Αποστολέας Θέμα: OMEGA  (Αναγνώστηκε 1847021 φορές)

0 μέλη και 8 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2760 στις: Φεβρουάριος 01, 2012, 12:36:55 πμ »
Είμαι πολύ συγκινημένος, σήμερα μου απάντησε η Omega (.com) ύστερα από σχεδόν 1 μήνα!
Σου απάντησαν μετά απο 1 μήνα?? Μάλλον κάποια απο'κει θα σε κάνει κέφι φίλε niknik! ;D  :D

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2761 στις: Φεβρουάριος 01, 2012, 12:38:35 πμ »
Αποστρατε.το moon ...aki αμα δεν το τριψεις με το χερι,δεν εχει γουστο. ;D ;D
Σωστόοοοοοςςς!!! ;D ;)

Αποσυνδεδεμένος lef1706

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 94
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2762 στις: Φεβρουάριος 03, 2012, 10:14:49 μμ »
Καλησπέρα,

Χθες επιτέλους και εγώ κατάφερα να αγοράσω ένα Omega, έστω και μεταχειρισμένο. Πρόκειται για το seamaster co-axial 300m με την μπλε πλάκα. Το ρολόι ήταν αγορασμένο από τον Θεολόγο στον Πειραιά, όπου το πήγα πριν γίνει η αγορά για να μου επιβεβαιώσει ότι είναι γνήσιο αλλά το πήγα μια βόλτα και από τον Μόσχο στον Κορυδαλλό για μια δέυτερη επιβεβαίωση καθώς και για να μου μικρύνει τον μπρασελέ. Να επισυμάνω ότι το ρολόι είναι σε άριστη κατάσταση, ελάχιστα φορεμένο βάση της εικόνας του καθώς και ότι έιχε όλα τα χαρτιά του κτλ. Χρειάζεται να το πάω και στην αντιπροσωπεία για να ανοιχθεί και να επιβεβαιωθεί η γνησιότητά του; Έιμαι λίγο επιφυλακτικός γιατί έχω διαβάσει ότι κυκλοφορούν ρέπλικες που είναι σχεδόν ίδιες με τα γνήσια ρολόγια καθώς και ότι συνοδεύονται από χαρτιά κτλ.

Ευχαριστώ πολύ

Αποσυνδεδεμένος SER

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6217
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2763 στις: Φεβρουάριος 04, 2012, 10:28:38 πμ »
Aν ειχε κουτια και χαρτια πιστευω πως ειναι οκ.Σε τι τιμη το πηρες?Αν εχεις αμφιβολιες πηγαινε και στην αντιπροσωπεια ;)

Αποσυνδεδεμένος lef1706

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 94
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2764 στις: Φεβρουάριος 04, 2012, 03:38:33 μμ »
Στα 850€ το πήρα.Να επισυμάνω όμως ότι είναι αγορασμένο τον 06/2008.Αν το πάω στην αντιπροσωπεία θα ανοίξουν για να δουν το μηχανισμό?

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος SER

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6217
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2765 στις: Φεβρουάριος 04, 2012, 03:40:40 μμ »
Nαι θα στο ελενξουν και θα σου πουν.Ειχε κουτια και χαρτια ετσι?

Αποσυνδεδεμένος lef1706

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 94
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2766 στις: Φεβρουάριος 04, 2012, 03:46:18 μμ »
Ναι έχει τα πάντα. Η κάρτα της εγγύησης είναι σφραγισμένη από τον Θεολόγο και εννοείται ότι συμφωνεί και το serial number. Γνωρίζεις ποιο είναι το κόστος γι'αυτό?Γιατί αν ανοιχθεί σίγουρα θα χρειαστεί και στεγανοποίηση μετά!

Ευχαριστώ

jim teo

  • Επισκέπτης
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2767 στις: Φεβρουάριος 04, 2012, 06:01:33 μμ »
Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω για ποιό λόγο να μπεις σε τέτοια διαδικασία και έξοδα.Το ρολόϊ το αγόρασες.Πάει και τελείωσε.Συνήθως τον έλεγχο τον κάνουμε προτού αγοράσουμε κάτι,όχι μετά.Ακόμα και μαϊμού να είναι το Omega,που το αποκλείω,ποιός ο λόγος να το μάθεις τώρα και να στενοχωρηθείς που μπορεί να έχεις δώσει 850€ στο γάμο του καραγκιόζη;Πίστευε και μη ερεύνα.............

Αποσυνδεδεμένος ''Viglatoras''

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1421
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2768 στις: Φεβρουάριος 04, 2012, 07:21:03 μμ »
Τη στιγμή που το επιβεβαίωσε και ο Θεολόγος απ΄όπου και αγοράστηκε, δε νομίζω να είναι ''μαιμού''. Πιθανόν αν το έβλεπε από κοντά και κάποιος έμπειρος από το φόρουμ που είναι κάτοχος Omega, θα σου έλεινε την απορία σου. Από αυτά που αναφέρεις ως προς τα χαρακτηριστικά του ρολογιού (σφραγίδες και λοιπά) πιστεύω πως μπορεί να είναι γνήσιο. Πέρασε και από την αντιπροσωπεία για επιβεβάιωση.
Το μηχανικό ρολόι, είναι η πιο μικρή, η μακροβιότερη και η πιο προσωπική μηχανή που μπορεί να φέρει ένας άνθρωπος επάνω του. Μοιάζει σαν ένα μικρό ''εργοστάσιο'' επάνω στον καρπό και όσο πιο πολύπλοκος είναι ο μηχανισμός του, τόσο η αίσθηση αυτή γίνεται εντονότερη!

Αποσυνδεδεμένος lef1706

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 94
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2769 στις: Φεβρουάριος 04, 2012, 08:01:32 μμ »
Σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σας. Αν καμιά μέρα βρεθώ προς την αντιπροσωπεία, θα το πάω απλά για να μου φύγει και εμένα όποια πολύ μικρή αμφιβολία έχω. Βασικά θα ήθελα να ρωτήσω κάτι ακόμη. Την πρώτη μέρα έτρεξε +5sec και την δεύτερη +6sec. Είναι φυσιολόγικό για μηχανισμό με co-axial? Απλά εδώ θέλω να επισυμάνω, ότι αυτός που μου το πούλησε μου είπε, πως το ρολόι έχει φορεθεί πολύ λίγο(1-2 μήνες) και τον υπόλοιπο καιρό ήταν στο κουτί του.

Εχαριστώ πολύ

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2770 στις: Φεβρουάριος 04, 2012, 08:41:54 μμ »
Μια χαρα ειναι. Και το ρολοι και η χρονομετρια. Να το χαρεις με υγεια.
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος lef1706

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 94
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2771 στις: Φεβρουάριος 04, 2012, 09:02:36 μμ »
Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου!Εύχομαι υγεία και χαρά σε σένα και σε όλα τα παιδιά του forum!

Αποσυνδεδεμένος wmega1

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 141
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2772 στις: Φεβρουάριος 12, 2012, 09:00:01 μμ »
Καλησπέρα σας! Είμαι νέος στο site όπως και στην αγορά ρολογιού. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ρολόι σειράς seamaster. Διαθέτω μετρητά γύρω στα 2800. Μια αλλη επιλογή που σκέφτομαι ειναι η αγορά μεταχειρισμένου submariner της rolex αλλά προβληματίζομαι με την ιδέα του μεταχειρισμένου. Ποιά η άποψή σας και ποιό έχετε να μου προτείνεται απο τη σειρά seamaster της ωμέγα ;; Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας!

