Αποστολέας Θέμα: Apple Watch  (Αναγνώστηκε 63195 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bshop

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6056
    • Προφίλ
    • Found in the Attic
Απ: Apple Watch
« Απάντηση #160 στις: Μάρτιος 12, 2015, 06:16:37 μμ »
Με τη ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ διαφορά ότι τις περισσοτερες φορές κρατάνε και το παλιό! Ή ακόμα κι αν το δώσουν, δεν έχουν χάσει πάνω από ένα 10% της αξίας, ίσως έχουν κερδίσει κιόλας...

Ρε μάστορα όταν αναφέρεσαι σε τεχνολογία ΟΛΑ χάνουν την αξία τους! Είναι η φύση του προϊόντος τέτοια όχι της apple. Το ίδιο ισχύει και για sneakers -- δες τις ουρές που κάνουν για να παρουν Kanye X Adidas και πόσο ανεβάζουν αξία σε λίγες μέρες--10πλασιάζουν την αξία τους...Ακόμα και για συλλεκτικά ρούχα γίνεται αυτό.

Να συγκρίνεις όμοια πράγματα, το apple watch είναι "κινητό" που φοριέται στο χέρι, ΔΕΝ είναι ρολόι...Είναι τεχνολογικό gadget και ως τέτοιο χάνει άμεσα αξία. Σα να μου λες οτι η φρατζόλα ψωμί χάνει την αξία της όσο περνούν οι μέρες, ενώ τα ρολόγια όχι, αρά τα ρολόγια είναι σταθερή αξία...τότε πάνε κάνε σαντουιτς με blancPAIN.

Πάντως πήγαινε να δεις πόσο πάνε used τα ipad και βρες μου κάτι άλλο σε τεχνολογία που να κρατάει τέτοια αξία.

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: Apple Watch
« Απάντηση #161 στις: Μάρτιος 12, 2015, 06:30:27 μμ »
Να συγκρίνεις όμοια πράγματα, το apple watch είναι "κινητό" που φοριέται στο χέρι, ΔΕΝ είναι ρολόι...Είναι τεχνολογικό gadget και ως τέτοιο χάνει άμεσα αξία. Σα να μου λες οτι η φρατζόλα ψωμί χάνει την αξία της όσο περνούν οι μέρες, ενώ τα ρολόγια όχι, αρά τα ρολόγια είναι σταθερή αξία...τότε πάνε κάνε σαντουιτς με blancPAIN.

Παναγιώτη έχεις διαβάσει πάνω από δύο ποστ μου σε αυτό το νήμα; Το ίδιο πράγμα λέω.

Αποσυνδεδεμένος bshop

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6056
    • Προφίλ
    • Found in the Attic
Απ: Apple Watch
« Απάντηση #162 στις: Μάρτιος 12, 2015, 06:33:28 μμ »
Παναγιώτη έχεις διαβάσει πάνω από δύο ποστ μου σε αυτό το νήμα; Το ίδιο πράγμα λέω.

Η αλήθεια είναι ότι διάβασα μόνο ένα, το τελευταίο. Γλυτώνω πολύ χρόνο έτσι!

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: Apple Watch
« Απάντηση #163 στις: Μάρτιος 12, 2015, 06:43:10 μμ »
Τη γαμησα τη συζήτηση με την παράμετρο που έθεσα.

Θα την επαναφέρω αμεσα

Τι γκει μπούρδα είναι αυτό που πάει να βγάλει; είναι το αντίστοιχο του σκουλαρικι στο αριστερό.

Όσοι το πάρετε να ξέρετε ότι θα σας βγάλουμε out of the closet.

Αν το πάρει κάποιος εδώ μέσα θα φάει μπαν αυτοματως

Είμαστε ένα γκει φρεε φορουμ
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: Apple Watch
« Απάντηση #164 στις: Μάρτιος 12, 2015, 06:44:12 μμ »


Ρε μάστορα όταν αναφέρεσαι σε τεχνολογία ΟΛΑ χάνουν την αξία τους! Είναι η φύση του προϊόντος τέτοια όχι της apple. Το ίδιο ισχύει και για sneakers -- δες τις ουρές που κάνουν για να παρουν Kanye X Adidas και πόσο ανεβάζουν αξία σε λίγες μέρες--10πλασιάζουν την αξία τους...Ακόμα και για συλλεκτικά ρούχα γίνεται αυτό.

Να συγκρίνεις όμοια πράγματα, το apple watch είναι "κινητό" που φοριέται στο χέρι, ΔΕΝ είναι ρολόι...Είναι τεχνολογικό gadget και ως τέτοιο χάνει άμεσα αξία. Σα να μου λες οτι η φρατζόλα ψωμί χάνει την αξία της όσο περνούν οι μέρες, ενώ τα ρολόγια όχι, αρά τα ρολόγια είναι σταθερή αξία...τότε πάνε κάνε σαντουιτς με blancPAIN.

Πάντως πήγαινε να δεις πόσο πάνε used τα ipad και βρες μου κάτι άλλο σε τεχνολογία που να κρατάει τέτοια αξία.

Οι πέτρες. Κρατάνε αξία διαχρονικά. Όση είχαν έχουν. Λολολολ
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος svl

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10979
    • Προφίλ
Απ: Apple Watch
« Απάντηση #165 στις: Μάρτιος 12, 2015, 07:35:45 μμ »
Τώρα, εδώ που τα λέμε, το iwatch θα μπορούσε να αξιοποιηθεί στη χώρα μας, με ιδιαίτερο τρόπο..

Π.χ., δεν μπορούσαν να εφοδιασθούν με τέτοια οι Βαρουφιανίτσες (φοιτήτριες, νοικοκυρές, τουρίστριες) κατά τις "επιδρομές" που σχεδιάζεται να κάνουν;


(ελάτε με την "όπισθεν", θα είναι οι επιδρομές, αλλά οκ.. ;)).

Αποσυνδεδεμένος Istar

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1126
    • Προφίλ
Απ: Apple Watch
« Απάντηση #166 στις: Μάρτιος 12, 2015, 07:43:24 μμ »
πάντως το θέμα δεν έχει πάει πολύ σε gay αυτή τη φορά...κάτι είναι και αυτό!
Έκανα μια προσπάθεια λίγες σελίδες πριν αλλά μόνο ο Γιάννης πήγε να ακολουθήσει.

Μεγάλη καταπτωση του φορουμ

Αντανακλαστικα αγελαδας

και αν τα αφήσεις όλα αυτά "τα λογικά" απ' έξω ο σχεδιασμός είναι ψιλοgay εως πολύ.

Και εγώ δοκίμασα αλλά τίποτα.   ???
"ΤΙ ΔΕΝ ΦΟΡΑΜΕ ΣΗΜΕΡΑ?"

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: Apple Watch
« Απάντηση #167 στις: Μάρτιος 12, 2015, 07:50:41 μμ »
Και εγώ δοκίμασα αλλά τίποτα.   ???

μουφες ειστε ολοι!!!γατακια!!!
αν δεν μπει ο Βικτωρας στο gay-ικο κλιμα,να φερει και τη στρουθοκαμηλο,δεν γινεται τιποτα!!!
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος svl

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10979
    • Προφίλ
Απ: Apple Watch
« Απάντηση #168 στις: Μάρτιος 12, 2015, 07:54:08 μμ »
Και εγώ δοκίμασα αλλά τίποτα.   ???



Τι αναφορά σε "άνδρες στα καλύτερά τους", τι φωτό ανέβασα...





Τίποτα..

Αποσυνδεδεμένος Istar

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1126
    • Προφίλ
Απ: Apple Watch
« Απάντηση #169 στις: Μάρτιος 12, 2015, 08:10:07 μμ »
μουφες ειστε ολοι!!!γατακια!!!
αν δεν μπει ο Βικτωρας στο gay-ικο κλιμα,να φερει και τη στρουθοκαμηλο,δεν γινεται τιποτα!!!

Τι αναφορά σε "άνδρες στα καλύτερά τους", τι φωτό ανέβασα...
Τίποτα..


Eίναι που σε αυτό το νήμα ο Βίκτωρας παριστάνει τον άντρακλα.



Ναι, στ' @@ μου για το interface και το αι-τετοιο.
"ΤΙ ΔΕΝ ΦΟΡΑΜΕ ΣΗΜΕΡΑ?"

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: Apple Watch
« Απάντηση #170 στις: Μάρτιος 12, 2015, 08:11:14 μμ »
Eίναι που σε αυτό το νήμα ο Βίκτωρας παριστάνει τον άντρακλα.

Μου ξέφυγε, πώς κάνεις έτσι.

Αποσυνδεδεμένος svl

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10979
    • Προφίλ
Απ: Apple Watch
« Απάντηση #171 στις: Μάρτιος 12, 2015, 08:21:15 μμ »





Τελικά, ΟΛΑ τα έχει "σκεφθεί" η apple.. ::)



"Tim Cook, who replaced Steve Jobs as Apple Computer's CEO is GAY. So says CNBC. But, not everybody was quite ready to open that closet door.."


<object codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=8,0,0,0" type="application/x-shockwave-flash" data="http://www.youtube.com/v/4JxT7i4H9N4" width="425px" height="350px"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/4JxT7i4H9N4" /><param name="wmode" value="transparent" /><param name="allowScriptAccess" value="never" /><param name="pluginspage" value="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></object>

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: Apple Watch
« Απάντηση #172 στις: Μάρτιος 12, 2015, 08:22:04 μμ »
Πόσα ρολόγια έχω δει να αγοράζονται και να πουλιούνται μετά από 1-2-3 μήνες σε κατάσταση αφόρετου με μια χασούρα στο άσχετο 3-4 κατοστάρικα......Εε όταν απαρχαιωθεί το smart watch μετά από 1 χρόνο πέτα το...πάλι ίδια χασούρα θα εχεις.... ;D

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: Apple Watch
« Απάντηση #173 στις: Μάρτιος 12, 2015, 08:26:18 μμ »
Πόσα ρολόγια έχω δει να αγοράζονται και να πουλιούνται μετά από 1-2-3 μήνες σε κατάσταση αφόρετου με μια χασούρα στο άσχετο 3-4 κατοστάρικα......Εε όταν απαρχαιωθεί το smart watch μετά από 1 χρόνο πέτα το...πάλι ίδια χασούρα θα εχεις.... ;D

οντως, ετσι θα αλλαξει την ωρολογοποιια. :p
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος svl

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10979
    • Προφίλ
Απ: Apple Watch
« Απάντηση #174 στις: Μάρτιος 12, 2015, 08:27:57 μμ »

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: Apple Watch
« Απάντηση #175 στις: Μάρτιος 12, 2015, 08:29:15 μμ »
θα εχει και δονηση?
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: Apple Watch
« Απάντηση #176 στις: Μάρτιος 12, 2015, 08:38:23 μμ »
οντως, ετσι θα αλλαξει την ωρολογοποιια. :p
Επειδή ανέφερες την αξία μεταπώλησης του Apple watch το έγραψα αυτό σε σχέση με τα ελβετικά ρολόγια .Τι σχέση εχει αυτο που είπες οτι εκανα αναφορά στο αν θα αλλάξει την ωρολογοποιία....

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: Apple Watch
« Απάντηση #177 στις: Μάρτιος 12, 2015, 08:41:00 μμ »
Επειδή ανέφερες την αξία μεταπώλησης του Apple watch το έγραψα αυτό σε σχέση με τα ελβετικά ρολόγια .Τι σχέση εχει αυτο που είπες οτι εκανα αναφορά στο αν θα αλλάξει την ωρολογοποιία....

αλλος το ειπε και σε εκεινον πηγαινε. τον click που μας ειπε οτι θα αλλαξει την ωρολογοποια. ενα ρολοι που πλεον σιγα σιγα ολοι λεμε οτι σε κανα δυο χρονια θα θελει αποσυρση σε κανα συρταρι.

τουλαχιστον ας του βαλουν δονηση :p
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: Apple Watch
« Απάντηση #178 στις: Μάρτιος 12, 2015, 09:51:03 μμ »
αλλος το ειπε και σε εκεινον πηγαινε. τον click που μας ειπε οτι θα αλλαξει την ωρολογοποια...

Πόσταρα τρία θέματα σε κάποιες εταιρείες και παραθέτω και το παρακάτω λινκ.Δε ξέρω αν θα την αλλάξει,αλλά την εχει ήδη επηρεάσει..
http://www.theglobeandmail.com/report-on-business/international-business/european-business/swatch-ceo-on-apple-watch-design-is-not-a-milestone/article23417929/

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: Apple Watch
« Απάντηση #179 στις: Μάρτιος 12, 2015, 10:10:56 μμ »
Πόσταρα τρία θέματα σε κάποιες εταιρείες και παραθέτω και το παρακάτω λινκ.Δε ξέρω αν θα την αλλάξει,αλλά την εχει ήδη επηρεάσει..
http://www.theglobeandmail.com/report-on-business/international-business/european-business/swatch-ceo-on-apple-watch-design-is-not-a-milestone/article23417929/


Θα της κλάσει τ' @@.