Αποστολέας Θέμα: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ  (Αναγνώστηκε 172419 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #140 στις: Απρίλιος 07, 2013, 10:34:59 μμ »
Χρηστο στη σχεση σας εισαι ξεκαθαρα απο πανω...

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #141 στις: Απρίλιος 07, 2013, 10:35:12 μμ »
Μπραβο Χρηστο,πολυ καιριες ερωτησεις και τοποθετησεις.!!
Επιτελους,φαινεται καποιο φως στην υποθεση,ελπιζω τα πραγματα να πανε ολα καλα!!
Χρηστο,καλως να δεχτεις το ρολογακι σου,οπως το θελεις!!!!
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #142 στις: Απρίλιος 07, 2013, 10:42:49 μμ »
Eυχαριστω παιδια,κανουμε τον αγωνα μας για να παραλαβουμε τα ρολογια οπως συμφωνησαμε απο την αρχη,αυτο και τιποτε αλλο. Δεν μιλησα οπως ειδατε μονο για το δικο μου ρολοι αλλα για ολα,μακαρι ολοι μας να παραλαβουμε σωστα τα ρολογια μας. Αυτο το project ειναι πολυ σημαντικο για μενα,οπως φανταζομαι και για ολα τα παιδια, γιατι μεσα απ`αυτο το ρολοι βλεπω ολο το mywatch.gr,βλεπω ολα τα παιδια με τα οποια εχω γινει φιλος εδω και 2 χρονια,χωρις αυτο το σκεπτικο το project δεν θα ειχε κανενα νοημα,γιατι δοξα το Θεο ρολογια εχω να φορεσω,οπως και ολοι σας,δεν περιμεναμε το project.
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS31

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1006
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #143 στις: Απρίλιος 08, 2013, 09:14:08 πμ »
Αυτό είναι το σημερινό mail που έστηλα στον Boris. Ελπίζω να απαντήσει αυτή τη φορά

Dear Boris,
It is almost a week since the day you sent me a message, telling me about the options I have to choose for the hands of my watch.  I have asked you to send me a photo of the watch with the grey hands, in order to make a decision. You have not replied yet. 
In the meanwhile, Aris, had a contact with Torsten and informed us that it is possible to have the watch with the hands stipulated from the beginning.
In view of the abovementioned I am waiting for an answer from you. I am waiting, in due time, a photo of the watch with the grey hands and a final date of delivery of the watch with the long blue hands. Please make sure this time that the date of delivery of the watch with the long blue hands will be final. After that I will make my final choice.
Please do not ignore for one more time my message. If I have no answer from you I will obliged to cancel my order for the watch and ask my money back. I will also attend to the Federation of German Consumer Organisation (Verbraucherzentrale) asking for legal advice.
Thank you in advance
Kostas. 

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #144 στις: Απρίλιος 08, 2013, 11:12:17 πμ »
Σχετικα με τα Tracking No της αποστολης των ρολογιων...

Από: "boris@torsten-nagengast.de" <boris@torsten-nagengast.de>
Προς: Aris
Στάλθηκε: 11:57 π.μ. Δευτέρα, 8 Απριλίου 2013
Θέμα: Tracking No.

Hi Aris,

I am on my way back home. Please let your members know that I will answer all new mails today.

I will also send all tracking no today. They will receive everything in some hours when I am back.

Thanks a lot.

Best regards,
Boris


PS: sent from my mobile, sorry for any typos.
Gesendet mit meinem HTC


Φιλικα,
Αρης
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS31

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1006
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #145 στις: Απρίλιος 08, 2013, 12:20:00 μμ »
Θα παρακαλούσα θερμά τον Αρη, μιας και είναι ο μόνος που έχει τη δυνατότητα να επικοινωνεί αποτελεσματικά με τον Τορστεν, να του θέσει το θέμα με τα ρολόγια με τους κοντούς δείκτες, ώστε να μας στείλει άμεσα φωτογραφίες με τους Γρι δείκτες και να δεσμευτεί ως προς την τελική αυτή τη φορά ημερομηνία για παράδοση των ρολογιών, είτε  με τους Γκρι είτε με τους μπλε κανονικούς. Το ότι το θέλουμε το ρολόι είναι δεδομένο, κάποια στιγμή όμως πρέπει να ξεκαθαριστεί και πότε θα το  πάρουμε. Η ανοχή που έχουν δήξει κάποιοι  κάποια στιγμή θα φτάσει και τα όριά της.
Άρη ξέρω ότι δεν είσαι υποχρεωμένος να κάνεις κάτι τέτοιο, απλά στο ζητάω γιατί είσαι ο μόνος που μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί του.     

Αποσυνδεδεμένος afnios

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1612
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #146 στις: Απρίλιος 08, 2013, 02:34:01 μμ »
Αυτό είναι το σημερινό mail που έστηλα στον Boris. Ελπίζω να απαντήσει αυτή τη φορά

Dear Boris,
....... If I have no answer from you I will obliged to cancel my order for the watch and ask my money back. I will also attend to the Federation of German Consumer Organisation (Verbraucherzentrale) asking for legal advice.
Thank you in advance
Kostas. 

Ποτε δεν πιστευα οτι με απειλες,σε αυτη την φαση που βρισκομαστε,θα μπορουσαμε να εχουμε κατι καλυτερο σαν αποτελεσμα.
με ενα ρολοι ξερεις παντα τι ωρα ειναι,με δυο δεν εισαι ποτε σιγουρος

Αποσυνδεδεμένος asot

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 349
  • life goes on...
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #147 στις: Απρίλιος 08, 2013, 03:13:29 μμ »
Παράθεση από: afnios στις Σήμερα στις 14:34:01
Ποτε δεν πιστευα οτι με απειλες, σε αυτη την φαση που βρισκομαστε, θα μπορουσαμε να εχουμε κατι καλυτερο σαν αποτελεσμα.


Εγώ πάντως (προσωπικά), δεν βλέπω καποια απειλή, μια προειδοποίηση όμως (που εδώ που τα λέμε χρειάζεται, ύστερα από τέτοια - και δεν έληξε κιόλας - ταλαιπωρία) που απλώς έρχεται να θυμίσει οτι όλα έχουν ένα όριο...!!!

jim teo

  • Επισκέπτης
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #148 στις: Απρίλιος 08, 2013, 03:17:24 μμ »
Εγώ πάντως (προσωπικά), δεν βλέπω καποια απειλή, μια προειδοποίηση όμως (που εδώ που τα λέμε χρειάζεται, ύστερα από τέτοια - και δεν έληξε κιόλας - ταλαιπωρία) που απλώς έρχεται να θυμίσει οτι όλα έχουν ένα όριο...!!!
:2thumbs: X 1000
 :god: X 1000

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #149 στις: Απρίλιος 08, 2013, 03:55:27 μμ »
Παράθεση από: afnios στις Σήμερα στις 14:34:01
Ποτε δεν πιστευα οτι με απειλες, σε αυτη την φαση που βρισκομαστε, θα μπορουσαμε να εχουμε κατι καλυτερο σαν αποτελεσμα.


Εγώ πάντως (προσωπικά), δεν βλέπω καποια απειλή, μια προειδοποίηση όμως (που εδώ που τα λέμε χρειάζεται, ύστερα από τέτοια - και δεν έληξε κιόλας - ταλαιπωρία) που απλώς έρχεται να θυμίσει οτι όλα έχουν ένα όριο...!!!


Παιδια ,βλεπω καλα;Τι παραθεση ειναι αυτη;
Κλωνος του coral ; η τελος ο βασιλιας των παραθεσεων; ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS31

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1006
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #150 στις: Απρίλιος 08, 2013, 04:02:22 μμ »
φίλε afnios δεν είναι απειλή. Ζητάω από τον Γερμανό το αυτονόητο. Ακόμα και αν μου πει ότι οι νέοι δείκτες θα είναι έτοιμοι σε πέντε μήνες θα το δεχτώ αρκεί να είναι τελειωτικό  ας μου στείλει και φωτο με τους άλλους δείκτες μπορεί να μου αρέσουν και να επιλέξω αυτούς. Ας μου απαντήσει όμως δεν ανέχομαι να του στέλνω μυνηματα και να με γράφει δεν είναι ηθικό μετά τα προβλήματα που έχει δημιουργήσει.

