Αποστολέας Θέμα: EKTAKTH ANAKΟΙΝΩΣΗ  (Αναγνώστηκε 139893 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: EKTAKTH ANAKΟΙΝΩΣΗ
« Απάντηση #60 στις: Φεβρουάριος 05, 2013, 10:53:42 πμ »
Έχει καλό υλικό η ομάδα.
Με Σπανούλη και Ομπράντοβιτς θα σάρωνε.

περσι με καλυτερο υλικο και Ομπραντοβιτς δε σαρωσε παντως.

δεν ειναι τοσο απλο οσο φαινεται. δεν ειναι αμοιρος αλλα ουτε και πληρως υπευθυνος ο Πεδουλακης.

στην τελικη τελικη απεναντι του το Μπαρτζωκα εχει. οχι κανα Ιβκοβιτς η' κανα αλλο ιερο τερας της προπονητικης.

περισσοτερο θεμα ροστερ ειναι το προβλημα. Ο ΔΔ ειναι υπερβολικα μονος και αυτος πλεον δεν εχει τις δυναμεις που ειχε στο παρελθον.

ο παο χθες εχασε αρκετα ευκολα. πολυ πιο ευκολα απο οτι δειχνει το τελικο σκορ. και ο σπανουλης ηταν σε κακιστη μερα. αλλα ο ολυμπιακος εχει πιο γεματο ροστερ, πιο παθιασμενους παικτες και με μεγαλυτερη ενεργεια.

στον παο χθες εβλεπα, γιατι ημουν στο ΣΕΦ, παικτες χωρις προσωπικοτητα. αν ειχε κατι ο παο των περασμενων ετων ηταν ακριβως αυτο. παικτες με προσωπικοτητα. αυτη τη στιγμη οι μπανκς, ουκιτς, καπονο κλπ ειναι παικτες καλοι μεν αλλα χωρις μεταλλο. αυτο λειπει απο τον ΠΑΟ σημερα. εχει χασει την προσωπικοτητα που ειχε χτισει για χρονια.
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: EKTAKTH ANAKΟΙΝΩΣΗ
« Απάντηση #61 στις: Φεβρουάριος 05, 2013, 10:59:42 πμ »
Ναι... Ο πολιτισμός στο ζενίθ του... Πρωταθλητισμό κάνουν μόνον όσοι έχουν λεφτά... Συγκινήθηκα μέχρι δακρύων... Και να το διδάξουμε και στα παιδιά... Να βγάλουμε την Παναγία και να βάλουμε κατοστάευρα στα κάδρα... Αυτό ΔΕΝ είναι αθλητισμός μάγκες... Καλύτερα να παρακολουθώ από Γ' Εθνική και κάτω...  :puke:

Θανο μου εχεις δικιο,δεν ειναι αθλητισμος!Ειναι ΠΡΩΤΑθλητισμος ,με οτι αυτο συνεπαγεται!!!!
Ειναι εντελως διαφορετικα πραγματα.
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: EKTAKTH ANAKΟΙΝΩΣΗ
« Απάντηση #62 στις: Φεβρουάριος 05, 2013, 11:23:23 πμ »
Ναι... Ο πολιτισμός στο ζενίθ του... Πρωταθλητισμό κάνουν μόνον όσοι έχουν λεφτά... Συγκινήθηκα μέχρι δακρύων... Και να το διδάξουμε και στα παιδιά... Να βγάλουμε την Παναγία και να βάλουμε κατοστάευρα στα κάδρα... Αυτό ΔΕΝ είναι αθλητισμός μάγκες... Καλύτερα να παρακολουθώ από Γ' Εθνική και κάτω...  :puke:

Θάνο, σε συνέχεια της απάντησης του Σπύρου, η εποχή που οι παίκτες έπαιζαν για την φανέλα έχει περάσει ανεπιστρεπτί.

Σήμερα NO money, NO honey.
Άσε που παίζει και το A LOT OF money, still NO honey.

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Απ: EKTAKTH ANAKΟΙΝΩΣΗ
« Απάντηση #63 στις: Φεβρουάριος 05, 2013, 01:28:37 μμ »
περσι με καλυτερο υλικο και Ομπραντοβιτς δε σαρωσε παντως.

δεν ειναι τοσο απλο οσο φαινεται. δεν ειναι αμοιρος αλλα ουτε και πληρως υπευθυνος ο Πεδουλακης.

στην τελικη τελικη απεναντι του το Μπαρτζωκα εχει. οχι κανα Ιβκοβιτς η' κανα αλλο ιερο τερας της προπονητικης.

περισσοτερο θεμα ροστερ ειναι το προβλημα. Ο ΔΔ ειναι υπερβολικα μονος και αυτος πλεον δεν εχει τις δυναμεις που ειχε στο παρελθον.

