Αποστολέας Θέμα: Mesh for Legend  (Αναγνώστηκε 12590 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Stamos

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 372
    • Προφίλ
Απ: Mesh for Legend
« Απάντηση #20 στις: Αύγουστος 22, 2011, 05:22:52 μμ »
Καλησπέρα!
Με την παραλαβή του mesh από τον wjean (σαν αυτό που έχει ο karteο στο hommage παραπάνω) πρίν κανένα μήνα δοκίμασα να το βάλω στο legend και παρατήρησα ότι αν και 22mm ήταν πολύ "σφιχτό" στα lugs με αποτέλεσμα να το βγάλω κατ'ευθείαν μην κάνω ζημιά. Πρόλαβε βέβαια να κάνει δύο μικρά σημαδάκια στο εσωτερικό των βραχιόνων, δίπλα στις τρύπες. Αυτά θα δοκιμάσω να τα βγάλω με cape cod αλλά έτσι και αλλιώς δεν φαίνονται εκεί που είναι.
Το θέμα είναι τι γίνεται με το μπρασελέ, πώς μπορώ να προστατέψω τους βραχίονες ώστε να ξαναδοκιμάσω να βάλω το mesh?

Αποσυνδεδεμένος Harry 22

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 289
    • Προφίλ
Απ: Mesh for Legend
« Απάντηση #21 στις: Αύγουστος 22, 2011, 05:39:10 μμ »
Με ένα Dremel αφαίρεσε αριστερά-δεξιά λίγο από το μπρασελέ.Λογικά δεν θα θέλει ούτε 2/10 από κάθε πλευρά.

Αποσυνδεδεμένος Stamos

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 372
    • Προφίλ
Απ: Mesh for Legend
« Απάντηση #22 στις: Αύγουστος 23, 2011, 09:48:18 πμ »
Αυτό έκανα, με ένα κοφτάκι και το "συμπίεσα" λίγο.
Voila!


By stamospara at 2011-08-23


By stamospara at 2011-08-23


By stamospara at 2011-08-23

Πολύ ευχαριστημένος με το αποτέλεσμα! ;D

Αποσυνδεδεμένος Harry 22

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 289
    • Προφίλ
Απ: Mesh for Legend
« Απάντηση #23 στις: Αύγουστος 23, 2011, 10:07:54 πμ »
Κούκλα!!Πάντα το ζήλευα αυτό το ρολόι!Ποτέ όμως δεν έκανα την κίνηση... :-\
Όλα είναι καρμικά τελικά...

Αποσυνδεδεμένος Stamos

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 372
    • Προφίλ
Απ: Mesh for Legend
« Απάντηση #24 στις: Αύγουστος 25, 2011, 10:27:43 πμ »
 ;)
Και εκτός των άλλων "τα κάνει όλα και συμφέρει" σε λογική τιμή. Must have! 8)

Αποσυνδεδεμένος Panagiotis_1975

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 308
    • Προφίλ
Απ: Mesh for Legend
« Απάντηση #25 στις: Μάρτιος 02, 2012, 12:40:45 μμ »
Στάμο καλημέρα..προσανατολίζομαι να πάρω κι εγώ ένα mesh από τον wjean. Είσαι ικανοποιημένος από την ποιότητα; Στο έστειλε γρήγορα ή περίμενες πολύ;

Και κάτι ακόμα: Είπες ότι έπεσε κάπως "σφιχτό" παρόλο ότι ήταν 22mm..αν πάρω δηλαδή 24αρι για lugs 23mm θα έχω πρόβλημα πιστεύεις; Thanks!

Αποσυνδεδεμένος konakis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4413
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: Mesh for Legend
« Απάντηση #26 στις: Μάρτιος 02, 2012, 12:53:34 μμ »
έχω ένα που κάθεται στο συρτάρι,μιας και προτιμώ τα λουριά,είναι ολοκαίνουργο,όποιος ενδιαφέρεται ας στείλει π.μ.
σύντομα θα βάλω αγγελία  ;)
konakis.
Rolex,Panerai,JLC,Oris,Steinhart,Alpina,Citizen,Orient.

Αποσυνδεδεμένος Stamos

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 372
    • Προφίλ
Απ: Mesh for Legend
« Απάντηση #27 στις: Μάρτιος 02, 2012, 01:58:53 μμ »
Καλησπέρα!
Η ποιότητα είναι από ικανοποιητική έως πολύ καλή.
Βέβαια αν δεν το είχα πάρει ακόμα, τώρα θα προτιμούσα κάτι flattened mesh που έχει πάρει το μάτι μου. Τότε δεν υπήρχαν... >:( (μου φαίνεται θα το σπρώξω και γώ το δικό μου...)
http://www.strapcode.com/store/22mm-polished-retro-ploprof-flatten-shark-mesh-watch-band-clasp-p-1688.html
Τώρα για το μέγεθος εμένα μου έπεσε λίγο στενό στα lugs, δεν νομίζω όμως ότι είναι κάτι που προβληματίζει αν πιάνουν λίγο τα χέρια σου... ;)

Αποσυνδεδεμένος μπιπ - μπιπ

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 85
    • Προφίλ
Απ: Mesh for Legend
« Απάντηση #28 στις: Μάρτιος 03, 2012, 07:58:24 μμ »
   Φίλε Στάμο, την μπούκλα την έχεις βάλει εσύ στο μπρασελέ; Γιατί στο λινκ που έχεις παραθέσει φαίνεται οτι απ΄τον wjean έρχεται με το παλαιού τύπου κούμπωμα της Ωμέγα ( ΟΜΕ clasp το αναφέρει ). Αν μπορείς φώτησέ με γιατί το σκέφτομαι για ένα τέτοιο μπρασελέ.
                       Ευχαριστώ εκ των προτέρων - Γιώργος.

Αποσυνδεδεμένος μπιπ - μπιπ

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 85
    • Προφίλ
Απ: Mesh for Legend
« Απάντηση #29 στις: Μάρτιος 03, 2012, 08:05:37 μμ »
       Η ερώτηση φυσικά ισχύει και για τον φίλο karteo που έχει το ίδιο μπρασελέ.
               Και πάλι thanks.

Αποσυνδεδεμένος Stamos

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 372
    • Προφίλ
Απ: Mesh for Legend
« Απάντηση #30 στις: Μάρτιος 03, 2012, 10:35:21 μμ »
Όχι, η μπούκλα είναι αυτή που είχε πάνω (http://www.ebay.com/itm/22mm-SHARK-MESH-BRACELET-no-links-fits-SEIKO-150m-diver-/110821124069?pt=Wristwatches&hash=item19cd7427e5), στο λίνκ που παρέθεσα στο προηγούμενο πόστ είναι αυτό που θα έπαιρνα τώρα (αν δεν το είχα ήδη πάρει...)

Αποσυνδεδεμένος μπιπ - μπιπ

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 85
    • Προφίλ
Απ: Mesh for Legend
« Απάντηση #31 στις: Μάρτιος 03, 2012, 10:58:51 μμ »
          Ευχαριστώ φίλε. Ας ελπίσουμε οτι του φίλου καρτέο θα είναι αυτό με το κούμπωμα τύπου Ωμεγα, ώστε να μας πει τις εντυπώσεις του πριν κάνω την κίνηση.

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: Mesh for Legend
« Απάντηση #32 στις: Μάρτιος 04, 2012, 09:05:12 πμ »
πολλες καλημερες φιλε μου,

δυστυχως θα σε απογοητευσω κι εγω. κι εμενα ειναι ιδιο με του φιλου stamos παραπανω.
ποιοτικα και αισθητικα και απο βαρος ειναι πολυ καλο και το δικο μου αλλα το κουμπωμα ειναι το κλασικο της σεικο και οχι της Ω.

στο legend παντως δεν το προτιμω πλεον το συγκεκριμενο mesh. το εχω βαλει στο monster και ταιριαζει περισσοτερο. στο legend οταν θελω mesh βαζω αυτο που ειχα δειξει εδω http://www.mywatch.gr/index.php/topic,8693.msg134281.html#msg134281 το οποιο με εχει βολεψει παρα πολυ και ειναι flattened και σχετικα φτηνο. 
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος μπιπ - μπιπ

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 85
    • Προφίλ
Απ: Mesh for Legend
« Απάντηση #33 στις: Μάρτιος 04, 2012, 03:39:30 μμ »
            Και πάλι κρίμα. Δυστυχώς αυτό δεν με εξυπηρετεί γιατί το θέλω για Ωμέγα του΄73 και το γνήσιο είναι πολύ ακριβό σε κατάσταση NOS που το βρίσκω στο διαδύκτιο. Και ένα που βγήκε προς πώληση στο φόρουμ μας, έφυγε πριν το καταλάβω (να ΄ξερα ποιός αλητήριος το πήρε . .). Οπότε θα πάω στη λύση του ιμιτασιόν που έχεις ποστάρει - με το κούμπωμα της Ωμέγα - με εξωτερική βοήθεια βεβαίως βεβαίως, μιας και ουδεμία σχέση έχω ο σκράπας από διαδυκτιακές αγορές.
           Ομως όπως και να΄χει,
                           και πάλι ευχαριστώ.-

Αποσυνδεδεμένος Panagiotis_1975

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 308
    • Προφίλ
Απ: Mesh for Legend
« Απάντηση #34 στις: Απρίλιος 06, 2012, 09:09:22 μμ »
Παρέλαβα κι εγώ πριν μερικές μέρες το mesh που είχα παραγγείλει από τον wjean. Πολύ καλή ποιότητα για την τιμή του. Το φόρεσα στο JL master calendar που έχω και δείχνει άψογο (καθόλου φτηνιάρικο). Το προτείνω ανεπιφύλακτα!

Αποσυνδεδεμένος kevin

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
Απ: Mesh for Legend
« Απάντηση #35 στις: Σεπτέμβριος 02, 2012, 05:33:39 μμ »
καλησπερα παιδια...μετα απο 3 χρονια συμβιωσης του λουρακι τοθ legend μου εγινε 3 κοματια!μου αρεσει παρα πολυ η εκδοχη με mesh...επειδη ειμαι απο λαρισα ξερετε που μπορω να παραγγειλω τετοιο λουρακι?

Αποσυνδεδεμένος Stamos

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 372
    • Προφίλ
Απ: Mesh for Legend
« Απάντηση #36 στις: Σεπτέμβριος 02, 2012, 07:19:13 μμ »
Κοίτα για τον wjean στο ebay και στο strapcode.