Αποστολέας Θέμα: ΑΠΟΡΙΕΣ-ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ ΤΟΥ ΚΑΤΑΔΥΤΙΚΟΥ PROJECT  (Αναγνώστηκε 81007 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

director

  • Επισκέπτης
ναι καπου κανω λαθος, το λογοτυπο ειναι στο συνολο 118 ευρω,αρα περιπου 10 ανα ρολοι,οποτε απο τα 760 αφαιρουμε τα 100 χονδρικα.

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ

εχω καταλαβει κατι λαθος;;;;;;;;;;;;

Ναι ;D


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
λοιπον gmt      525 ευρω
εγχαραξη           8
εκτυπ.logo       118
                    ________
συνολο            651  ευρω - 5% εκπτωση = 618 οκ; καλα μεχρι εδω;

παμε τωρα ενα 23% φορολογια

618 χ 1,23 = 760 ευρω

+εξοδα μεταφορας κι εκτελωνιστη.

εχω καταλαβει κατι λαθος;;;;;;;;;;;;

 [-X

Το κοστος εκτυπωσης του logo (118 Ευρω), δεν ειναι για το καθε ρολο'ι'(!)... επιμεριζεται


150 ελβετικα φραγκα, δηλαδη περιπου 118 Ευρω για την εκτυπωση του logo σε ολα τα ρολογια, ασχετως παραγγελιας. (Το ακριβες κοστος για καθε ρολο'ι' θα προκυψει με βαση τον αριθμο των ρολογιων που θα παραγγελθουν στην εταιρια)

με τα εξοδα μιας ασφαλισμενης μαζικης αποστολης (ενδεικτικα 20 τεμαχιων), να υπολογιζονται περιπου στα 180 ελβετικα φραγκα, δηλαδη (σχεδον) 145 Ευρω

AW: AW: AW: AW: AW: Zeno-Watch - Logo on dial Diver 6349  Πέμπτη, 23 Δεκέμβριος 2010, 9:57
Από: "Zeno Secretaria" <info@zeno-watch.ch>

'Hello Aris,

Special reduction: 5% on total watches amount.

Shipping cost including insurance will cost approx. CHF 180.00 with Post priority (the cheapest and the easiest way for Greece)
 
Kindly,
Sandra'


Φιλικα,
Αρης
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 23, 2010, 02:18:35 μμ από Watch-Collector »
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
H αρχικη προσφορα της ZENO:

So finally I could get you all the information

Price for red-blue bezel 6349 Automatic with sapphire crystal: CHF 431.00

Price for blue GMT 6349 Automatic with sapphire crystal: CHF 667.00

Case back engraving: CHF 10.00

Logo cliché: CHF 150.00 (one time)



H νεα βελτιωμενη προσφορα της (συμπεριλαμβανομενων των εξοδων αποστολης, ενδεικτικα για 20 τεμαχια):

Special reduction: 5% on total watches amount.

Shipping cost including insurance will cost approx. CHF 180.00 with Post priority (the cheapest and the easiest way for Greece)

 

Φιλικα,
Watch-Collector
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
υ.γ οσοι εχετε δηλωσει gtm (μαυρο-σιελ) εχετε αντιληφθει το κοστος η την στιγμη της παραγγελιας (εαν τελικα επιλεγει),θα υπαρχουν υπαναχωρησεις;

Δημητρη,
Εφοσον προκριθει η ΖΕΝΟ, δεν θα υπαρξουν υπαναχωρησεις...

