Αποστολέας Θέμα: Apple Watch  (Αναγνώστηκε 63198 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: Apple Watch
« Απάντηση #220 στις: Μάρτιος 13, 2015, 05:14:47 μμ »
Ινδια... δεν ειναι Περιοχη της Κινας... το Ταιβαν δεν ειναι Κινα ειναι ASEAN που δεν υπαγονται στην Κινα...
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: Apple Watch
« Απάντηση #221 στις: Μάρτιος 13, 2015, 05:16:25 μμ »
Η Ταιβάν ανήκει στην Κίνα σε περίπτωση που δεν το γνωρίζεις. Καμία χώρα στον κόσμο δεν έχει μεγαλύτερη παραγωγή ηλεκτρονικών από την ευρύτερη περιοχή της Κίνας.
Έχεις πάει Ταϊβάν; αν εξαιρέσεις ότι έχει άλλη σημαία, άλλο πολιτευμα, άλλη κυβέρνηση, αυτόνομη αναγνώριση από κράτη και διεθνείς οργανισμούς, άλλο τρόπο ζωής και ότι μόνο η λαϊκή δημοκρατία της Κίνας τη θεωρεί επαρχία της τότε κατά τα άλλα έχεις δίκιο :lol:
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος click

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 207
    • Προφίλ
Απ: Apple Watch
« Απάντηση #222 στις: Μάρτιος 13, 2015, 05:19:16 μμ »
Ινδια... δεν ειναι Περιοχη της Κινας... το Ταιβαν δεν ειναι Κινα ειναι ASEAN που δεν υπαγονται στην Κινα...

Μην λέμε μπούρδες τώρα! Δεν υπάρχει αναγνωρισμένη χώρα Ταιβάν.

https://en.wikipedia.org/wiki/Taiwan

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: Apple Watch
« Απάντηση #224 στις: Μάρτιος 13, 2015, 05:27:50 μμ »
Μην λέμε μπούρδες τώρα! Δεν υπάρχει αναγνωρισμένη χώρα Ταιβάν.

https://en.wikipedia.org/wiki/Taiwan
Δεν φταίω εγώ, εσύ το ξεκίνησες πρώτος.
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: Apple Watch
« Απάντηση #225 στις: Μάρτιος 13, 2015, 05:28:56 μμ »


θα τους κανω μηνυση οτι με πηγαν στο εργοστασιο της Κινας και οχι της Ινδιας αφου το λεει ο φιλος κλικ...  :dielaughing: :dielaughing:
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: Apple Watch
« Απάντηση #226 στις: Μάρτιος 13, 2015, 05:30:48 μμ »
Λοιπόν, κορεάτικα μαθαίνει η ασκούμενη μου. Γιατί παιδάκι μου μαθαίνεις κορεάτικα, τη ρώτησα. Έχουν φοβερό πολιτισμό, μουσική, κοινηματογράφο κτλ, λέει. Είδες η Κορέα; Η Νότια φαντάζομαι εννοούσε..

Αποσυνδεδεμένος bshop

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6056
    • Προφίλ
    • Found in the Attic
Απ: Apple Watch
« Απάντηση #227 στις: Μάρτιος 13, 2015, 05:55:52 μμ »
Λοιπόν, κορεάτικα μαθαίνει η ασκούμενη μου. Γιατί παιδάκι μου μαθαίνεις κορεάτικα, τη ρώτησα. Έχουν φοβερό πολιτισμό, μουσική, κοινηματογράφο κτλ, λέει. Είδες η Κορέα; Η Νότια φαντάζομαι εννοούσε..



Αποσυνδεδεμένος dimis

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1048
    • Προφίλ
Απ: Apple Watch
« Απάντηση #228 στις: Μάρτιος 13, 2015, 06:01:47 μμ »
εγω θα περιμενω να αποκτησει πατινα

Πολυ πετυχημενο!!!

