Αποστολέας Θέμα: Ομαδική αγορά-project(?) Hamilton  (Αναγνώστηκε 153080 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά-project(?) Hamilton
« Απάντηση #340 στις: Απρίλιος 19, 2013, 11:41:09 πμ »
Δε χάνομαι και ξέρω πολύ καλά τι λέω.
Άμα θέλεις, έλα το βράδυ στον καφέ να στα πω κι από κοντά, μπας και ξυπνήσεις καθόλου.
Το αστείο της υπόθεσης κι αυτό που δεν καταλαβαίνω, ξέρεις ποιό είναι;
Ότι αισθάνεστε προσβεβλημένοι με αυτά που σας λέει ένας "δικός" σας άνθρωπος. Ένας άνθρωπος που αποκλείεται να θέλει το κακό σας. Ένας άνθρωπος που είναι φίλος με αρκετούς από εδώ μέσα και με τον οποίο τρώγατε και πίνατε πριν 5 μέρες στο Ναύπλιο και δεν αισθάνεστε προσβεβλημένοι από το Γερμανό που σας έχει ξεβρακώσει-ξεφτιλίσει εντελώς.
Κάντε ότι σας φωτίσει ο Θεός  Άρης ήθελα να πω.

Bρε Δημητρη μου,αμφισβητησε κανεις μας οτι εισαι πολυ καλος μας φιλος;οτι εισαι δικος μας ανθρωπος;οτι θελεις το καλο μας; OTI ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ σ αυτα που λες;
Kαι βεβαια ΟΧΙ.
Αυτο ομως που πολλακις ενοχλει,στενοχωρει καλυτερα,ειναι το υφος και ο τροπος που εκφραζεσαι,πραγμα για το οποιο πολλες φορες και ο Βικτωρας και εγω εχουμε βρεθει στην πολυ αβολη θεση να προσπαθουμε να δωσουμε στους πολλους,που δεν σε ξερουν,να καταλαβουν ποιος πραγματικα εισαι.Γιατι πολλες φορες,οι αληθειες που λες,περνουν σε δευτερη μοιρα και κρυβονται πισω απο ασχημους χαρακτηρισμους,που σαφως δεν συναδουν με το επιπεδο μας και το κλιμα που θελουμε να κυριαρχει στον χωρο που μας φιλοξενει!!!!

Ο φιλος σου
Σπυρος
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά-project(?) Hamilton
« Απάντηση #341 στις: Απρίλιος 19, 2013, 11:59:51 πμ »
Έχουν δίκιο Δημήτρη. Άκου τους.

Και πίστεψέ με, όλοι έχουμε επίγνωση της κατάστασης. το γεγονός ότι προσπαθούμε να βρούμε την καλύτερη λύση για όλους αντί να δυναμιτίζουμε το κλίμα με ειρωνείες και πετώντας ευθύνες αριστερά δεξιά, είναι επιλογή. Δεν είναι επειδή δεν καταλαβαίνουμε τι έχει γίνει.

Ο επίσης φίλος σου,

Θοδωρής.
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος sc520

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 88
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά-project(?) Hamilton
« Απάντηση #342 στις: Απρίλιος 19, 2013, 12:07:03 μμ »
γιατί είναι no name...αν το αναλύσεις θα το καταλάβεις....με όλο το σεβασμό....

Αποσυνδεδεμένος DOCORTHO

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3233
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά-project(?) Hamilton
« Απάντηση #343 στις: Απρίλιος 19, 2013, 12:07:19 μμ »
Εγω απο την αρχη ημουν ενθερμος οπαδός του ρολογιού , τι μου φταίει ο Αρης αν εγω ηθελα το εν λογο ρολοι   ; ο ανθρωπος αφιερωσε τον προσωπικο του χρονο ανιδιοτελως !! Και του αξιζει ενα μπραβο !!
Αυτος που αποδειχτηκε λιγος και απατεωνας ειναι ο γερμανός , αυτος πρέπει να τιμωρηθεί !!!!!! Ωποσδήποτε !!!!!!!
Εκτος εαν δεν εχω καταλάβει κάτι οπότε ας αναλάβει κάποιος να με διαφωτίσει και εμένα .

