Αποστολέας Θέμα: BREITLING  (Αναγνώστηκε 1164738 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος azaas

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 385
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #320 στις: Μάρτιος 26, 2009, 07:21:02 μμ »
Στην Ελλαδα αν ψαξεις και παρεις τιμες θα το παρεις το ιδιο,μπορει και λιγο φθηνοτερα.

Λοιπόν,σήμερα κιόλας έκανα την πρώτη αναγνωριστική βόλτα για την αναζήτηση της καλύτερης προσφοράς για το Colt Automatic.Επισκέφθηκα έναν official retailer - για λόγους που καταλαβαίνετε δεν θα αναφέρω ποιόν - και τα πρώτα σημάδια ήταν απογοητευτικά. Με ενημέρωσε οτι η αρχική τιμή είναι κοντά στα 2000 Ε και πως εαν πλήρωνα τοις μετρητοίς τότε θα μου το άφηνε στα 1850 Ε τελική τιμή. Δηλαδή με λίγα λόγια ούτε 10% έκπτωση...  :(

Δεν απογοητεύομαι,θα επισκευθώ όλους όσους το επίσημο site της Breitling αναφέρει και θα δω τι μπορώ να πετύχω. Αλλά τα πρώτα σημάδια μόνο καλά δεν μπορούν να θεωρηθούν. Εάν κάποιος μπορεί να με ενημερώσει και για περισσότερα καταστήματα που να πωλούν τα συγκεκριμένα ρολόγια θα το εκτιμούσα,καθώς οι γνώσεις μου στην αγορά της συγκεκριμένης μάρκας είναι μηδαμινές.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Φιλικά Κωνσταντίνος

ΥΓ : Επειδή δεν γνωρίζω εάν η τυχόν αναφορά κάποιου καταστήματος είναι αποδεκτή ή όχι για καλό όλων μας καλύτερα η ενημέρωση να γίνει μέσω πμ αν έχετε κάποιο κατάστημα να μου προτείνετε,εκτός των αναγραφόμενων στο σάιτ της εταιρίας.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 26, 2009, 07:31:03 μμ από azaas »
you cannot kill what you did not create

Αποσυνδεδεμένος antonis_ch

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1360
  • Time is the most valuable thing a man can spend!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #321 στις: Μάρτιος 26, 2009, 07:37:48 μμ »
Ρίξε μια ματιά εδώ φίλε azaas  http://www.oroeora.gr/preowned/product.php?id=Colt
Δεν είμαι σιγουρος φυσικά αν αυτό ακριβώς ψάχνεις..καλή τιμή το έχει πάντως και με χαρτιά..Μπορεις να επισκεφτείς και τα καταστήμα του στη Χαροκοπου και Γλυφάδα..


Φιλικά,

Αντώνης

Αποσυνδεδεμένος azaas

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 385
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #322 στις: Μάρτιος 26, 2009, 07:57:17 μμ »
Ψάχνω το αυτόματο και όχι το quartz.Να'σαι καλά πάντως για την διάθεσή σου να με βοηθήσεις  :) Πάντως έχει και σε πολύ ενδιαφέρουσα τιμή το SuperOcean Steelfish... αλλά το οτι είναι used με ψιλοχαλάει για κάποιο λόγο.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 26, 2009, 08:02:21 μμ από azaas »
you cannot kill what you did not create

Αποσυνδεδεμένος antonis_ch

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1360
  • Time is the most valuable thing a man can spend!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #323 στις: Μάρτιος 26, 2009, 09:06:30 μμ »
Α οκ...δεν κάνει τπτ..νόμισα ότι το quartz έψαχνες!! ναι το είδα το steelfish..είναι ψιλομεταχειρισμένο αλλά καλή τιμή...δεν το σκέφτηκα να σου πω την αλήθεια αλλα άμα ήθελα να το αγοράσω μπορεί και να το έπαιρνα φτάνει βέβαια να ήταν σε καλή κατάσταση..



Φιλικά,

Αντώνης

Αποσυνδεδεμένος cercum

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 214
  • Haute horlogerie
    • Προφίλ
    • Www.Rologas.Com
Απ: BREITLING
« Απάντηση #324 στις: Απρίλιος 11, 2009, 11:42:21 μμ »
Δεν τα παω καλα με τις πιλοτικες ενδειξεις...
Θα μπορουσε να με βοηθησει κανεις με το τι απεικονιζουν οι ενδειξεις του Navitimer?
http://i180.photobucket.com/albums/x224/hendrickchan/navitimer01.jpg
Τικ τακ, τικ τακ

Αποσυνδεδεμένος eisenberg

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2842
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #325 στις: Απρίλιος 12, 2009, 12:25:02 μμ »
Δεν τα παω καλα με τις πιλοτικες ενδειξεις...
Θα μπορουσε να με βοηθησει κανεις με το τι απεικονιζουν οι ενδειξεις του Navitimer?
[url]http://i180.photobucket.com/albums/x224/hendrickchan/navitimer01.jpg[/url]


Ταχυμετρικη κλιμακα και λογαριθμικος κανονας για να κανεις διαφορους υπολογισμους και μετατροπες.
Αν διαβασεις εδω: http://www.mywatch.gr/index.php/topic,3911.0.html  εξηγει ενα παραδειγμα ο nin.

Αποσυνδεδεμένος Voodooman

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 787
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #326 στις: Απρίλιος 12, 2009, 07:32:17 μμ »
Και εγώ σιγοψήνομαι αυτόν τον καιρό για ένα colt automatic GMT, αλλά αν είναι έτσι τα πράγματα azaas, δεν το βλέπω. Με τέτοιες τιμές και τέτοια γελοία έκπτωση δεν πρόκειται να κάνω τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος azaas

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 385
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #327 στις: Απρίλιος 12, 2009, 08:00:29 μμ »
Και εγώ σιγοψήνομαι αυτόν τον καιρό για ένα colt automatic GMT, αλλά αν είναι έτσι τα πράγματα azaas, δεν το βλέπω. Με τέτοιες τιμές και τέτοια γελοία έκπτωση δεν πρόκειται να κάνω τίποτα.

Προς θεού μην απογοητεύεσαι...απλά εγώ έτυχε να πέσω στον κάφρο απ'ότι φαίνεται,καθώς μετά από σχετική ενημέρωση από διάφορα μέλη βρήκα και καταστήματα με εκπτώσεις της προκοπής. Για την ιστορία να αναφέρω οτι τελικά δεν το πήρα , αν και βρήκα φανταστική έκπτωση τελικά , γιατί ένα άλλο έκλεψε την καρδιά μου  ;)

Φιλικά Κωνσταντίνος
you cannot kill what you did not create

Αποσυνδεδεμένος cercum

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 214
  • Haute horlogerie
    • Προφίλ
    • Www.Rologas.Com
Απ: BREITLING
« Απάντηση #328 στις: Απρίλιος 24, 2009, 02:16:44 πμ »
Παιδια για δωστε μου τα φωτα σας για αυτο...
http://global.ebay.com/Breitling_Navitimer_Semi-PerpetualMoonphase_rare_NR/330323663821/item
Τικ τακ, τικ τακ

Αποσυνδεδεμένος konakis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4413
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #329 στις: Απρίλιος 24, 2009, 07:44:10 πμ »
....το "σκοτώνει" ο τύπος το ρολόι,με χίλια ευρά τέτοια ρολογάρα και breitling με τόσες ενδείξεις (απλή εύκολη μηχανούλα  28χχ,αρα περιορίζεις σχετικά και το κόστος του σέρβις,και από την σειρά Α,το κόβω για 10ετίας)εφόσον σου αρέσει χτύπα το,από θέμα χρημάτων τα'παμε:ΤΣΑΜΠΑ!
konakis.
Rolex,Panerai,JLC,Oris,Steinhart,Alpina,Citizen,Orient.

