη συνεχεια θα διασυρθουν? Δεν νομιζω.
Οσον αφορα την συνεχεια του Ολυμπιακου,ας κανει αυτές τις `απαράδεκτες` εμφανισεις(εγω δεν συμφωνω ότι είναι απαραδεκτες) και ας περασει στους 8.

"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος afnios

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1611
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #325 στις: Δεκέμβριος 13, 2013, 07:06:47 μμ »

Όπως βεβαια και εσυ στο παρελθον δεν καταλαβες το δικο μου χιουμορ και με παρεξήγησες.
Ισως από τοτε να εχεις κατι μαζι μου.



<object codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=8,0,0,0" type="application/x-shockwave-flash" data="http://www.youtube.com/v/M0OCBl_6Z_E" width="425px" height="350px"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/M0OCBl_6Z_E" /><param name="wmode" value="transparent" /><param name="allowScriptAccess" value="never" /><param name="pluginspage" value="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></object>
με ενα ρολοι ξερεις παντα τι ωρα ειναι,με δυο δεν εισαι ποτε σιγουρος

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #326 στις: Δεκέμβριος 13, 2013, 08:11:17 μμ »


<object codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=8,0,0,0" type="application/x-shockwave-flash" data="http://www.youtube.com/v/L5ONpw3IL5k" width="425px" height="350px"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/L5ONpw3IL5k" /><param name="wmode" value="transparent" /><param name="allowScriptAccess" value="never" /><param name="pluginspage" value="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></object>
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #327 στις: Δεκέμβριος 14, 2013, 01:24:46 πμ »
Ιδού πόσο κοστολογούνται τα ρόστερ των "16" συμμετεχόντων στα νοκ άουτ της κορυφαίας ευρωπαϊκής διασυλλογικής διοργάνωσης για το 2013-2014:

1. Ρεάλ Μαδρίτης                  583.500.000 ευρώ
2. Mπαρτσελόνα                    582.300.000 ευρώ
3. Μπάγερν                            487.200.000 ευρώ 
4. Μάντσεστερ Σίτι                472.750.000 ευρώ
5. Τσέλσι                                458.750.000 ευρώ
6. Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ    404.000.000 ευρώ
7. Παρί Σεν Ζερμέν                 361.250.000 ευρώ
8. Άρσεναλ                             355.500.000 ευρώ
9. Ντόρτμουντ                       293.800.000 ευρώ
10. Ατλέτικο Μαδρίτης           255.000.000 ευρώ
11. Mίλαν                               219.500.000 ευρώ
12. Ζενίτ                                205.000.000 ευρώ
13. Σάλκε                              184.300.000 ευρώ
14. Γαλατασαράι                   157.350.000 ευρώ
15. Λεβερκούζεν                    137.100.000 ευρώ
16. Ολυμπιακός                       72.150.000 ευρώ


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #328 στις: Δεκέμβριος 14, 2013, 03:29:22 πμ »
Ιδού πόσο κοστολογούνται τα ρόστερ των "16" συμμετεχόντων στα νοκ άουτ της κορυφαίας ευρωπαϊκής διασυλλογικής διοργάνωσης για το 2013-2014:

1. Ρεάλ Μαδρίτης                  583.500.000 ευρώ
2. Mπαρτσελόνα                    582.300.000 ευρώ
3. Μπάγερν                            487.200.000 ευρώ 
4. Μάντσεστερ Σίτι                472.750.000 ευρώ
5. Τσέλσι                                458.750.000 ευρώ
6. Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ    404.000.000 ευρώ
7. Παρί Σεν Ζερμέν                 361.250.000 ευρώ
8. Άρσεναλ                             355.500.000 ευρώ
9. Ντόρτμουντ                       293.800.000 ευρώ
10. Ατλέτικο Μαδρίτης           255.000.000 ευρώ
11. Mίλαν                               219.500.000 ευρώ
12. Ζενίτ                                205.000.000 ευρώ
13. Σάλκε                              184.300.000 ευρώ
14. Γαλατασαράι                   157.350.000 ευρώ
15. Λεβερκούζεν                    137.100.000 ευρώ
16. Ολυμπιακός                       72.150.000 ευρώ


Τζάμπα πράμα!!
Τόσα έχει και η ΑΕΚ !! :lol: :jg:

ΤΕΡΑΣΤΙΑ ποσά,που καταντουν προκλητικά!!!!
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #329 στις: Δεκέμβριος 15, 2013, 12:26:53 πμ »
<object codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=8,0,0,0" type="application/x-shockwave-flash" data="http://www.youtube.com/v/Lo2YYxSn7Yg" width="425px" height="350px"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/Lo2YYxSn7Yg" /><param name="wmode" value="transparent" /><param name="allowScriptAccess" value="never" /><param name="pluginspage" value="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></object>


Ταξίδεψαν εκατοντάδες χιλιόμετρα για να υποστηρίξουν την ομάδα τους. Ξόδεψαν χρήματα για να βρεθούν δίπλα της. Ήπιαν μέχρι την τελευταία σταγόνα το «φαρμάκι» της εξάρας απ’ τη Μάντσεστερ Σίτι.

Το λιγότερο που άξιζε στους οπαδούς της Άρσεναλ (και γενικά όλων όσων βρέθηκαν ή θα βρεθούν στο μέλλον σε ανάλογη θέση) ήταν ένα χειροκρότημα. Ο Μεσούτ Εζίλ όμως δεν το θεώρησε σημαντικό. Το ξέχασε. Είχε ενδεχομένως άλλες προτεραιότητες.

