Αποστολέας Θέμα: Δεύτερο ρολόι  (Αναγνώστηκε 7771 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Razz

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 54
    • Προφίλ
Δεύτερο ρολόι
« στις: Μάιος 03, 2018, 05:41:08 μμ »
Χαιρετώ την παρέα σας, δεν έφυγα απλώς δεν ποστάρω άλλωστε δεν υπάρχει και λόγος, σας γκουγκλάρω όμως καθημερινά από την δουλειά και όχι μόνο, μ`αρέσει να κλικάρω στο "τι φοράτε σήμερα"  :D

Όπως ήδη έχετε δει τον τίτλο, σκέφτομαι να αγοράσω ένα δεύτερο ρολόι, θα μου πεις μα καλά δεν πέρασε ούτε μήνας, anyway θέλω ένα δεύτερο!

Ευχαριστήθηκα και ευχαριστιέμαι το skx007 πολύ παραπάνω απ`όσο περίμενα, και ομολογώ πως το jubilee δεν πρόκειται να φύγει από πάνω του, το λάτρεψα, δεν σκέφτηκα ούτε στιγμή να το αφαιρέσω (παρόλο που και μέσα στο κουτί πιστεύω πως κάνει γρατσουνιές από μόνο του). Αυτό το ρολόι έχει κάτι που από την πρώτη στιγμή είπα "ΤΟ ΘΕΛΩ".

Δεν θα κρύψω την αδυναμία που έχω προς την SEIKO, χαζεύω πολύ τα Premier & Presage, βασικά όλα τα μοντέλα της  γι`αυτό και πάλι το μάτι μου πέφτει προς εκείνη τη μεριά, πιο συγκεκριμένα; Ένα 5άρι, πάλι diver, πάλι αυτόματο, όμως κάτι με χρώμα (ναι, γιατί όχι pepsi?) με nato ή πλαστικό λουράκι.

Με μια ματιά είδα πως υπάρχουν αμέτρητες επιλογές, σίγουρα 42mm και κάτι σε αυτό:
https://www.skroutz.gr/s/365886/Seiko-5-Sports-SNZF17K1.html
όχι σε αυτό:
https://www.skroutz.gr/s/2350720/Seiko-SNZH55K1.html

Αγορά, αυτή τη φορά σίγουρα από εξωτερικό βγαίνει αρκετά πιο οικονομικό, και είδα πως υπάρχει και J μοντέλο όχι πως παίζει κάποια σημασία... κουβέντα να γίνεται :)
Μου κάναν και δώρο ένα nato λουράκι μπλε-λευκό, να μην το βάλω στη χειρότερη σε ένα μπλε καντράν; Όχι σε πορτοκαλί δεν μου αρέσει γενικά σαν χρώμα.

Από την άλλη ίσως είναι μια σπατάλη επειδή δεν θα πάρω κάτι ανώτερο από το skx007, άλλωστε είναι στο ίδιο μπάτζετ πάνω κάτω, ίσως ήταν καλύτερα να μην έπαιρνα κανένα και να έβαζα τα χρήματα μαζί για ένα καλύτερο. Δυστυχώς δεν μπορώ να παίξω με παραπάνω χρήματα και πόσο μάλλον στην περίπτωση αυτή της δεύτερης αγοράς.

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις γνώμες.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 03, 2018, 07:03:45 μμ από Razz »

Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8585
    • Προφίλ
Απ: Δεύτερο ρολόι
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 03, 2018, 05:45:16 μμ »
Ωραίες επιλογές!!!!!!!
Προχώρα άφοβα όποιο σου κάνει "κλικ"!!!!
Εξάλλου SEIKO RULES



Sent from my iPad using Tapatalk
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: Δεύτερο ρολόι
« Απάντηση #2 στις: Μάιος 03, 2018, 05:58:41 μμ »
Καλαααα.
Τωρα που πηρες το κολλαει με τα μηχανικα ποιος σε πιανει ;D

Με μια ματιά είδα πως υπάρχουν αμέτρητες επιλογές, σίγουρα 42mm και κάτι σε αυτό:
https://www.skroutz.gr/s/365886/Seiko-5-Sports-SNZF17K1.html
Βλεπω ψηνεσαι σιγα-σιγα για την βασιλισσα.

Αποσυνδεδεμένος Razz

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 54
    • Προφίλ
Απ: Δεύτερο ρολόι
« Απάντηση #3 στις: Μάιος 03, 2018, 07:19:29 μμ »
Ωραίες επιλογές!!!!!!!
Προχώρα άφοβα όποιο σου κάνει "κλικ"!!!!
Εξάλλου SEIKO RULES



Sent from my iPad using Tapatalk
Φίλε Charilae υπάρχουν τόσα Ρ  Ο  Λ  Ο  Γ  Ι  Α εδώ μέσα που μπορείς να τα χαζεύεις για ώρες... γιατί όμως κάθε φορά καταλήγω να βλέπω seiko δεν μπορώ να το εξηγήσω.

Αποσυνδεδεμένος Razz

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 54
    • Προφίλ
Απ: Δεύτερο ρολόι
« Απάντηση #4 στις: Μάιος 03, 2018, 07:30:29 μμ »
Καλαααα.
Τωρα που πηρες το κολλαει με τα μηχανικα ποιος σε πιανει ;D
Βλεπω ψηνεσαι σιγα-σιγα για την βασιλισσα.

Φίλε Άρη η αλήθεια είναι πως σιγά σιγά μαθαίνω ολοένα και περισσότερο... βέβαια δεν θα φτάσω ποτέ στα levels σας θα έχω όμως μια μικρή άποψη του θέματος. Άλλωστε ότι μαθαίνεις μόνο καλό είναι :)

Ναι, με ψήνει πολύ ένα 5άρι, τώρα βασιλιάς; βασίλισσα δεν ξέρω, ξέρω μόνο πως είναι όμορφο.

Παρατήρησα πως τα πεντάρια βγαίνουν σε πολλές εκδόσεις, ένα SNZF τι διαφορές έχει από ένα SNZH?

Αν όχι αυτό: http://www.creationwatches.com/products/seiko-automatic-watches-69/seiko-5-sports-automatic-23-jewels-japan-made-snzf15j2-mens-watch-9089.html

Τότε αυτό ίσως είναι μια καλή επιλογή και λιγότερο ίδιο με το skx007 http://www.creationwatches.com/products/seiko-automatic-sports-89/seiko-5-sports-automatic-snzh53-snzh53j1-snzh53j-mens-watch-2390.html

Αποσυνδεδεμένος GiannisTissot

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6301
    • Προφίλ
Απ: Δεύτερο ρολόι
« Απάντηση #5 στις: Μάιος 03, 2018, 07:37:09 μμ »
Φίλε Άρη η αλήθεια είναι πως σιγά σιγά μαθαίνω ολοένα και περισσότερο... βέβαια δεν θα φτάσω ποτέ στα levels σας θα έχω όμως μια μικρή άποψη του θέματος. Άλλωστε ότι μαθαίνεις μόνο καλό είναι :)

Ναι, με ψήνει πολύ ένα 5άρι, τώρα βασιλιάς; βασίλισσα δεν ξέρω, ξέρω μόνο πως είναι όμορφο.

Παρατήρησα πως τα πεντάρια βγαίνουν σε πολλές εκδόσεις, ένα SNZF τι διαφορές έχει από ένα SNZH?

Αν όχι αυτό: http://www.creationwatches.com/products/seiko-automatic-watches-69/seiko-5-sports-automatic-23-jewels-japan-made-snzf15j2-mens-watch-9089.html

Τότε αυτό ίσως είναι μια καλή επιλογή και λιγότερο ίδιο με το skx007 http://www.creationwatches.com/products/seiko-automatic-sports-89/seiko-5-sports-automatic-snzh53-snzh53j1-snzh53j-mens-watch-2390.html
Πολυ ωραιες επιλογες παντως.. το δευτερο μπλε 5αρι το εχω πολυ καλο! Αν θες να το δεις απο κοντα στειλε πμ.

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

The front tells the time and the back tells the story.

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: Δεύτερο ρολόι
« Απάντηση #6 στις: Μάιος 03, 2018, 07:46:10 μμ »
Ναι, με ψήνει πολύ ένα 5άρι, τώρα βασιλιάς; βασίλισσα δεν ξέρω, ξέρω μόνο πως είναι όμορφο.
:shocked: :shocked: :shocked: :shocked: :shocked:
μην εισαι βλασφημος.
Ακου το Σεικο βασιλιας, βασιλισσα.
Βασιλισσα ειναι μονο μια και ειναι η Ρολεξ που αρκετοι την εχουν αντιγραψη αλλα δεν την εφτασε κανεις τους.
Το ρολοι που σου τονισα ειναι αντιγραμενο σχεδιο απο τη Rolex.
Ειδες πως τραβα το σχεδιο;

Αποσυνδεδεμένος Razz

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 54
    • Προφίλ
Απ: Δεύτερο ρολόι
« Απάντηση #7 στις: Μάιος 03, 2018, 11:54:27 μμ »
:shocked: :shocked: :shocked: :shocked: :shocked:
μην εισαι βλασφημος.
Ακου το Σεικο βασιλιας, βασιλισσα.
Βασιλισσα ειναι μονο μια και ειναι η Ρολεξ που αρκετοι την εχουν αντιγραψη αλλα δεν την εφτασε κανεις τους.
Το ρολοι που σου τονισα ειναι αντιγραμενο σχεδιο απο τη Rolex.
Ειδες πως τραβα το σχεδιο;

Αρχικά εάν διέθετα ένα Α χρηματικό ποσό για την αγορά ενός ρολογιού το μόνο σίγουρο είναι πως δεν θα αγόραζα Rolex, σαφέστατα δεν εννοώ κάτι προς το εσωτερικό του, άλλα περισσότερο στο brand name περί εξωτερικής εμφάνισης, παρόλα αυτά το submariner είναι ένα εξαιρετικά όμορφο ρολόι και ΝΑΙ το SNZF17K1 θυμίζει πολύ το sub της Rolex σου. Επίσης δεν λέω κάπου πως είναι βασιλιάς - βασίλισσα το Seiko, ίσα ίσα που απλά λέω πως είναι όμορφο.

Που το πας όμως;

update: Τώρα που το ξανασκέφτομαι μήπως να μην το αγοράσω; Εδώ που τα λέμε κι εγώ δεν θα ήθελα να φοράω ένα ρολόι που θα μοιάζει με Rolex, από την άλλη οποιοδήποτε ρολόι θα μπορούσε να μοιάσει με ένα high end μοντέλο κάποιας ακριβής εταιρείας, οπότε επειδή δεν μπορούμε να αγοράσουμε ένα diver της Rolex, της Omega, της Tag Heuer δεν θα πρέπει και να φοράμε ρολόγια...
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 04, 2018, 12:25:39 πμ από Razz »

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: Δεύτερο ρολόι
« Απάντηση #8 στις: Μάιος 04, 2018, 09:01:13 πμ »

Που το πας όμως;

update: Τώρα που το ξανασκέφτομαι μήπως να μην το αγοράσω; Εδώ που τα λέμε κι εγώ δεν θα ήθελα να φοράω ένα ρολόι που θα μοιάζει με Rolex, από την άλλη οποιοδήποτε ρολόι θα μπορούσε να μοιάσει με ένα high end μοντέλο κάποιας ακριβής εταιρείας, οπότε επειδή δεν μπορούμε να αγοράσουμε ένα diver της Rolex, της Omega, της Tag Heuer δεν θα πρέπει και να φοράμε ρολόγια...
Το παω στο οτι προτιμω να φοραω φιρμα ωρολογιακη που δεν αντιγραφη αλλα εχει τη δικη της προσωπικοτητα, τη δικη της ωρολογιακη υπογραφη.
Αυτος ειναι και ο λογος που προτιμω την παλια Σεικο και οχι την νεα. Ειχε τα δικα της σχεδια και δεν αντεγραφε (οχι ολα τα μοντελα που βγαζει).
Για να μην μιλησω για την δικη της πολυ καλη ποιοτητα που σημερα την εχει χαλαση.