Αποσυνδεδεμένος click

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 207
    • Προφίλ
Απ: Apple Watch
« Απάντηση #229 στις: Μάρτιος 13, 2015, 06:31:30 μμ »
Έχεις πάει Ταϊβάν; αν εξαιρέσεις ότι έχει άλλη σημαία, άλλο πολιτευμα, άλλη κυβέρνηση, αυτόνομη αναγνώριση από κράτη και διεθνείς οργανισμούς, άλλο τρόπο ζωής και ότι μόνο η λαϊκή δημοκρατία της Κίνας τη θεωρεί επαρχία της τότε κατά τα άλλα έχεις δίκιο :lol:

Και εσύ έχεις δίκιο. Η BMW δεν είναι Γερμανικό αυτοκίνητο αλλά βαβαρέζικο αφού το κρατίδιο της Βαβαρίας έχει δική του σημαία, δική του Βουλή, δικούς του νόμους και οι βαβαροί έχουν και ξεχωριστή κουλτούρα. Εγω που δεν έχω πάει Ταιβάν ασφαλώς και δεν δικαιούμαι να ξέρω γεωγραφία όπως εσύ που έχεις πάει..

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: Apple Watch
« Απάντηση #230 στις: Μάρτιος 13, 2015, 06:40:38 μμ »
Νομίζω οτι ξέφυγε τελείως η συζήτηση απο το θέμα της,στην οποια βεβαια η συμμετοχή μου αναζητείται.
Για να εκφέρω λοιπον την προσωπική μου άποψη, όντας χρήστης συσκευών Apple αλλα και ρολογληκτος οπως ολοι μας,πιστεύω οτι η συγκεκριμένη συσκευή θα εχει επιτυχία.
Θεωρω κορυφαίο το μάρκετινγκ της εταιρίας,πολυ ποιοτικα και ευκολοχρηςτα ολα τα προϊόντα της και δεν μπορω να φανταστώ οτι δεν εχει κανει την έρευνα στην αγορά.
Επισης πρέπει να σκεφτούμε ποσά νεα παιδια φοράνε ρολογια σημερα.Κρινοντας απο τον Πετρη και τους φιλους του,ελαχιστα.
Επισης πόσους φοράνε διαδικαστικά τα ρολογια χωρίς να τους ειναι απαραίτητα.
Ε..σε αυτο το κοινό νομιζω οτι πρωτίστως απευθύνεται η apple και βεβαια στους λάτρεις της τεχνολογίας και του καινουριου.
Τωρα αν η επιτυχία του θα ειναι τέτοια που θα πλήξει την ωρολογοποιια ,νομιζω οτι κάτι τέτοιο ειναι πολυ-πολυ δύσκολο,για να μην πω απίθανο.
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: Apple Watch
« Απάντηση #231 στις: Μάρτιος 13, 2015, 06:41:33 μμ »
Και εσύ έχεις δίκιο. Η BMW δεν είναι Γερμανικό αυτοκίνητο αλλά βαβαρέζικο αφού το κρατίδιο της Βαβαρίας έχει δική του σημαία, δική του Βουλή, δικούς του νόμους και οι βαβαροί έχουν και ξεχωριστή κουλτούρα. Εγω που δεν έχω πάει Ταιβάν ασφαλώς και δεν δικαιούμαι να ξέρω γεωγραφία όπως εσύ που έχεις πάει..
Η βαυαρια με την ταιβαν έχουν όση σχέση έχει η πιλσεν με τη σαπορο
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος CentaurStraps

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 520
    • Προφίλ
Απ: Apple Watch
« Απάντηση #232 στις: Μάρτιος 13, 2015, 06:53:46 μμ »
Να πω κι εγώ τα δικά μου  ;D

To 42αρι stainless steel θα έχει απο $599 μέχρι $1099. Οσο ένα iPhone plus, χμμμ...

Για μένα αυτοί που θα αγοράσουν το Apple Watch θα είναι κατα 80% άτομα που μπορεί να μην έχουν φορέσει ποτέ ρολόι. Θα το αγοράσουν ως ένα ακομα gadget. Φυσικά και θα το αγοράσουν όλα τα Apple fanboys. Φυσικά και θα το αγοράσουν οι μικρες ηλικιές (μέχρι 18). H Apple φτιάχνει καινουριο market, δεν θα επηρεαστει η υπάρχουσα αγορά.

Η αγορά της Κίνας είναι το μεγαλο στοιχημα της Apple. Οι Κινέζοι ήδη έχουν απειρα ρολόγια σαν το Apple Watch, μερικά με πολύ καλύτερο design.

Με $10000 δεν αγοράζεις ηλεκτρονικό ρολόι, είναι χαζομάρα. Η μόνη καινοτομία που υπάρχει στο ρολόι είναι στο software και εκεί εν μέρει. Όλο το το hardware δεν έχει κάτι αξιολογο να προσφέρει απο άποψη καινοτομίας, αρχιτεκτονικής κτλ, για να δικαιολογεί $10000 απ'την στιγμή που κατα μέσο όρο όλα τα hardware components δεν κοστίζουν πάνω απο $30. Κι αν κάνουν το manufacturing ακόμα στην foxconn, άντε να τους κοστίζει και άλλα $3-4 το assembly. BTW, Η Μαλαισία είναι μεγάλη δύναμη στην κατασκευή ηλεκτρονικών εκτός απο Ταϊβαν/Κίνα. Αρα γιατί να δώσει κάποιος $10000 για κάτι που θα γίνει update μετα απο μια βδομάδα;

Επίσης λείπει το wow factor στο ρολόι. Θυμάμαι όταν ο Steve Jobs παρουσίαζε το πρώτο iPhone, οσοι είμασταν απο κάτω κοιτουσαμε σαν χάνοι. Το ότι μπορούσες να σερνεις το δαχτυλο στην οθόνη και να ξεκλειδώσει, ήταν εντυπωσιακό αν το βλεπες για πρώτη φορά.

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: Apple Watch
« Απάντηση #233 στις: Μάρτιος 13, 2015, 07:34:45 μμ »
Ρολογο-τεχνολογικο-γεωγραφικο-gay νήμα !
Μόνο για αυτοκίνητα δεν έχουμε πει ακόμα :lol:


Sent from my i-phone, using my fingers

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: Apple Watch
« Απάντηση #234 στις: Μάρτιος 13, 2015, 07:35:08 μμ »
Περιμένουμε το iCar

Θα αλλάξει την πορεία της αυτοκίνησης
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος click

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 207
    • Προφίλ
Απ: Apple Watch
« Απάντηση #235 στις: Μάρτιος 13, 2015, 07:51:06 μμ »

θα τους κανω μηνυση οτι με πηγαν στο εργοστασιο της Κινας και οχι της Ινδιας αφου το λεει ο φιλος κλικ...  :dielaughing: :dielaughing:

Εσένα φίλε Batman να υποθέσω πως στο σπίτι σου η τηλεόραση σου, ο υπολογιστής σου, το ρούτερ σου, το στερεοφωνικό σου, το dvd player σου, η παιχνιδοκονσόλα σου, το κινητό σου, το tablet σου, η κάμερα σου, το mp3 player σου είναι όλα made in India.

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: Apple Watch
« Απάντηση #236 στις: Μάρτιος 13, 2015, 07:54:04 μμ »
Πες ναι
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος svl

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10979
    • Προφίλ
Απ: Apple Watch
« Απάντηση #237 στις: Μάρτιος 13, 2015, 07:58:06 μμ »
Περιμένουμε το iCar

Θα αλλάξει την πορεία της αυτοκίνησης



Σιγά-σιγά.. ::)




Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: Apple Watch
« Απάντηση #238 στις: Μάρτιος 13, 2015, 07:58:52 μμ »
Άλλο προϊόν προμοταρω

Applα το λένε iMove
http://www.technobuffalo.com/2015/02/11/apple-car-in-the-works-report-says/
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: Apple Watch
« Απάντηση #239 στις: Μάρτιος 14, 2015, 04:04:56 μμ »