Στην ψηφοφορια μπορουν να συμμετασχουν ολοι ανεξαιρετως, εφοσον:

η προτιμηση τους δηλωνεται ονομαστικα (αναφορα nickname-επιλογη εταιριας),
αλλιως η ψηφος θεωρειται ακυρη και δε λαμβανεται υποψιν στο τελικο αποτελεσμα

Διευκρινισεις:
-Εφοσον προκριθει η επιλογη τους, αυτοματως δεσμευονται και με τη συμμετοχη τους στη λιστα που θα δημιουργηθει για την παραγγελια του project στην εταιρια 
-Δεν υποχρεουνται να συμμετασχουν στη λιστα για την παραγγελια, οσων η επιλογη εντελει δεν προκριθει
-Ψηφιζετε μονον μια φορα
-Οποιος επιθυμει εχει δικαιωμα αλλαγης της αρχικης του επιλογης για οσο διαστημα διαρκει η ψηφοφορια, αρκει να τη δηλωσει και παλι ονομαστικα ή να τροποποιησει το ποστ με την αρχικη επιλογη. Διαφορετικα θα ληφθει υποψιν αυτη που εμφανιζεται στο ποστ του
-H ψηφοφορια θα ανοιξει την Τριτη 21/12/2010 και θα κλεισει την Τριτη 28/12/2010 (διαρκεια: 7 ημερες)

Καλλιστα, οποιος θελει μπορει:

-ειτε να επιλεξει την πιο οικονομικη εκδοση στην οποια υπαρχει πλεον μεγαλη γκαμα επιλογων
(βλ. εδω: http://www.mywatch.gr/index.php/topic,7751.120.html)

-ειτε να αλλαξει την ψηφο του (υπαρχει αυτο το δικαιωμα μεχρι τη ληξη της ψηφοφοριας - βλ.: http://www.mywatch.gr/index.php/topic,7764.0.html), επιλεγοντας καποιαν αλλη απο τις υποψηφιες εταιριες για το project...

Φιλικα,
Αρης
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Υπενθυμιζω οτι,
η ελαχιστη δυνατη παραγγελια για την καθε εταιρια ειναι η εξης:

- 'WAKMANN-TIMEKEEPER': 25 ρολογια
- 'STEINHART': 20-25 ρολογια
- 'ZENO': 10+ ρολογια

* Σχετικα με αυτο, δειτε εδω: http://www.mywatch.gr/index.php/topic,7735.60.html

Φιλικα,
Watch-Collector
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος kalwdios

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 151
    • Προφίλ
Δημητρη,
Εφοσον προκριθει η ΖΕΝΟ, δεν θα υπαρξουν υπαναχωρησεις...
Καλλιστα, οποιος θελει μπορει:

-ειτε να επιλεξει την πιο οικονομικη εκδοση στην οποια υπαρχει πλεον μεγαλη γκαμα επιλογων
(βλ. εδω: http://www.mywatch.gr/index.php/topic,7751.120.html)

-ειτε να αλλαξει την ψηφο του (υπαρχει αυτο το δικαιωμα μεχρι τη ληξη της ψηφοφοριας - βλ.: http://www.mywatch.gr/index.php/topic,7764.0.html), επιλεγοντας καποιαν αλλη απο τις υποψηφιες εταιριες για το project...

Φιλικα,
Αρης


Σωστος ο Αρης........
Ηδη καλοβλεπω την απλη εκδοση του ZENO με Bezel μαυρο-πρασσινο ή και το σκετο μαυρο !!!
Θα ηθελα επισης να δωσω δημοσιως συγχαρητηρια στον Αρη για την προσπαθεια του σχετικα με το "προτζεκτ καταδυτικο ρολοι" του φορουμ μας !!!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 23, 2010, 04:17:18 μμ από kalwdios »
Φιλικά, Ανδρέας
Seiko MM300 SBDX017

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
431 ελβετικα φραγκα (συμπεριλαμβανομενου του κρυσταλλου απο ζαφειρι) για την απλουστερη εκδοση, ητοι: περιπου 340 Ευρω

667 ελβετικα φραγκα (συμπεριλαμβανομενου του κρυσταλλου απο ζαφειρι) για την εκδοση GMT, ητοι: περιπου 525 Ευρω

+ 10 ελβετικα φραγκα (περιπου 8 Ευρω για τις εγχαραξεις του καθε ρολογιου στο πισω μερος)

+ 150 ελβετικα φραγκα, δηλαδη περιπου 118 Ευρω για την εκτυπωση του logo σε ολα τα ρολογια, ασχετως παραγγελιας. (Το ακριβες κοστος για καθε ρολο'ι' θα προκυψει με βαση τον αριθμο των ρολογιων που θα παραγγελθουν στην εταιρια)

+ τα εξοδα μιας μαζικης αποστολης (το ακριβες κοστος για καθε ρολο'ι' θα προκυψει παλι βασει του αριθμου των ρολογιων)

+ το ποσο δασμων-εκτελωνισμου για την αποστολη των ρολογιων απο την Ελβετια στην Ελλαδα

Νεα βελτιωμενη προταση: Εκπτωση 5% επι της παραπανω προσφορας, για απευθειας αποστολη απο την Ελβετια

Eλαχιστη παραγγελια: 10-20 ρολογια

Xρονος παραδοσης: 1 μηνας


*Η ΑΠΟΣΤΟΛΗ, ΕΦΟΣΟΝ ΤΕΛΙΚΑ ΠΡΟΚΡΙΘΕΙ Η 'ΖΕΝΟ', ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΒΕΤΙΑ ! !

Εκτιμηση κοστους μιας ασφαλισμενης μαζικης αποστολης 20 τεμαχιων: 180 ελβετικα φραγκα, δηλαδη (περιπου) 145 Ευρω


Ενδεικτικο παραδειγμα κοστους* απλης εκδοσης του ΖΕΝΟ 'AIRPLANE DIVER':

Για παραγγελια 15 τεμαχιων και αποστολη απο την Ελβετια με ασφαλισμενο ταχυδρομειο (οπως ακριβως προτιθεται να στειλει η εταιρια τα ρολογια)
 
Τιμολογιο Zeno: 15 x (CHF 431 + CHF 10) + CHF 150 = CHF 6.765 - 5% εκπτωση = CHF 6.426,75
Μεταφορικα: CHF 180

Τιμολογιο + Μεταφορικα = CHF 6.606,75 (~5.300 Eυρω)

ΦΠΑ στο τελωνειο: 5.300 Eυρω x 23% = 1.219 Ευρω
Δασμοι: 130 Ευρω
Αμοιβη εκτελωνιστη: 70 Ευρω

Γενικο συνολο: 5.300 + 1.219 + 130 + 70 = 6.719 Ευρω
Συνεπως: 6.719 / 15 = ~450 Eυρω ανα ατομο

*H παραπανω εκτιμηση-υπολογισμοι εγιναν με την πολυτιμη αρωγη του αγαπητου μελος Rugged, τον οποιο και ευχαριστω!

Φιλικα,
Watch-Collector
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος kalwdios

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 151
    • Προφίλ

Ενδεικτικο παραδειγμα κοστους* απλης εκδοσης του ΖΕΝΟ 'AIRPLANE DIVER':

Για παραγγελια 15 τεμαχιων και αποστολη απο την Ελβετια με ασφαλισμενο ταχυδρομειο (οπως ακριβως προτιθεται να στειλει η εταιρια τα ρολογια)
 
Τιμολογιο Zeno: 15 x (CHF 431 + CHF 10) + CHF 150 = CHF 6.765 - 5% εκπτωση = CHF 6.426,75
Μεταφορικα: CHF 180

Τιμολογιο + Μεταφορικα = CHF 6.606,75 (~5.300 Eυρω)

ΦΠΑ στο τελωνειο: 5.300 Eυρω x 23% = 1.219 Ευρω
Δασμοι: 130 Ευρω
Αμοιβη εκτελωνιστη: 70 Ευρω

Γενικο συνολο: 5.300 + 1.219 + 130 + 70 = 6.719 Ευρω
Συνεπως: 6.719 / 15 = ~450 Eυρω ανα ατομο

*H παραπανω εκτιμηση-υπολογισμοι εγιναν με την πολυτιμη αρωγη του αγαπητου μελος Rugged, τον οποιο και ευχαριστω!