Αποσυνδεδεμένος sc520

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 88
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά-project(?) Hamilton
« Απάντηση #344 στις: Απρίλιος 19, 2013, 12:15:09 μμ »
πιστεύω ότι όσα λέγονται δεν είναι για να δημιουργήσουν πρόβλημα στο φόρουμ αλλά για να λύσουν το πρόβλημα που δημιουργήθηκε....το ότι υπάρχουν υπεύθυνοι δεν νομίζω ότι πρέπει να το κρύψουμε ή να το παραγνωρίσουμε....εδώ δεν κάνουμε πολιτική....είμαστε όλοι για να βοηθήσουμε στην ολοκλήρωση του πρότζεκτ....άλλοι με τις φωνές τους και άλλοι με τη σιωπή τους....ένα είναι σιγουρο...ότι πρέπει να βρεθεί μιά ολοκληρωμένη λύση (ποιά θα είναι αυτή? δεν ξέρω πραγματικά....),και ότι σε καμιά περίπτωση εξ αιτίας του επαγγελματία γερμανού εμείς θα χαλάσουμε τις καρδιές μας και τις σχέσεις μας μεταξύ μας....τα υπόλοιπα στο αποψινό καφέ...

Αποσυνδεδεμένος omegasnik

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3142
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά-project(?) Hamilton
« Απάντηση #345 στις: Απρίλιος 19, 2013, 12:15:56 μμ »
Εγω απο την αρχη ημουν ενθερμος οπαδός του ρολογιού , τι μου φταίει ο Αρης αν εγω ηθελα το εν λογο ρολοι   ; ο ανθρωπος αφιερωσε τον προσωπικο του χρονο ανιδιοτελως !! Και του αξιζει ενα μπραβο !!
Αυτος που αποδειχτηκε λιγος και απατεωνας ειναι ο γερμανός , αυτος πρέπει να τιμωρηθεί !!!!!! Ωποσδήποτε !!!!!!!
Εκτος εαν δεν εχω καταλάβει κάτι οπότε ας αναλάβει κάποιος να με διαφωτίσει και εμένα .
+1

Φιλικά
Νίκος
ΑΚΑ justnik
όποιος πρόλαβε ...

Αποσυνδεδεμένος omegasnik

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3142
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά-project(?) Hamilton
« Απάντηση #346 στις: Απρίλιος 19, 2013, 12:16:49 μμ »
πιστεύω ότι όσα λέγονται δεν είναι για να δημιουργήσουν πρόβλημα στο φόρουμ αλλά για να λύσουν το πρόβλημα που δημιουργήθηκε....το ότι υπάρχουν υπεύθυνοι δεν νομίζω ότι πρέπει να το κρύψουμε ή να το παραγνωρίσουμε....εδώ δεν κάνουμε πολιτική....είμαστε όλοι για να βοηθήσουμε στην ολοκλήρωση του πρότζεκτ....άλλοι με τις φωνές τους και άλλοι με τη σιωπή τους....ένα είναι σιγουρο...ότι πρέπει να βρεθεί μιά ολοκληρωμένη λύση (ποιά θα είναι αυτή? δεν ξέρω πραγματικά....),και ότι σε καμιά περίπτωση εξ αιτίας του επαγγελματία γερμανού εμείς θα χαλάσουμε τις καρδιές μας και τις σχέσεις μας μεταξύ μας....τα υπόλοιπα στο αποψινό καφέ...
+1
Μακάρι να μπορούσα να σας δω στον καφέ ...

Φιλικά
Νίκος
ΑΚΑ justnik
όποιος πρόλαβε ...

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά-project(?) Hamilton
« Απάντηση #347 στις: Απρίλιος 19, 2013, 12:17:42 μμ »
ας πω και εγώ την άποψη μου....
ως ένα από τα νεώτερα μέλη του φόρουμ και ως ένας από τους εξαπατηθέντες του πρότζεκτ....
τα πράγματα είναι πολύ απλά όσο αφορά την προσπάθεια υλοποίησης του πρότζεκτ....
Κάναμε λάθος γιατί πιστέψαμε στον Άρη σαν Άρη και τίποτα άλλο.
Σαν τα πρόβατα (βάζω και τον εαυτό μου μέσα) είπαμε ναι στη πρόταση του Άρη χωρίς να σκεφτούμε τίποτα απολύτως.
μόλις έριξε ο Άρης τη πρόταση και τη φωτό του no name....τρέξαμε να προλάβουμε....να προλάβουμε τι ?

μα να πάρουμε ένα ρολόι που δεν ήταν ρολόι...απλά σαν τα πρόβατα (και εγώ μέσα) ακολουθήσαμε γιατί το πρότεινε ο Άρης!!!!!
Ρωτώ λοιπόν....
Αγαπητοί φίλοι του φόρουμ αυτή είναι η αλήθεια όσο και αν πονάει.
για τη Γερμανική εταιρεία τι ξέραμε? τι είχαμε δει?τι προιόντα είχαμε δει και είχαμε πιστοποιήσει το αποτέλεσμα και τη ποιότητα κατασκευής? ποιός μας είχε εγγυηθεί για τη ποιότητα εργασίας και παράδοσης του προιόντος?
Κανείς...η μάλλον...ο Άρης.
Αυτός κατ εμέ φέρει και όλη την ευθύνη για όλο το πρότζεκτ.
Και εξακολουθεί να φέρει την ευθύνη μέχρι να τελειώσει αυτό το πρότζεκτ....όπως και αν τελειώσει.
Ταπεινή μου άποψη...Επρεπε την ημέρα που ήρθε ο Γερμανός μετά το φιάσκο της παράδοσης να του δώσει όλα τα ρολόγια πίσω.
Είναι απαράδεκτο ένας ανόητος μη επαγγελματίας Γερμανός να μας δουλεύει τόσο χοντρά και εμείς να μοιράζουμε χαμόγελα....
Εμείς καλοπροαίρετα..ως πρόβατα (και εγώ) πιστέψαμε στον Άρη...πληρώσαμε προκαταβολικά και δεν πήραμε τίποτα παρά μόνο πίκρα και απαγοήτευση.
Γιατί?
Γιατί πολύ απλά πιστέψαμε στον Άρη και έγινε εκμετάλευση της αγάπης μας για το φόρουμ και της επιθυμίας μας να υλοποιηθεί το πρότζεκτ και να φορέσουμε το ρολόι του φόρουμ.
Λυπάμαι αλλά έτσι είναι τα πράγματα.
Οσο για τις φωνές που ακούγονται τόσες μέρες...συμπάσχω...στεναχωριέμαι...πικραίνομαι κάθε μέρα και περισότερο με όσα διαβάζω......αηδιάζω με όσα μας λέει ο επαγγελματίας από τη Γερμανία...και εύχομαι όλο αυτό να τελειώσει όσο γίνεται νωρίτερα.
Το no name που έχω δεν το φορώ... μην με ρωτήσετε αν είναι οκ...γιατί δεν το κοιτώ καν...
δεν μπορώ να το φορέσω τη στιγμή που άλλοι δεν έχουν δει ακόμη το δικό τους no name....
Αυτές είναι οι προσωπικές μου σκέψεις και  τις καταθέτω γιατί νιώθω ότι έπρεπε να τα πω πρώτα για μένα και μετά για όλους όσους έχω γνωρίσει στο φόρουμ


Aγαπητε sc520,
Ας ειμαστε πιο προσεκτικοι στις διατυπωσεις-χαρακτηρισμους που χρησιμοποιουμε! Υπαρχουν γραπτα-οροι συμμετοχης-αναφορες για ολα... Κανενας δεν υποχρεωνει κανεναν για κατι (η συμμετοχη ή οχι σε ενα project ειναι επιλογη του καθενος, ολες οι διαδικασιες εγιναν βασει ψηφοφοριας και συμφωνα με το αποτελεσμα-επιθυμια της πλειοψηφιας, σε ολα υπηρχε διαφανεια) και ουδεις δεν μπορει να εγγυηθει για κανεναν και τιποτα παρα μονον για τον εαυτο του!



Παρακαλω διαβαστε προσεκτικα τους Ορους Συμμετοχης (!)

Καταρχας,
Ευπροσδεκτοι ειναι ολοι οσοι εχουν εγγραφει στη διαδικτυακη μας κοινοτητα, δηλαδη ειναι μελη της, ή εως οτου ολοκληρωθει η διαδικασια γινουν.

Οσοι ενδιαφερονται σοβαρα και δυνανται οικονομικα να ανταποκριθουν με τον εναν ή τον αλλον τροπο, δηλαδη αμεσα ή το αργοτερο μεχρι το Πασχα, ας αρχισουν να δηλωνουν συμμετοχη στη λιστα που ηδη γι' αυτο το λογο ανοιξε.

Παρακαλω στη λιστα να δηλωσουν συμμετοχη μονον οσοι μπορουν εντελει να ανταποκριθουν οικονομικα, ειτε με τον εναν ειτε με τον αλλον τροπο!


(Εαν θελετε -και εφοσον υλοποιηθει το project- αφηστε το τελευταιο νουμερο για μενα).

Καθε μελος που δηλωνει συμμετοχη, δεσμευεται ηθικα με ελαχιστο ποσον καταβολης τα 260 Ευρω, που αντιστοιχει στο  ημισυ του συνολικου ποσου προσφορας *  που μας εκανε ο ΤΟRSTEN και το οποιο θα πρεπει να καταβληθει στην εταιρια ως δεσμευση-προκαταβολη, μολις μας ζητηθει.
Γι' αυτο το λογο θα υπαρξει καταθετικος λογ/σμος με προσωπικα δεδομενα και αυστηρη τηρηση του απορρητου, για τον οποιο θα ενημερωνεστε μεσω π.μ.(!)

Οσα μελη δυνανται να αποπληρωσουν αμεσα θα καταθεσουν ολο το ποσον στο λογ/σμο, στην εταιρια θα δοθει το 50% ως προκαταβολη και το υπολοιπο πριν την αποστολη των ρολογιων τους.

Τι σημαινει αυτο:
 
Οτι εφοσον ο αριθμος συμμετοχων εχει καλυφθει για τη δημιουργια project, οσοι απο εμας εχουν τη δυνατοτητα της αμεσης αποπληρωμης θα λαβουν το ρολο'ι' τους πριν το Πασχα, οταν δηλαδη η εταιρια μας ενημερωσει οτι τα ρολογια ειναι ετοιμα προς παραδοση.
Οσοι κανουν αποταμιευση και δεν ειναι ετοιμοι ακομη για την αποπληρωμη, η προκαταβολη τους θα δεσμευτει απο την εταιρια και το ρολο'ι' θα τους αποσταλει το Πασχα (ή πριν απο αυτο, εφοσον -στο μεταξυ- εχει γινει η αποπληρωμη), διαφορετικα το ποσον δε θα επιστραφει, δηλαδη θα παρακρατηθει απο την εταιρια! Με αυτον τον τροπο θα μπορεσει να διασφαλιστει και η υλοποιηση του project.
Γι' αυτο το λογο παρακαλω να δηλωσουν συμμετοχη στη λιστα μονον οσοι σιγουρα μπορουν οικονομικα να ανταποκριθουν, ειτε με τον εναν ειτε με τον αλλον τροπο. Ετσι θα γνωρισουμε εαν στην παρουσα φαση εντελει μπορουμε να κανουμε project.

Οσοι απο εσας δεν το γνωριζατε και ηδη εχετε δηλωσει συμμετοχη στη λιστα -μιας και αυτη προηγηθηκε χρονικα των Ορων Συμμετοχης- εφοσον επιθυμειτε μπορειτε να ανακαλεσετε, δηλαδη να βγειτε απο αυτην απλως δηλωνοντας το στο σχετικο νημα. Κατι τετοιο ομως θα πρεπει να γινει αμεσα και οχι μετα απο καιρο.

Παρακαλω οι οποιες τροποποιησεις στη λιστα να γινονται μονον απο τη Συντονιστικη Ομαδα για αποφυγη τυχον παρεξηγησεων! Επισης, καθενας δηλωνει συμμετοχη για λογαριασμο του και οχι για λογαριασμο αλλου μελους!
Μπορει ομως καλλιστα -εφοσον το επιθυμει- να παραγγειλει δυο ή περισσοτερα ρολογια για λογαριασμο του.
Εφοσον καποιο μελος -ενω επιθυμει- δεν μπορει για καποιον τεχνικο λογο να δηλωσει συμμετοχη, θα πρεπει να ενημερωσει τη Συντονιστικη Ομαδα προκειμενου να το πραξει αυτη για λογαριασμο του.   
 
Αμεσως μετα -και εφοσον ο αριθμος συμμετοχων ειναι επιτρεπτος για υλοποιηση project- θα ανοιξει νεο θεμα απο τη Συντονιστικη Ομαδα και θα τεθουν ολες οι υποψηφιες προτασεις εκτυπωσης ή (και) εγχαραξης -εφοσον οι δευτερες ειναι εφικτες απο την εταιρια- προς ψηφιση.
Σε αυτην τη διαδικασια θα συμμετασχουν μονον οσοι εχουν ηδη δηλωσει συμμετοχη, ή στο μεταξυ -και για οσο διαστημα διαρκεσει η ψηφοφορια, κατι που θα οριστει χρονικα- δηλωσουν.
Η ψηφοφορια -προκειμενου να ειναι εγκυρη- θα ειναι ονομαστικη!
Κατα τη διαρκεια της ψηφοφοριας υπαρχει δικαιωμα αλλαγης ψηφου, αλλα προκειμενου να ειναι εγκυρη θα πρεπει να δηλωθει στο σχετικο νημα, αλλιως θα ληφθουν ως εγκυρες μονον οι ονομαστικες ψηφοι και οχι οι αριθμητικες! Η πλειοψηφουσα προταση -ειτε ειναι αρεστη ειτε οχι- θα ειναι δεσμευτικη για ολους τους συμμετεχοντες και αυτη που τελικα θα επιλεγει για εκτυπωση.

Η Ομαδα Συν/σμου oυδεμια ευθυνη φερει για την κατασταση του προ'ι'οντος (!)
Σε αυτην την περιπτωση υπευθυνη ειναι η εταιρια και σε αυτην θα πρεπει να απευθυνεστε.


Εφεξης οποιος δηλωνει συμμετοχη στη λιστα για το project με τη WAKMANN, αποδεχεται ολους τους παραπανω ορους.


http://www.mywatch.gr/index.php/topic,15666.msg179186/boardseen.html#new

Περισσοτερες λεπτομερειες για το καθε βημα προσεχως και με την προ'υ'ποθεση οτι ο απαραιτητος αριθμος συμμετοχων θα εχει συμπληρωθει για την επιτευξη του στοχου!...

* και το οποιο εντελει διαμορφωνεται -oπως και το τελικο κοστος- βασει της επιλογης που θα κανετε, συμφωνα με τις προσφορες που μας δοθηκαν απο την εταιρια και οι οποιες παραθετονται εδω:

http://www.mywatch.gr/index.php/topic,15689.0.html


Επιλεξτε να χρησιμοποιειτε το παρον νημα μονον για τυχον αποριες ή περαιτερω διευκρινισεις σχετικα με τη συμμετοχη σας στο project.
Για αποριες ή πληροφοριες που αφορουν το project, εδω:

http://www.mywatch.gr/index.php/topic,15664.msg179183/topicseen.html#msg179183

Με φιλικους χαιρετισμους,
Watch-Collector
(Eκ μερους της Ομαδας Συν/σμου)

Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά-project(?) Hamilton
« Απάντηση #348 στις: Απρίλιος 19, 2013, 12:21:03 μμ »
Καλημέρα φίλε Σπύρο,

προφανώς στην πορεία μας στο χρόνο με τη συγκεκριμένη ασχολία (ρολόι) ανακαλύπτουμε ότι - όπως και στη ζωή άλλωστε - τα πάντα ρει! Δεν υπάρχει ΑΠΟΛΥΤΗ ΕΓΓΥΗΣΗ για τίποτα!
Σε ότι αφορά τον ΠΑΝΘΡΑΞ, τι ωραία που θα ήταν να τα λέγαμε σε κάποιο καφέ ρε φίλε!

Φιλικά
Νίκος

Μακαρι βρε Νικο να μπορουσαμε να τα λεγαμε απο κοντα,οτι το καλυτερο!!!
Ας ελπισουμε να πιουμε μαζι ενα καφεδακι και σιγουρα θα εχουμε πολλα-πολλα να πουμε ρε φιλε!!!!!
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος omegasnik

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3142
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά-project(?) Hamilton
« Απάντηση #349 στις: Απρίλιος 19, 2013, 12:22:44 μμ »
Άρη,

κάτι σχετικό με την εγγύηση, ΔΕΝ υπάρχει στο δικό μου πακέτο τουλάχιστον κάποια εγγύηση, έχεις κάποια ενημέρωση για αυτό το - όπως αποδεικνύεται - πολύ συμαντικό έγγραφο!

Φιλικά
Νίκος
ΑΚΑ justnik
όποιος πρόλαβε ...

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά-project(?) Hamilton
« Απάντηση #350 στις: Απρίλιος 19, 2013, 12:30:44 μμ »
Αρη δε νομίζω ότι μίλησε κανείς για νομική ευθύνη.
Θα στο πω σε δεύτερο πρόσωπο και όπως το πιστεύω.
Πιστεύω ότι η δική σου ευθύνη αρχίζει το ότι μας παρακίνησες να ασχοληθούμε με μια εταιρία η οποία είναι ΠΑΝΤΕΛΩΣ αναξιόπιστη. Εγώ εμπιστεύτηκα εσένα γιατί θεώρησα ότι αφού έχεις εμπειρία κατι θα ξέρεις για να το παρουσιάζεις σαν ευκαιρία.
Εκ του αποτελέσματος, αποδείχτηκες λάθος και αναλαμβάνω την ευθύνη μου που ακολούθησα. Αν δεν το είχες παρουσιάσει εσύ και με τον τρόπο που το έκανες, ίσως να μην είχαν ακολουθήσει πολλοί. Φυσικά και δε θα τολμούσα να σε κατηγορήσω ότι το έκανες επίτηδες, μακριά από εμένα τέτοια λόγια. Δεν μπορεί όμως εσύ κι εγώ και πολλοί άλλοι να έχουμε την ίδια ευθύνη. Εσύ ξέρεις κι έχεις εμπειρία, εγώ είμαι άσχετος.
Η ευθύνη σου επίσης συνίσταται στην παθητικότητα της αντιμετώπισης του ζητήματος. Εχει να κάνει και με τον άνθρωπο, έχεις άλλη στάση εσύ ως άνθρωπος, πιο φιλειρηνική, το σέβομαι αλλά επίσης εκ του αποτελέσματος αποδείχτηκε λάθος.

Στα λέω φιλικά και για να μη δημιουργούνται παρεξηγήσεις για το τι πιστεύω τουλάχιστον εγώ. Αν συμφωνήσεις μπράβο και σε τιμά, αν όχι δεν έγινε και τίποτα. Και στη μία και στην άλλη περίπτωση, σε θέλω κοντά μας στις ενέργειες που θα κάνουμε γιατί το ποτήρι με το γερμανό ξεχείλισε.

Αποσυνδεδεμένος sc520

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 88
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά-project(?) Hamilton
« Απάντηση #351 στις: Απρίλιος 19, 2013, 12:42:23 μμ »
Aγαπητε sc520,
Ας ειμαστε πιο προσεκτικοι στις διατυπωσεις-χαρακτηρισμους που χρησιμοποιουμε! Υπαρχουν γραπτα-οροι συμμετοχης-αναφορες για ολα... Κανενας δεν υποχρεωνει κανεναν για κατι (η συμμετοχη ή οχι σε ενα project ειναι επιλογη του καθενος, ολες οι διαδικασιες εγιναν βασει ψηφοφοριας και συμφωνα με το αποτελεσμα-επιθυμια της πλειοψηφιας, σε ολα υπηρχε διαφανεια) και ουδεις δεν μπορει να εγγυηθει για κανεναν και τιποτα παρα μονον για τον εαυτο του!

Άρη είμαι πολύ προσεκτικός σε ότι λέω....άλλο όμως όλα αυτά που παραθέτεις,που δεν τα αμφισβητώ και τα έχω προσυπογράψει για να ψηφίσω και να συμμετάσχω στο πρότζεκτ....και άλλο αυτά που λέω εγώ....το σίγουρο είναι ότι δεν αντιπαλευόμαστε...αλλά προσπαθούμε να βρούμε τη καλύτερη λύση στο πρόβλημα που έχει προκύψει.....

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά-project(?) Hamilton
« Απάντηση #352 στις: Απρίλιος 19, 2013, 12:54:29 μμ »
Άρη είμαι πολύ προσεκτικός σε ότι λέω.... το σίγουρο είναι ότι δεν αντιπαλευόμαστε...αλλά προσπαθούμε να βρούμε τη καλύτερη λύση στο πρόβλημα που έχει προκύψει.....

Δε νομιζω!
Προφανως με εναν ακομψο αν οχι ''αχαριστο'' τροπο!...
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος sc520

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 88
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά-project(?) Hamilton
« Απάντηση #353 στις: Απρίλιος 19, 2013, 01:52:56 μμ »
μιλάς σαν το  Πρόεδρο μας το Μαρινάκη.....και αυτός αχάριστους μας αποκάλεσε....

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά-project(?) Hamilton
« Απάντηση #354 στις: Απρίλιος 19, 2013, 02:02:41 μμ »
Αρη δε νομίζω ότι μίλησε κανείς για νομική ευθύνη.
Θα στο πω σε δεύτερο πρόσωπο και όπως το πιστεύω.
Πιστεύω ότι η δική σου ευθύνη αρχίζει το ότι μας παρακίνησες να ασχοληθούμε με μια εταιρία η οποία είναι ΠΑΝΤΕΛΩΣ αναξιόπιστη. Εγώ εμπιστεύτηκα εσένα γιατί θεώρησα ότι αφού έχεις εμπειρία κατι θα ξέρεις για να το παρουσιάζεις σαν ευκαιρία.
Εκ του αποτελέσματος, αποδείχτηκες λάθος και αναλαμβάνω την ευθύνη μου που ακολούθησα. Αν δεν το είχες παρουσιάσει εσύ και με τον τρόπο που το έκανες, ίσως να μην είχαν ακολουθήσει πολλοί. Φυσικά και δε θα τολμούσα να σε κατηγορήσω ότι το έκανες επίτηδες, μακριά από εμένα τέτοια λόγια. Δεν μπορεί όμως εσύ κι εγώ και πολλοί άλλοι να έχουμε την ίδια ευθύνη. Εσύ ξέρεις κι έχεις εμπειρία, εγώ είμαι άσχετος.
Η ευθύνη σου επίσης συνίσταται στην παθητικότητα της αντιμετώπισης του ζητήματος. Εχει να κάνει και με τον άνθρωπο, έχεις άλλη στάση εσύ ως άνθρωπος, πιο φιλειρηνική, το σέβομαι αλλά επίσης εκ του αποτελέσματος αποδείχτηκε λάθος.

Στα λέω φιλικά και για να μη δημιουργούνται παρεξηγήσεις για το τι πιστεύω τουλάχιστον εγώ. Αν συμφωνήσεις μπράβο και σε τιμά, αν όχι δεν έγινε και τίποτα. Και στη μία και στην άλλη περίπτωση, σε θέλω κοντά μας στις ενέργειες που θα κάνουμε γιατί το ποτήρι με το γερμανό ξεχείλισε.

Βικτωρα,περιεργο που το λεω ;D,αλλα πραγματικα συμφωνω με ολα οσα γραφεις.
Θα ηθελα μονο να τονισω οτι  τη συγκεκριμενη στιγμη εχει σημασια να διαχειριστουμε την κατασταση με συνεση,συνοχη,ενοτητα και ηρεμια!!!
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος ITS

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 240
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά-project(?) Hamilton
« Απάντηση #355 στις: Απρίλιος 19, 2013, 02:42:36 μμ »
Αρη δε νομίζω ότι μίλησε κανείς για νομική ευθύνη.
Θα στο πω σε δεύτερο πρόσωπο και όπως το πιστεύω.
Πιστεύω ότι η δική σου ευθύνη αρχίζει το ότι μας παρακίνησες να ασχοληθούμε με μια εταιρία η οποία είναι ΠΑΝΤΕΛΩΣ αναξιόπιστη. Εγώ εμπιστεύτηκα εσένα γιατί θεώρησα ότι αφού έχεις εμπειρία κατι θα ξέρεις για να το παρουσιάζεις σαν ευκαιρία.
Εκ του αποτελέσματος, αποδείχτηκες λάθος και αναλαμβάνω την ευθύνη μου που ακολούθησα. Αν δεν το είχες παρουσιάσει εσύ και με τον τρόπο που το έκανες, ίσως να μην είχαν ακολουθήσει πολλοί. Φυσικά και δε θα τολμούσα να σε κατηγορήσω ότι το έκανες επίτηδες, μακριά από εμένα τέτοια λόγια. Δεν μπορεί όμως εσύ κι εγώ και πολλοί άλλοι να έχουμε την ίδια ευθύνη. Εσύ ξέρεις κι έχεις εμπειρία, εγώ είμαι άσχετος.
Η ευθύνη σου επίσης συνίσταται στην παθητικότητα της αντιμετώπισης του ζητήματος. Εχει να κάνει και με τον άνθρωπο, έχεις άλλη στάση εσύ ως άνθρωπος, πιο φιλειρηνική, το σέβομαι αλλά επίσης εκ του αποτελέσματος αποδείχτηκε λάθος.

Στα λέω φιλικά και για να μη δημιουργούνται παρεξηγήσεις για το τι πιστεύω τουλάχιστον εγώ. Αν συμφωνήσεις μπράβο και σε τιμά, αν όχι δεν έγινε και τίποτα. Και στη μία και στην άλλη περίπτωση, σε θέλω κοντά μας στις ενέργειες που θα κάνουμε γιατί το ποτήρι με το γερμανό ξεχείλισε.

 :smt023
Μέγα το της θαλάσσης κράτος.

Αποσυνδεδεμένος trikat

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 796
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά-project(?) Hamilton
« Απάντηση #356 στις: Απρίλιος 19, 2013, 04:00:13 μμ »
Αρη δε νομίζω ότι μίλησε κανείς για νομική ευθύνη.
Θα στο πω σε δεύτερο πρόσωπο και όπως το πιστεύω.
Πιστεύω ότι η δική σου ευθύνη αρχίζει το ότι μας παρακίνησες να ασχοληθούμε με μια εταιρία η οποία είναι ΠΑΝΤΕΛΩΣ αναξιόπιστη. Εγώ εμπιστεύτηκα εσένα γιατί θεώρησα ότι αφού έχεις εμπειρία κατι θα ξέρεις για να το παρουσιάζεις σαν ευκαιρία.
Εκ του αποτελέσματος, αποδείχτηκες λάθος και αναλαμβάνω την ευθύνη μου που ακολούθησα. Αν δεν το είχες παρουσιάσει εσύ και με τον τρόπο που το έκανες, ίσως να μην είχαν ακολουθήσει πολλοί. Φυσικά και δε θα τολμούσα να σε κατηγορήσω ότι το έκανες επίτηδες, μακριά από εμένα τέτοια λόγια. Δεν μπορεί όμως εσύ κι εγώ και πολλοί άλλοι να έχουμε την ίδια ευθύνη. Εσύ ξέρεις κι έχεις εμπειρία, εγώ είμαι άσχετος.
Η ευθύνη σου επίσης συνίσταται στην παθητικότητα της αντιμετώπισης του ζητήματος. Εχει να κάνει και με τον άνθρωπο, έχεις άλλη στάση εσύ ως άνθρωπος, πιο φιλειρηνική, το σέβομαι αλλά επίσης εκ του αποτελέσματος αποδείχτηκε λάθος.

Στα λέω φιλικά και για να μη δημιουργούνται παρεξηγήσεις για το τι πιστεύω τουλάχιστον εγώ. Αν συμφωνήσεις μπράβο και σε τιμά, αν όχι δεν έγινε και τίποτα. Και στη μία και στην άλλη περίπτωση, σε θέλω κοντά μας στις ενέργειες που θα κάνουμε γιατί το ποτήρι με το γερμανό ξεχείλισε.


Αφου συμφωνεις μαζι μου, συμφωνω και εγώ.
http://www.mywatch.gr/index.php/topic,15708.msg179404.html#msg179404
Κοιμιζει τους παντες...

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά-project(?) Hamilton
« Απάντηση #357 στις: Απρίλιος 19, 2013, 04:06:41 μμ »
Ναι, να ψάξουμε τώρα όλοι τα ποστ μας να δούμε ποιός είναι ο πιο έξυπνος..

Αποσυνδεδεμένος trikat

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 796
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά-project(?) Hamilton
« Απάντηση #358 στις: Απρίλιος 19, 2013, 04:12:45 μμ »
οκ οκ μην βαρας, εσυ τα λες καλυτερα. ;D
Κοιμιζει τους παντες...

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά-project(?) Hamilton
« Απάντηση #359 στις: Απρίλιος 19, 2013, 04:37:27 μμ »
Συμφωνώ μαζί σου  ::)