Γι’ αυτό είδε τον αρχηγό Περ Μερτεζάκερ να εξαγριώνεται όταν τον είδε να φεύγει για τ’ αποδυτήρια χωρίς να χαιρετίσει τον κόσμο. Να του βάζει «χοντρό χέρι». Και κουνώντας του το δάχτυλο με τρόπο που δεν σηκώνει και πολλές αντιρρήσεις, να τον αναγκάζει να γράψει έπειτα στο Facebook:

«Ζητώ συγγνώμη που δεν ευχαρίστησα τους οπαδούς στο τέλος του αγώνα. Μου έχετε φερθεί υπέροχα και ξέρω ότι ταξιδέψατε από πολύ μακριά και ξοδέψατε χρήματα για να μας υποστηρίξετε. Ήμουν στενοχωρημένος με το αποτέλεσμα, αλλά ξέρω ότι έπρεπε να έρθω σ’ εσάς και να πω ευχαριστώ, γιατί αυτή είναι μια μεγάλη παράδοση της Άρσεναλ -είτε χάνει, είτε νικά, είτε φέρνει ισοπαλία».
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #330 στις: Δεκέμβριος 15, 2013, 03:56:33 πμ »
Ποδοσφαιρική παράδοση-ποδοσφαιρική παιδεία...καμμία ομάδα δεν κερδίζει πάντα, οι οπαδοί όμως είναι πάντα εκεί, σεβασμός!!!


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #331 στις: Δεκέμβριος 15, 2013, 09:07:01 πμ »
Aπο που να καταγεται αραγε ο Οζιλ?
Ψιλα γραμματα.
Το ότι πηγε να διορθωσει τα πραγματα μετα από το Facebook,δε μου λεει κατι.
Επρεπε εκεινη τη στιγμη που του εκανε την παρατηρηση ο Mερτεσακερ,να παει και να χαιρετησει τους φιλαθλους.
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος episkeptis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4477
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #332 στις: Δεκέμβριος 16, 2013, 01:18:29 μμ »


« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 16, 2013, 01:36:30 μμ από GiannisH »

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #333 στις: Δεκέμβριος 16, 2013, 01:33:27 μμ »




Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #334 στις: Δεκέμβριος 16, 2013, 01:35:33 μμ »
Τυχεροί είστε. Από ότι είχα διαβάσει, δεν θέλατε μπάρτσα, ρεάλ και μπάγιερ. Άρα με την MU πρέπει να είστε ευχαριστημένοι. Είναι και ντεφορμέ τελευταία, σας παρουσιάζεται μεγάλη ευκαιρία. ;D
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #335 στις: Δεκέμβριος 16, 2013, 01:36:50 μμ »
 :dielaughing:


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος THANOS58

  • FnB Mod
  • 50mm case
  • *
  • Μηνύματα: 1874
  • ΝΑ ΣΗΚΩΘΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΨΗΛΟΤΕΡΑ..
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #336 στις: Δεκέμβριος 16, 2013, 02:15:09 μμ »
Η σκατοτρόικα είναι αδηφάγα, η Βουλή κλείνει στις 20 για διακοπές (δε πα να πνιγούν τα βρωμόσκυλα), ήρθαν μαζί και ΔΕΗ, ΟΤΕ, ΤΕΛΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ κι όλα τ' άλλα κόπρανα της καθημερινής ξεφτίλας, η Γιουνάιτεντ σας έλειπε... Ο Γου-ρούνεη κι η παρέα του... Εγώ, παρότι βάζελος, ήθελα Ζενίτ ή Ατλέτικο ή Ντόρτμουντ, κι εσάς στην οκτάδα... Η MU, ντεφορμέ ή ξεντεφορμέ, δεν χάνει...
ΑΓΑΠΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΣΟΥ.
ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ...ΡΟΛΟΙ!

Αποσυνδεδεμένος IliasG

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2777
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #337 στις: Δεκέμβριος 16, 2013, 03:05:22 μμ »
Η σκατοτρόικα είναι αδηφάγα, η Βουλή κλείνει στις 20 για διακοπές (δε πα να πνιγούν τα βρωμόσκυλα), ήρθαν μαζί και ΔΕΗ, ΟΤΕ, ΤΕΛΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ κι όλα τ' άλλα κόπρανα της καθημερινής ξεφτίλας, η Γιουνάιτεντ σας έλειπε... Ο Γου-ρούνεη κι η παρέα του... Εγώ, παρότι βάζελος, ήθελα Ζενίτ ή Ατλέτικο ή Ντόρτμουντ, κι εσάς στην οκτάδα... Η MU, ντεφορμέ ή ξεντεφορμέ, δεν χάνει...
Σωστά!! Και άλλωστε σιγά μην είναι ντεφορμέ σε 2 μήνες. Ο Ολυμπιακός μπορεί να είναι ... η MU δεν το βλέπω....λες και θα είχε και μεγάλη διαφορά αν ήταν...  :jg:
Τέλος πάντων αυτή μας έλαχε, θα το παλέψουμε και ό,τι βγει. Και ρε γμτ έπεσε και ο ΠΑΟΚ με Μπενφίκα... πόντο δεν θα μαζέψουμε σαν Ελλάδα.  :datz:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 16, 2013, 03:27:07 μμ από IliasG »

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #338 στις: Δεκέμβριος 16, 2013, 04:05:00 μμ »
ευκολη προκριση για το Θρυλο μας. εχουμε καλυτερους παικτες σχεδον σε καθε θεση.

Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #339 στις: Δεκέμβριος 16, 2013, 04:13:51 μμ »
Πλακα-πλακα,η καλυτερη δυνατη κληρωση
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI