Αποστολέας Θέμα: Γυάλισμα ρολογιού  (Αναγνώστηκε 182721 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dennis66

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 932
    • Προφίλ
Απ: Γυάλισμα ρολογιού
« Απάντηση #240 στις: Νοέμβριος 26, 2018, 10:36:21 μμ »
Εγώ πάντως καταλαβαίνω οτι στην πρώτη περίπτωση τα σημαδάκια δεν είναι από το σύρσιμο του glidelock αλλά από τα σημεία που ακουμπάνε οι μεταλλικές επιφάνειες κατά το κλείσιμο. Γι΄αυτό και όταν αυξομειώνω το μήκος έχει και τα αντίστοιχα σημαδάκια (τώρα γιατί το κάνω αυτό....γιατί την μία με σφίγγει και την άλλη το νοιώθω πιο χαλαρό...)
Ίσως και στο κλείσιμο γίνεται και το αντίστοιχο σημάδι της δεύτερης φώτο... ???

Εννοείται οτι θα γίνουν σημάδια αλλά μου έκανε εντύπωση τα σημεία που έγιναν....δεν κοπανήθηκε κάπου δλδ

Το ρολόι θα είναι μάχιμο και δεν πρόκειται να το έχω σε βιτρίνα με επιγραφή "μην αγγίζετε".... ;D
Πόσο μάλλον να αποφεύγω να το φοράω με σκοπό την πώληση....Το παντρεύτηκα λέμε...χωρίς φόβο...αλλά με πολύ πάθος....!!!

Ούτε πρόκειται να χρησιμοποιήσω κάποιου είδους γυαλιστικό όπως αυτό που λέει ο Άρης...κι ας με τρελαίνουν τα όποια σημαδάκια....

Eίναι καθαρά ψυχολογικό, επειδή έχεις διαθέσιμο το glidelock γι' αυτό το πειράζεις όλη την ώρα. Σκέψου, εάν δεν το είχες, τι θα έκανες ; Εγώ πάλι έχω μανία να στροφογυρίζω τα bezels, ασυναίσθητα. Όταν φοράω το PAM ψάχνω για bezel, σε τέτοιο σημείο δηλαδή. Κοίτα, είναι θέμα ημερών να το συνηθίσεις το ρολόϊ. Μην ανησυχείς για τέτοια επιφανειακά σημαδάκια, φεύγουν για πλάκα οποτεδήποτε θελήσεις. Πιο πολύ κοίτα να συνηθίσεις το πάχος, μην το "φας" το ρολόϊ σα κανένα τοίχο ή σε καμιά πόρτα όπως περνάς ξυστά, αυτό με ανησυχεί εμένα περισσότερο με το DSSD. Και ρύθμισε σωστά το μπρασελέ με κλειδωμένο το glidelock.

Αποσυνδεδεμένος nuber1

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 40
    • Προφίλ
Απ: Γυάλισμα ρολογιού
« Απάντηση #241 στις: Ιούλιος 10, 2019, 12:59:16 μμ »
έχω ένα σεικο δεκαετίας του 80 ,που έχει θαμπώσει ξέρει κάποιος που μπορω να το κάνω;