Φιλικα,
Watch-Collector


Σημαντικα νεα......(τωρα ξεκαθαρισε το θεμα)
Ευχαριστουμε για την πληροφορηση!!!
Φιλικά, Ανδρέας
Seiko MM300 SBDX017

Αποσυνδεδεμένος THANOS58

  • FnB Mod
  • 50mm case
  • *
  • Μηνύματα: 1874
  • ΝΑ ΣΗΚΩΘΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΨΗΛΟΤΕΡΑ..
    • Προφίλ
Κάτι με ενοχλεί πολύ εδώ που σκέφτομαι τα τεκταινόμενα...
Με ενοχλεί που για πρώτη φορά πάει να γίνει κάτι, που κάποιοι σκοτώθηκαν να βγάλουν άκρη και να στρώσουν σωστά τον δρόμο της επιτυχούς έκβασης, αλλά έχουμε όλες κι όλες 19 ψήφους μέχρι τώρα...
Δεκάδες απόψεις, μπράβο, κριτικές, άλλος το κοντό κι άλλος το μακρύ του, ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΩΡΑ ΝΑ ΤΙΜΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΤΗΝ -ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΕΛΕΣΦΟΡΟΥΣΑ- ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ εν τη πράξει, πολλοί που έπρεπε να ψηφίσουν, απλά απουσιάζουν. Και μιλάμε όχι για ένα τάδε...δείνα ρολόι, μιλάμε για το πρώτο και ιστορικής αξίας ρολόι του mywatch.gr...
Εκτός από τις ισχυρές φωνές και απόψεις, που είναι οι παραγγελίες?
Που, με βάση τον αριθμό των μελών και την ενασχόλησή τους με το φόρουμ, θάπρεπε ο Άρης να μην προλαβαίνει να μετράει ψήφους κι έτοιμους αγοραστές...
ΑΓΑΠΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΣΟΥ.
ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ...ΡΟΛΟΙ!

director

  • Επισκέπτης
Θανο δεν ειναι 19,εαν μετρησουμε τις επωνυμες ψηφους θα δουμε οτι ειναι 16-17,βεβαια οι καιροι ειναι καπως δυσκολοι για ολους μας και ισως αυτο μετραει για πολλα παιδια.

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
   Θάνο καλό θα ήταν να είχαμε περισσότερες συμετοχές, σίγουρα θα έχουμε μερικές ακόμη, αλλά μην ξεχνάς τους χαλεπούς καιρούς που περνάμε. Και δεκαπέντε ρολόγια να γίνουν, είναι μια χαρά νομίζω ;)


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος sunsea

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 553
    • Προφίλ
Κάτι με ενοχλεί πολύ εδώ που σκέφτομαι τα τεκταινόμενα...
Με ενοχλεί που για πρώτη φορά πάει να γίνει κάτι, που κάποιοι σκοτώθηκαν να βγάλουν άκρη και να στρώσουν σωστά τον δρόμο της επιτυχούς έκβασης, αλλά έχουμε όλες κι όλες 19 ψήφους μέχρι τώρα...
Δεκάδες απόψεις, μπράβο, κριτικές, άλλος το κοντό κι άλλος το μακρύ του, ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΩΡΑ ΝΑ ΤΙΜΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΤΗΝ -ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΕΛΕΣΦΟΡΟΥΣΑ- ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ εν τη πράξει, πολλοί που έπρεπε να ψηφίσουν, απλά απουσιάζουν. Και μιλάμε όχι για ένα τάδε...δείνα ρολόι, μιλάμε για το πρώτο και ιστορικής αξίας ρολόι του mywatch.gr...
Εκτός από τις ισχυρές φωνές και απόψεις, που είναι οι παραγγελίες?
Που, με βάση τον αριθμό των μελών και την ενασχόλησή τους με το φόρουμ, θάπρεπε ο Άρης να μην προλαβαίνει να μετράει ψήφους κι έτοιμους αγοραστές...

=D&gt; =D&gt; =D&gt;
"Ho attraversato oceani,eplorato i continenti e conquistato le
 altitudini...
 alla ricerca del mio "Tempo"  ''Διεσχισα τους ωκεανους,εξερευνησα τις ηπειρους και κατεκτησα   τα υψη...  προς αναζητηση του ''Χρονου" μου       Vivere veramente,non puramente trascorrere i giorni.

director

  • Επισκέπτης
Επισης να συμπληρωσω,λιγο πικροχολα ισως,οτι το προτζεκτ το αγκαλιαζουν πιο πολυ τα απλα μελη,και λιγοτερο εως καθολου admins και mods,σημαινει κατι αυτο;

Αποσυνδεδεμένος sunsea

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 553
    • Προφίλ
Στα 450€και βάλε εγώ θα το έλεγα θαύμα που οι συμμετοχές άγγιξαν τις 19
τα  υποψηφια ρολογια για προτζεκτ ξεκινουν απο 300-350 ευρω  ;)
"Ho attraversato oceani,eplorato i continenti e conquistato le
 altitudini...
 alla ricerca del mio "Tempo"  ''Διεσχισα τους ωκεανους,εξερευνησα τις ηπειρους και κατεκτησα   τα υψη...  προς αναζητηση του ''Χρονου" μου       Vivere veramente,non puramente trascorrere i giorni.

Αποσυνδεδεμένος physioman

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 988
    • Προφίλ
Έτσι όπως το βλέπω παιδιά θα είμαστε τυχεροί αν φτάσουμε τις 20 συμμετοχές (Μιλάω για μια αισιόδοξη πρόβλεψη). Και δεν ξέρω αν εν τελει βγει το zeno πόσοι απο τα παιδιά που ψήφισαν για τα υπόλοιπα 2 ρολόγια θα θέλουν να συνεχίσουν, δεδομένης της τιμής.
Τέλος πάντων ας είμαστε αισιόδοξοι!!!  ;D Γιορτινές μέρες πλησιάζουν. ;)

director

  • Επισκέπτης
Λοιπον η ψηφοφορια εχει μεχρι στιγμης ως εξης
zeno 8
stein 8
walk 1

καλα ελεγε ο αποστρατος θα βαρεσουμε πεναλτυ.
ερωτημα δικο μου τωρα,εαν δεν συμπηρωθουν 20 stein,δεν γινεται το εγχειρημα;(σε περιπτωση βεβαια που πλειοψηφισει)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 24, 2010, 02:10:22 πμ από director »

Αποσυνδεδεμένος sunsea

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 553
    • Προφίλ
Ναι αλλά μιλάτε τις τελευταίες 3 σελίδες για ένα μόνο
οι 3 τελευταιες σελιδες,αναφερονται στην εκπτωση και στην παρουσιαση λιγοτερο ακριβων μοντελων της ZENO,εφ' οσον για τις υπολοιπες εταιρειες δεν αλλαξε τιποτα !
εξ' αλλου ο καθενας ειναι ελευθερος να ψηφισει αυτο που θελει !
"Ho attraversato oceani,eplorato i continenti e conquistato le
 altitudini...
 alla ricerca del mio "Tempo"  ''Διεσχισα τους ωκεανους,εξερευνησα τις ηπειρους και κατεκτησα   τα υψη...  προς αναζητηση του ''Χρονου" μου       Vivere veramente,non puramente trascorrere i giorni.

Αποσυνδεδεμένος THANOS58

  • FnB Mod
  • 50mm case
  • *
  • Μηνύματα: 1874
  • ΝΑ ΣΗΚΩΘΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΨΗΛΟΤΕΡΑ..
    • Προφίλ
Παιδιά, υπάρχουν αρκετοί εδώ μέσα που ψάχνονται για σύντομη μελλοντική αγορά σε Rolex, Omega και βάλε... Οι ρολογοσυλλέκτες και τα παλαιά μέλη, τα ιδρυτικά στελέχη κλπ., μόνοι τους αριθμούν πάνω από 20 άτομα... προσθέτοντας και τους νεότερους, ναι μεν καταλαβαίνω τα ζόρια της εποχής (κι εγώ ο ίδιος 2,5 χρόνια χωρίς δουλειά παρακαλώ), αλλά μαζεύεται κόσμος. Γι αυτό και έβαλα στην άκρη τα λεφτά από τώρα... Τι να συζητάω? Είπα στον Άρη "Το πρώτο φορουμικό μας ρολόι θα το πάρω κι ας μην πολυγουστάρω το ότι είναι καταδυτικό...". Είναι θέμα στήριξης του φόρουμ, κυριολεκτικά για την σημαία!
ΑΓΑΠΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΣΟΥ.
ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ...ΡΟΛΟΙ!

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Έτσι όπως το βλέπω παιδιά θα είμαστε τυχεροί αν φτάσουμε τις 20 συμμετοχές (Μιλάω για μια αισιόδοξη πρόβλεψη). Και δεν ξέρω αν εν τελει βγει το zeno πόσοι απο τα παιδιά που ψήφισαν για τα υπόλοιπα 2 ρολόγια θα θέλουν να συνεχίσουν, δεδομένης της τιμής.
Τέλος πάντων ας είμαστε αισιόδοξοι!!!  ;D Γιορτινές μέρες πλησιάζουν. ;)

εγω δυστυχως μετα απο πολυ σκεψη και αμφιταλαντευση στην περιπτωση αυτη δεν θα μετασχω και αυτο το λεω γιατι απλα θελω να εξηγησω τους λογους μου.

1. το zeno το απλο δεν μου αρεσει, υπαρχουν πολλα ρολογια πιο ομορφα και ποιοτικοτερα κατ'εμε στα λεφτα που ερχεται. Το Swiss made που ειναι χτυπημενο στο κατω μερος μας βαζει σε μια λογικη ψιλοπαραλογη μου φαινεται. Δεν εκτιμαμε το ρολοι σα ρολοι αλλα το brand name του (κακως κατ'εμε).

2. το GMT που ειναι καλυτερο ειναι και ακριβοτερο για τα δικα μου διαθεσιμα αυτη την περιοδο. Παει 650+. Δεν τα δινω. Προτιμω να κρατηθω και να παρω ενα αλλο ρολοι που θελω συντομα για diver (most likely Longines Legend Diver)

3. ειναι 46αρι και χοντρο και μεγαλο για τον καρπο μου

4. φοριεται μονο σαν diver και για να το βαλω αλλου πρεπει να δωσω χρηματα για λουρι/μπρασελε ανεβαζοντας το κοστος, με αμφιβολη επιτυχια στην προσπαθεια μου

5. το ρολοι του φορουμ αν βγει το Zeno θα ειναι 2-3 τελικα με διαφορετικο look και απλα θα εχουμε χτυπησει το ιδιο logo. Αυτο επιτεινει την διαφοροποιηση.

6. υπαρχει παραξενα εντονη κοντρα στο τι θα κανει το φορουμ, μη αναμενομενη σε ενα νεο χρηστη σαν και εμενα. ενοχλητικο αρκετα ειναι. η κοντρα ειναι τετοια που αν και αυτο το προτζεκτ δεν εχει προχωρησει καν 2 βηματα, ανοιγει και αλλη προταση.

Αμα θες να δωσει ο κοσμος 450+,650+ ευρω για ενα ρολοι που δεν θα ειναι το απολυτο like του, πρεπει να εχεις τουλαχιστον βγαλει μια εικονα 'συμπνοιας' και 'συνοχης'. Εδω περα δεν υπαρχει καν αυτο. Εδω 'πλακωνεται' (εντος εισαγωγικων) ο κοσμος μπας και δεν προλαβει το GMT μπλε-σιελ. Not good.

προσωπικα αν δεν ειχα δεσμευτει για το Steinhart θα απεσυρα συνολικα τη συμμετοχη μου στο προτζεκτ με οσα εχω δει το τελευταιο διαστημα.

φιλικα
Θ.
Γαυρος οπαδος....