Αποσυνδεδεμένος Razz

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 54
    • Προφίλ
Απ: Δεύτερο ρολόι
« Απάντηση #9 στις: Μάιος 04, 2018, 12:14:11 μμ »
Το παω στο οτι προτιμω να φοραω φιρμα ωρολογιακη που δεν αντιγραφη αλλα εχει τη δικη της προσωπικοτητα, τη δικη της ωρολογιακη υπογραφη.

Τώρα σοβαρά;

Και μόνο που συγκρίνεις από μόνος σου ένα ρολόι των 120€ με ένα των 7.000€ φτάνει δεν χρειάζεται να το αναλύσουμε επιπλέον και πόσο μάλλον όταν πρόκειται και για άνθρωπο με γνώσεις και άποψη του θέματος.

Είδες κάπου να αναφέρει έστω και ελάχιστα κάτι για Rolex, δηλαδή μπαίνεις στο θέμα να κάνεις τι;
Να μας σνομπάρεις που δεν μπορούμε να αγοράσουμε ακριβό ρολόι; Να προκαλέσεις αναστάτωση, να μαλώσεις, τι;

Ένα ρολόι των 100-150 ευρώ σκέφτομαι να αγοράσω, πως ήρθες και τα έμπλεξες έτσι δεν μπορώ να καταλάβω.
Από μόνος σου τρώγεσαι ρε φίλε, μη φανατίζεσαι και πόσο μάλλον όταν δεν υπάρχει και λόγος. Το ανάλογο πράγμα στην ανάλογη περίπτωση.
Εάν έχεις κάποια άποψη για το ταπεινό seiko 5 απλά πες την, αν πάλι έχεις να προτείνεις κάποιο άλλο αντίστοιχο diver μιας άλλης μάρκας (δεν λέω φίρμας, ποιος ξέρει τι θα σκεφτείς) πάλι πες το, διαφορετικά δεν υπάρχει λόγος να χαλάς το κλίμα. Εκτός εάν όπως έγραψα και στην πρώτη μου συζήτηση... έχω μπει σε λάθος φόρουμ, εκεί πάω πάσο. Κατά τ`άλλα όλα καλά  :D

Και πράγματι συμφωνώ, ούτε κι εμένα μου αρέσει να φοράω κάτι που θυμίζει κάτι άλλο, άλλα με τέτοια λογική δεν πάμε μπροστά, το θέμα είναι τι πουλάει, και την εκάστοτε εταιρεία την ενδιαφέρουν τα έσοδα και τα κέρδη γενικότερα, όχι τα κολλήματα του καθενός.
Εσύ που ξέρεις από ρολόγια γνωρίζεις ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ πως το εσωτερικό του seiko με ένα της Rolex είναι απλά μέρα με νύχτα, εκτός εάν σε πειράζει που κάποιος αγοράζει κάτι φθηνότερο και μοιάζει τόσο με αυτό που αγόρασες εσύ πολύ ακριβό...

(χωρίς παρεξήγηση).
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 04, 2018, 04:38:42 μμ από Razz »

Αποσυνδεδεμένος Aris2176

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13928
    • Προφίλ
Απ: Δεύτερο ρολόι
« Απάντηση #10 στις: Μάιος 04, 2018, 12:25:21 μμ »
Τώρα σοβαρά;

Και μόνο που συγκρίνεις από μόνος σου ένα ρολόι των με 120€ με ένα των 7.000€ φτάνει δεν χρειάζεται να το αναλύσουμε επιπλέον και πόσο μάλλον όταν πρόκειται και για άνθρωπο με γνώσεις και άποψη του θέματος.