ο παο χθες εχασε αρκετα ευκολα. πολυ πιο ευκολα απο οτι δειχνει το τελικο σκορ. και ο σπανουλης ηταν σε κακιστη μερα. αλλα ο ολυμπιακος εχει πιο γεματο ροστερ, πιο παθιασμενους παικτες και με μεγαλυτερη ενεργεια.

στον παο χθες εβλεπα, γιατι ημουν στο ΣΕΦ, παικτες χωρις προσωπικοτητα. αν ειχε κατι ο παο των περασμενων ετων ηταν ακριβως αυτο. παικτες με προσωπικοτητα. αυτη τη στιγμη οι μπανκς, ουκιτς, καπονο κλπ ειναι παικτες καλοι μεν αλλα χωρις μεταλλο. αυτο λειπει απο τον ΠΑΟ σημερα. εχει χασει την προσωπικοτητα που ειχε χτισει για χρονια.

Δεν συμφωνώ 100%.
Οι παίκτες παίζουν λίγο καιρό μαζί και γίναν αρκετές επιπλέον αλλαγές στη μέση της σεζόν.
Με έναν κατάλληλο προπονητή και αφού πάρουν παιχνίδια πιστεύω ότι θα βγάζουν φωτιές.
Προσωπικότητα είχε ο παο γιατί είχε πρωτοκλασάτους παίκτες που παίζαν μαζί χρόνια και εβρισκε ο ενας τον αλλο με κλειστα ματια.
Χρόνο, νέο προπονητή και τρόπο από την διοίκηση χρειάζεται ο παναθηναικος.
Όσο για πέρσι πιστεύω ότι ήταν θέμα κορεσμού των παικτών.
Μιλάμε για τύπους που έχουν σηκώσει πολλάκις ότι κούπα υπάρχει.

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: EKTAKTH ANAKΟΙΝΩΣΗ
« Απάντηση #64 στις: Φεβρουάριος 05, 2013, 02:08:30 μμ »
ποτε δεν υπαρχει κορεσμος σε αθλητες αυτου του επιπεδου. θα υπηρχε και τα προηγουμενα χρονια το ιδιο φαινομενο. απλα φυσιολογικα ερχεται η φθορα του χρονου και η αναδειξη νεων παικτων και νεων τροπου παιχνιδιου ερχεται και φθινει την πορεια μιας ομαδας ιδιαιτερα τη στιγμη που απεναντι της υπαρχει ενας ανερχομενος αντιπαλος με αρκετη ενεργεια.

οι παικτες του παο και με αλλο προπονητη δε θα βγαζουν φωτιες. ειναι κακοστημενο το ροστερ του παο. δεν μπορει να εχει διαρκεια και χωρις το ΔΔ κατεβαινει αρκετα επιπεδα. μονος του τους κραταει ο ΔΔ. ποιοι ειναι οι παικτες που θα βγαζουν φωτια και ποτε το εχουν κανει στην καριερα τους? ο Καπονο? ο Μπανκς? ο Ουκιτς? ο Λασμε και ο Γκιστ? ο Μπραμος? ειναι καλοι παικτες αλλα οχι παικτες που θα αντεξουν την πιεση αυτου του επιπεδου.  ποτε το εκαναν δηλαδη? ποιος απο αυτους και που? δεν ειναι παιδακια για να τους δημιουργησει κανεις. Ο Ζοτς εκανε ενα σφαλμα τα τελευταια χρονια, δεν παρηγαγε παικτες και το πληρωνει τωρα ο παο, παρηγαγε ομαδες για να παρει τιτλους. μετα την αρχικη του δουλεια/προσφορα στο θεμα παραγωγης/δημιουργιας παικτων/χαρακτηρων, τα τελευταια χρονια οι προσπαθειες του δεν πηγαν καλα.

απο αυτους που εχει τωρα ο ΠΑΟ καλυτερα να ειχε Καλαθη, Καιμακογλου, Βουγιουκα. πολυ καλυτερα

ο παο μπορει να παρει τον τελικο μεθαυριο αλλα δειχνει οτι δεν ελεγχει πλεον τους αγωνες. χανει διαφορες, ωρες ωρες πελαγοδρομει, και μονο του οπλο παραμενει η δυνατη του αμυνα πιστευω. η επιθετικη του δημιουργικοτητα και παραγωγη εχει πεσει παρα πολυ. δεν τρεχει, δεν παιζει πικ εν ρολ, αν κουραστει ο ΔΔ στα κρισιμα ματς τοτε δεν εχει τροπο να παρει τα ματς εκτος και αν ο Μπραμος και ο Μασιουλις ξαφνικα κανουν carrier high οπως εκαναν σε μερικα ματς.

κακοστημενο ροστερ εχει και δε διορθωνεται με αλλαγη προπονητη απλα.
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: EKTAKTH ANAKΟΙΝΩΣΗ
« Απάντηση #65 στις: Φεβρουάριος 05, 2013, 06:18:46 μμ »
MIA ΦΟΡΑ ΡΕ ΑΘΕΟΦΟΒΟΙ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΠΕΙ ΠΩΣ ΚΕΡΔΙΣΕ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΟΥ,`Η ΜΕ ΣΦΥΡΙΓΜΑΤΑ ΘΑ ΠΕΙΤΕ `Η ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΜΕΤΡΙΟΣ.
ΑΜΑΝ ΠΙΑ.

 :) :) :)
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 05, 2013, 09:02:26 μμ από chris5 »
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: EKTAKTH ANAKΟΙΝΩΣΗ
« Απάντηση #66 στις: Φεβρουάριος 10, 2013, 08:03:34 μμ »
H καφρίλα δεν έχει χρώμα...ως πότε αυτά τα κωλόπαια θα μένουν στο απυρόβλητο?

<object codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=8,0,0,0" type="application/x-shockwave-flash" data="http://www.youtube.com/v/tCtTAeBv6Ag" width="425px" height="350px"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/tCtTAeBv6Ag" /><param name="wmode" value="transparent" /><param name="allowScriptAccess" value="never" /><param name="pluginspage" value="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></object>


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Απ: EKTAKTH ANAKΟΙΝΩΣΗ
« Απάντηση #67 στις: Φεβρουάριος 11, 2013, 03:11:14 μμ »
Κακοστημένο ρόστερ είπατε??
Εγώ χθες έβλεπα αφιονισμένους τους διαμαντίδη, ούκιτς και ιπτάμενους τους λάσμε, γκιστ...

jim teo

  • Επισκέπτης
Απ: EKTAKTH ANAKΟΙΝΩΣΗ
« Απάντηση #68 στις: Απρίλιος 05, 2013, 08:36:57 πμ »
Έεεεεεεεετσι................... :god: :god: :god: :god: :god:


Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: EKTAKTH ANAKΟΙΝΩΣΗ
« Απάντηση #69 στις: Απρίλιος 05, 2013, 08:44:47 πμ »
Συγνωμη αφεντικο,η Κιμκι ειναι η ρωσικη αρκουδα; ;D
Και παλι συγνωμη,αλλα πιο πολυ για ρωσικο χαμστερ μοιαζει ;D ;D ;D(να ξερουμε και τι γραφουμε!!!!)
Γενικα ομως επιτυχια του ελληνικου μπασκετ και ιδιαιτερα(σαν θεση) του ολυμπιακου.
ΜΠΡΑΒΟ!!!!!
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: EKTAKTH ANAKΟΙΝΩΣΗ
« Απάντηση #70 στις: Απρίλιος 06, 2013, 06:13:05 μμ »
Συγνωμη αφεντικο,η Κιμκι ειναι η ρωσικη αρκουδα; ;D
Και παλι συγνωμη,αλλα πιο πολυ για ρωσικο χαμστερ μοιαζει ;D ;D ;D(να ξερουμε και τι γραφουμε!!!!)
Γενικα ομως επιτυχια του ελληνικου μπασκετ και ιδιαιτερα(σαν θεση) του ολυμπιακου.
ΜΠΡΑΒΟ!!!!!
Πως το `παθες και λες καλη κουβεντα για τον Ολυμπιακο? Αρρωστο εισαι καημενο μου παιδακι?  :) :) :)
Βαδιζεις σε καλο δρομο,ευγε νεε μου. :) :) :)
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

jim teo

  • Επισκέπτης
Απ: EKTAKTH ANAKΟΙΝΩΣΗ
« Απάντηση #71 στις: Απρίλιος 10, 2013, 07:08:02 πμ »
Καθάρισε πάλι ο παππούς............... :lol: :lol: :lol:

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: EKTAKTH ANAKΟΙΝΩΣΗ
« Απάντηση #72 στις: Απρίλιος 10, 2013, 08:52:35 πμ »
Μάλλον οι διαιτητές καθάρισαν χθες... >:(
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

jim teo

  • Επισκέπτης
Απ: EKTAKTH ANAKΟΙΝΩΣΗ
« Απάντηση #73 στις: Απρίλιος 10, 2013, 09:00:44 πμ »
Έλα ρε φίλε τώρα, μην αρχίζεις κι εσύ αυτές τις παπαριές.
Μη γίνεσαι γραφικός σαν το Γιαννακόπουλο που είπε να ανοίξουν οι τραπεζικοί λογαριασμοί του Ρήγα.

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: EKTAKTH ANAKΟΙΝΩΣΗ
« Απάντηση #74 στις: Απρίλιος 10, 2013, 09:31:10 πμ »
Έλα ρε φίλε τώρα, μην αρχίζεις κι εσύ αυτές τις παπαριές.
Μη γίνεσαι γραφικός σαν το Γιαννακόπουλο που είπε να ανοίξουν οι τραπεζικοί λογαριασμοί του Ρήγα.

Τεραστιος παικτης ο παππους,προσωπικα τον θεωρω τον ευφυεστερο γκαρντ που εχω δει!!!!ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ!!!
Εχθες ομως δεν κερδισε μονο αυτος τον παναθηναικο,βαλαν και τα κορακια το χερακι τους!!!
Και ειδικα εσυ που εισαι πραγματικος γνωστης του αθληματος,πιστευω οτι μπορεις να ξεχωρισεις τη διαιτησια,που χωρις το τρομερο λαθος,σε οδηγει στην ηττα.
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: EKTAKTH ANAKΟΙΝΩΣΗ
« Απάντηση #75 στις: Απρίλιος 10, 2013, 10:48:21 πμ »
Ρε Δημήτρη, πλάκα μας κάνεις; Άλλο ματς είδες; Όποτε πήγαινε να ξεφύγει ο Παναθηναϊκός με ανύπαρκτα επιθετικά φάουλ στα σκριν τον επαναφέρανε στην τάξη.
Και εσύ λες ότι το ματς το πήρε ο Σάρας; Σιγά την απόδοση στην τελική. Κλασσικός Σάρας ήταν, με τους ηρωισμούς του, τα μεγάλα σουτ και τις μεγάλες βλακείες του από υπερβολική αισιοδοξία.
Μια ομάδα όπως η Μπαρτσελόνα δεν χρειάζεται εξόφθαλμα σφυρίγματα για να πάρει το ματς. 2-3 στην κατάλληλη στιγμή αρκούν.
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: EKTAKTH ANAKΟΙΝΩΣΗ
« Απάντηση #76 στις: Απρίλιος 10, 2013, 10:57:17 πμ »
Ρε Δημήτρη, πλάκα μας κάνεις; Άλλο ματς είδες; Όποτε πήγαινε να ξεφύγει ο Παναθηναϊκός με ανύπαρκτα επιθετικά φάουλ στα σκριν τον επαναφέρανε στην τάξη.
Και εσύ λες ότι το ματς το πήρε ο Σάρας; Σιγά την απόδοση στην τελική. Κλασσικός Σάρας ήταν, με τους ηρωισμούς του, τα μεγάλα σουτ και τις μεγάλες βλακείες του από υπερβολική αισιοδοξία.
Μια ομάδα όπως η Μπαρτσελόνα δεν χρειάζεται εξόφθαλμα σφυρίγματα για να πάρει το ματς. 2-3 στην κατάλληλη στιγμή αρκούν.

Ε νεαρε ,ειπαμε αλλα οχι κι ετσι.
Λιγα λογια για τον Σαρας!!!Εκπληκτικος παικτης,παππους με ψυχη εφηβου και απο μπασκετ;πολλα-πολλα κανταρια!!! :prayer: :prayer: :prayer:
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: EKTAKTH ANAKΟΙΝΩΣΗ
« Απάντηση #77 στις: Απρίλιος 10, 2013, 10:57:52 πμ »
Τι έγινε ρε παιδιά? Τον ήπιε ο βάζελος?


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: EKTAKTH ANAKΟΙΝΩΣΗ
« Απάντηση #78 στις: Απρίλιος 10, 2013, 11:08:58 πμ »
Ρε Σπύρο, άλλα γράφω άλλα διαβάζεις;
Που είπα ότι δεν ήταν-είναι μεγάλος παίκτης; Απλά δεν είδα χθες καμία εξαιρετική απόδοση σε σχέση με τα δεδομένα του.
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: EKTAKTH ANAKΟΙΝΩΣΗ
« Απάντηση #79 στις: Απρίλιος 10, 2013, 11:16:16 πμ »
Ρε Σπύρο, άλλα γράφω άλλα διαβάζεις;
Που είπα ότι δεν ήταν-είναι μεγάλος παίκτης; Απλά δεν είδα χθες καμία εξαιρετική απόδοση σε σχέση με τα δεδομένα του.

Δηλαδη δεν συμφωνεις οτι κρατησε την μπαρτσελονα στο παιχνιδι,οταν ο παναθηναικος εδειχνει να εχει το πανω χερι;
Δεν ευστοχησε σε ολα τα ''μεγαλα'' σουτ που εκανε;Δεν εδωσε πνοη στην ομαδα του,οταν εδειχνε να την παρασερνει ο παναθηναικος΄
Τι αλλο να εκανε στα 37 του;Δεν μπορει να παιζει πια 45 λεπτα,ουτε να βαζει 40 ποντους.
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI