Αποστολέας Θέμα: ZENITH  (Αναγνώστηκε 409025 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Nikos patra

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 914
  • 233, Εl Primero
    • Προφίλ
Απ: ZENITH
« Απάντηση #180 στις: Νοέμβριος 13, 2008, 01:10:29 πμ »

Αποσυνδεδεμένος ACIDBLACK

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1738
  • δεν ελπιζω τιποταδεν φοβαμαι τιποταΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ
    • Προφίλ
Απ: ZENITH
« Απάντηση #181 στις: Νοέμβριος 13, 2008, 07:52:35 μμ »
πολυ χορταστικο το video και οι R.E.M  μια χαρα

το ρολοι ειναι απαιχτο και πολυ χορταστικο

να δουμε και wrist shots!

θυμισε μας απο που το αγορασες ;D

καλοριζικο και καλοφορετο!
Τα ρολογια ειναι σαν τις μπιλιες του ΑIRSOFT πανε και ερχονται ...

Αποσυνδεδεμένος sfinakia

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 18
    • Προφίλ
Απ: ZENITH
« Απάντηση #182 στις: Νοέμβριος 13, 2008, 09:01:10 μμ »
πολυ χορταστικο το video και οι R.E.M  μια χαρα

το ρολοι ειναι απαιχτο και πολυ χορταστικο

να δουμε και wrist shots!

θυμισε μας απο που το αγορασες ;D

καλοριζικο και καλοφορετο!

Ευχαριστώ φίλε ACIDBLACK.
Οι REM που άκουγες στο βιντεάκι ήταν το κινητό μου που χτηπούσε εκείνη την στιγμή.
Το ρολόι το πείρα από USA.
Όπως μου είπε η αντιπροσωπία στην Ελλάδα (MORTAZ) το ρολόι αυτό δεν υπάρχει πια με μαύρο καντράν, μόνο άσπρο, το οποίο θεωρώ ότι χάνει πολύ.

Αποσυνδεδεμένος StefMac

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2541
    • Προφίλ
Απ: ZENITH
« Απάντηση #183 στις: Νοέμβριος 13, 2008, 11:59:09 μμ »
Ευχαριστώ φίλε ACIDBLACK.
Οι REM που άκουγες στο βιντεάκι ήταν το κινητό μου που χτηπούσε εκείνη την στιγμή.
Το ρολόι το πείρα από USA.
Όπως μου είπε η αντιπροσωπία στην Ελλάδα (MORTAZ) το ρολόι αυτό δεν υπάρχει πια με μαύρο καντράν, μόνο άσπρο, το οποίο θεωρώ ότι χάνει πολύ.
Τα ανταλλακτικά- parts του ρολογιού δεν έχουν καμιά σχέση
με το αν το ρολόι υπάρχει στην αγορά ή όχι !!!

Φιλικά Στέφανος.
_Jaeger Le Coultre_
The first Manufacture
 in Valle'e de Joux.

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: ZENITH
« Απάντηση #184 στις: Νοέμβριος 14, 2008, 09:02:51 πμ »
Τα ανταλλακτικά- parts του ρολογιού δεν έχουν καμιά σχέση
με το αν το ρολόι υπάρχει στην αγορά ή όχι !!!

Φιλικά Στέφανος.

Δηλαδή;

Φιλικά
Δημήτρης

Αποσυνδεδεμένος StefMac

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2541
    • Προφίλ
Απ: ZENITH
« Απάντηση #185 στις: Νοέμβριος 14, 2008, 10:17:55 πμ »
....
Όπως μου είπε η αντιπροσωπία στην Ελλάδα (MORTAZ)

το ρολόι αυτό δεν υπάρχει πια με μαύρο καντράν, μόνο άσπρο, το οποίο θεωρώ ότι χάνει πολύ.
Για την δικαιολογία αυτή το έγραψα ...
Του στυλ θα αργήσει πολύ να γίνει κτλ.

Φιλικά Στέφανος.
_Jaeger Le Coultre_
The first Manufacture
 in Valle'e de Joux.

Αποσυνδεδεμένος alexisvas

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 620
  • τα δευτερόλεπτα βαριά στους λεπτοδείκτες
    • Προφίλ
Απ: ZENITH
« Απάντηση #186 στις: Νοέμβριος 18, 2008, 11:14:39 μμ »
Αυριο θα δωσω το ΖΕΝΙΤΗ μου για αλλαγη του δακτυλιδιου με τις πολεις. Ομως μολις παρατηρησα οτι οταν πατω το κουμπι εναρξης του χρονογραφου, ο κεντρικος δεικτης των δευτερολεπτων πηδαει για 1/3 του δευτερολεπτου περιπου!!! Νομιζεται οτι ειναι φυσιολογικο?? Θελει απλα στρωσιμο??? Στο Carrera μου κατι τετοιο δεν συνεβη ποτε.
Πω πω αδερφακι μου,εισαι φουλ αντι-Ω εεε?  :o
 
Παράθεση από: Jeremy Clarkson
Το μονο πραγμα που ειναι χειροτερο απο ενα ψευτικο Rolex ειναι ενα αληθινο!

Αποσυνδεδεμένος carlito13

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: ZENITH
« Απάντηση #187 στις: Νοέμβριος 25, 2008, 06:50:04 μμ »
απίστευτο ρολοι φιλαράκι και πιστεψέ με το έχει ένας γνωστός μου και απλά είναι τέλειο

Αποσυνδεδεμένος onlineN

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: ZENITH
« Απάντηση #188 στις: Δεκέμβριος 18, 2008, 05:01:25 μμ »
Γεια σας παιδιά!!
Ομολογώ ότι με χαρά αλλά και με απελπισία - για το πρόβλημα του φιλου με το Multicity - διάβασα όλα τα posts για το Zenith. Για να σας συστηθώ : είμαι o Marketing manager της εταιρείας Mortaz που αντιπροσωπεύει τα ρολόγια Zenith στην Ελλάδα. Θέλω να σας πω ότι εάν κάπου μπορώ να βοηθήσω σε προβλήματα που σας έχουν παρουσιαστεί ή να απαντήσω σε κάποια σας ερώτηση , θα το κάνω με χαρά μου.

Αποσυνδεδεμένος Darth

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3919
    • Προφίλ
Απ: ZENITH
« Απάντηση #189 στις: Δεκέμβριος 18, 2008, 05:07:17 μμ »
καλησπερα!
καλωσηρθες και σιγουρα η βοηθεια σου θα ειναι πολυτιμη :)

Αποσυνδεδεμένος Nanagno

  • Owner/Co-Founder
  • Administrator
  • 50mm case
  • *****
  • Μηνύματα: 1623
  • Time Will Only Tell...
    • Προφίλ
    • http://www.mywatch.gr
Απ: ZENITH
« Απάντηση #190 στις: Δεκέμβριος 18, 2008, 05:11:11 μμ »
Γεια σας παιδιά!!
Ομολογώ ότι με χαρά αλλά και με απελπισία - για το πρόβλημα του φιλου με το Multicity - διάβασα όλα τα posts για το Zenith. Για να σας συστηθώ : είμαι o Marketing manager της εταιρείας Mortaz που αντιπροσωπεύει τα ρολόγια Zenith στην Ελλάδα. Θέλω να σας πω ότι εάν κάπου μπορώ να βοηθήσω σε προβλήματα που σας έχουν παρουσιαστεί ή να απαντήσω σε κάποια σας ερώτηση , θα το κάνω με χαρά μου.

Welcome και καλά πόστς.

Αρχικά να πω δημόσια ότι χρειάζονται πολλά guts για να ποστάρεις δημόσια με την επαγγελματική σου ιδιότητα ειδικά σε εάν θέμα που κάποιος φίλος μας αντιμετωπίζει ένα τόσο σημαντικό πρόβλημα. Μπράβο σας!

Αυτό όμως που θα ήθελα να ρωτήσω είναι πώς είναι δυνατόν να έφυγε μέσα από το εργοστάσιο έτσι το εν λόγο ρολόι. Μου φαίνεται πολύ περίεργο...νομίζω ότι αυτήν την ερώτηση θα την έχουν πολλοί συμφορουμίτες.
Ludwig van Beethoven said that a great poem is more difficult to set to music than a merely good one, because the composer must improve upon the poem T I M E S.

Αποσυνδεδεμένος sfinakia

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 18
    • Προφίλ
Απ: ZENITH
« Απάντηση #191 στις: Δεκέμβριος 18, 2008, 06:10:26 μμ »
Γεια σας παιδιά!!
Ομολογώ ότι με χαρά αλλά και με απελπισία - για το πρόβλημα του φιλου με το Multicity - διάβασα όλα τα posts για το Zenith. Για να σας συστηθώ : είμαι o Marketing manager της εταιρείας Mortaz που αντιπροσωπεύει τα ρολόγια Zenith στην Ελλάδα. Θέλω να σας πω ότι εάν κάπου μπορώ να βοηθήσω σε προβλήματα που σας έχουν παρουσιαστεί ή να απαντήσω σε κάποια σας ερώτηση , θα το κάνω με χαρά μου.

Αγαπητέ φίλε, είμαι πελάτης της εταιρίας σας, όσο αφορά το κόσμημα D&G.
Πρόσφατα αγόρασα και ενα defy clasic.
Έχω μια ερώτηση και θα είθελα να μηλήσουμε στο τηλέφωνο.Άν μπορείς κάλεσε με στο 6948872222.
Ευχαριστώ προκαταβολικά....Στέλιος

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: ZENITH
« Απάντηση #192 στις: Δεκέμβριος 18, 2008, 06:57:42 μμ »
Γεια σας παιδιά!!
Ομολογώ ότι με χαρά αλλά και με απελπισία - για το πρόβλημα του φιλου με το Multicity - διάβασα όλα τα posts για το Zenith. Για να σας συστηθώ : είμαι o Marketing manager της εταιρείας Mortaz που αντιπροσωπεύει τα ρολόγια Zenith στην Ελλάδα. Θέλω να σας πω ότι εάν κάπου μπορώ να βοηθήσω σε προβλήματα που σας έχουν παρουσιαστεί ή να απαντήσω σε κάποια σας ερώτηση , θα το κάνω με χαρά μου.

Καλώς ήρθες!

Θα συμφωνήσω με το Nanagno για τη δημόσια κοινοποίηση της επαγγελματικής σου ιδιότητας. Μακάρι να το έκαναν και άλλοι συνάδελφοί σου από άλλες εταιρείες. Θα ήταν πολύ ενδιαφέρον να είχαμε άμεση επαφή με τους πλέον αρμοδίους.
Και πρώτα και καλύτερα, πληροφορίες - όσες μπορούμε και επιτρέπεται εννοείται - απευθείας από την πηγή.

Αποσυνδεδεμένος onlineN

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: ZENITH
« Απάντηση #193 στις: Δεκέμβριος 18, 2008, 09:07:00 μμ »
Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα!!
Αποφάσισα να κοινοποιήσω την ιδιότητά μου μόνο και μόνο για να δηλώσω όπως είπα και πριν , ότι όπου μπορώ να βοηθήσω με ειδήσεις, πληροφορίες , επεξηγήσεις και ότι άλλο προκύψει σαν ερώτηση - που δεν ξέρετε την απάντησή της .....πράγμα απίθανο αφού όλοι σας ή οι περισσότεροι είστε πολύ καλά ενημερωμένοι - θα το κάνω με ευχαρίστηση . Κατά τ'άλλα θα είμαι ένας απλός συμφορουμίτης και τίποτα άλλο.
Τώρα όσον αφορά το Multicity το οποίο όντως έχει λανθασμένη σειρά των ζωνών ώρας , τι να πω ... Δεν έχω εξήγηση και μου κάνει εντύπωση πως και κάτι τόσο εμφανές έχει περάσει απαρατήρητο από το quality control της Zenith. Οπως και νάχει όμως , εάν το ρολόι συνοδεύεται από την διεθνή του  εγγύηση η οποία λογικά αναφέρει και τον dealer από τον οποίο πουλήθηκε το ρολόι..τότε Ο ΜΟΝΟΣ δρόμος είναι να το στείλει ο φίλος μας στην αντιπροσωπεία.(αυτή είναι και η διαδικασία που ακολουθούμε κι εμείς) Δεν υπάρχει κανένας φόβος . Το ρολόι θα επισκευασθεί και θα επιστραφεί έτσι όπως θα έπρεπε να είναι.

Αποσυνδεδεμένος ACIDBLACK

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1738
  • δεν ελπιζω τιποταδεν φοβαμαι τιποταΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ
    • Προφίλ
Απ: ZENITH
« Απάντηση #194 στις: Δεκέμβριος 18, 2008, 09:24:57 μμ »
καλως ηρθες και ευχαριστουμε για την ειλικρινει και την μελλοντικη βοηθεια /πληροφορηση
Τα ρολογια ειναι σαν τις μπιλιες του ΑIRSOFT πανε και ερχονται ...

Αποσυνδεδεμένος Megalos

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2381
    • Προφίλ
Απ: ZENITH
« Απάντηση #195 στις: Δεκέμβριος 18, 2008, 10:46:46 μμ »
αγαπητε φιλε καλωσορησες και απο μενα
και αφου συμφωνησω με οσα ανεφεραν ολοι οι προηγουμενοι φιλοι θα πω οτι ελπιζουμε -σαν απλο μελος οπως ανεφερες - να μας ενημερωνεις η να μας επεξηγεις οσα πιθανον χρειασθουμε για την τοσο αγαπητη μαρκα Zenith  ;D

Αποσυνδεδεμένος alexisvas

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 620
  • τα δευτερόλεπτα βαριά στους λεπτοδείκτες
    • Προφίλ
Απ: ZENITH
« Απάντηση #196 στις: Δεκέμβριος 18, 2008, 11:09:06 μμ »
Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα!!
Αποφάσισα να κοινοποιήσω την ιδιότητά μου μόνο και μόνο για να δηλώσω όπως είπα και πριν , ότι όπου μπορώ να βοηθήσω με ειδήσεις, πληροφορίες , επεξηγήσεις και ότι άλλο προκύψει σαν ερώτηση - που δεν ξέρετε την απάντησή της .....πράγμα απίθανο αφού όλοι σας ή οι περισσότεροι είστε πολύ καλά ενημερωμένοι - θα το κάνω με ευχαρίστηση . Κατά τ'άλλα θα είμαι ένας απλός συμφορουμίτης και τίποτα άλλο.
Τώρα όσον αφορά το Multicity το οποίο όντως έχει λανθασμένη σειρά των ζωνών ώρας , τι να πω ... Δεν έχω εξήγηση και μου κάνει εντύπωση πως και κάτι τόσο εμφανές έχει περάσει απαρατήρητο από το quality control της Zenith. Οπως και νάχει όμως , εάν το ρολόι συνοδεύεται από την διεθνή του  εγγύηση η οποία λογικά αναφέρει και τον dealer από τον οποίο πουλήθηκε το ρολόι..τότε Ο ΜΟΝΟΣ δρόμος είναι να το στείλει ο φίλος μας στην αντιπροσωπεία.(αυτή είναι και η διαδικασία που ακολουθούμε κι εμείς) Δεν υπάρχει κανένας φόβος . Το ρολόι θα επισκευασθεί και θα επιστραφεί έτσι όπως θα έπρεπε να είναι.

Ως ο παθων, να σας πω οτι αυτο ακριβως εκανα. Πηγα στο service στην Αξαρλιαν και απο εκει το ρολογακι, μετα απο αρκετη καθυστερηση για διαφορους λογους, ταξιδεψε για την Ελβετια. Το αγορασα 5 Οκτωβρη και ακομα δεν το εχω φορεσει!! Τα χαπια μου....
Πω πω αδερφακι μου,εισαι φουλ αντι-Ω εεε?  :o
 
Παράθεση από: Jeremy Clarkson
Το μονο πραγμα που ειναι χειροτερο απο ενα ψευτικο Rolex ειναι ενα αληθινο!

Αποσυνδεδεμένος konakis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4413
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: ZENITH
« Απάντηση #197 στις: Δεκέμβριος 19, 2008, 12:01:04 πμ »
Ως ο παθων, να σας πω οτι αυτο ακριβως εκανα. Πηγα στο service στην Αξαρλιαν και απο εκει το ρολογακι, μετα απο αρκετη καθυστερηση για διαφορους λογους, ταξιδεψε για την Ελβετια. Το αγορασα 5 Οκτωβρη και ακομα δεν το εχω φορεσει!! Τα χαπια μου....
kai Που είσαι ακόμα...................
konakis.
Rolex,Panerai,JLC,Oris,Steinhart,Alpina,Citizen,Orient.

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: ZENITH
« Απάντηση #198 στις: Δεκέμβριος 19, 2008, 10:31:57 πμ »
Το αγορασα 5 Οκτωβρη και ακομα δεν το εχω φορεσει!! Τα χαπια μου....

Μη βιάζεσαι, ακόμα 2008 έχουμε.  ;)

Φιλικά
Δημήτρης

Αποσυνδεδεμένος onlineN

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: ZENITH
« Απάντηση #199 στις: Δεκέμβριος 19, 2008, 12:09:24 μμ »
Ως ο παθων, να σας πω οτι αυτο ακριβως εκανα. Πηγα στο service στην Αξαρλιαν και απο εκει το ρολογακι, μετα απο αρκετη καθυστερηση για διαφορους λογους, ταξιδεψε για την Ελβετια. Το αγορασα 5 Οκτωβρη και ακομα δεν το εχω φορεσει!! Τα χαπια μου....

Αγαπητέ φίλε ,
Εμαθα όλο το ιστορικό του ρολογιού σου. Θα ήθελα αφ'ενός μεν να σε καθυσηχάσω λέγοντας σου ότι το ρολόι σου είναι όντως πια στην Ελβετία...αφ'ετέρου δε ..να σου πω ότι θα σε στενοχωρήσω αλλά πρέπει να είμαι ειλικρινής: το 2008 δεν πιστεύω ότι θα προλάβουν να το επισκευάσουν.....όμως προσωπικά θα στείλω e-mail να επισπεύσουν την επισκευή του , ώστε να το έχεις σύντομα στο χέρι σου.

Φιλικά ,

Νίκος