Είδες κάπου να αναφέρει έστω και ελάχιστα κάτι για Rolex, δηλαδή μπαίνεις στο θέμα να κάνεις τι;
Να μας σνομπάρεις που δεν μπορούμε να αγοράσουμε ακριβό ρολόι; Να προκαλέσεις αναστάτωση, να μαλώσεις, τι;

Ένα ρολόι των 100-150 ευρώ σκέφτομαι να αγοράσω, πως ήρθες και τα έμπλεξες έτσι δεν μπορώ να καταλάβω.
Από μόνος σου τρώγεσαι ρε φίλε, μη φανατίζεσαι και πόσο μάλλον όταν δεν υπάρχει και λόγος. Το ανάλογο πράγμα στην ανάλογη περίπτωση.
Εάν έχεις κάποια άποψη για το ταπεινό seiko 5 απλά πες την, αν πάλι έχεις να προτείνεις κάποιο άλλο αντίστοιχο diver μιας άλλης μάρκας (δεν λέω φίρμας, ποιος ξέρει τι θα σκεφτείς πάλι) πάλι πες το, διαφορετικά δεν υπάρχει λόγος να χαλάς το κλίμα. Εκτός εάν όπως έγραψα και στην πρώτη μου συζήτηση... έχω μπει σε λάθος φόρουμ, εκεί πάω πάσο. Κατά τ`άλλα όλα καλά  :D

Σε μια χαρά φορουμ έχεις μπει! Και τα λες και ωραία!

Οποίος αγαπά το «ρολοι» ...αγαπά και του τοίχου και το quartz και το πυραυλοκινητο και το πλαστικό, και το ξύλινο και δεν απαξιώνει κανένα ρολοι και καμία μπράντα!




Sent from my iPhone using Tapatalk
Watches; I am not an addict. I can stop any time I want to...

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: Δεύτερο ρολόι
« Απάντηση #11 στις: Μάιος 04, 2018, 12:41:00 μμ »
(χωρίς παρεξήγηση).
Χαλαρωσε λιγακι.
Καποια πραγματα ειναι πλακα.
Ενοειτε οτι δεν μπορει να συγκριθει ρολοι 120€ με αλλο των 7000€.
Και φυσικα δεν υπαρχει σνομπαρισμα στο τι φοραει καποιος σε σχεση με καποιον αλλο.
Μαλλον δεν διαβασες ολο το μηνυμα μου.
Γιατι εγραψα και τα παρακατω με εμφαση το μαυρισμενο κομματι:
που δεν αντιγραφη αλλα εχει τη δικη της προσωπικοτητα, τη δικη της ωρολογιακη υπογραφη.
Αυτος ειναι και ο λογος που προτιμω την παλια Σεικο και οχι την νεα. Ειχε τα δικα της σχεδια και δεν αντεγραφε (οχι ολα τα μοντελα που βγαζει).
Για να μην μιλησω για την δικη της πολυ καλη ποιοτητα που σημερα την εχει χαλαση.

Υγ. φυσικα χωρις παρεξηγηση.

Αποσυνδεδεμένος GiannisTissot

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6301
    • Προφίλ
Απ: Δεύτερο ρολόι
« Απάντηση #12 στις: Μάιος 04, 2018, 01:21:55 μμ »
Σε μια χαρά φορουμ έχεις μπει! Και τα λες και ωραία!

Οποίος αγαπά το «ρολοι» ...αγαπά και του τοίχου και το quartz και το πυραυλοκινητο και το πλαστικό, και το ξύλινο και δεν απαξιώνει κανένα ρολοι και καμία μπράντα!




Sent from my iPhone using Tapatalk
Πες τα ρεεε...!


Να σου φερω μερικα τοιχου που εχω να μου δωσεις το ρεβερσο ρε συ;;;

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

The front tells the time and the back tells the story.

Αποσυνδεδεμένος IronHawk

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1004
    • Προφίλ
Απ: Δεύτερο ρολόι
« Απάντηση #13 στις: Μάιος 04, 2018, 09:53:09 μμ »
JAPAN



Μέχρι να σβήσει ο Ήλιος!  ;)
Vangelis (aka IronHawk)

Αποσυνδεδεμένος Razz

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 54
    • Προφίλ
Απ: Δεύτερο ρολόι
« Απάντηση #14 στις: Μάιος 04, 2018, 10:21:33 μμ »
Χαλαρωσε λιγακι.
Καποια πραγματα ειναι πλακα.
Ενοειτε οτι δεν μπορει να συγκριθει ρολοι 120€ με αλλο των 7000€.
Και φυσικα δεν υπαρχει σνομπαρισμα στο τι φοραει καποιος σε σχεση με καποιον αλλο.

Τι είδους πλάκα είναι αυτή; Καθόλου δεν γέλασα.
Εφόσον το καταλαβαίνεις ότι δεν μπορεί να συγκριθεί γιατί το γράφεις; Και ξαναλέω τι είδους πλάκα είναι αυτή;

Αποσυνδεδεμένος Razz

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 54
    • Προφίλ
Απ: Δεύτερο ρολόι
« Απάντηση #15 στις: Μάιος 04, 2018, 10:24:36 μμ »
Το παω στο οτι προτιμω να φοραω φιρμα ωρολογιακη που δεν αντιγραφη αλλα εχει τη δικη της προσωπικοτητα, τη δικη της ωρολογιακη υπογραφη.

Εάν αυτό δεν είναι σνομπάρισμα τότε τι είναι;

Α! Ξέχασα!

Κάποια πράγματα είναι πλάκα.

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: Δεύτερο ρολόι
« Απάντηση #16 στις: Μάιος 05, 2018, 09:24:59 πμ »
Εάν αυτό δεν είναι σνομπάρισμα τότε τι είναι;
Τι να κανουμε.
Σε καποιους αρεσουν οι ψευδαισθησεις.
Και σε καποιους αλλους οχι.
Καποιοι θεωρουν οτι ειναι καλο να αγορασουν προιον μιας εταιρειας που αναλωνει φαια ουσια για να βγαλει ενα προιον και να μην αγορασουν απο αλλη εταιρεια που το παιρνει ετοιμο.

Αποσυνδεδεμένος Aris2176

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13928
    • Προφίλ
Απ: Δεύτερο ρολόι
« Απάντηση #17 στις: Μάιος 05, 2018, 09:42:05 πμ »
Πες τα ρεεε...!


Να σου φερω μερικα τοιχου που εχω να μου δωσεις το ρεβερσο ρε συ;;;

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φέρε το atmos σου και έλα να το συζητήσουμε


Sent from my iPad using Tapatalk
Watches; I am not an addict. I can stop any time I want to...

Αποσυνδεδεμένος Razz

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 54
    • Προφίλ
Απ: Δεύτερο ρολόι
« Απάντηση #18 στις: Μάιος 05, 2018, 01:05:55 μμ »
Τι να κανουμε.
Σε καποιους αρεσουν οι ψευδαισθησεις.
Και σε καποιους αλλους οχι.
Καποιοι θεωρουν οτι ειναι καλο να αγορασουν προιον μιας εταιρειας που αναλωνει φαια ουσια για να βγαλει ενα προιον και να μην αγορασουν απο αλλη εταιρεια που το παιρνει ετοιμο.
Παραλογίζεσαι, άδικα και κρίμα. Αρκετά νομίζω με το οφ τοπικ ΣΟΥ!

Αποσυνδεδεμένος vero

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 677
    • Προφίλ
Απ: Δεύτερο ρολόι
« Απάντηση #19 στις: Μάιος 05, 2018, 04:42:23 μμ »
Πολυ ωραιες επιλογες,τεινω στο πρωτο πιο πολυ (και μαλιστα με εβαλες και σε σκεψεις :D :D),ιδιαιτερη εμπειρια δεν εχω με seiko ,δεν ειχα ποτε αλλα θεωρω οτι σε αυτη την τιμη παιζει μπαλα-σχεδον-μονο του.
 :)
"And be a simple kind of man
Oh, be something you love and understand"