Αποστολέας Θέμα: Ομαδική αγορά-project(?) Hamilton  (Αναγνώστηκε 152679 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ELBETAKIAS

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 868
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά-project(?) Hamilton
« Απάντηση #400 στις: Απρίλιος 21, 2013, 09:37:29 πμ »
Παρακολουθω το φορουμ περιπου 4 χρονια.
Βλεπω καποια ανησυχητικα σημαδια που ευχομαι να'ναι στη φαντασια μου.
Πρεπει ομως καποια μελη να κοιταξουν το καλο του φορουμ που μας φιλοξενει παραμεριζοντας τον εγωισμο τους(να μην πω κατι αλλο).
Το λεω οσο πιο ευγενικα μπορω...

Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8582
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά-project(?) Hamilton
« Απάντηση #401 στις: Απρίλιος 21, 2013, 09:41:11 πμ »
Μάριε συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!!!!!!
Ας κοιτάξουμε πρώτα να ολοκληρωθούν οι αποστολές σε όλους και να ολοκληρωθεί το project, μετά ας αποφασίσουμε από κοινού την στάση μας απέναντι στην εταιρία που μας δημιούργησε το πρόβλημα. Δεν υπάρχει τίποτα πιο απειλητικό για μια εταιρία από το να έχει εναντίον της ένα forum που με συλλογική απόφαση των μελών του διεκδικεί από αυτήν τα νόμιμα και σωστά καθώς και είναι έτοιμο να εκθέσει στα διεθνή forum τα τεκταινόμενα.
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά-project(?) Hamilton
« Απάντηση #402 στις: Απρίλιος 21, 2013, 09:50:53 πμ »


Να το θέσω αλλιώς για να μη κατηγορηθώ ότι πάλι στοχοποιώ τον Άρη.

Αν, για παράδειγμα, ήθελα να αγοράσω ένα laptop, σε ποιόν θα απευθυνόμουν; Μα στο Chris_Superocean φυσικά.
Μου προτείνει λοιπόν ο Χρήστος ένα συγκεκριμένο μοντέλο από ένα μάστορα ο οποίος είναι φοβερός, κάνει παπάδες, φτιάχνει ότι θες κ.τ.λ. (επηρεάζομαι/παρασύρομαι όπως θέλετε πείτε το)
Τελικά αποδεικνύεται ότι ο συγκεκριμένος μάστορας είναι μεγάλος απατεώνας, όπως και ο Torsten στη δική μας περίπτωση.
Μπορείς να κατηγορήσεις το Χρήστο γι αυτό; ΟΧΙ. Σε ανάγκασε να το αγοράσεις; ΟΧΙ. Μπορείς όμως άνετα να τον κατηγορήσεις για το γεγονός και μόνο ότι στον πρότεινε.Υποτίθεται ότι είναι ειδικός. Εδώ ακριβώς είναι και το μερίδιο ευθύνης που αναλογεί στον Άρη.
Δεν καταλαβαίνω ποιά είναι η αδικία σε όλο αυτό;


Δε θελω να σχολιασω το θεμα του project,δε το εχω κανει μεχρι τωρα και ουτε εχω σκοπο να το κανω αφου δε συμμετειχα,χωρις αυτο ομως να σημαινει οτι δεν εχω αποψη.Θελω απλως στο παραδειγμα που εδωσες να πω,αν μου επιτρεπεις, πως η διαφορα ειναι οτι δεν εισαι ενεργο μελος σε φορουμ για υπολογιστες τα τελευταια χρονια(υποθετω)

Αποσυνδεδεμένος Heuer_1153

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 640
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά-project(?) Hamilton
« Απάντηση #403 στις: Απρίλιος 21, 2013, 09:51:42 πμ »
Μάριε συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!!!!!!
Ας κοιτάξουμε πρώτα να ολοκληρωθούν οι αποστολές σε όλους και να ολοκληρωθεί το project, μετά ας αποφασίσουμε από κοινού την στάση μας απέναντι στην εταιρία που μας δημιούργησε το πρόβλημα. Δεν υπάρχει τίποτα πιο απειλητικό για μια εταιρία από το να έχει εναντίον της ένα forum που με συλλογική απόφαση των μελών του διεκδικεί από αυτήν τα νόμιμα και σωστά καθώς και είναι έτοιμο να εκθέσει στα διεθνή forum τα τεκταινόμενα.

Ακριβώς!

Και ας δοκιμάσουμε να πάρουμε όλοι μαζί την όποια 'ευθύνη' μας αναλογεί. Αλληλοεπηρεαστήκαμε, πιστέψαμε σ'αυτό το πρότζεκτ αλλά δυστυχώς τελικά μας γέλασε ο Τόρστεν. Κρίμα να μας χαλάσει και την παρέα!

Ό,τι είναι να κάνουμε (που θα κάνουμε), κατόπιν παράδοσης όλων των ρολογιών. Και ρεαλιστικά τώρα - ασχέτως του δικού μας πρότζεκτ και της επερχόμενης δυσφήμησης του Τόρστεν στα διεθνή φόρα - υπάρχει κανείς που πιστεύει ότι θα συνεχίσει να υπάρχει σαν εταιρεία για καιρό ακόμα...;     
Μάριος

Αποσυνδεδεμένος afnios

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1610
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά-project(?) Hamilton
« Απάντηση #404 στις: Απρίλιος 21, 2013, 11:36:00 πμ »
Ποσα μελη δεν ρωτουν την γνωμη μας σε ποστ του τυπου:ποιο ρολοι να διαλεξω,το Α η το Β και εμεις τους προτεινουμε?Δηλαδη οταν προτεινουμε κατι ειμαστε και συνυπευθυνοι εαν η επιλογη μας δεν βγει σωστη?????Οταν ο μαναβης πουλαει καρπουζι Αμαλιαδας που ειναι πασιγνωστο και ανοιγωντας το ειναι μεσα κιτρινο το επιστρεφουμε και τον κατηγορουμε?Στο κατω κατω δεν καταλαβαινω ενα πραγμα,ποσοι απο αυτους που εχουν το ρολοι στα χερια τους ηδη δεν θα ειναι αληθινα χαρουμενοι οταν το ρολοι δουλεψει σωστα,και θα δουλεψει, πιστεψτε το.
Μην χτυπατε λοιπον το σαμαρι για ν'ακουσει ο γαιδαρος,ειναι παντελως αδικο,στο τελος ολα τα ρολογια θα ειναι σωστα,οι μασκες θα εχουν πεσει και οι κατηγοροι θα εχουν εκτεθει,αυτη την φορα ανεπανορθωτα.
Σας ''ευχαριστω'' για την μιζερια που σκορπατε ασυστολα,την ''εξωθεν'' προερχομενη ''καλοπροαιρετη'' κριτικη σας και ''καθαρση'' που επιχειρειτε,λυπαμαι  που αδυνατω να σας ακολουθησω,στερουμενος υστεροβουλιας.
Εστιαζω μονο,απο εδω και στο εξης,στην επιτυχη ολοκληρωση του προτζεκτ,
καλη σας ημερα[και καλη φωτιση]
με ενα ρολοι ξερεις παντα τι ωρα ειναι,με δυο δεν εισαι ποτε σιγουρος

Αποσυνδεδεμένος Coral

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1427
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά-project(?) Hamilton
« Απάντηση #405 στις: Απρίλιος 21, 2013, 12:05:56 μμ »
Παράθεση
Ο Μήτσος ήταν ο καλύτερος. Το κοστολόγησε κιόλας στα 2000€Κάθισα και έκανα research οι 2 εταιρίες είναι μη συγκρίσιμα μεγέθη τα wakmann είναι ρολογαρες και θα μπορούσαν άνετα να πωλούνται κανά 2χιλιαρο Wakmann δαγκωτο ,,!!!!!!! Απο μένα


Αποκλειεται να εχω γραψει εγω αυτο το κειμενο,δεν χρησιμοποιω ποτε τονους,εκτος κι αν εννοεις αλλον Μητσο.
WIP ολου του κοσμου ενωθειτε.

jim teo

  • Επισκέπτης
Απ: Ομαδική αγορά-project(?) Hamilton
« Απάντηση #406 στις: Απρίλιος 21, 2013, 12:27:38 μμ »
Όχι ρε Μήτσο, το κείμενο δεν είναι δικό σου. Του DOCORTHO είναι.
Απλά εσύ συμφώνησες πανηγυρικά. :supz:

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά-project(?) Hamilton
« Απάντηση #407 στις: Απρίλιος 21, 2013, 12:39:22 μμ »
   Kάποιοι άνθρωποι, μεταξύ των οποίων και ο Άρης κι εγώ, που είχαμε δει από κοντά δημιουργίες του Γερμανού (πολύ πριν τεθεί θέμα πρότζεκτ), δεν φανταζόμασταν με τίποτα τέτοια κατάληξη. Είχαμε ως εικόνα ένα εξαιρετικό και ποιοτικό προιόν, γι αυτό και θεωρήσαμε πολύ καλή περίπτωση το συγκεκριμένο ρολόι. Όσοι είσασταν στην παράδοση, θα είδατε κι εσείς κάποιες από τις πολλές δημιουργίες του Γερμανού. Έχοντας αυτά ως εικόνα, θα τα προτείνατε ή όχι σε κάποιον που ήθελε κάτι ανάλογο? Φυσικά και ναι!!!
   Καμμία ευθύνη δεν έχει λοιπόν ο Άρης και ο κάθε Άρης που κάνει μια πρόταση, από τη στιγμή που τα δεδομένα που έχει στα χέρια του είναι τέτοια που προιδεάζουν μόνο για θετική έκβαση.


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος ELBETAKIAS

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 868
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά-project(?) Hamilton
« Απάντηση #408 στις: Απρίλιος 21, 2013, 01:54:27 μμ »
   Kάποιοι άνθρωποι, μεταξύ των οποίων και ο Άρης κι εγώ, που είχαμε δει από κοντά δημιουργίες του Γερμανού (πολύ πριν τεθεί θέμα πρότζεκτ), δεν φανταζόμασταν με τίποτα τέτοια κατάληξη. Είχαμε ως εικόνα ένα εξαιρετικό και ποιοτικό προιόν, γι αυτό και θεωρήσαμε πολύ καλή περίπτωση το συγκεκριμένο ρολόι. Όσοι είσασταν στην παράδοση, θα είδατε κι εσείς κάποιες από τις πολλές δημιουργίες του Γερμανού. Έχοντας αυτά ως εικόνα, θα τα προτείνατε ή όχι σε κάποιον που ήθελε κάτι ανάλογο? Φυσικά και ναι!!!
   Καμμία ευθύνη δεν έχει λοιπόν ο Άρης και ο κάθε Άρης που κάνει μια πρόταση, από τη στιγμή που τα δεδομένα που έχει στα χέρια του είναι τέτοια που προιδεάζουν μόνο για θετική έκβαση.
+1

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά-project(?) Hamilton
« Απάντηση #409 στις: Απρίλιος 21, 2013, 02:44:03 μμ »
1) Πίσω από την στάση μου για το προτζεκτ δεν κρύβεται κανείς. Σε διαβεβαιώ ότι είναι ολοδικιά μου.

Η οποια καθ' ολη τη διαρκεια -απο την αρχη του project μεχρι και τωρα που δεν εχει ακομη ολοκληρωθει-  ειναι σωστη και δεοντολογικη!...

2) Οι ενστάσεις που είχατε εγείρει τότε για την αγγελία του μέλους δεν αφορούσαν την "κινεζίλα" του προιόντος . Τα περί διαφοράς κινεζίλας-hommage είναι κωλοτούμπα δικιά σου.

Οσον αφορα τη θεση μου, ενικο παρακαλω... Μη γενικευεις!...
Καλυτερα μη συνεχιζεις, τo ποιος κανει ''κολοτουμπες'' φαινεται ξεκαθαρα παρακατω...

Αλήθεια ο administrator τι άποψη έχει για το project αυτό?
Θυμάμαι το Φλεβάρη σε αγγελία Pam homage φίλου συνφορουμίτη είχε τοποθετηθεί κάθετα για τα homages.
Δεν ενοχλείται τώρα που το λογότυπο του φόρουμ του θα μπει σε τέτοιο ρολόι?
Βασικά ψάχνω τα σχόλια του επί της αγγελίας αυτής και δεν τα βρίσκω...
Πείτε με μυστήριο κλπ αλλά προσωπικά θεωρώ μεγάλη ξεφτίλα για το φόρουμ να ασχολείται με τέτοιου είδους project λες και χαθήκανε τα ρολόγια και οι επιλογές.
Όταν με 520 αγοράζει κανείς Junghans και Squale μάλλον είναι λίγο άτοπο να τα δίνει για homage και να το θεωρεί και κατόρθωμα.
Συγγνώμη αν ενόχλησα αλλά με τρώει από το πρωί.

Αγαπητε Κωστα,

Μαλλον μπερδευεις τα homages με τα replicas, τις φτηνες απομιμησεις και αλλων, διαφορων ειδων ''κινεζιες''!...
Απλως θα σου θυμισω -αν ηδη δεν το γνωριζεις- οτι το πρωτο project του φορουμ (STEINHART), ηταν ΗΟΜAGE και καθε φορα που μπαινεις στη διαδικτυακη μας κοινοτητα -και δη εδω και 3 χρονια που εισαι μελος μας- το βλεπεις πανω δεξια!...

Φιλικα,
Αρης



3)Κάνε μια έρευνα στην εκεί συζήτηση για να εξακριβώσεις τα γραφόμενά μου.

Δε χρειαζεται, εχω κανει καιρο τωρα ερευνα εδω, στα γραφομενα σου...

3)Προφανώς θα με περνάς για κάποιον άλλο που πασχίζει για κάτι αλλά μάλλον ή 1) όταν πιέζεσαι τα χάνεις ή 2) έχεις σε μεγάλη εκτίμηση τον Γκέμπελς και τις μεθόδους του.

Απο ο,τι τελικα φαινεται μαλλον εσυ λειτουργεις ετσι, οχι εγω...

4) Το να είσαι παρόν στο προτζεκτ και αυτό να ολοκληρωθεί επιτέλους με την μικρότερη χασούρα για τους συμμετέχοντες είναι κάτι που πραγματικά θέλω να συμβεί. Τους περισσότερους τους ξέρω προσωπικά-αν και μετά την αρνητική μου στάση στο προτζεκτ μάλλον με θεωρούν μαύρο πρόβατο και λυπάμαι- γνωρίζω δε το πόσο το περιμένουν και το πόσα λεφτά πληρώσαν για ένα ανάξιο ρολόι.

Τυχαιο, δε νομιζω?!...
Ο,τι και να λεμε, αυτο θα φανει και θα κριθει μετα απο λιγον καιρο!... Να 'σαι βεβαιος.

5) Τώρα για το επίπεδο που δεν θέλεις να πέσεις, τι να πω? Προφανώς δεν αντέχεις την δημόσια κριτική. Ας κρίνουν λοιπόν οι υπόλοιποι...

Να λοιπον που επιτελους συμφωνουμε σε κατι. Αυτο λεω και εγω!...
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά-project(?) Hamilton
« Απάντηση #410 στις: Απρίλιος 21, 2013, 03:12:31 μμ »
1) Η στάση μου ήταν συγκεκριμένη από την αρχή. Σωστή και δεοντολογική για σένα είναι αυτή που χαιδεύει αυτιά? Την δικιά σου την χαρακτηρίζεις δεοντολογική?

2) Που προκύπτει κωλοτούμπα δικιά μου από αυτά που παρέθεσες? Δεν γουστάρω hommage. Τελεία και παύλα. Αυτό που θα έπρεπε να παραθέσεις είναι τα ποστ σου για την hommage αγγελία, που ως δια μαγείας έχουν εξαφανιστεί.

3) Αφού έχεις κάνει έρευνα στα γραφόμενα μου εξήγησέ μου τον λόγο που υπονοείς ότι λειτουργώ γκεμπελικά. Το να προσπαθείς να με βγάλεις δεν ξερω κι εγω τι επειδη δεν γουσταρα το προτζεκτ και ασκησα κριτικη δειχνει πολλα για την προσωπικοτητα σου.

4) Είσαι σίγουρος ότι δεν έχεις κριθεί εδώ και καιρό από μεγάλο μέρος της ελληνικής ωρολογοκοινότητας?


Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά-project(?) Hamilton
« Απάντηση #411 στις: Απρίλιος 21, 2013, 04:30:36 μμ »
1) Η στάση μου ήταν συγκεκριμένη από την αρχή. Σωστή και δεοντολογική για σένα είναι αυτή που χαιδεύει αυτιά? Την δικιά σου την χαρακτηρίζεις δεοντολογική?
3) Το να προσπαθείς να με βγάλεις δεν ξερω κι εγω τι επειδη δεν γουσταρα το προτζεκτ και ασκησα κριτικη δειχνει πολλα για την προσωπικοτητα σου.

Απ' ο,τι φαινεται εννοιες οπως δημοκρατια, σεβασμος, δεοντολογια ειναι εντελως αγνωστες για σενα.
Διερωτωμαι, αυτοκριτικη εχεις κανει καθολου?!... Πιθανον δεοντολογικο και σωστο για σενα ειναι να γραφεις ο,τι θελεις και οποτε θελεις και να ζητας τα ρεστα κι απο πανω...

2) Που προκύπτει κωλοτούμπα δικιά μου από αυτά που παρέθεσες?

Αλλα λογια ν' αγιαπιομαστε! 'Η δεν καταλαβαινεις ή σε βολευει να παριστανεις τον χαζο...

Αυτό που θα έπρεπε να παραθέσεις είναι τα ποστ σου για την hommage αγγελία, που ως δια μαγείας έχουν εξαφανιστεί.

Ψευδεσαι! Εισαι συκοφαντης και απο πανω. Φυσικα και δεν υπαρχουν πουθενα, ουτε υπηρξαν ποτε ποστ μου για αυτην, για τον απλουστατο λογο οτι ποτε δεν ενεπλακην, το ενεργο μελος γνωριζει και μπορει να το επιβεβαιωσει ανα πασα στιγμη!

Τα βρηκα για σενα ολα εγω.
Kατσε διαβασε, εδω ειναι:

http://www.mywatch.gr/index.php/topic,15773.0.html
http://www.mywatch.gr/index.php/topic,12327.msg153667.html#msg153667

4) Είσαι σίγουρος ότι δεν έχεις κριθεί εδώ και καιρό από μεγάλο μέρος της ελληνικής ωρολογοκοινότητας?

Απο ποιους?! Για να το λες εσυ κατι θα ξερεις, για κατονομασε... 
Αυτο περιμενω και εγω, να πεσουν επιτελους οι μασκες!...
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος nicolasg

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά-project(?) Hamilton
« Απάντηση #412 στις: Απρίλιος 21, 2013, 07:00:30 μμ »
Αυτό που θα έπρεπε να παραθέσεις είναι τα ποστ σου για την hommage αγγελία, που ως δια μαγείας έχουν εξαφανιστεί.
Ψευδεσαι! Εισαι συκοφαντης και απο πανω. Φυσικα και δεν υπαρχουν πουθενα, ουτε υπηρξαν ποτε ποστ μου για αυτην, για τον απλουστατο λογο οτι ποτε δεν ενεπλακην, το ενεργο μελος γνωριζει και μπορει να το επιβεβαιωσει ανα πασα στιγμη!
Δεν νομίζω να είχε εμπλακεί ο Άρης τότε στην κουβέντα, θυμάμαι μόνο ότι έκανε το τελευταίο ποστ για να πέσουν οι τόνοι,

οπότε επιβεβαιώνω τα λεγόμενα του Άρη.

Αποσυνδεδεμένος trikat

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 796
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά-project(?) Hamilton
« Απάντηση #413 στις: Απρίλιος 21, 2013, 07:31:17 μμ »
Παιδια πεσαμε σε φαινομενο black swan( unpredictable, rare, but nevertheless high impact event) κανενας δεν περιμενε μια τοσο ασχημη συνεχεια, υπομονη κ ηρεμια.
Κοιμιζει τους παντες...

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά-project(?) Hamilton
« Απάντηση #414 στις: Απρίλιος 21, 2013, 08:09:04 μμ »
H ποιοτητα και ο χαρακτηρας του ανδρος φαινεται στα δυσκολα και πραγματικα τωρα ειναι η ωρα να το αποδειξουμε!!!
Ισχυρισμοι του τυπου  ‘’φταιει ο Σπυρος,φταιει ο διαιτητης,ηταν offside’’ κλπ.νομιζω οτι ειναι αστειοι και στερουνται σοβαροτητας.
Δεν πιστευω οτι μπορει να υπαρχει εστω και ενας που να πιστευει οτι ο Αρης  ειναι η αιτια του κακου.
Ναι, ειναι γεγονος οτι η εμπειρια του και οι γνωσεις του,κανουν βαρυνουσα την γνωμη του και μπορουν να επηρεασουν τους λιγοτερο ειδικους(ενας απ αυτους ειμαι κι εγω)αλλα αυτο ειναι φταιξιμο;
Απλα οταν προτεινε το συγκεκριμενο ρολοι,εχοντας ηδη προσωπικη γνωμη απο τη δουλεια του γερμανου,ηταν ευκολο να πεισει τους πολλους .οτι ‘’ναι αξιζει ,ειναι ευκαιριαρα’’.
Μπορουσε να γνωριζει την συμπεριφορα του γερμανου;μπορουσε να φανταστει οτι το ονειρο θα καταντουσε εφιαλτης; Εμπιστευθηκε τονTorsten,αφεθηκε να πιστευει στον επαγγελματισμο του ,για το μονο που μπορει καποιος να τον κατηγορησει ειναι οτι δεν καταλαβε τον γερμανο!!
Οσο μεριδιο ευθυνης θα ειχε αν ολα πηγαιναν κατ’ευχη και το προτζεκτ ηταν απολυτα επιτυχες,τοσο μεριδιο ευθυνης εχει και τωρα που το προτζεκτ στραβωσε και εχουν δημιουργηθει προβληματα.
Και αν υπαρχουν ενστασεις για τον τροπο αντιμετωπισης των πεπραγμενων του γερμανου απ’αυτον,τελικα ρε παιδια δεν αντιδρουμε ολοι οι ανθρωποι με τον ιδιο τροπο.!!Κι εγω θα προτιμουσα να ειναι πιο αυστηρος μαζι του,προσωπικα μαλλον αυτο θα εκανα αν ημουν στη θεση του,αλλα ποιος μας λεει οτι θα ηταν πιο αποτελεσματικο κατι τετοιο,οτι θα ειχαμε καλυτερα αποτελεσματα;
Θα προτιμουσα να του πει στην παραλαβη των ρολογιων ‘’παρτα ολα πισω και φερτα πισω τελεια’’,αλλα ποιος εγγυαται οτι με αυτον τον τροπο  θα παραλαμβαναμε καλυτερα ρολογια;
Επομενως οι  λεξεις‘’δολος’’,’’απατη’’ ,’’εξαπατηση’’κλπ ειναι απαραδεκτες και δεν εχουν θεση εδω μεσα. Από την άλλη ομως όταν είσαι moderator και την κριτική θα ακούσεις και όταν την ακούσεις θα απαντήσεις με επιχειρήματα και όχι με αφορισμούς.
Δεν εξαπατηθηκα για να συμμετεχω,αν θελω να βρω εναν ενοχο ,αυτος ειναι η επιθυμια μου να αποκτησω ενα ρολοι του φορουμ.Το γεγονος αυτο με εκανε να πω ναι σε ολες τις προτασεις που κατετεθηκαν ,το γεγονος αυτο με εκανε να παραβλεψω τις αντιρρησεις μου για το WAKMANN(τις οποιες συζητησα και με τον Αρη)και μαλιστα να  υποστηριξω με θερμη την υποψηφιοτητα του.
Πως μπορω λοιπον να ζητησω ευθυνες απο αλλον;Πως μπορω να κατηγορησω  τον οποιονδηποτε,οταν εγω ο ιδιος παρελαβα ενα ρολοι με κοντους δεικτες,ενω με κοροιδευανε οι υπολοιποι,γιατι και ετσι μου αρεσε και επειδη το σκοπο του τον εκπληρωνε και με κοντους δεικτες.
ΗΤΑΝ ΤΟ ΡΟΛΟΙ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ!!!!
Φιλοι, ας μην αφησουμε το γερμανο να μας διαλυσει, ας παραλαβουμε με το καλο ολοι τα ρολογια μας και μετα βλεπουμε τι θα κανουμε.
Και προπαντων, μακρυα απο λογια και χαρακτηρισμους, που ειναι σιγουρο οτι οταν ολα τελειωσουν, θα στενοχωρουν κι αυτους που τα εγραψαν.

Παντα φιλικα
Σπυρος
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος omegasnik

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3142
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά-project(?) Hamilton
« Απάντηση #415 στις: Απρίλιος 21, 2013, 08:16:36 μμ »
Σπύρο φίλε μου,

ΑΚΡΙΒΩΣ αυτά θα έγραφα κι εγώ και πιστεύω κάθε καλοπροαίρετος παρόμοια σκέφτεται!
Στα δύσκολα φαίνεται η ποιότητα του καθενός, το πιστεύω απόλυτα!

Φιλικά
Νίκος
ΑΚΑ justnik
όποιος πρόλαβε ...

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά-project(?) Hamilton
« Απάντηση #416 στις: Απρίλιος 21, 2013, 08:31:21 μμ »

Ψευδεσαι! Εισαι συκοφαντης και απο πανω. Φυσικα και δεν υπαρχουν πουθενα, ουτε υπηρξαν ποτε ποστ μου για αυτην, για τον απλουστατο λογο οτι ποτε δεν ενεπλακην, το ενεργο μελος γνωριζει και μπορει να το επιβεβαιωσει ανα πασα στιγμη!

Τα βρηκα για σενα ολα εγω.
Kατσε διαβασε, εδω ειναι:

http://www.mywatch.gr/index.php/topic,15773.0.html
http://www.mywatch.gr/index.php/topic,12327.msg153667.html#msg153667



Επειδή τα έχεις μπερδέψει λίγο δες της ημερομηνίες των νημάτων.
Η αγγελία αυτή του Νικόλα είναι μεταγενέστερη (15 Δεκεμβρίου 2012) και όχι η επίμαχη.
Προκύπτει και από την ημερομηνία του νήματος Ηomage = Replica ???????? που έχει ανοίξει ο Νικόλας στις 10 Φεβρουαρίου 2012.
Αν θυμάμαι καλά τότε είχε ανοιχτεί αγγελία από τον Νικόλα για το ίδιο παραπάνω ρολόι και είχε γίνει ένας μικρός χαμός με τον Nanagno και με σενα αν δεν απατώμαι.
Την παλαια αγγελία δεν μπορώ να βρω και δεν ξερω γιατι.  ;)
Αν πάλι δεν είχες εμπλακεί και στην παλιά αγγελία τότε σου ζητάω συγγνώμη για την συγκεκριμένη ανακρίβεια.

Αποσυνδεδεμένος nicolasg

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά-project(?) Hamilton
« Απάντηση #417 στις: Απρίλιος 21, 2013, 08:45:18 μμ »
Επειδή τα έχεις μπερδέψει λίγο δες της ημερομηνίες των νημάτων.
Η αγγελία αυτή του Νικόλα είναι μεταγενέστερη (15 Δεκεμβρίου 2012) και όχι η επίμαχη.
Προκύπτει και από την ημερομηνία του νήματος Ηomage = Replica ???????? που έχει ανοίξει ο Νικόλας στις 10 Φεβρουαρίου 2012.
Αν θυμάμαι καλά τότε είχε ανοιχτεί αγγελία από τον Νικόλα για το ίδιο παραπάνω ρολόι και είχε γίνει ένας μικρός χαμός με τον Nanagno και με σενα αν δεν απατώμαι.
Την παλαια αγγελία δεν μπορώ να βρω και δεν ξερω γιατι.  ;)
Αν πάλι δεν είχες εμπλακεί και στην παλιά αγγελία τότε σου ζητάω συγγνώμη για την συγκεκριμένη ανακρίβεια.

Κώστα σε αυτήν την αγγελία αναφέρεσαι
αλλά δεν είχε αναμιχθεί ο Άρης τότε.

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά-project(?) Hamilton
« Απάντηση #418 στις: Απρίλιος 21, 2013, 08:50:51 μμ »
Κώστα σε αυτήν την αγγελία αναφέρεσαι
αλλά δεν είχε αναμιχθεί ο Άρης τότε.


Ναι σε αυτήν την αγγελία αναφέρομαι,
στην οποία όμως βλέπω ότι έχουν διαγραφεί όλα τα σχόλια.
Αν όντως δεν είχε αναμιχθεί ο ίδιος αλλά μόνο ο Nanagno τότε θυμάμαι λάθος και ισχύει η παραπάνω συγγνώμη μου.
Αυτό δεν αναιρεί το ότι η γραμμή του forum τότε ήταν κατά των hommage.

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά-project(?) Hamilton
« Απάντηση #419 στις: Απρίλιος 21, 2013, 09:06:48 μμ »
Απ' ο,τι φαινεται εννοιες οπως δημοκρατια, σεβασμος, δεοντολογια ειναι εντελως αγνωστες για σενα.
Διερωτωμαι, αυτοκριτικη εχεις κανει καθολου?!... Πιθανον δεοντολογικο και σωστο για σενα ειναι να γραφεις ο,τι θελεις και οποτε θελεις και να ζητας τα ρεστα κι απο πανω...
Αλλα λογια ν' αγιαπιομαστε! 'Η δεν καταλαβαινεις ή σε βολευει να παριστανεις τον χαζο...

Απο ποιους?! Για να το λες εσυ κατι θα ξερεις, για κατονομασε... 
Αυτο περιμενω και εγω, να πεσουν επιτελους οι μασκες!...

Σε όλα τα παραπάνω δεν θα απαντήσω.
Τα θεωρώ πάσες για αποπροσανατολισμό.
Και δεν θέλω να σου στερήσω τον προβολέα!