Αποστολέας Θέμα: Ρωσικά ρολόγια  (Αναγνώστηκε 471502 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος JpoL

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 124
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #180 στις: Ιούλιος 17, 2008, 08:00:55 μμ »
σου προτεινω τον δικο μου μαστορα.επιδιορωνει ομως 4Χ4 και μονο LADA τι να σου πω

 ???
Γιάννης.
Ναδίρ...

kiko

  • Επισκέπτης
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #181 στις: Ιούλιος 17, 2008, 08:12:37 μμ »
???
Γιάννης.
δεν καταλαβα γιαννη

Αποσυνδεδεμένος Dylan Dog

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 162
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #182 στις: Ιούλιος 17, 2008, 08:31:30 μμ »
σου προτεινω τον δικο μου μαστορα.επιδιορθωνει ομως 4Χ4 και μονο LADA τι να σου πω
μην πεις τιποτα αλλο,
γελασαμε ηδη με αυτο

Αποσυνδεδεμένος Dylan Dog

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 162
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #183 στις: Ιούλιος 17, 2008, 08:56:12 μμ »
μονο για γελια ειναι φιλε.
πηρες ρολοι απο το e-bay ρωσικο και το ψαχνεις?
χαθηκε το φορουμ με τα καλυτερα ρολογια?
δεν βλεπεις λιγο τις αγοραπωλησιες?
ε....τωρα ψαξου για αντιπροσωπειες
αυτο μπορουσες πριν να το εκφρασεις αλλιως , απλα σκοπος σου ηταν να πεις κατι εξυπνο
τελος παντων δεν ξερεις τι αλλα ρολογια μπορει να εχω και τι με ενδιαφερει


Αποσυνδεδεμένος ΜΟΚΑΣ

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #184 στις: Ιούλιος 17, 2008, 09:05:16 μμ »
αυτο μπορουσες πριν να το εκφρασεις αλλιως , απλα σκοπος σου ηταν να πεις κατι εξυπνο
τελος παντων δεν ξερεις τι αλλα ρολογια μπορει να εχω και τι με ενδιαφερει


οκ φιλε
τελος

Αποσυνδεδεμένος Dylan Dog

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 162
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #185 στις: Ιούλιος 17, 2008, 09:05:39 μμ »
οκ

Αποσυνδεδεμένος TZAG

  • 42mm case
  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1072
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #186 στις: Ιούλιος 18, 2008, 07:50:01 πμ »
ΜΟΚΑΣ: 'Οποιος δεν ξέρει κάτι ρωτάει, δεν διερωτάται!
Προς ΟΛΟΥΣ: Το forum δεν είναι σημείο εμπορείας αλλά πληροφορίας. Και όταν μιλάμε για πληροφορίες, μιλάμε στοιχεία που θα βοηθήσουν όλους μας να καταλάβουμε την κάθε εταιρία, τα προϊόντα της, την ιστορία, και κάποια γεγονότα. Κι όχι προσωπικός σύμβουλος του καθενός μας για το "τι να αγοράσω", ιδιαιτέρως βάση αξίας, το οποίο το βρίσκω πολύ υποτιμητικό! Τα ρωσικά ρολόγια έχουν τη δική τους ιστορία, πορεία μέσα στο χρόνο, και όποιος τα θεωρεί ασήμαντα, καλύτερα να ασχοληθεί με κάτι άλλο εκτός απο ρολόγια.
Και στο διαδίκτυο βρίσκεις κι άλλων εθνικοτήτων ρολόγια, τα οποία μπορείς να αποκτήσεις σε εξαιρετικές ευκαιρίες, κι όχι μόνο απο μαγαζιά, αλλά κι απο ανθρώπους εμπιστοσύνης, όπως ΚΑΙ στο e-bay.
Το τί θα αγοράσει ο καθένας είναι προσωπική υπόθεσή του. Θα ήταν φρονιμότερο να ρωτάμε το εξής: "σκέφτομαι να αγοράσω αυτό απο εκεί,
έχει αγοράσει κανείς απο εκεί; Κάτι που δεν έκανε εκ των πρωτέρων ο συνομιλητής μας.
Τέλος θα παρακαλούσα να μην ειρωνεύουμε αλλήλους. Όλοι θα μπορούσαμε να βρεθούμε στη θέση του.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 18, 2008, 08:10:37 πμ από TZAG »
μόλις πάνω από τη θάλασσα


Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #187 στις: Ιούλιος 18, 2008, 11:28:54 πμ »
ΜΟΚΑΣ: 'Οποιος δεν ξέρει κάτι ρωτάει, δεν διερωτάται!
Προς ΟΛΟΥΣ: Το forum δεν είναι σημείο εμπορείας αλλά πληροφορίας. Και όταν μιλάμε για πληροφορίες, μιλάμε στοιχεία που θα βοηθήσουν όλους μας να καταλάβουμε την κάθε εταιρία, τα προϊόντα της, την ιστορία, και κάποια γεγονότα. Κι όχι προσωπικός σύμβουλος του καθενός μας για το "τι να αγοράσω", ιδιαιτέρως βάση αξίας, το οποίο το βρίσκω πολύ υποτιμητικό! Τα ρωσικά ρολόγια έχουν τη δική τους ιστορία, πορεία μέσα στο χρόνο, και όποιος τα θεωρεί ασήμαντα, καλύτερα να ασχοληθεί με κάτι άλλο εκτός απο ρολόγια.
Και στο διαδίκτυο βρίσκεις κι άλλων εθνικοτήτων ρολόγια, τα οποία μπορείς να αποκτήσεις σε εξαιρετικές ευκαιρίες, κι όχι μόνο απο μαγαζιά, αλλά κι απο ανθρώπους εμπιστοσύνης, όπως ΚΑΙ στο e-bay.
Το τί θα αγοράσει ο καθένας είναι προσωπική υπόθεσή του. Θα ήταν φρονιμότερο να ρωτάμε το εξής: "σκέφτομαι να αγοράσω αυτό απο εκεί,
έχει αγοράσει κανείς απο εκεί; Κάτι που δεν έκανε εκ των πρωτέρων ο συνομιλητής μας.
Τέλος θα παρακαλούσα να μην ειρωνεύουμε αλλήλους. Όλοι θα μπορούσαμε να βρεθούμε στη θέση του.
=D> :up:
ΠΡΟΣΥΠΟΓΡΑΦΩ!
'Watch-Collector'
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος JpoL

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 124
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #188 στις: Ιούλιος 18, 2008, 01:11:01 μμ »
+1. Ακριβώς. Ο σκοπός δεν είναι ούτε η επίδειξη, ούτε η προσπάθεια πατροναρίσματος του καθενός.
Αυτό προσπάθησα να δείξω με την απορία μου στον αστειϊσμό του Μόκα. Αν βέβαια από αυτό το ατυχές περιστατικό "μάθουμε" κάτι, τότε καλώς! :)

Υ.Γ. Θεωρώ ότι μια συλλογή [swatch-seiko-tissot] και μια συλλογή [P.P.-V.C.-Lange] προσφέρουν τα ίδια στον κάτοχό τους. Η διαφορά είναι ΑΠΛΩΣ στην τιμή τους. Σε ένα νουμεράκι...

Γιάννης.
Ναδίρ...

Αποσυνδεδεμένος IliasG

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2777
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #189 στις: Ιούλιος 18, 2008, 01:21:04 μμ »
σου προτεινω τον δικο μου μαστορα.επιδιορθωνει ομως 4Χ4 και μονο LADA τι να σου πω
μονο για γελια ειναι φιλε.
πηρες ρολοι απο το e-bay ρωσικο και το ψαχνεις?
χαθηκε το φορουμ με τα καλυτερα ρολογια?
δεν βλεπεις λιγο τις αγοραπωλησιες?
ε....τωρα ψαξου για αντιπροσωπειες
ΜΟΚΑΣ: 'Οποιος δεν ξέρει κάτι ρωτάει, δεν διερωτάται!
Προς ΟΛΟΥΣ: Το forum δεν είναι σημείο εμπορείας αλλά πληροφορίας. Και όταν μιλάμε για πληροφορίες, μιλάμε στοιχεία που θα βοηθήσουν όλους μας να καταλάβουμε την κάθε εταιρία, τα προϊόντα της, την ιστορία, και κάποια γεγονότα. Κι όχι προσωπικός σύμβουλος του καθενός μας για το "τι να αγοράσω", ιδιαιτέρως βάση αξίας, το οποίο το βρίσκω πολύ υποτιμητικό! Τα ρωσικά ρολόγια έχουν τη δική τους ιστορία, πορεία μέσα στο χρόνο, και όποιος τα θεωρεί ασήμαντα, καλύτερα να ασχοληθεί με κάτι άλλο εκτός απο ρολόγια.
Και στο διαδίκτυο βρίσκεις κι άλλων εθνικοτήτων ρολόγια, τα οποία μπορείς να αποκτήσεις σε εξαιρετικές ευκαιρίες, κι όχι μόνο απο μαγαζιά, αλλά κι απο ανθρώπους εμπιστοσύνης, όπως ΚΑΙ στο e-bay.
Το τί θα αγοράσει ο καθένας είναι προσωπική υπόθεσή του. Θα ήταν φρονιμότερο να ρωτάμε το εξής: "σκέφτομαι να αγοράσω αυτό απο εκεί,
έχει αγοράσει κανείς απο εκεί; Κάτι που δεν έκανε εκ των πρωτέρων ο συνομιλητής μας.
Τέλος θα παρακαλούσα να μην ειρωνεύουμε αλλήλους. Όλοι θα μπορούσαμε να βρεθούμε στη θέση του.
Συμφωνώ 100% με τους TZAG & Watch-Collector.
Ο φίλος DylanDog παρήγγειλε ένα ρολόι από Ebay και το περίμενε με λαχτάρα, του ήρθε με προβλημα και ζήτησε την βοήθειά μας για να το φτιάξει. Φανταστείτε την ψυχολογία του... Και ενώ κάποιοι προσπαθήσαμε να βοηθήσουμε, δέχεται τα ειρωνικά και απαράδεκτα σχόλια ενός μέλους του φόρουμ. >:( >:(
Δύο παρατηρήσεις προς.... κάθε ενδιαφερόμενο:
1. Επί της ουσίας: Από τα ρολόγια που έχω, τα 25 περίπου είναι ρώσικα και όλα αγορασμένα μέσω ιντερνετ και από Ebay , ήρθαν άψογα και συνεχίζουν νάναι άψογα.Δεν είναι θέμα τύχης. Είναι καλά ρολόγια Άρα επ'αυτού δεν δέχομαι ειρωνικά σχόλια από κανέναν. Όποιος τα κάνει δεν προσβάλλει μόνο τον DylanDog, αλλά και όλους εμάς που έχουμε ρώσικα αγορασμένα από Ebay. >:(
2. Όταν κάποιος ζητά τη βοήθειά μας, ακόμα και "πατάτα" ναχει κάνει, που ο DylanDog δεν έκανε, τον βοηθάμε, δεν τον ειρωνευόμαστε, και μάλιστα 2 φορές  
Υ.Γ. Κρίμα ΜΟΚΑΣ, γιατί από το πρώτο σχόλιό σου υποπτεύομαι ότι είσαι "τετρακίνητος", όπως και εγώ. Αν είναι αλήθεια θα πρέπει να σου υπενθυμίσω ότι μία από τις βασικές αρχές των "τετρακίνητων" είναι να βοηθάμε όποιους το έχουν ανάγκη, ακόμα και χωρίς να το ζητήσουν και όχι βεβαιως να τους ειρωνευόμαστε με απαράδεκτα κατ' εμέ σχόλια. Δεν ξέρει κανείς πότε θα βρεθεί στη θέση αυτού που ζητά βοήθεια και μάλιστα από ανθρώπους που μοιράζονται το ίδιο πάθος με αυτόν.
Αυτά.
Φιλικά Ηλίας  

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #190 στις: Ιούλιος 18, 2008, 01:54:10 μμ »
Μήπως το παρεξηγήσαμε το παιδί; Μήπως κατά βάθος στεναχωρήθηκε που ο Dylan Dog βρέθηκε προ δυσάρεστης έκπληξης και θέλησε με αυτό τον τρόπο να εκφράσει την de profundis αγανάκτησή του για τους απανταχού ρώσους, μαύρους, κίτρινους, άσπρους απατεώνες;

Μπα, μάλλον όχι ε; :D

Αποσυνδεδεμένος Nanagno

  • Owner/Co-Founder
  • Administrator
  • 50mm case
  • *****
  • Μηνύματα: 1623
  • Time Will Only Tell...
    • Προφίλ
    • http://www.mywatch.gr
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #191 στις: Ιούλιος 18, 2008, 02:46:29 μμ »
Καλό θα ήταν πρίν κρίνουμε κάποιον να περιμένουμε να απαντήσει διότι δέν γνωρίζουμε τι ακριβώς εννοέι...δυστηχώς ο γραπτός λόγος δέν έχει χροιά και τόνο...but lets get BACK on TOPIC!!!
Ludwig van Beethoven said that a great poem is more difficult to set to music than a merely good one, because the composer must improve upon the poem T I M E S.

Αποσυνδεδεμένος greedy

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #192 στις: Ιούλιος 18, 2008, 03:36:15 μμ »
Στο θεμα μας , υπαρχει καποιος τεχνικος που να κανει σερβις/επισκευες σε Ρωσικα ρολογια?Τα παιδια του φορουμ που τα πηγαινουν για φρεσκαρισμα?Αρνητικο feedback ασε στον πωλητη .

Αποσυνδεδεμένος Dylan Dog

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 162
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #193 στις: Ιούλιος 18, 2008, 05:04:39 μμ »
Στο θεμα μας , υπαρχει καποιος τεχνικος που να κανει σερβις/επισκευες σε Ρωσικα ρολογια?Τα παιδια του φορουμ που τα πηγαινουν για φρεσκαρισμα?Αρνητικο feedback ασε στον πωλητη .
Επειδη αναφερθηκα αρκετα σε αυτο το τοπικ και δεν ειμαι εγω το θεμα του αλλα ουτε και ο ΜΟΚΑΣ , οντως εκανα λαθος που δεν ρωτησα πριν απο εδω για τον εν λογω πωλητη . Περα απο αυτο ολα τα αλλα νομιζω δεν εχουν χωρο εδω .
Παντως πηγα σε εναν συνοικιακο ρολογα το ρολοι ο οποιος μου ειπε οτι δεν ειχε ελατηριο και θα το φτιαξει και οτι ειμαι τυχερος που δεν ειχε προβλημα καποιο κομματι απο τον μηχανισμο γιατι ανταλλακτικα δεν βρισκεις . Πριν ειχα παρει τηλεφωνο στον Βηχο στην Ερμου ( πρεπει να αναφερθει οτι και το 11850 και το 11880 εχουν λαθος το νουμερο του  :o ) και μου ειπαν οτι φτιαχνουν μονο ρολογια αγορασμενα απο αυτους , ακομα και αν τους πληρωνα !
Οσο για τον ιντερνετ πωλητη μου ειπε οτι να του το στειλω και θα δουμε γιατι πολλοι του λενε μουφες ενω τα εχουν χαλασει οι ιδιοι  :-\
Τελως παντων μακρυα απο αυτον τον πωλητη οπως ειχαν πει καποιοι φιλοι παραπανω .

Αποσυνδεδεμένος greedy

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #194 στις: Ιούλιος 19, 2008, 03:22:21 μμ »
Φυσικα πιστευω πως ειναι μεγαλο λαθος και η αντιμετωπιση του αντιπροσωπου στην Ελλαδα.Δηλαδη αν αγορασεις ενα αυτοκινητο απο το εξωτερικο δεν θα στο φτιαξει η ελληνικη αντιπροσωπεια?Λιγο τραβηγμενη αυτη η αντιληψη....

Αποσυνδεδεμένος JpoL

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 124
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #195 στις: Ιούλιος 19, 2008, 04:01:10 μμ »
Φυσικα πιστευω πως ειναι μεγαλο λαθος και η αντιμετωπιση του αντιπροσωπου στην Ελλαδα.Δηλαδη αν αγορασεις ενα αυτοκινητο απο το εξωτερικο δεν θα στο φτιαξει η ελληνικη αντιπροσωπεια?Λιγο τραβηγμενη αυτη η αντιληψη....

Ακριβώς, αυτή η συμπεριφορά δεν βοηθάει στο να δημιουργείς σταθερή πελατειακή βάση!
(Βέβαια για να αποδίδουμε τα του καίσαρος τω καίσαρι, δεν ξέρουμε αν έχει την υποστήριξη και της μητρικής εταιρίας)

Υ.Γ.   Παρόμοια τακτική ακολουθεί και η αντιπροσωπία της canon, η intersys, μην τιμώντας τις εγγυήσεις προιόντων μη αγορασμένων από το δίκτυο των συνεργατών της! (ευτυχώς το ήξερα πριν αγοράσω την dslr μου, οπότε την πήρα από επίσημο συνεργάτη και μάλιστα χρειάστηκα την εγγύηση από το άνοιγμα της συσκευασίας! Better safe than sorry >:().
Ναδίρ...

Αποσυνδεδεμένος Dylan Dog

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 162
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #196 στις: Ιούλιος 21, 2008, 09:54:13 μμ »
για αυτον εδω τον τσαρο τι λετε παιδια ? Το εχει καποιος απο εσας ?
http://www.vostok-uhren.de/images/poljot/navigator-2203702.jpg

Αποσυνδεδεμένος IliasG

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2777
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #197 στις: Ιούλιος 21, 2008, 11:22:13 μμ »
για αυτον εδω τον τσαρο τι λετε παιδια ? Το εχει καποιος απο εσας ?
http://www.vostok-uhren.de/images/poljot/navigator-2203702.jpg

Έχω το αυτόματο Navigator 2416, αυτό: AVIATOR -› Automatic 2416 -› Aviator automatic A 2416-2203765
http://www.vostok-watches.com/start.php?aviator_automatic_2416.php
Φιλικά Ηλίας

seamasterchrono

  • Επισκέπτης
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #198 στις: Ιούλιος 22, 2008, 10:07:33 πμ »
ποια ειναι η γνωμη σας γιαυτα τα Pilot Poljot watches ???
http://stores.ebay.com/Juri-Levenberg

Αποσυνδεδεμένος IliasG

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2777
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #199 στις: Ιούλιος 22, 2008, 10:32:10 πμ »
ποια ειναι η γνωμη σας γιαυτα τα Pilot Poljot watches ???
http://stores.ebay.com/Juri-Levenberg


Για ποιο απ' όλα ενδιαφέρεσαι ακριβώς?
Πάντως από τον συγκεκριμένο πωλητή θα δίσταζα πολύ να αγοράσω, για να μη χτυπάω το :wallbash: και  :smt010 τα λεφτά μου. Δες τα ποστ στην προηγούμενη σελίδα  :-k :-k
Φιλικά Ηλίας