Αποστολέας Θέμα: ΑΠΟΡΙΕΣ-ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ ΤΟΥ ΚΑΤΑΔΥΤΙΚΟΥ PROJECT  (Αναγνώστηκε 81014 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vaggosk

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1038
    • Προφίλ
δεν είναι λάθος αυτά που λέει ο αγαπητός Θάνος. Έχει τα δίκια του, ΟΜΩΣ θα συμπληρώσω τα εξής (χωρίς εννοείται να θέλω να απολογηθώ από τη μεριά μου ή ότι παίρνω προσωπικά το μήνυμά του!)
Συμφωνώ στα περισσότερα αν όχι όλα του φίλου karteo. ότι είπε ισχύει και για μένα για το Zeno - και για τα περί σύμνοιας του φόρουμ, για διαφορετικά ρολόγια κλπ.. Εκτός από όλα αυτά, συμπληρώνω για μένα προσωπικά:

Δεν μπορώ να διαθέσω αρκετά λεφτά. Τα 300-350 του steinhart είναι το πολύ πάνω μου όριο. όμως, το zeno το θεωρώ πιο ιδιαίτερο και με τραβάει τολμό να πω αρκετά. επιπλέον το marine που ξεκίνησε στην αρχή (steinhart) ήταν το τέλειο για μένα. οπότε έρχομαι στο εξής:

Το steinhart είναι στα όριά μου, είναι όμορφο και ήταν από την αρχή η επιλογή μου, αλλά βλέπω το Zeno (το φτηνοτεο) σαν πιο ιδιαίτερη επιλογή και με βάζει σε πολλές σκέψεις.. είναι μεγάλο, ογκώδες για μένα και ότι άλλο λέει ο φίλος karteo και πολύ ακριβότερο από την άλλη..

Καλό το steinhart αλλά δεν είναι κάτι που θα έπερνα μόνος μου ποτέ (δεν με εντυπωσιάζει τόσο-εξάλλου γενικά δεν είμαι των καταδυτικών, απλά για το φόρουμ το σκέφτομαι περισσότερο)...αυτά λοιπόν με προβληματίζουν!

Έχουμε εξάλλου μέχρι της 28/12!! θα έχουμε κιάλλες ψήφους είναι σίγουρο! το σκέφτεται ο κόσμος φίλε Θάνο, μη βιάζεσαι! ο καθένας έχει τα διλήμματά του! θα τη βγάλουμε την άκρη..
όλοι μας διαβάζουμε προσεκτικά όλα τα μηνύματα και το σκεφτόμαστε!
καλές γιορτές!

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
δεν είναι λάθος αυτά που λέει ο αγαπητός Θάνος. Έχει τα δίκια του, ΟΜΩΣ θα συμπληρώσω τα εξής (χωρίς εννοείται να θέλω να απολογηθώ από τη μεριά μου ή ότι παίρνω προσωπικά το μήνυμά του!)
Συμφωνώ στα περισσότερα αν όχι όλα του φίλου karteo. ότι είπε ισχύει και για μένα για το Zeno - και για τα περί σύμνοιας του φόρουμ, για διαφορετικά ρολόγια κλπ.. Εκτός από όλα αυτά, συμπληρώνω για μένα προσωπικά:

Δεν μπορώ να διαθέσω αρκετά λεφτά. Τα 300-350 του steinhart είναι το πολύ πάνω μου όριο. όμως, το zeno το θεωρώ πιο ιδιαίτερο και με τραβάει τολμό να πω αρκετά. επιπλέον το marine που ξεκίνησε στην αρχή (steinhart) ήταν το τέλειο για μένα. οπότε έρχομαι στο εξής:

Το steinhart είναι στα όριά μου, είναι όμορφο και ήταν από την αρχή η επιλογή μου, αλλά βλέπω το Zeno (το φτηνοτεο) σαν πιο ιδιαίτερη επιλογή και με βάζει σε πολλές σκέψεις.. είναι μεγάλο, ογκώδες για μένα και ότι άλλο λέει ο φίλος karteo και πολύ ακριβότερο από την άλλη..

Καλό το steinhart αλλά δεν είναι κάτι που θα έπερνα μόνος μου ποτέ (δεν με εντυπωσιάζει τόσο-εξάλλου γενικά δεν είμαι των καταδυτικών, απλά για το φόρουμ το σκέφτομαι περισσότερο)...αυτά λοιπόν με προβληματίζουν!

Έχουμε εξάλλου μέχρι της 28/12!! θα έχουμε κιάλλες ψήφους είναι σίγουρο! το σκέφτεται ο κόσμος φίλε Θάνο, μη βιάζεσαι! ο καθένας έχει τα διλήμματά του! θα τη βγάλουμε την άκρη..
όλοι μας διαβάζουμε προσεκτικά όλα τα μηνύματα και το σκεφτόμαστε!
καλές γιορτές!

θοδωρης ειμαι βρε και οχι θανος ;D

τα οσα εγραψα παραπανω ειναι προσωπικες θεσεις προφανως, δε βιαζομαι, ουτε θεωρω το steinhart ως τη mother of all divers φυσικα κι εγω, αλλα σαν ενα καλο compromise. ΟΜΩΣ περισσοτερο απο τα αρχικα που αφορουν στο ρολοι, τα οποια ισως να τα ξεπερναγα με τον ενα η' τον αλλο τροπο εαν υπηρχε μια εικονα αλλη, με προβληματισαν αρνητικα οσα εγραψα στο τελος του post και για το λογο αυτο προσωπικα αν δεν ειχα δεσμευτει ηδη, και δεν ειχα με αυτο τον τροπο δημιουργησει και μια δεσμευση προς ολους οσους μετεχουν στο προτζεκτ, θα ειχα αποσυρει τη συμμετοχη μου ακομη και για το steinhart. τοσο απλα.

υπαρχει εικονα αντιπαλοτητας και κοντρας. εμενα μου ειναι ενοχλητικη και αποτρεπτικη.

για να το πω και λιγο ακομψα. για να υπαρχει ενα ρολοι που ενωνει τους χρηστες ενος φορουμ πρεπει να ειναι και ενωμενοι ηδη. εδω περα υπαρχει κοντρα απο το ποιος θα προλαβει το μπλε-σιελ GMT εως νεο παραλληλο προτζεκτ για pilot!!!

αφενος μεν δεν εχω δει πουθενα ενα προτζεκτ να καταληγει σε 2-3 βερσιονς του ρολογιου (βλ. Zeno) οποτε εκει θα προτεινα να γινει ΜΙΑ επιλογη και ας καθυστερησει η παραδοση 3-4 μηνες, αλλα ΕΝΑ ρολοι, αφετερου δε δεν καταλαβαινω γιατι να γινουν παραλληλα δυο προτζεκτς και να μη γινει το ενα με διαφορα 6 μηνων απο το αλλο ετσι ωστε να μπορεσουμε να μετασχουμε και στα δυο?

ολα αυτα ειναι διασπαστικα και αποτρεπτικα.

φιλικα
Θ(οδωρης) :)
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος vaggosk

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1038
    • Προφίλ
φίλε Θοδωρή, μπερδεύτηκες, για τον Thanos58 μίλαγα, αλλά ΚΑΙ για σένα (karteo)! για τον Θάνο λέω να μη βιάζεται κλπ κλπ!!! απλά τονίζω τη συμφωνία μου με τη δικιά σου άποψη!!!

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
φίλε Θοδωρή, μπερδεύτηκες, για τον Thanos58 μίλαγα, αλλά ΚΑΙ για σένα (karteo)! για τον Θάνο λέω να μη βιάζεται κλπ κλπ!!! απλά τονίζω τη συμφωνία μου με τη δικιά σου άποψη!!!

ουπς! ναι βρε! τωρα το καταλαβα. σορρυ  :D
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος sunsea

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 553
    • Προφίλ
Εδω οι τιμες-προσφορες του ZENO AIRPLANE DIVER AUTOMATIC, απο ebay Γερμανιας, χωρις logo, εγχαραξεις, ζαφειρι κρυσταλλο και εξοδα αποστολης !   ;)


http://schmuck.shop.ebay.de/Uhren-Schmuck-/281/i.html?_nkw=zeno+airplane+diver+automatik+&_cqr=true&_nkwusc=zeno+airplane+diver+automatic&_rdc=1

προτεινομενη λιανικη τιμη στην Ελλαδα για την απλη εκδοση (οχι το GMT)     765 ευρω !!!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 24, 2010, 12:26:40 μμ από sunsea »
"Ho attraversato oceani,eplorato i continenti e conquistato le
 altitudini...
 alla ricerca del mio "Tempo"  ''Διεσχισα τους ωκεανους,εξερευνησα τις ηπειρους και κατεκτησα   τα υψη...  προς αναζητηση του ''Χρονου" μου       Vivere veramente,non puramente trascorrere i giorni.

Αποσυνδεδεμένος argy6

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 206
  • θαρρος φυλασσου βαδιζων
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ-ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΨΗΦΟΦΟΡ&#
« Απάντηση #185 στις: Δεκέμβριος 24, 2010, 06:23:14 μμ »
Εδω οι τιμες-προσφορες του ZENO AIRPLANE DIVER AUTOMATIC, απο ebay Γερμανιας, χωρις logo, εγχαραξεις, ζαφειρι κρυσταλλο και εξοδα αποστολης !   ;)


http://schmuck.shop.ebay.de/Uhren-Schmuck-/281/i.html?_nkw=zeno+airplane+diver+automatik+&_cqr=true&_nkwusc=zeno+airplane+diver+automatic&_rdc=1

προτεινομενη λιανικη τιμη στην Ελλαδα για την απλη εκδοση (οχι το GMT)     765 ευρω !!!


το πρωτο που εχει ειναι με μπρασελε...
μπορουμε να ζητησουμε και κατι τετοιο για extra οπως και με το laco η οχι?καιη τιμη δεν αλλαζει πολυ..νομιζω!
ειναι αρκετα ομορφο και πιο dress σε απαντηση αυτων που θελουν κατι τετοιο!
επισης κατι που θελω να το γρψω απ την αρχη γι αυτους που παραπονοιυνται για το μεγεθος....
να θυμισω οτι και το laco ηταν 46mm και κατα τη γνωμη μου πιο hardcore καταδυτικο και εξεζητημενο!!ενω αυτο κινειται πιο πολυ στα ορια του
mainstream,αν κανω λαθος διορθωστε με!ειδικα με το μπρασελε!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 24, 2010, 09:59:35 μμ από argy6 »
!!..You ll never silence the voice of the voiceless..!!

Αποσυνδεδεμένος physioman

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 988
    • Προφίλ
Απ: Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ-ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΨΗΦΟΦΟΡ&#
« Απάντηση #186 στις: Δεκέμβριος 24, 2010, 07:14:12 μμ »
το πρωτο που εχει ειναι με μπρασελε...
μπορουμε να ζητησουμε και κατι τετοιο για extra οπως και με το laco η οχι?καιη τιμη δεν αλλαζει πολυ..
ειναι αρκετα ομορφο και πιο dress σε απαντηση αυτων που θελουν κατι τετοιο!
:2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :party:

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Πλάκα-πλάκα, το πρώτο είναι πολύ ωραίο!
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ-ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ
« Απάντηση #188 στις: Δεκέμβριος 25, 2010, 02:26:55 πμ »
το πρωτο που εχει ειναι με μπρασελε...
μπορουμε να ζητησουμε και κατι τετοιο για extra οπως και με το laco η οχι?καιη τιμη δεν αλλαζει πολυ..νομιζω!

Eαν τελικα αναλαβει το project η ΖΕΝΟ, βεβαιως και μπορει να γινει για οσους το επιθυμουν...



Σχετικα με τη διαφορα κοστους -λογικα πρεπει να ειναι μικρη- θα ρωτησω την εταιρια απο βδομαδα και θα σας πω...

Φιλικα,
Watch-Collector
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος chrisrazor

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 287
  • Θέλει αρετή και τόλμη η ελευθερία
    • Προφίλ
    • www.softone.gr
Απ: ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΑΔΥΤΙΚΟ PROJECT ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ
« Απάντηση #189 στις: Δεκέμβριος 26, 2010, 01:28:09 μμ »
Εαν δεν έχω προτίμηση για το χρώμα (ZENO έχω ψηφίσει) επηρεάζει την ψηφοφορία ή ότι περισσέψει από τα διαθέσιμα απλώς το πέρνω εγώ ;
Τώρα που θα έχουμε wi-fi παντού τι τα θέλουμε τα ρολόγια !

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Εαν δεν έχω προτίμηση για το χρώμα (ZENO έχω ψηφίσει) επηρεάζει την ψηφοφορία ή ότι περισσέψει από τα διαθέσιμα απλώς το πέρνω εγώ ;

Oχι, δεν επηρεαζεται η ψηφοφορια!
Εχεις δικαιωμα επιλογης εκδοσης ανα πασα στιγμη -μεσα πλεον απο μια διευρυμενη γκαμα, η οποια αναφερεται παραπανω- ωστοσο καλο θα ηταν (εφοσον προκριθει η ΖΕΝΟ), το συντομοτερο δυνατον να δηλωθει προκειμενου να επιβεβαιωθει η διαθεσιμοτητα του απο την εταιρια...


AW: AW: AW: AW: Zeno-Watch - Logo on dial Diver 6349 Τετάρτη, 22 Δεκέμβριος 2010, 8:46

Από: "Zeno Secretaria" <info@zeno-watch.ch>

'Hello Aris,

No problem we will hold them.

With the Airplane logo we have almost all colours in stock.

Have a look on our website and tell me in which one you’re interested in.


Kindly,
Sandra'


Οσον αφορα την ακριβοτερη εκδοση 'GMT', η δυνατοτητα που εχεις εξαρταται πλεον απο τον διαθεσιμο εναπομειναντα αριθμο...

Φιλικα,
Watch-Collector
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 26, 2010, 02:18:26 μμ από Watch-Collector »
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος trikat

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 796
    • Προφίλ
Η απλή εκδοση του zeno εχει 340Ε και με τα logo κτλ ξεπερναει τα 540... ???
Κοιμιζει τους παντες...

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΑΔΥΤΙΚΟ PROJECT ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ
« Απάντηση #192 στις: Δεκέμβριος 26, 2010, 02:44:20 μμ »
Εαν δεν έχω προτίμηση για το χρώμα (ZENO έχω ψηφίσει) επηρεάζει την ψηφοφορία ή ότι περισσέψει από τα διαθέσιμα απλώς το πέρνω εγώ ;

ZENO Μπλε - Σιελ GMT (http://www.mywatch.gr/index.php/topic,7764.0.html)

Με βαση την παραπανω επιλογη σου στο thread της ψηφοφοριας... εχεις ηδη εκφρασει προτιμηση, εκτος εαν επιθυμεις να την αλλαξεις.

Φιλικα,
Watch-Collector
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Η απλή εκδοση του zeno εχει 340Ε και με τα logo κτλ ξεπερναει τα 540... ???


Ενδεικτικο παραδειγμα κοστους* απλης εκδοσης του ΖΕΝΟ 'AIRPLANE DIVER':

Για παραγγελια 15 τεμαχιων και αποστολη απο την Ελβετια με ασφαλισμενο ταχυδρομειο (οπως ακριβως προτιθεται να στειλει η εταιρια τα ρολογια)
 
Τιμολογιο Zeno: 15 x (CHF 431 + CHF 10) + CHF 150 = CHF 6.765 - 5% εκπτωση = CHF 6.426,75
Μεταφορικα: CHF 180

Τιμολογιο + Μεταφορικα = CHF 6.606,75 (~5.300 Eυρω)

ΦΠΑ στο τελωνειο: 5.300 Eυρω x 23% = 1.219 Ευρω
Δασμοι: 130 Ευρω
Αμοιβη εκτελωνιστη: 70 Ευρω

Γενικο συνολο: 5.300 + 1.219 + 130 + 70 = 6.719 Ευρω
Συνεπως: 6.719 / 15 = ~450 Eυρω ανα ατομο

*H παραπανω εκτιμηση-υπολογισμοι εγιναν με την πολυτιμη αρωγη του αγαπητου μελος Rugged, τον οποιο και ευχαριστω!


Οποιoς δικαιολογημενα διατηρει επιφυλαξεις οσον αφορα το εκτιμωμενο κατα προσεγγιση κοστος, παρακαλω -εφοσον επιθυμει να συμμετασχει στην ψηφοφορια- ας επιλεξει καποιαν αλλη απο τις υποψηφιες προτασεις...

Φιλικα,
Watch-Collector
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 26, 2010, 03:19:38 μμ από Watch-Collector »
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος trikat

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 796
    • Προφίλ
ok, σε κάθε περίπτωση εχουμε 150Ε πάνω για logo και εγχαραξη. Σωστά? Το logo ειναι αρκετά ακριβό σχεδόν το 1/3 της τιμής(118Ε, σωστά?) για την απλή έκδοση...Προτεινω να ρίξουμε το κοστος και να ζησουμε μονο με την πισω εγχαραξη. ???
Κοιμιζει τους παντες...

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Τα 118 ευρώ φίλε μου, είναι για όλα τα ρολόγια, όχι για το καθένα. Κάτω από 10 ευρώ ανά ρολόι δηλαδή...
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος dgl

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 999
    • Προφίλ
κατ' αρχιν χρονια πολλα σε ολους τους φιλους, θελω να ρωτησω ποτε πρεπει να καταβαλουμε τα χρηματα για το ρολοι που θα επιλεχθει? 

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
   Αφού ολοκληρωθεί η ψηφοφορία για το ρολόι, θα ακολουθήσει αυτή για την επιλογή των logos και στη συνέχεια όσοι επιθυμούν θα συμπεριληφθούν στη λίστα των ήδη συμμετεχόντων. Κατόπιν θα δοθούν οδηγίες για την κατάθεση των χρημάτων. Στην εταιρεία κατατίθεται κάποια προκαταβολή και η αποπληρωμή λίγο πριν την αποστολή. Χοντρικά σε δύο με τρείς βδομάδες ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 27, 2010, 01:51:18 πμ από GiannisH »


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Εδω ο επισημος αντιπροσωπος, τα εξουσιοδοτημενα καταστηματα και το service στην Ελλαδα:

http://www.zeno-watch.ch/en/Greece/greece.html

Oποιος επιθυμει μπορει να επικοινωνησει μαζι τους, προκειμενου να μαθει την προτεινομενη λιανικη του 'ΑΙRPLANE DIVER AUTOMATIC' (ref. 6349) για τη χωρα μας.

Φιλικα,
Watch-Collector
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος physioman

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 988
    • Προφίλ
Εδω ο επισημος αντιπροσωπος, τα εξουσιοδοτημενα καταστηματα και το service στην Ελλαδα:

http://www.zeno-watch.ch/en/Greece/greece.html

Oποιος επιθυμει μπορει να επικοινωνησει μαζι τους, προκειμενου να μαθει την προτεινομενη λιανικη του 'ΑΙRPLANE DIVER AUTOMATIC' (ref. 6349) για τη χωρα μας.

Φιλικα,
Watch-Collector

Δεν το πιστεύω!!! Έχει και στο Ρέθυμνο Κρήτης?  :respect: :respect: :respect: