Αποστολέας Θέμα: Το ρολόι του φόρουμ  (Αναγνώστηκε 91388 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: Το ρολόι του φόρουμ
« Απάντηση #320 στις: Απρίλιος 23, 2013, 04:40:13 μμ »
Μου είπαν ότι θα έρθει με ΕΛΤΑ και δεν ξέρουν τίποτε άλλο. Δεν έχει πάρει λέει ακόμη tracking number των ΕΛΤΑ οπότε δεν ξέρουν που είναι. Αν είχε πάρει θα υποψιαζόντουσαν ότι είναι Ελλάδα, φαντάζομαι...
Επιστήμονες οι άνθρωποι, μην ψάχνεις.
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: Το ρολόι του φόρουμ
« Απάντηση #321 στις: Απρίλιος 23, 2013, 04:45:44 μμ »
Μου είπαν ότι θα έρθει με ΕΛΤΑ και δεν ξέρουν τίποτε άλλο. Δεν έχει πάρει λέει ακόμη tracking number των ΕΛΤΑ οπότε δεν ξέρουν που είναι. Αν είχε πάρει θα υποψιαζόντουσαν ότι είναι Ελλάδα, φαντάζομαι...
Επιστήμονες οι άνθρωποι, μην ψάχνεις.

γαματο δεν ειναι παντως? ξεκιναει ενα δεμα και παει παει παει και κανεις δεν ξερει που βρισκεται. θελει ταλεντο για να στησεις τετοια υπηρεσια.
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Το ρολόι του φόρουμ
« Απάντηση #322 στις: Απρίλιος 23, 2013, 06:22:24 μμ »
Και ναι φιλοι μου, εχουμε ειδοποιητηριο!
Να ρε που κακολογουσατε τον Γερμανο, ο ανθρωπος ειναι τραπεζα! Εγγυηση λεμε! Λιρα εκατο!
Τα χειροτερα, αυριο που θα παραλαβω.
Ελπιζω αυτη τη φορα μην εχει ξεχασει κανα μπακαλιαρο στο καντραν, οχι τιποτα αλλο αλλα τοσες μερες στα ταχυδρομεια θα εχει βρωμισει...


Sent from my iPhone using Tapatalk 2
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος kosdome6

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7259
    • Προφίλ
Απ: Το ρολόι του φόρουμ
« Απάντηση #323 στις: Απρίλιος 23, 2013, 06:27:24 μμ »
Και ναι φιλοι μου, εχουμε ειδοποιητηριο!
Να ρε που κακολογουσατε τον Γερμανο, ο ανθρωπος ειναι τραπεζα! Εγγυηση λεμε! Λιρα εκατο!
Τα χειροτερα, αυριο που θα παραλαβω.
Ελπιζω αυτη τη φορα μην εχει ξεχασει κανα μπακαλιαρο στο καντραν, οχι τιποτα αλλο αλλα τοσες μερες στα ταχυδρομεια θα εχει βρωμισει...


Sent from my iPhone using Tapatalk 2
:lol: :jg: :lol: Χαχα, θα έχει γίνει bronzo σαν του  Γιώργου.
This post contains 100% recycled electrons

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: Το ρολόι του φόρουμ
« Απάντηση #324 στις: Απρίλιος 23, 2013, 06:29:51 μμ »
Και ναι φιλοι μου, εχουμε ειδοποιητηριο!






Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος IliasG

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2777
    • Προφίλ
Απ: Το ρολόι του φόρουμ
« Απάντηση #325 στις: Απρίλιος 23, 2013, 06:43:13 μμ »
Μου είπαν ότι θα έρθει με ΕΛΤΑ και δεν ξέρουν τίποτε άλλο. Δεν έχει πάρει λέει ακόμη tracking number των ΕΛΤΑ οπότε δεν ξέρουν που είναι. Αν είχε πάρει θα υποψιαζόντουσαν ότι είναι Ελλάδα, φαντάζομαι...
Επιστήμονες οι άνθρωποι, μην ψάχνεις.
Και ναι φιλοι μου, εχουμε ειδοποιητηριο!
Να ρε που κακολογουσατε τον Γερμανο, ο ανθρωπος ειναι τραπεζα! Εγγυηση λεμε! Λιρα εκατο!
Τα χειροτερα, αυριο που θα παραλαβω.
Ελπιζω αυτη τη φορα μην εχει ξεχασει κανα μπακαλιαρο στο καντραν, οχι τιποτα αλλο αλλα τοσες μερες στα ταχυδρομεια θα εχει βρωμισει...


Sent from my iPhone using Tapatalk 2
Αφού σήμερα δεν ξέρανε τίποτα και πού είναι, και σήμερα ήρθε ειδοποιητήριο, αυτό σημαινει ότι δεν ξέρουνε τι τους γίνεται....  :D

Με το καλό Θοδωρή, να είναι όλα ο.κ.!  ;)

Αποσυνδεδεμένος Chris_Superocean

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4010
  • B R E I T L I N G
    • Προφίλ
Απ: Το ρολόι του φόρουμ
« Απάντηση #326 στις: Απρίλιος 23, 2013, 06:44:41 μμ »
Αντέ επιτέλους Θοδωρή :jump:

Το δικό μου power reserve με τους μακριούς δείκτες
41h 10m
Δεν ήταν κακός ο λύκος, η γιαγιά είχε αυθαίρετο.

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: Το ρολόι του φόρουμ
« Απάντηση #327 στις: Απρίλιος 23, 2013, 06:59:13 μμ »
Αφού σήμερα δεν ξέρανε τίποτα και πού είναι, και σήμερα ήρθε ειδοποιητήριο, αυτό σημαινει ότι δεν ξέρουνε τι τους γίνεται....  :D

Με το καλό Θοδωρή, να είναι όλα ο.κ.!  ;)

Το φαινόμενο Torsten-Boris επηρεάζει οτιδήποτε βρεθεί στο διάβα του ή έρθει σε επαφή μαζί του  :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing:

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: Το ρολόι του φόρουμ
« Απάντηση #328 στις: Απρίλιος 23, 2013, 08:55:08 μμ »
και ενώ για δεύτερα τρίτη το περίμεναν Αθηνά σήμερα στο γραμματοκιβωτιο  βρηκα αυτό (εχω σβησει το ονομα)



Uploaded with ImageShack.us

και επιτέλους το παρέλαβα στη Χιο



Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


ΠΡΩΤΕΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ:(καθαρα για το προιον οχι για Τορστεν)
οι θετικες +
1)Το ρολοί ειναι παρα παρα πολυ καλο !! καμια σχεση με κινεζιες ! και αλλα γραφικα που ακουστηκαν-γραφτηκαν .αξιζει 100% τα λεφτα του
2)Μηχανισμος πολυ ωραιος εμφανησιακα και δεν φαινεται λιγος ..!
3)Τουλαχιστον σε εμενα η κορονα δεν μου δινει την αισθηση λεπιδας...για την αντοχη μονο ο χρονοσ δεν μπορω να εκτιμησω
3)Δεν βλέπω τουλάχιστον σε άπλετο φως( όχι μεγενθητικο φακο σκουπιδακια) κτλ
4)Συνοδευετε με invoice με το συνολικο ποσο και ημερομηνιες το οποιο σε συνδυασμό με το ποτε παραλαβαμε πιστευω οτι κατι εχουμε στα χερια μας για μελλοντικες κινησεις..
5)Εχει στειλει τρια λουρακια !τα δυο που προβλεποταν + αυτό τησ φωτογραφιας ..το ενα με logo

οι αρνητικες -
1)Η εκτυπωση του logo αν και ειναι καλύτερη απο αλλα  που εχω δει σε φωτο  θεωρω οτι ειναι για γελια !Αυτη κανει  το ρολοι να φαινεται φθινοτερο.(προσωπικα για πολυ λιγοτερο προβλημα εχω στειλει πισω Αμερικη ακριβοτερο βεβαια ρολοι και μου εστειλαν νεο)
2)Το μεγεθος του logo θεωρω οτι  δεν ειναι αυτο που ψηφίσαμε.με μια πρωτη συγκριση δειγματων με το ρολοι. Δεν ειναι το μεσαιο μεγεθος που ψηφίσαμε ειναι το μεγαλο (συγκριση με τους αριθμους)
3)το κουτι ειναι επισης για γελια..ενα Q&Q !! εχει καλυτερο.

Αυτα για αρχη!

edit :
+

1)φανταστική luminova είχαν πολύ  δίκιο όσοι το σχολιασαν!

-
1) ένα απειροελαχιστο μικροσκοπικο χνουδακι τελικα εντοπισα...ετσι για το ματι !!
2)Στην εγγύηση βαρέθηκαν να γράψουν μηχανισμό και ημερομηνία !!λες να το  αφήσω έτσι για καβατζα να γράψω ότι ημερομηνια θελω?!! ;D ;D


Uploaded with ImageShack.us

Ναι ασε την ημερομηνια ανοιχτη μηπως και παθει κατι περαν της ληξης της εγγυησης,μονο να φροντισεις να εχεις πιει 2-3 μπουκαλια ουισκυ πριν το στειλεις Γερμανια για service για να μην καταλαβεις οτι το εστειλες.  :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing:
Καλοριζικο Αντωνη και καλοφορετο.
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος antonio-titanium

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 642
    • Προφίλ
Απ: Το ρολόι του φόρουμ
« Απάντηση #329 στις: Απρίλιος 24, 2013, 09:57:36 πμ »
Το ρολογακι ειναι φοβερο!ευχαριστω για τα καλοριζικα ολους...αντε να τα πάρουν και οι υπολοιποι να δουμε που βρισκομαστε!!



EDIT: Σε πολύ λίγο χρόνο θα το συνηθίσεις το Logo  ;)


το logo ως μέγεθος συνηθίζετε..το  οτι ειναι σαν στραβοχυμενος ! λουκουμάς πως συνηθίζετε ?


Ναι ασε την ημερομηνια ανοιχτη μηπως και παθει κατι περαν της ληξης της εγγυησης,μονο να φροντισεις να εχεις πιει 2-3 μπουκαλια ουισκυ πριν το στειλεις Γερμανια για service για να μην καταλαβεις οτι το εστειλες.  :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing:
Καλοριζικο Αντωνη και καλοφορετο.


χαχα... ;D ;D

σήμερα στον Δημοτικό κήπο


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: Το ρολόι του φόρουμ
« Απάντηση #330 στις: Απρίλιος 24, 2013, 10:07:40 πμ »
Και μετά μου λες ότι δεν είναι ποιοτικό το ρολογάκι.
Ομορφιές και η Χίος και το ρολογάκι :cheers:

Αποσυνδεδεμένος Yiangos

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 205
    • Προφίλ
Απ: Το ρολόι του φόρουμ
« Απάντηση #331 στις: Απρίλιος 25, 2013, 08:35:57 πμ »
Και δύο φωτό με διαφορετική ενδυμασία...
Μια στο χέρι και μία ξάπλα στο τριφύλλι.



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Μη μου πείτε ότι είναι στραβό το καντράν σε σχέση με την κορώνα... (είναι για το μάτι) ;D
Οπου γης και Πατρίς...

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: Το ρολόι του φόρουμ
« Απάντηση #332 στις: Απρίλιος 29, 2013, 04:23:52 μμ »
Μέσα στον χαμό με τις αλλαγές στα λουριά, έπεσε το μάτι μου στο ρολογάκι και στο μπλεδάκι των δεικτών του που ξεχωρίζει 





Αποσυνδεδεμένος asot

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 349
  • life goes on...
    • Προφίλ
Παραλαμβάνοντας το Νο 25/37
« Απάντηση #333 στις: Απρίλιος 29, 2013, 05:15:43 μμ »
Ειμαι ένας από τους τελευταίους ΕΞΙ που περιμένανε την "νέα" φουρνια δεικτών χωρίς γραμμή στον ωροδείκτη...

Ενημερώθηκα για την αναχώρηση προ 10 ημερών και παρακολουθώντας το tracking, ειδα το ρολόι να "μπαίνει" Ελλάδα την Πέμπτη 25/4. Την Παρασκευή 26 επικοινωνώ με μια ευγενική κυρία στα δέματα DHL, μου λεει οτι το δέμα αφίχθη και θα μου παραδοθεί, μάλλον Δευτέρα 29/4, με τα ΕΛΤΑ.
Σήμερα Δευτέρα (και επειδή το Κέντρο Διανομής είναι στα 100μ από την εργασία μου), 07.30 μετάβαση και κρυάδα: δεν υπάρχει δέμα...
Κάτι υποψιάζομαι και στις 09:00 που ανοιγει η DHL, ξανα τηλέφωνο και μαθαίνω οτι το δέμα άλλαξε (οπως περίμενα) αριθμό και αφίχθη με DHL Courier στην Λάρισα και ήταν έτοιμο προς παράδοση...!

Εχω λοιπόν και γω (ύστερα από μήνες), το περιβόητο Wakmann Seahunter 2 στα χέρια μου

Για να μην σας ζαλίσω και μέχρι να ανεβάσω (το βράδυ) φωτό, οι εντυπώσεις ειναι ΘΕΤΙΚΕΣ, το ρολόι ειναι ΠΟΙΟΤΙΚΟ, φαίνεται καθαρό, συνοδεύεται από μαυρο + 2 λουράκια και το μόνο "πρωτογνωρο" για έναν άπειρο σαν και μένα είναι ένα "λαστιχάρισμα" που παρατήρησα στο κουρδιστήρι - να πω όμως οτι αποκλειστικά κουρδιστό, δεν είχα στο παρελθόν!

Το παράξενο της ιστοριας είναι οτι το ρολόι έχει τους ΑΡΧΙΚΟΥΣ δείκτες (με line cut) κατι που μου προξενει εντύπωση, αφου (υποτίθεται) οτι δεν υπήρχαν αλλοι δείκτες τέτοιοι διαθέσιμοι (ποιος ξέρει που τους ξέθαψε ο ακατονόμαστος...)

Θα επανέλθω!

Αποσυνδεδεμένος asot

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 349
  • life goes on...
    • Προφίλ
Wakmann Seahunter 2 photos
« Απάντηση #334 στις: Απρίλιος 29, 2013, 05:41:56 μμ »
Μιας που βρήκα χρόνο...:









Περισσότερες εντυπώσεις στο άμεσο μέλλον...!

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: Το ρολόι του φόρουμ
« Απάντηση #335 στις: Απρίλιος 29, 2013, 05:44:36 μμ »
asot, καλώς το δέχθηκες  κι εσύ :smt023 :cheers:

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: Το ρολόι του φόρουμ
« Απάντηση #336 στις: Απρίλιος 29, 2013, 06:01:25 μμ »
Καλοφόρετο φίλε asot ;) ;D


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος asot

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 349
  • life goes on...
    • Προφίλ
Απ: Το ρολόι του φόρουμ
« Απάντηση #337 στις: Απρίλιος 29, 2013, 06:08:16 μμ »
Ευχαριστώ Πάνο και Γιάννη

Αντώνης

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: Το ρολόι του φόρουμ
« Απάντηση #338 στις: Απρίλιος 29, 2013, 06:39:09 μμ »
Kαλοφορετο φιλε asot,με υγεια!!!
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος Heuer_1153

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 640
    • Προφίλ
Το ρολόι του φόρουμ
« Απάντηση #339 στις: Απρίλιος 29, 2013, 06:59:26 μμ »
Καλοφόρετο Αντώνη!
Μάριος