Αποστολέας Θέμα: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ  (Αναγνώστηκε 172168 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #340 στις: Απρίλιος 18, 2013, 08:42:56 μμ »
ΑΥΤΟ: (ΟΣΟ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΗΡΕΜΟΣ)

Yes i would like to receive the blue hands(and the right ones after you got them).
 Your tests for the quality of the watches that you send to your customers are TRAGIC.
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος afnios

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1611
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #341 στις: Απρίλιος 18, 2013, 10:45:34 μμ »
Τι μου θυμίζει........Τι μου θυμίζει.........
Στερνή μου γνώση να σ' είχα πρώτα.
Οταν σε παλαιοτερο ποστ μιλησα για την 702,απο ενα απλο googlarisma που ειχα κανει και ειπα οτι δεν ειμαι περηφανος εσυ δεν ησουν Δημητρακη που επεσες να με φας?Ξεχασες ποσο ασχετο με ανεβαζες και με κατεβαζες?Μπορει βεβαια το κομματι εκεινο να σβηστηκε απο τους admins στην μνημη μας ομως εξακολουθει να υπαρχει[παρεα με ολα τα στολιδια που ειχες γαρνιρει τον λογο σου]

Παράθεση από: jim teo στις Δεκέμβριος 03, 2012, 10:48:37 πμ
Πίστεψέ με,αυτόι οι "εκβιαμοί" όπως τους αποκαλείς,είναι πολύ πιο ειλικρινείς και λιγότερο επιζήμιοι στη διαδικασία του project απο δηλώσεις του τύπουΔεν πειράζει.Άσε τους 30 που θα συμμετέχουν να είναι υπερήφανοι.


Αληθεια που πηγε εκεινη η περιφημη ''περηφανεια σου''?
Και μιας και δεν συμμετεχεις ασε τους 30[37] που συμμετεχουν να ειναι περηφανοι,συ ειπας
με ενα ρολοι ξερεις παντα τι ωρα ειναι,με δυο δεν εισαι ποτε σιγουρος

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #342 στις: Απρίλιος 19, 2013, 12:08:07 πμ »
Από: Boris Schäfer <boris@torsten-nagengast.de>
Προς: Aris
Στάλθηκε: 11:06 μ.μ. Πέμπτη, 18 Απριλίου 2013
Θέμα: Re: NEW PROBLEMS WITH THE RECEIVED WATCHES!!

Hello Aris,

here are the infos I wanted to send you, when we talked the last time. The situation is as follows:

I left the company more than a week ago and so I am not longer an employee of Torsten, nor the company. I already started something else in another company. When I joined Torsten (or his company), the project with you was already set up and running. Torsten asked me to join in, write the invoices, answer your mails, etc.

I can totally understand that some of you (or most) are upset, dissapointed and maybe angry. But anyway, all your members have always been very kind, nice and friendly to me. Because of this and because I feel personal responsible, I wanna help and finish this project.

Actually, I could just leave and that's it, but I really want to finish this whole project and bring it to an end. I am not the kind of guy just leaving and that's it.

So even I can't do everything for you, I will at least be your connection to the company. I will help, whenever I can. I told Torsten that I will finish the project and asked him to keep my mail-address and access to our watchmaker and company-online-systems.

So I will make sure that the last 5 watches will be done and sent to your members. I will also take care in case something is still wrong and one of the watches needs a repair or fix and that all members get their straps.

So, whenever you need to know something, wanna get in contact or something is wrong, please contact me and I will do whatever I can. As I am working in another company now, please understand that sometimes it may takes some time to send you an answer. But I will answer all mails and help wherever I can.

Once, all the watches are sent and everyone received it with the certification and straps, I will close this file, draw a line and finish my involvement (project and company). After Torsten get the right hands, he can send them, using the watchmaker to put them on that you found there in Greece.

I also wanna say that this is not the way Torsten or the company is working. We had made at the past other projects too that went very well. There were really so many things, that happened at the same time. It was a mix of suppliers that they didn't deliver the right items and not right in time, mixed with some mistakes that happened here. Guess most of them happened because of time pressure and the fact that the company is still moving to Pforzheim and everything is not organized yet. Please don't think, that the company is always working this way.

So thank you again for beeing that nice and kind to me - it was really a pleasure for me.

Best regards,
Boris


Mit freundlichen Grüßen / with kind regards
Boris Schäfer

Firma:
Torsten Nagengast
Ringstr.18
35716 Dietzhölztal
Mail: boris@torsten-nagengast.de
Web: torsten-nagengast.de
Tel: +49 2772 5825165
Fax: +49 2772 5825166
Inhaber: Torsten Nagengast | UsStID DE 242427018
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος makfil

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 884
  • Αθήνα
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #343 στις: Απρίλιος 19, 2013, 06:17:45 πμ »
Μετά από απ' αυτό, φαντάζομαι ότι το γλυκό θα δέσει με ένα μήνυμα του Torsten προς τον Άρη, με το οποίο θα του αναγγέλει ότι αποφάσισε να αποχωρήσει από την εταιρεία ΤΟΥ αλλά σκέφτεται να συνεχίζει το project μέχρι ... να εξαντληθούμε ...
Sub 16613 LN

Αποσυνδεδεμένος Yiangos

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 205
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #344 στις: Απρίλιος 19, 2013, 06:37:19 πμ »
Και μη χειρότερα... Μπορεί και το Pforzheim να μεταφερθεί στο Πεκίνο!

Πέραν των αστείων, σε κάποιο σημείο ο Μπορης αναφέρει για την παράδοση των ρολογιών με "certification & straps". Τα straps τα παρέλαβα αλλα certificate δεν υπήρχε στο πτωχοτατο κουτί του ρολογιού. Να υποθεσω ότι εννοεί τα certs που έχει στα χέρια του ο Αρης...?

Σε ότι αφορά το πρόβλημα του δικού μου ρολογιού (συμφωνώντας και με τους προλαλησαντες) δεν πρόκειται να το στείλω πίσω για επιδιόρθωση. Ας βρούμε έναν Ελληνα αξιόπιστο τεχνίτη και να τον πληρώσει ο Torsten εξασφαλίζοντας και το θέμα εγγύησης.

Φιλικά Γιάννης
Οπου γης και Πατρίς...

Αποσυνδεδεμένος Yiangos

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 205
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #345 στις: Απρίλιος 19, 2013, 06:50:29 πμ »
Τώρα μεταφέρθηκε και στη Νεα Υόρκη...
http://montre24.com/brand/WakmannGermany/WakmannGermanywatch/
Οπου γης και Πατρίς...

Αποσυνδεδεμένος IliasG

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2777
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #346 στις: Απρίλιος 19, 2013, 06:57:59 πμ »
O Χριστός και η Παναγία....!!!! :o :o :o :o :o

jim teo

  • Επισκέπτης
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #347 στις: Απρίλιος 19, 2013, 07:45:40 πμ »
Οταν σε παλαιοτερο ποστ μιλησα για την 702,απο ενα απλο googlarisma που ειχα κανει και ειπα οτι δεν ειμαι περηφανος εσυ δεν ησουν Δημητρακη που επεσες να με φας?Ξεχασες ποσο ασχετο με ανεβαζες και με κατεβαζες?Μπορει βεβαια το κομματι εκεινο να σβηστηκε απο τους admins στην μνημη μας ομως εξακολουθει να υπαρχει[παρεα με ολα τα στολιδια που ειχες γαρνιρει τον λογο σου]

Παράθεση από: jim teo στις Δεκέμβριος 03, 2012, 10:48:37 πμ
Πίστεψέ με,αυτόι οι "εκβιαμοί" όπως τους αποκαλείς,είναι πολύ πιο ειλικρινείς και λιγότερο επιζήμιοι στη διαδικασία του project απο δηλώσεις του τύπουΔεν πειράζει.Άσε τους 30 που θα συμμετέχουν να είναι υπερήφανοι.


Αληθεια που πηγε εκεινη η περιφημη ''περηφανεια σου''?
Και μιας και δεν συμμετεχεις ασε τους 30[37] που συμμετεχουν να ειναι περηφανοι,συ ειπας
Για όλα αυτά που ανέφερες αλλά και για ακόμα περισσότερα, έγραψα χθες
Στερνή μου γνώση να σ' είχα πρώτα.
Τι είναι αυτό που ΔΕΝ καταλαβαίνεις; Αν από την αρχή είχα προβλέψει αυτό το φιάσκο, δε θα χρησιμοποιούσα αυτή την παροιμία. Έπεσα κι εγώ θύμα αυτής της καλοστημένης απάτης, αλλά είχα το νιονιό και τα αντανακλαστικά να αντιδράσω εγκαίρως.

Δεύτερον, ουδέποτε αρνήθηκα ότι υπήρξα υποστηρικτής αυτού του project. Ξεχνάς τα δρομολόγια που έκανα πήγαινε-έλα στο γραφίστα, πληρώνοντας μάλιστα από την τσέπη μου, προκειμένου να σχεδιάσουμε ένα αξιόλογο logo για το ρολόϊ μας;
Το ρολόϊ μου άρεσε και μου αρέσει. Δεν το έκρυψα ποτέ αυτό.
Επειδή όμως έχω ΕΓΩΙΣΜΟ κι ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ, δυο λέξεις που είναι προφανώς άγνωστες σε 'σένα, κι επειδή δεν ανέχομαι από κανέναν Άρη και από κανέναν Torsten να με κοροϊδεύουν, αποχώρησα με το κεφάλι ψηλά. Δεν έκατσα να ξεφτιλιστώ προκειμένου να πάρω ένα ρολόϊ, το οποίο δε μου λείπει κιόλας.

Τρίτον, ακόμα και οι πιο ανόητοι απ' αυτόυς που παρακολουθούν τα όσα διαδραματίζονται, έχουν καταλάβει ότι η όλη ιστορία βρωμάει. Βρωμάει από την αρχή με τις ατάκες του στυλ "Τέτοιες ευκαιρίες δεν παρουσιάζονται κάθε μέρα", μέχρι αυτή τη στιγμή που μιλάμε. Εσύ ακόμα;;;

Τέλος, κόψε αυτό το Δημητράκη. Δε νομίζω ότι γνωριζόμαστε και τόσο καλά.

Υ.Γ. Μήπως τελικά μετάνιωσες για το δεύτερο ρολόϊ που πήρες, νομίζοντας ότι βρήκες το κελεπούρι της χρονιάς, και προσπαθείς να ξεσπάσεις επάνω μου;

Αποσυνδεδεμένος Heuer_1153

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 640
    • Προφίλ
ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #348 στις: Απρίλιος 19, 2013, 07:58:25 πμ »
^Πρέπει να ανήκω και εγώ στους ανόητους - τι πάει να πεί η ιστορία βρωμάει...;
Μάριος

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #349 στις: Απρίλιος 19, 2013, 08:18:36 πμ »
να πω και εγω δυο παπαριες. το ρολοι το πηρα και μου αρεσει, αλλα το εχω φορεσει ελαχιστα εως καθολου κυριως γιατι ειμαι σπασμενος απο οσα εγιναν. δεν ξερω αν η ιστορια βρωμαει η' οχι και ποσο βρωμαει και απο που βρωμαει. το δεδομενο ειναι πως η συμπεριφορα της εταιρειας ειναι πρωτοφανης. προπληρωθηκε και δεν εχει παραδωσει ακομη και τωρα το προτζεκτ.

κατ'εμε η ορθοτερη συμπεριφορα ειναι η επιστροφη των ρολογιων με την αμεση επιστροφη των χρηματων σε οσους το επιθυμουν. ενας εξ'αυτων ειμαι κι εγω μιας και πλεον οποτε κοιταω το ρολοι σκεφτομαι οτι αυτο δεν εξυπηρετει τους λογους που το αγορασα που ηταν η συμμετοχη σε ενα κοινο προτζεκτ του φορουμ το οποιο θα ηταν χαρακτηριστικο μιας κοινοτητας με κοινα σημεια.

περα απο τα ποιοτικα θεματα, εδω καταληξαμε να εχουμε αλλα ρολογια ο ενας και ο αλλος, αλλοι δεικτες, αλλα dials, αλλοι μηχανισμοι, οτι φτασει. αυτο το πραγμα δεν ειναι προτζεκτ αλλα ρωσσικη σαλατα. και παρα πολλοι χρηστες εχουν απογοητευση και τεραστια νευρα, γεγονος που δειχνει οτι το πραγμα εχει σπασει.

προσωπικα αν δεν δοθει μια συνολικη λυση επιστροφης των ρολογιων και επιστροφης των χρηματων, θα παω να αγορασω ενα αλλο dial τελειως neutral και θα αλλαξω αυτο που εχει πανω γιατι δεν γουσταρω πια να θεωρω οτι ειναι ρολοι προτζεκτ του φορουμ και θα το κρατησω να το εχω σαν αλλο ενα ρολοι.

θα πρεπει να καταλαβουν οι διαχειριστες και συντονιστες του φορουμ οτι απο τη στιγμη που οι ιδιοι και το φορουμ εχει μπει μπροστα για να γινει το προτζεκτ, αυτο αγγιζει και το ιδιο το φορουμ και την κοινοτητα αυτη και τους ιδιους και πρεπει να προτεινουν μια αμεση λυση του θεματος.

εγω μετα απο οτι εγινε θα συμμετειχα πληρωνοντας το ποσο που  μου αναλογει σε μια ομαδικη μηνυση/αγωγη/διεκδικηση κατα του αστειου Γερμανου αν και το ρολοι μου μαλλον ειναι απο αυτα με τα ελαχιστα θεματα εως καθολου. Απλα εχει ραγισει το γυαλι και δεν με εκφραζει. Εδω και καιρο δηλαδη αλλα ειπα να το αφησω ως τωρα οπου βλεποντας τον αθλιο τροπο με τον οποιο αντιμετωπισε τη 2η ευκαιρια που του δοθηκε, ο Γερμανος αποδεικνυει οτι ειναι τεραστιος μλκας.


 
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος omegasnik

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3142
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #350 στις: Απρίλιος 19, 2013, 08:25:04 πμ »
Στα δύσκολα φαίνεται η ΠΟΙΟΤΗΤΑ του ανδρός! Θα παρακαλέσω να αφήσουμε τα προσωπικά "προβλήματα" στην άκρη και να βρούμε την καλύτερη λύση στο πρόβλημά μας οι θιγόμενοι τουλάχιστον! Όσο για τους φίλους που σχολιάζουν απλά θα παρακαλούσα να μη ρίχνουν αλάτι στην πληγή μας, είναι αν μη τι άλλο αγενές!

... Έπεσα κι εγώ θύμα αυτής της καλοστημένης απάτης, αλλά είχα το νιονιό και τα αντανακλαστικά να αντιδράσω εγκαίρως. ...


Δημήτρη μπορείς να μου εξηγήσεις σε παρακαλώ από ποιον στήθηκε η απάτη και με ποιο τρόπο? Δεν είναι ωραίο να μιλάμε με υπονοούμενα, καλύτερα να μιλάμε ευθέως!

Φιλικά
Νίκος
ΑΚΑ justnik
όποιος πρόλαβε ...

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS31

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1006
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #351 στις: Απρίλιος 19, 2013, 08:26:54 πμ »
Σωστά, αν ξέρεις κάτι πρέπει να το πείς και στους υπόλοιπους

Αποσυνδεδεμένος makfil

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 884
  • Αθήνα
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #352 στις: Απρίλιος 19, 2013, 08:35:21 πμ »
Ομολογώ ότι δεν περίμενα να διαβάσω, σ' αυτό το forum, ένα τόσο απαξιωτικό αλλά και υβριστικό κείμενο, από μέλος για άλλο μέλος. Πολύ περισσότερο όταν τα ενεργά μέλη αυτού του forum είναι μιας κάποιας ηλικίας, με προσωπικότητα, επαγγελματική καταξίωση και, εν πάση περιπτώσει, με κάποιους δεσμούς φιλίας που αναπτύχθηκαν από τα ιδιαίτερα χαρακτηριστικά που συνδέουν τα μέλη και το χώρο που τα φιλοξενεί. Και, ακόμη περισσότερο, όταν με το κείμενο αυτό, αφήνεται, συνειδητά, να εννοηθεί ότι μόνον ΕΝΑ μέλος αυτού του forum έχει "ΕΓΩΙΣΜΟ και ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ" και τα υπόλοιπα όχι.

Προσωπικά, δεν δέχομαι αυτό το χαρακτηρισμό και τον επιστρέφω στον εμπνευστή του.

Ίσως έχει διαφύγει, από μερικούς, ότι τα μέλη αυτού του forum δεν μπορούν να κρύβονται πίσω από την ανωνυμία που τους προσφέρει, γενικά, το internet, και να εκφράζονται με τρόπους που βλέπουμε όλοι σε άλλα fora.

Στο κάτω-κάτω της γραφής, υπάρχουν όροι συμμετοχής και σ' αυτό το forum και πρέπει όχι μόνο να τους σεβόμαστε και να τους τηρούμε ΟΛΟΙ αλλά και να τους εφαρμόζουν και οι συντονιστές.
Sub 16613 LN

Αποσυνδεδεμένος billman

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #353 στις: Απρίλιος 19, 2013, 08:39:07 πμ »
Στα δύσκολα φαίνεται η ΠΟΙΟΤΗΤΑ του ανδρός! Θα παρακαλέσω να αφήσουμε τα προσωπικά "προβλήματα" στην άκρη και να βρούμε την καλύτερη λύση στο πρόβλημά μας οι θιγόμενοι τουλάχιστον! Όσο για τους φίλους που σχολιάζουν απλά θα παρακαλούσα να μη ρίχνουν αλάτι στην πληγή μας, είναι αν μη τι άλλο αγενές!

Δημήτρη μπορείς να μου εξηγήσεις σε παρακαλώ από ποιον στήθηκε η απάτη και με ποιο τρόπο? Δεν είναι ωραίο να μιλάμε με υπονοούμενα, καλύτερα να μιλάμε ευθέως!

Φιλικά
Νίκος



θα πρεπει να καταλαβουν οι διαχειριστες και συντονιστες του φορουμ οτι απο τη στιγμη που οι ιδιοι και το φορουμ εχει μπει μπροστα για να γινει το προτζεκτ, αυτο αγγιζει και το ιδιο το φορουμ και την κοινοτητα αυτη και τους ιδιους και πρεπει να προτεινουν μια αμεση λυση του θεματος.


εγω μετα απο οτι εγινε θα συμμετειχα πληρωνοντας το ποσο που  μου αναλογει σε μια ομαδικη μηνυση/αγωγη/διεκδικηση κατα του αστειου Γερμανου αν και το ρολοι μου μαλλον ειναι απο αυτα με τα ελαχιστα θεματα εως καθολου. Απλα εχει ραγισει το γυαλι και δεν με εκφραζει. Εδω και καιρο δηλαδη αλλα ειπα να το αφησω ως τωρα οπου βλεποντας τον αθλιο τροπο με τον οποιο αντιμετωπισε τη 2η ευκαιρια που του δοθηκε, ο Γερμανος αποδεικνυει οτι ειναι τεραστιος μλκας.



Αποσυνδεδεμένος KOSTAS31

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1006
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #354 στις: Απρίλιος 19, 2013, 08:44:40 πμ »
Θέλω να εκφράσω μια απορία στον Αρη. Τόσο καιρό μιλάμε με τον Μπορις. Μετά από όλο αυτό το χαμό που έχει γίνει με τα ρολόγια δεν έχουμε δει πουθενά τον Τορσεν. Πιά είναι η θεση του σε όλα αυτά. Στην τελική αυτός είναι ο κύριος υπεύθυνος και αυτός είναι που θα πρέπει να λογοδοτήσει. Δεν τον βλέπω να εμφανίζεται πουθενά. Γιατι??????????????????   

Αποσυνδεδεμένος Heuer_1153

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 640
    • Προφίλ
ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #355 στις: Απρίλιος 19, 2013, 08:47:02 πμ »
^Και ο Μπόρις που τρέχει το πρότζεκτ (λέμε τώρα...) ξαφνικά δεν είναι πια στην "εταιρεία"! Μας πιάσανε κορόιδα, αυτό είναι ξεκάθαρο - το θέμα είναι αν και πως μπορούμε να αντιδράσουμε ομαδικά ως φορουμ.
Μάριος

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #356 στις: Απρίλιος 19, 2013, 09:33:05 πμ »
Συμφωνώ με το Θοδωρή τον Καρτέο ότι πλέον το ρολόι έχει παύσει να θυμίζει project  κι έχει μεταλλαχθεί σε αντικείμενο που ούτε να το βλέπω δε θέλω.
Οσοι τα ρολόγια μας δεν έχουν πρόβλημα δεν έχουμε νομικό έρεισμα για να τα επιστρέψουμε άλλο από το ότι το project ακυρώνεται συνολικά.
Δεν είναι ωραίο να κατηγοριοποιούμε τα μέλη σε όσους συμμετείχαν και σε όσους όχι, να μιλούν οι μεν και να μη μιλούν οι δε.
Γιατί τότε να κάνουμε κι άλλη μια κατηγορία:
Σε όσους συμμετείχαν σε όλες τις προτάσεις επειδή ήθελαν να συμμετέχουν σε ένα project του φόρουμ και σε όσους συμμετείχαν σε αυτό επειδή τους άρεσε το ρολόι και πίστευαν ότι έτσι θα το αγόραζαν σε καλύτερη τιμή. Και τότε δε θα πρέπει να μιλάνε πολλοί.

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #357 στις: Απρίλιος 19, 2013, 10:54:29 πμ »

Επειδή όμως έχω ΕΓΩΙΣΜΟ κι ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ, δυο λέξεις που είναι προφανώς άγνωστες σε 'σένα, κι επειδή δεν ανέχομαι από κανέναν Άρη και από κανέναν Torsten να με κοροϊδεύουν, αποχώρησα με το κεφάλι ψηλά. Δεν έκατσα να ξεφτιλιστώ προκειμένου να πάρω ένα ρολόϊ, το οποίο δε μου λείπει κιόλας.

Τρίτον, ακόμα και οι πιο ανόητοι απ' αυτόυς που παρακολουθούν τα όσα διαδραματίζονται, έχουν καταλάβει ότι η όλη ιστορία βρωμάει. Βρωμάει από την αρχή με τις ατάκες του στυλ "Τέτοιες ευκαιρίες δεν παρουσιάζονται κάθε μέρα", μέχρι αυτή τη στιγμή που μιλάμε. Εσύ ακόμα;;;


Τι είναι αυτά βρε Δημήτρη? Σκέψου λίγο πριν γράψεις ότι σου κατέβει.


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #358 στις: Απρίλιος 19, 2013, 12:35:16 μμ »
Αν από την αρχή είχα προβλέψει αυτό το φιάσκο, δε θα χρησιμοποιούσα αυτή την παροιμία. Έπεσα κι εγώ θύμα αυτής της καλοστημένης απάτης, αλλά είχα το νιονιό και τα αντανακλαστικά να αντιδράσω εγκαίρως.
Επειδή όμως έχω ΕΓΩΙΣΜΟ κι ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ, δυο λέξεις που είναι προφανώς άγνωστες σε 'σένα, κι επειδή δεν ανέχομαι από κανέναν Άρη και από κανέναν Torsten να με κοροϊδεύουν, αποχώρησα με το κεφάλι ψηλά. Δεν έκατσα να ξεφτιλιστώ προκειμένου να πάρω ένα ρολόϊ, το οποίο δε μου λείπει κιόλας.
Τρίτον, ακόμα και οι πιο ανόητοι απ' αυτόυς που παρακολουθούν τα όσα διαδραματίζονται, έχουν καταλάβει ότι η όλη ιστορία βρωμάει. Βρωμάει από την αρχή με τις ατάκες του στυλ "Τέτοιες ευκαιρίες δεν παρουσιάζονται κάθε μέρα", μέχρι αυτή τη στιγμή που μιλάμε. Εσύ ακόμα;;;

Κάντε ότι σας φωτίσει ο Θεός  Άρης ήθελα να πω.

jim teo,

Eπειδη συνεχιζεις να εκστομεις προσβολες κατα παντος, να συκοφαντεις και να λοιδορεις χωρις καμια ηθικη ή φραγμο και επειδη η υπομονη και η αξιοπρεπεια εχουν τα ορια τους και δεν επιτρεπω σε κανεναν να εμπαιζει την υποληψη και το ονομα μου, σε πληροφορω πως για ολα υπαρχει και η νομικη οδος!
Συντομα θα τα πουμε δια αυτης της οδου...
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος Chris_Superocean

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4010
  • B R E I T L I N G
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #359 στις: Απρίλιος 19, 2013, 12:41:59 μμ »
jim teo,

Eπειδη συνεχιζεις να εκστομεις προσβολες κατα παντος, να συκοφαντεις και να λοιδορεις χωρις καμια ηθικη ή φραγμο και επειδη η υπομονη και η αξιοπρεπεια εχουν τα ορια τους και δεν επιτρεπω σε κανεναν να εμπαιζει την υποληψη και το ονομα μου, σε πληροφορω πως για ολα υπαρχει και η νομικη οδος!
Συντομα θα τα πουμε δια αυτης της οδου...


Αυτό θα μπορούσε να υποθεί σε πμ....  :-\

Έτσι νομίζω γίνεται ακόμη πιο "άνω - κάτω" το forum
Δεν ήταν κακός ο λύκος, η γιαγιά είχε αυθαίρετο.