Αποστολέας Θέμα: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''  (Αναγνώστηκε 1366685 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #4960 στις: Φεβρουάριος 26, 2017, 10:05:59 μμ »
Πως διαλύεται η ζωή σου μέσα σε μερικά δευτερόλεπτα  :( :( :(

Αποσυνδεδεμένος cupra73

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4742
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #4961 στις: Φεβρουάριος 26, 2017, 10:12:57 μμ »
Πως διαλύεται η ζωή σου μέσα σε μερικά δευτερόλεπτα  :( :( :(
Άστα να πάνε....τραγωδία από τις λίγες, ας αναπαυτούν οι ψυχές όλων και ο θεος να δώσει δύναμη σε αυτούς που έμειναν πίσω και κυρίως στον Πατέρα και σύζυγο που έγινε μάρτυρας ολου αυτού.
''Γιώργος''

Αποσυνδεδεμένος GiannisTissot

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6301
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #4962 στις: Φεβρουάριος 26, 2017, 10:18:49 μμ »
Δεν μπορω να το πιστεψω απο την ωρα που το ειδα... 😓

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

The front tells the time and the back tells the story.

Αποσυνδεδεμένος cupra73

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4742
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #4963 στις: Φεβρουάριος 26, 2017, 10:23:22 μμ »
''Γιώργος''

Αποσυνδεδεμένος svl

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10979
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #4964 στις: Φεβρουάριος 26, 2017, 10:39:00 μμ »
Έχω πάθει πλάκα από τότε που το διάβασα....και είδα και το παρακάτω βίντεο, ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ατύχημα.!!!

https://www.facebook.com/groups/scooterclubhellas/permalink/10154883403152420/

Στο 15'' βγαίνει από τις τουαλέτες κάποιος με λευκή μπλούζα, που στο 20'' ξαναεμφανίζεται και βάζει τα χέρια στο κεφάλι.
Πρέπει να είναι ο πατέρας.  :o



Αποσυνδεδεμένος cupra73

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4742
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #4965 στις: Φεβρουάριος 26, 2017, 10:40:27 μμ »
Στο 15'' βγαίνει από τις τουαλέτες κάποιος με λευκή μπλούζα, που στο 20'' ξαναεμφανίζεται και βάζει τα χέρια στο κεφάλι.
Πρέπει να είναι ο πατέρας.  :o

Σωστόν, μόνο αυτός ήταν εκεί την ώρα του ατυχήματος....
''Γιώργος''

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #4966 στις: Φεβρουάριος 26, 2017, 10:43:28 μμ »
Αυτός ο φουκαράς είναι, που αρχικά πηγε να καεί μεσα στην τουαλέτα (απο την φωτιά της πρόσκρουσης που μπήκε μεσα στην τουαλέτα καο βγήκε η καπνα απο την μπροστινή πόρτα ) και βγήκε αλλοφρονας απο μπροστά για να αντικρίσει στην συνεχεια την ολοκληρωτική καταστροφή και τον χαμό της οικογένειας του. Άμεσως μετα έπιασε το κεφαλι του.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος strifteros

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3209
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #4967 στις: Φεβρουάριος 26, 2017, 10:45:35 μμ »
κρίμα. πολύ κρίμα....
Τα άλογα στα αυτοκίνητα είναι όπως η μνήμη στον Η/Υ. Θέλεις πάντα παραπάνω. Μήπως ισχύει το ίδιο και για τα ρολόγια?

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #4968 στις: Φεβρουάριος 27, 2017, 12:19:16 πμ »
Απίστευτο... τι να πεις; Ούτε σε σενάριο κακής ταινίας...
Πραγματικά τραγωδία από το πουθενά :(


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος dNikos

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 543
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #4969 στις: Φεβρουάριος 27, 2017, 12:54:39 πμ »
Αυτο δεν είναι τραγωδία, αυτό είναι φόνος.
Ακούσαμε το τραγούδι της θάλασσας και δεν μπορούμε πια να κοιμηθούμε.

Αποσυνδεδεμένος GiannisMast

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1801
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #4970 στις: Φεβρουάριος 27, 2017, 01:14:19 πμ »
Τα κανάλια και τα MME μας λένε συνέχεια ότι το μεγαλύτερο πρόβλημα στη Χώρα μας είναι η κρίση,ότι ο κόσμος δεν έχει λεφτά,η ανεργία,οι μειωμένες συντάξεις κτλ.
Ζητώ συγγνώμη σε όσους έχουν όντως τέτοια προβλήματα. Και εγώ άνεργος είμαι πάλι στην παρούσα φάση,και με ανασφάλεια γι'αυτό το θέμα,και λίγο άγχος.

Το μεγαλύτερο πρόβλημα μας σήμερα στην Ελλάδα,κατά τη γνώμη μου,είναι η έλλειψη μιας σωστής και ισορροπημένης στάσης ζωής. Μιας καλής,εκλεπτυσμένης συμπεριφοράς και αίσθησης της ποιότητας και το πως πρέπει να φερόμαστε σε μια κοινωνία.
Κανείς δεν είναι τέλειος και όλοι κάνουμε λάθη. Άλλο όμως αυτό,δε δικαιολογεί πολλά "κακώς κείμενα" και συμπεριφορές που έχουμε ως λαός.

Η οδική συμπεριφορά στην Ελλάδα,είναι ένα τρανό παράδειγμα ότι δεν έχουμε τη σωστή ψυχολογική ισορροπία και αίσθηση υπευθυνότητας και ποιότητας ζωής. Δε ξέρω τι φταίει ακριβώς. Δεν είναι μόνο η οδήγηση.Απλά εκεί έχει αυτές τις τραγικές συνέπειες. Αυτή την έλλειψη καλής συμπεριφοράς προς την κοινωνία και τους άλλους,τη βλέπουμε σε πολλές πτυχές της καθημερινότητας. Αγένεια,ρύπανση των πόλεων,ανυπομονησία,εγωισμός,πονηριά,νεύρα,φασαρίες,προσβολές,ειρωνεία,χλευασμός. "Εγώ είμαι και κανένας άλλος".

Ζούμε σε μια ωραία χώρα και παρόλα τα παραπάνω,έχω μια αίσθηση ότι πολλά από αυτά θα βελτιωθούν στο μέλλον. Πιστεύω οι νεότερες γενιές θα λύσουν αρκετά προβλήματα τέτοιας φύσεως,παρότι κάποιος μπορεί να μη συμφωνεί με αυτό (και ίσως δικαιολογημένα βλέποντας συμπεριφορές των νέων σήμερα.) Αλλά πιστεύω περνώντας ο καιρός θα γίνουμε ο κόσμος πιο συνειδητοποιημένος. Τουλάχιστον το ελπίζω.

Και φυσικά συγγνώμη και για το ότι δε βάζω όλους στο ίδιο τσουβάλι. Πιστεύω να καταλάβατε το νόημα αυτού του ποστ μου.Δε θέλω να τα ισοπεδώσω όλα,είμαστε σε ένα ικανοποιητικό επίπεδο στη Χώρα μας,και υπάρχουν και τόσα ωραία πράγματα,ομορφιές,ιστορία,καλός κόσμος,καλός καιρός κτλ. Αλλά έχουμε κάποια θέματα σαν τα παραπάνω που μας κρατάνε λίγο μακριά από το να ήμασταν μία από τις καλύτερες και ομορφότερες χώρες του κόσμου για να ζει κάποιος.


Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #4971 στις: Φεβρουάριος 27, 2017, 01:32:43 πμ »
Το προηγούμενο ΣΚ κατέβηκα Αθήνα και σε 3 περιπτώσεις απέφυγα τελευταία στιγμή αυτοκίνητα που βγαίνανε από πάρκινγκ πάνω σε στροφή κι αναρωτιόμουν ποιος "μηχανικός"  σχεδίασε και ποια "υπηρεσία" επέτρεψε να υπάρχει πάρκινγκ πάνω σε στροφή. Μηδενική ορατότητα γι' αυτόν που βγαίνει με 10-20 χλμ και γι' αυτόν που έρχεται με 100+ χλμ.

Το λουρί είναι το ρολόι.


Αποσυνδεδεμένος Templar

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 124
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #4972 στις: Φεβρουάριος 27, 2017, 08:08:01 πμ »
Απίστευτη τραγωδία :o δεν υπάρχουν λόγια :(

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #4973 στις: Φεβρουάριος 27, 2017, 11:19:26 πμ »
Άστα Δημήτρη.
Όσο καλή μελέτη και να έχει κάνει ο μηχανικός, από τον μαλάκα (μόλις είδα ότι ήταν ο γιός του Βακάκη ο οδηγός της Porsche) που κατεβαίνει με 230+ στο Δημόσιο δρόμο, δε τη γλυτώνεις.
Σκοτώθηκε και αυτός και ο συνοδηγός και πήρε και την κοπέλα και το παιδάκι στο λαιμό του...
Απ´ όσο φαίνεται στο video, η Porsche μπήκε στο Parking τελείως εκτός ελέγχου και παρόλο που είναι δύσκολο να εκτιμήσεις την ταχύτητα, μου φαίνεται για κοντά στη 2η εκατοντάδα χιλιομέτρων. Μη σου πω και παραπάνω...



Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #4974 στις: Φεβρουάριος 27, 2017, 03:53:57 μμ »
Το μεγαλύτερο πρόβλημα μας σήμερα στην Ελλάδα,κατά τη γνώμη μου,είναι η έλλειψη μιας σωστής και ισορροπημένης στάσης ζωής. Μιας καλής,εκλεπτυσμένης συμπεριφοράς και αίσθησης της ποιότητας και το πως πρέπει να φερόμαστε σε μια κοινωνία.
Κανείς δεν είναι τέλειος και όλοι κάνουμε λάθη. Άλλο όμως αυτό,δε δικαιολογεί πολλά "κακώς κείμενα" και συμπεριφορές που έχουμε ως λαός.

Η οδική συμπεριφορά στην Ελλάδα,είναι ένα τρανό παράδειγμα ότι δεν έχουμε τη σωστή ψυχολογική ισορροπία και αίσθηση υπευθυνότητας και ποιότητας ζωής. Δε ξέρω τι φταίει ακριβώς. Δεν είναι μόνο η οδήγηση.Απλά εκεί έχει αυτές τις τραγικές συνέπειες. Αυτή την έλλειψη καλής συμπεριφοράς προς την κοινωνία και τους άλλους,τη βλέπουμε σε πολλές πτυχές της καθημερινότητας. Αγένεια,ρύπανση των πόλεων,ανυπομονησία,εγωισμός,πονηριά,νεύρα,φασαρίες,προσβολές,ειρωνεία,χλευασμός. "Εγώ είμαι και κανένας άλλος".
Γιαννη με βρίσκεις απολυτα συμφωνο.
Δεν τρεφω όμως και πολλες ελπιδες βελτιωσης. Τοσα χρονια ειμαστε στην κριση και όχι σημερα μονο και τα πραγματα είναι τα ιδια και χειροτερα από πλευρα του πολιτη προς τον άλλο πολιτη.
Οδηγηση στην αριστερη πλευρα με ταυτοχρονη χρηση κινητου. Περασμα με κοκκινο. Πεζοι που περνανε τον δρομο από οπου γουσταρουν. Σπασμένα και καμενα μεσα μεταφορας από καποια μαλακισμενα που νομιζουν ότι ετσι κανουν επανασταση στο συστημα.

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #4975 στις: Φεβρουάριος 27, 2017, 04:01:57 μμ »
Αυτο δεν είναι τραγωδία, αυτό είναι φόνος.
Ετσι είναι Νικο.
Λυπηση για αυτόν τον πατερα που από την μια στιγμη στην άλλη εχασε την οικογενεια του.
Δεν μπορω να πω ότι λυπαμαι όμως για τον δολοφονο οδηγο και συνυπευθυνο συνοδηγο. Δυο μαλακισμενα που νομιζαν ότι ο δρομος ηταν δικος τους και στα αρχ...α τους ολοι οι αλλοι. Και φυσικα αυτό το νομιζουν και πολλοι αλλοι. Το βλέπουμε συνεχεια να συμβαινει σε ολους μας.

Αποσυνδεδεμένος episkeptis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4477
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #4976 στις: Φεβρουάριος 27, 2017, 04:16:43 μμ »
Ισχυει Αρη αλλα σε τετοιες στιγμες δεν ταιριαζουν χαρακτηρισμοι.
Και οι επιβαινοντες της πορσε, νεα παιδια ηταν που σκοτωθηκαν. Δε νομιζω οτι ηθελαν να σκοτωθουν και ποσο μαλλον να σκοτωσουν.
Σαφως και η σκεψη μου παει πρωτιστως σε αυτον το δολιο συζυγο και πατερα που πηγε για κατουρημα και οταν επεστρεψε βρηκε τη ζωη του διαλυμενη. Αμφιβαλλω αν θα ξανασταθει στα ποδια του.
Απο την αλλη ομως, δε νομιζω οτι ο πονος του Mr Jumbo ειναι μικροτερος επειδη ο γιος του εφταιγε. Κι αυτος παιδι εχασε.
Να τα χεσει τα εκατομμυρια και τα jumbo.
Η ζωη του θα ειναι ενα μονιμο πενθος.
Χωρια τις τυψεις που θα νιωθει για την οικογενεια που ξεκληριστηκε.

Μακρια απο εμας ολα αυτα.....



Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #4977 στις: Φεβρουάριος 27, 2017, 04:33:26 μμ »
Ισχυει Αρη αλλα σε τετοιες στιγμες δεν ταιριαζουν χαρακτηρισμοι.

Μακρια απο εμας ολα αυτα.....
Δημητρη λυπαμε δεν μπορω να εκφραστω καθολου λιγοτερο σε τέτοιες καταστασεις.
Ειδικα όταν οδηγος παρεσυρε και σκοτωσε πριν πολλα χρονια ατομο της οικογενειας μου γιατι μιλουσε στο κινητο. Η μητερα μου δε ηταν παρων και ειδε ένα λαστιχο φορτηγου να περνα πανω από το κεφαλι δικου της ανθρωπου.
Αν και εχουν περασει περιπου 15 χρονια ακομα εχουμε πρόβλημα με την μητερα μου.
ΥΓ. η αναγνωριση εγινε από εμενα και μονο από τα ρουχα, το ρολοι και δαχτυλιδι.

Αποσυνδεδεμένος arvac

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3880
  • Addicted to Mods
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #4978 στις: Φεβρουάριος 27, 2017, 06:38:26 μμ »
Ισχυει Αρη αλλα σε τετοιες στιγμες δεν ταιριαζουν χαρακτηρισμοι.
Και οι επιβαινοντες της πορσε, νεα παιδια ηταν που σκοτωθηκαν. Δε νομιζω οτι ηθελαν να σκοτωθουν και ποσο μαλλον να σκοτωσουν.
Σαφως και η σκεψη μου παει πρωτιστως σε αυτον το δολιο συζυγο και πατερα που πηγε για κατουρημα και οταν επεστρεψε βρηκε τη ζωη του διαλυμενη. Αμφιβαλλω αν θα ξανασταθει στα ποδια του.
Απο την αλλη ομως, δε νομιζω οτι ο πονος του Mr Jumbo ειναι μικροτερος επειδη ο γιος του εφταιγε. Κι αυτος παιδι εχασε.
Να τα χεσει τα εκατομμυρια και τα jumbo.
Η ζωη του θα ειναι ενα μονιμο πενθος.
Χωρια τις τυψεις που θα νιωθει για την οικογενεια που ξεκληριστηκε.

Μακρια απο εμας ολα αυτα.....


Έτσι, Δημήτρη.

Αποσυνδεδεμένος WasteG8

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1760
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #4979 στις: Φεβρουάριος 27, 2017, 09:38:02 μμ »
Δεν υπάρχουν λόγια να χαρακτηρίσουν το δράμα ενός ανθρώπου που μέσα σε ένα δευτερόλεπτο χάνει τον κόσμο του επειδή σταμάτησε να πάει τουαλέτα.

Είπαν ότι η γυναίκα του ήταν εγκυος στο δεύτερο παιδί τους.

Τόσο τραγικό συμβάν και συνάμα τόσο απίθανο που είναι λες και σκηνοθετηθηκε. Ο ορισμός του απίστευτου.

Τσαντίζομαι με κάποιους τύπους που το παίζουν κουλτουριάρηδες και μιλάνε για τον Mozart χωρίς να έχουν δει ούτε έναν πίνακά του...