Αποστολέας Θέμα: ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΗ ROLEX NA ΞΕΧΩΡΙΖΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ?!...  (Αναγνώστηκε 57062 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Θα καταθέσω και εγώ την προσωπική μου εμπειρία για το θέμα που συζητιέται και καθένας θα βγάλει τα συμπεράσματά του.

Λίγους μήνες μετά την αγορά του "μωρού" μου, έγινε μια πρόσκληση για να παραβρεθώ και να συμμετάσχω οικογενειακώς στις εκδηλώσεις για τα βαφτίσια του νέου μέλους μιας αθηναϊκής "επώνυμης" οικογένειας.

Τα βαφτίσια θα γινόντουσαν στο ιδιωτικό παρεκκλήσι μέσα στο κτήμα του πάτερ φαμίλια, που βρίσκεται λίγο έξω από την πρωτεύουσα νομού της Πελοποννήσου και θα ακολουθούσε γλέντι σε ταβέρνα στην πόλη.

Θεώρησα σωστό να συμπληρώσω την αμφίεσή μου, για την περίσταση, με το μόλις αποκτηθέν "μωρό" μου και η σύζυγος με το (παλαιότερο) δικό της αλλά όταν βρεθήκαμε στο παρεκκλήσι ένιωσα αρχικά μεγάλη έκπληξη και, στη συνέχεια, φοβερή αμηχανία όταν διαπίστωσα ότι ΟΛΕΣ, μα ΟΛΕΣ, οι κυρίες (ηλικίας από 25 μέχρι 60 και βάλε ...) είχαν συμπληρώσει το ντύσιμό τους όχι απλά με ένα Rolex αλλά με Daytona είτε μισό-μισό είτε ολόχρυσο ...

Εδώ είναι που με το ατσάλι θα έκανες την διαφορά  ;D

Αποσυνδεδεμένος Istar

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1126
    • Προφίλ
Θεώρησα σωστό να συμπληρώσω την αμφίεσή μου, για την περίσταση, με το μόλις αποκτηθέν "μωρό" μου και η σύζυγος με το (παλαιότερο) δικό της αλλά όταν βρεθήκαμε στο παρεκκλήσι ένιωσα αρχικά μεγάλη έκπληξη και, στη συνέχεια, φοβερή αμηχανία όταν διαπίστωσα ότι ΟΛΕΣ, μα ΟΛΕΣ, οι κυρίες (ηλικίας από 25 μέχρι 60 και βάλε ...) είχαν συμπληρώσει το ντύσιμό τους όχι απλά με ένα Rolex αλλά με Daytona είτε μισό-μισό είτε ολόχρυσο ...

Μπορεί για τον μέσο το Rolex να φαντάζει ακριβό αλλά για τον πλούσιο το Rolex είναι ότι πιο φθηνό allaround κυριλέ μπορεί να πάρει.
Μην σου φαίνεται περίεργο το Rolex είναι το Swatch του ευκατάστατου.
Kαι τα παιδάκια να κοιτούσες θα φορούσαν τα παλιά sub των μπαμπάδων.

Μαζική παραγωγή+πωλήσεις όσες κάνουν όλες οι άλλες μαζί = κάπου θα δείς πολλά μαζεμένα
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 20, 2013, 02:05:08 μμ από Istar »
"ΤΙ ΔΕΝ ΦΟΡΑΜΕ ΣΗΜΕΡΑ?"

Αποσυνδεδεμένος nomikosas

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 827
    • Προφίλ
τα rolex ειναι σαν τα mercedes...
Tα συγχρονα μοντελα της mercedes δεν ειναι καθολου σπανια και τα βλεπεις παντου στον δρομο... (ταυτοχρονα ειναι και ηγετες στην κατηγορια τους)
Ομως υπαρχει και αυτο.....


οπως και αυτο το rolex..


Η rolex δεν ειναι κατι το ξεχωριστο ή σπανιο.. H ιδια λεει οτι ειναι το καλύτερο και πιο αξιόπιστο καθημερινό σπορ ρολοι.
Αν θελεις να πας με rolls royce στην βαφτιση , πας με Patek ή ΑP