Αποσυνδεδεμένος lef1706

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 94
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2773 στις: Φεβρουάριος 12, 2012, 09:54:07 μμ »
Φίλε μου καλησπέρα,

Στα λεφτά που είσαι διατεθιμένος να δώσεις, νομίζω ότι καλύτερη επιλογή που μπορείς να κάνεις είναι το νέο Omega Planet Ocean με τον in house μηχανισμό 8500. Πολύ ωραίο ρολόι και με πολύ καλό μηχανισμό. Πιστεύω από τα καλύτερα ρολόγια της Omega, σε ένα σχετικά λογικό κόστος αγοράς.

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος sol invictus

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 309
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2774 στις: Φεβρουάριος 12, 2012, 10:03:27 μμ »
Καλησπέρα σας! Είμαι νέος στο site όπως και στην αγορά ρολογιού. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ρολόι σειράς seamaster. Διαθέτω μετρητά γύρω στα 2800. Μια αλλη επιλογή που σκέφτομαι ειναι η αγορά μεταχειρισμένου submariner της rolex αλλά προβληματίζομαι με την ιδέα του μεταχειρισμένου. Ποιά η άποψή σας και ποιό έχετε να μου προτείνεται απο τη σειρά seamaster της ωμέγα ;; Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας!

Φίλε μου καλησπέρα,

Στα λεφτά που είσαι διατεθιμένος να δώσεις, νομίζω ότι καλύτερη επιλογή που μπορείς να κάνεις είναι το νέο Omega Planet Ocean με τον in house μηχανισμό 8500. Πολύ ωραίο ρολόι και με πολύ καλό μηχανισμό. Πιστεύω από τα καλύτερα ρολόγια της Omega, σε ένα σχετικά λογικό κόστος αγοράς.

Ευχαριστώ

Το νέο PO έχει περίπου 3800 μετά από 20% έκπτωση. Αν έχεις να τα δώσεις αξίζει. Το έχω περίπου 2 μήνες τώρα και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Εξαιρετική ποιότητα κατασκευής και κορυφαία χρονομετρία.
Time, the opponent that has beaten them all...

Αποσυνδεδεμένος wmega1

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 141
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2775 στις: Φεβρουάριος 12, 2012, 10:22:46 μμ »
3800 planet ocean με έκπτωση ;

Αποσυνδεδεμένος wmega1

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 141
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2776 στις: Φεβρουάριος 12, 2012, 10:25:14 μμ »

3800 planet ocean με έκπτωση ;
Το sub no date και το sub date πόσο κοστίζουν με την έκπτωση; (μιλάμε για μετρητά παντα)
Το ποσο που ανεφερα πριν το διαθετω αυτη τη στιγμη. Σε ενα χρονο πχ θα μπορω να διαθεσω σιγουρα 1500 ευρω επιπλέον. Γενικα ειμαι αρκετα προβληματισμενος με την επιλογη τοσο ρολογιού αλλα και πότε να το πάρω,,

Αποσυνδεδεμένος skydives13

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 621
  • Είμαι χαρούμενος! - Γιώργος
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2777 στις: Φεβρουάριος 12, 2012, 11:23:40 μμ »
Στα 3800+- πάντως υπάρχουν ένα κάρο επιλογές!
ΑΓΑΠΑΩ ΤΗ ΖΩΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ!

jim teo

  • Επισκέπτης
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2778 στις: Φεβρουάριος 12, 2012, 11:46:17 μμ »
3800 planet ocean με έκπτωση ;
Μπορείς να πάρεις το παλιό PO το οποίο είναι εξίσου όμορφο και σε πολύ καλύτερη τιμή.Με μια καλή έκπτωση το βρίσκεις με 2400,00€.Δε βρίσκω το λόγο να πάρεις την πιο ακριβή έκδοση απο τη στιγμή που δεν είσαι διατεθειμένος να δώσεις ένα τέτοιο ποσό.

Αποσυνδεδεμένος wmega1

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 141
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2779 στις: Φεβρουάριος 13, 2012, 12:18:04 πμ »
Μια ακόμα ερώτηση! Τιμές τελικές για seamaster aqua terra chronograph και aqua terra chronometer;; Σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!