Αποστολέας Θέμα: OMEGA  (Αναγνώστηκε 1847017 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

warover

  • Επισκέπτης
Απ: OMEGA
« Απάντηση #740 στις: Δεκέμβριος 19, 2008, 07:33:34 μμ »
με γεια πολυ ωραιο ρολοι

Αποσυνδεδεμένος eisenberg

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2842
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #741 στις: Δεκέμβριος 19, 2008, 08:00:42 μμ »
610 ευρο ρωτησα σημερα εναν επησιμο dealer ητς Omega

Σημερα, για την ακριβεια πριν λιγο,  σε μαγαζι της Αθηνας μπρασελε Ω 500 ευρω.

Νικο,ακριβουτσικος ο dealer σου  :P

warover

  • Επισκέπτης
Απ: OMEGA
« Απάντηση #742 στις: Δεκέμβριος 19, 2008, 08:04:00 μμ »
Νικο,ακριβουτσικος ο dealer σου  :P
τι να σου πω εγω τον ρωτησα για το συγκεκριμενο μπρασελε και μου εδειξε την τιμη απο τον καταλογο
σιγουρα δεν θα το επερνα τοσο ;)
αλλα 610 εγραφε ο καταλογος

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #743 στις: Δεκέμβριος 19, 2008, 08:28:54 μμ »
Με γειες. Καλοφόρετο!!
Αναρωτιέμαι πόσο πιο ωραίο θα δείχνει με ένα kevlar λουρί σαν κι αυτό του Eis (divestraps.com) με πορτοκαλί γαζί.  :)

Αποσυνδεδεμένος eisenberg

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2842
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #744 στις: Δεκέμβριος 19, 2008, 10:11:00 μμ »
Αναρωτιέμαι πόσο πιο ωραίο θα δείχνει με ένα kevlar λουρί σαν κι αυτό του Eis (divestraps.com) με πορτοκαλί γαζί.  :)

Χμμμ,ενδιαφερον project,η 45αρα κασσα το ''σηκωνει'' ανετα! :-*

Αποσυνδεδεμένος nikosl

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1707
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #745 στις: Δεκέμβριος 19, 2008, 10:42:11 μμ »
Ευχαριστω πολυ παιδια.

Χαρη για δωσε περισσοτερες πληροφοριες. Κοστος και τροπος αγορας? Βασικα εχω πολλα να μαθω για να αλλαζω μπρασελε μονος μου.

Φιλικα,
Νικος

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #746 στις: Δεκέμβριος 19, 2008, 11:28:12 μμ »

Αποσυνδεδεμένος eisenberg

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2842
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #747 στις: Δεκέμβριος 19, 2008, 11:29:25 μμ »
Ωραιο το alaska project,ε παιδια;Λιγο δυσαναγνωστο βεβαια σε σχεση με το moonwatch επειδη ειναι λευκες οι 5λεπτες ενδειξεις πανω στο επισης ολολευκο καντραν.



http://www.watches.de/en/brand/detail.html?watchid=686&brand=44

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #748 στις: Δεκέμβριος 19, 2008, 11:32:34 μμ »
Ρετρό, ωραίο!

Πάντως σε κάτι άλλες φωτό που το έχω δει, οι ενδείξεις που λες δεν είναι ακριβώς λευκές, περισσότερο υποκίτρινες φαίνονται.

warover

  • Επισκέπτης
Απ: OMEGA
« Απάντηση #749 στις: Δεκέμβριος 19, 2008, 11:44:53 μμ »
Ρετρό, ωραίο!

Πάντως σε κάτι άλλες φωτό που το έχω δει, οι ενδείξεις που λες δεν είναι ακριβώς λευκές, περισσότερο υποκίτρινες φαίνονται.
ετσι νομιζω και εγω σημερα το ειδα απο κοντα στο μαγαζι που πηγα αλλα δεν μου αρεσαι καθολου
 πολυ λευκο ρε παιδια

Αποσυνδεδεμένος eisenberg

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2842
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #750 στις: Δεκέμβριος 19, 2008, 11:47:36 μμ »
Ισως στην πραγματικοτητα να ειναι πιο κιτρινες λογω & της επικαλυψης με φωσφωριζων υλικο.







Αποσυνδεδεμένος ionian

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #751 στις: Δεκέμβριος 20, 2008, 07:56:45 μμ »
Γεια και απο μενα..  :)  Θελω να διαθεσω περιπου 2.000 ευρω για ενα Ωmega...Ποιο απ'ολα???
Εχω δει και ενα TAg Heuer (grand carrera calibre 6), στα ιδια περιπου λεφτα, αλλα μετα απο αυτα που διαβασα (περι αξιοπιστιας, value for money, κλπ ) στο φοουμ το σκεφτομαι...
Ευχαριστω και καλες γιορτες!

warover

  • Επισκέπτης
Απ: OMEGA
« Απάντηση #752 στις: Δεκέμβριος 20, 2008, 08:01:18 μμ »
Γεια και απο μενα..  :)  Θελω να διαθεσω περιπου 2.000 ευρω για ενα Ωmega...Ποιο απ'ολα???
Εχω δει και ενα TAg Heuer (grand carrera calibre 6), στα ιδια περιπου λεφτα, αλλα μετα απο αυτα που διαβασα (περι αξιοπιστιας, value for money, κλπ ) στο φοουμ το σκεφτομαι...
Ευχαριστω και καλες γιορτες!
ψαχνεις σπορ η dress  ρολοι ?

Αποσυνδεδεμένος ionian

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #753 στις: Δεκέμβριος 21, 2008, 01:12:00 μμ »
dress, μαλλον. ισως και να δωσω και 2,5 χιλ εαν ειναι κατι που αξιζει... ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος Alexspat

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1490
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #754 στις: Δεκέμβριος 24, 2008, 11:54:30 μμ »
  Φίλοι μου γειά σας και καλά Χριστούγεννα

 Συγχωρέστε με για την απουσία μου από το forum από τότε που απέκτησα το ρολόι και μετά...

 Αλλά κάθε μέρα μπαίνω στο forum για να διαβάσω όλες τις εξελιξεις και κυρίως για τα ρολόγια Omega. Βέβαια δεν συμμετέχω γιατι οι γνώσεις μου για τα ρολόγια είναι λίγες .

 Το θέμα είναι ότι από τον Ιούλιο που αγόρασα το Omega
http://www.omegawatches.com/index.php?id=287&details=1&ref=22258000&no_cache=1
και πίστεψα ότι ξεμπέρδεψα, στην πορεία είδα πόσο λάθος έχω κάνει, επειδή έχω πάθει ψύχωση με τα ρολόγια, κάτι σαν αρρώστια δηλαδή.  :jump2: :jump2: :datz:
  Δεν ξέρω αν μπορείτε να το εξηγήσετε αυτό το πράγμα που έχω πάθει... ??? ??? και θέλω να αποκτήσω και άλλο ρολόι.

Βέβαια δεν ξέρω πότε θα γίνει αυτό, και με τι κριτήρια θα επιλέξω το επόμενο ρολόι μου .. αλλά σίγουρα θα ζητήσω την βοήθειά σας.!!  8)

Το θέμα είναι οτι αυτήν την αρρώστια για τα ρολόγια την μετέδωσα και στην γυναίκα μου, :partyman: και από εκεί που δεν είχε πρόβλημα αν φοράει ρολόι ή όχι ξαφνικά κόλλησε και αυτή το μικρόβιο!  :o
   Και μετά από ψάξιμο για αρκετό καιρό... βρήκε και αυτή ένα υπέροχο Omega
http://www.omegawatches.com/index.php?id=181&details=1&ref=35347000&no_cache=1
το ρολόι είναι υπέροχο γιατι έχει φίλντισι μέσα και κάνει τρομερούς χρωματισμούς ανάλογα με τον φωτισμό.

   Το ρολόι το πήραμε από το ίδιο κατάστημα που πήρα και το δικό μου ρολόι.. που αν θυμάστε τι τράβηξα για να μου κάνει το 20% έκπτωση από την τιμή καταλόγου (σελίδα  28 http://www.mywatch.gr/index.php/topic,379.540.html) .. βέβαια τα πράγματα σήμερα άλλαξαν..
 Και από 2.300€ που είχε τιμή καταλόγου το ρολόι με το 20% και τα ανάλογα παζάρια το ρολόι το πήραμε 1.800€... {Αχ!! τι κάνω ο καομοίρης για να δικαιολογήσω το δεύτερο ρολόι που θα πάρω   :axe: )

Με την πρώτη ευκαιρία θα στείλω και φωτό του ρολογιού..

 

Αποσυνδεδεμένος omega72

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 6
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #755 στις: Δεκέμβριος 25, 2008, 03:24:29 πμ »
Αγαπητοι φιλοι γεια σας και Χρονια Πολλα. Ειμαι νεοεισελθων στο φορουμ και θα ηθελα να σας ρωτησω μια εκτιμηση τιμης για ενα Omega Seamaster Professional Mid-size quartz, αγορασμενο το 1996 σε ατσαλι και χρυσο. Μου εχουν πει οτι επειδη δεν ξαναβγηκε σε steel/gold το μοντελο αυτο εχει υψηλη αξια.
Παρακαλω οποιος γνωριζει κατι ας με ενημερωσει.
Ευχαριστω

director

  • Επισκέπτης
Απ: OMEGA
« Απάντηση #756 στις: Δεκέμβριος 26, 2008, 12:54:07 πμ »
χρονια πολλα παιδια,ποια η γνωμη σας για το broad arrow?
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 26, 2008, 01:00:02 πμ από director »

Αποσυνδεδεμένος Petros1

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 438
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #757 στις: Δεκέμβριος 26, 2008, 01:45:55 πμ »
Αγαπητοι φιλοι γεια σας και Χρονια Πολλα. Ειμαι νεοεισελθων στο φορουμ και θα ηθελα να σας ρωτησω μια εκτιμηση τιμης για ενα Omega Seamaster Professional Mid-size quartz, αγορασμενο το 1996 σε ατσαλι και χρυσο. Μου εχουν πει οτι επειδη δεν ξαναβγηκε σε steel/gold το μοντελο αυτο εχει υψηλη αξια.
Παρακαλω οποιος γνωριζει κατι ας με ενημερωσει.
Ευχαριστω
Δεν ξερω για το συγκεκριμενο ρολόι φιλε μου,πάντως μην περιμένεις πολλά γι αυτό που λες "υψηλή αξία"...Και μόνο το γεγονός ότι το ρολόι είναι quartz...ρίχνει την οποιαδήποτε μεταλωλητική ή συλλεκτική αξία...χωρίς βέβαια αυτο να μειώνει τη ν συναισθηματικιή αξία που μπορεί να έχει για σένα...Όσο για το ότι είναι μισό-χρυσό δεν λέει και πολλά πράγματα στον χώρο της ωρολογοποιίας,δεν παίζει ρόλο πολύ το μέταλλο απο το οποίο είναι φτιαγμένο ένα ρολόι,αλλά πράγματα παίζουν ρόλο....Welcome to MyWatch.gr.... ;)

Αν κάποιος πιο έμπειρος από μένα ξέρει κάτι παραπάνω για το συγκεκριμένο ρολόι ας με διορθώσει...

Αποσυνδεδεμένος omega72

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 6
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #758 στις: Δεκέμβριος 26, 2008, 02:56:24 πμ »
Φιλε Πέτρο σε ευχαριστω πολυ. Ηθελα επισης πληροφοριες απο σενα ή απο οποιον αλλον γνωριζει, που μπορω να παρω μια εκτιμηση για την σημερινη του αξια, στην Αθηνα. Το ρολοι εκανε το 1996, 704000 δρχ τιμη καταλογου.
 Ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος calvin

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #759 στις: Δεκέμβριος 26, 2008, 03:16:15 πμ »
χαιρετω ολους. πολυ καλο φορουμ! συγχαρητηρια! το βρηκα τυχαια οταν εψαχνα για αγορα ρολογιου κ με βοηθησε να γινω κατοχος ενος speedmaster professional. Ερωτηση αδαους τωρα  ??? παρακαλω την επιεικεια σας (κ τη γνωμη σας). Σκεφτομαι να αλλαξω το προαναφερθεν ρολοι με ενα IWC (δεν μπορω να συνηθισω το ...κουρδισμα). Αξιζει? Τα χρηματα ειναι αρκετα παραπανω κ δεν γνωριζω πολλα για την εν λογω μαρκα. Ευχαριστω εκ των προτερων.
Φιλικα,