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #151 στις: Απρίλιος 08, 2013, 04:50:19 μμ »
Καμία απειλή δεν είναι, αυτό έλειπε τα νόμιμα δικαιώματά μας να τα θεωρούμε απειλή!
Πολύ σωστά έκανε ο φίλος και πολύ ευγενικό και κόσμιο τρόπο.

Αποσυνδεδεμένος asot

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 349
  • life goes on...
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #152 στις: Απρίλιος 08, 2013, 05:20:42 μμ »
Παιδια ,βλεπω καλα;Τι παραθεση ειναι αυτη;
Κλωνος του coral ; η τελος ο βασιλιας των παραθεσεων; ;D ;D ;D ;D ;D ;D

/offtopic

Για κάποιο παράξενο λόγο, στον Firefox, αν ξεκινήσω παράθεση στο "κουτί" της Γρήγορης απάντησης
και μετά με Προεπισκόπηση προχωρήσω σε κανονικό edit,
αλλαζει εντελώς το quote και εμφανίζεται με τον τρόπο που βλέπετε...

Κάθε πρόταση "αποφυγής" του φαινομένου, δεκτή!


Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #153 στις: Απρίλιος 08, 2013, 05:38:35 μμ »
Μολις ελαβα tracking number απο τον boris...


Sent from my iPhone using Tapatalk 2
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος makfil

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 884
  • Αθήνα
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #154 στις: Απρίλιος 08, 2013, 05:42:05 μμ »
Μολις ελαβα tracking number απο τον boris...


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Πολύ ευχάριστο νέο ...

Με το καλό να το παραλάβεις

Αν έχεις και στοιχεία της διαδρομής, δώστα για το ... λαό που διψάει ...
Sub 16613 LN

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #155 στις: Απρίλιος 08, 2013, 05:46:44 μμ »
Στο tracking της dhl μου λεει " no result found".
Χα χα χα! Θα μας πεθανουν αυτοι οι τυποι!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk 2
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος The_Jackal

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 263
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #156 στις: Απρίλιος 08, 2013, 05:47:59 μμ »
Και εγώ τώρα έλαβα το δικό μου μύνημα από το Μπόρις...Το ρολόι βέβαια φαίνεται να είναι ακόμα στην Γερμανία...Τέσπα... ???

Εύχομαι Τέλος Καλό, Όλα Καλά (αφού πρώτα το δώ βεβαίως βεβαίως με Μεγεθυντικό Φακό βεβαίως βεβαίως  ;D ;D ;D).

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #157 στις: Απρίλιος 08, 2013, 05:52:01 μμ »
Τουλαχιστον εσυ ξερεις που ειναι. Κατι ειναι και αυτο.
Εμενα αγνοειται η τυχη του...


Sent from my iPhone using Tapatalk 2
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος The_Jackal

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 263
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #158 στις: Απρίλιος 08, 2013, 05:56:27 μμ »
Βάλε εδώ το Tracking Number που σου έδωσε ο Μπόρις και δες εάν σου βγάζει αποτέλεσμα. Από το Ελληνικό Σαιτ της DHL να ξέρεις δεν βγάζει αποτέλεσμα.

http://www.dhl.de/en/paket/information/sendungsverfolgung.html


Τουλαχιστον εσυ ξερεις που ειναι. Κατι ειναι και αυτο.
Εμενα αγνοειται η τυχη του...


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Αποσυνδεδεμένος antonio-titanium

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 642
    • Προφίλ
Απ: ΤΑ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ" ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #159 στις: Απρίλιος 08, 2013, 05:59:29 μμ »
και εμενα  χωρίς καμία ενδιάμεση ενημέρωση μου ήρθε mail με tracking ... άντε με το καλό να φθάσει και το περιμένει μεγεθυντικος ! ;) ;D