Αποσυνδεδεμένος azaas

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 385
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #330 στις: Απρίλιος 24, 2009, 08:18:03 πμ »
Βρε παιδιά auction είναι... οπότε κατά 99.9999 % δεν θα μείνει εκεί η τιμή... Αλλά κάνε μια προσπάθεια μπας και το τσιμπήσεις σχετικά φθηνά!  ;)

Φιλικά Κωνσταντίνος
you cannot kill what you did not create

Αποσυνδεδεμένος konakis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4413
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #331 στις: Απρίλιος 24, 2009, 02:06:36 μμ »
kala λες   :-\  αλλά δεν έχω ασχοληθει με e-bay οπότε σιγουρα θα ανέβει,τωρα το πόσο θα δείξει  :D
konakis.
Rolex,Panerai,JLC,Oris,Steinhart,Alpina,Citizen,Orient.

Αποσυνδεδεμένος adastra

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 153
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #332 στις: Απρίλιος 26, 2009, 06:28:09 μμ »
Παιδια για δωστε μου τα φωτα σας για αυτο...
[url]http://global.ebay.com/Breitling_Navitimer_Semi-PerpetualMoonphase_rare_NR/330323663821/item[/url]


this watch is not running and needs repair (I don't know exactly what the problem is).

Δεν ξερω αν το προσεξε καποιος αλλα το ρολοι που πωλειται στην εν λογω δημοπρασια δε λειτουργει.  :-\
Αρα και χαμηλα να μεινει η τιμη του δε σημαινει οτι ειναι απαραιτητως ευκαιρια.


Αποσυνδεδεμένος cercum

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 214
  • Haute horlogerie
    • Προφίλ
    • Www.Rologas.Com
Απ: BREITLING
« Απάντηση #333 στις: Απρίλιος 26, 2009, 08:28:39 μμ »
Θελει service σιγουρα, ας ειχα τα λεφτα να το χτυπησω, ευκαιρια να το εβαζα κατω.
Επισης δν δειχνει σε τι κατασταση βρισκεται το ρολοι εξωτερικα.
Τικ τακ, τικ τακ

Αποσυνδεδεμένος adastra

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 153
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #334 στις: Απρίλιος 27, 2009, 01:35:22 πμ »
Προφανως και δεν αποκρινεται σε εναν απλο αγοραστη, παρα μονο σε καποιον που εχει μερακι να ασχοληθει μαζι του. Ειναι πολυ ωραιο ρολοι παντως και με moonphase που προσωπικα δεν ειχα ξαναδει σε Breitling.

Αποσυνδεδεμένος colt

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #335 στις: Μάιος 25, 2009, 09:30:17 πμ »
Καλή σας ημέρα Κύριοι του forum! Είμαι νέος -και άσχετος με τα ωρολογιακά πράγματα κι ευελπιστώ να με διαφωτίσετε! Πρόσφατα μου προσέφεραν ένα Breitling colt quartz και θα ήθελα να ρωτήσω τη γνώμη σας για το συγκεκριμένο ρολόι-αλήθεια σε τι τιμή κυμαίνεται; - και αν η στεφάνη του περιστρέφεται κατευθείαν με το χέρι ή γίνεται με κάποιο τρόπο από την κορώνα, γιατί το 60 της στεφάνης δεν είναι στο 12 της ώρας όπως όταν μου το πρόσφεραν... Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Αποσυνδεδεμένος colt

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #336 στις: Μάιος 27, 2009, 12:34:21 μμ »
Καλή σας ημέρα Κύριοι του forum! Είμαι νέος -και άσχετος με τα ωρολογιακά πράγματα κι ευελπιστώ να με διαφωτίσετε! Πρόσφατα μου προσέφεραν ένα Breitling colt quartz και θα ήθελα να ρωτήσω τη γνώμη σας για το συγκεκριμένο ρολόι-αλήθεια σε τι τιμή κυμαίνεται; - και αν η στεφάνη του περιστρέφεται κατευθείαν με το χέρι ή γίνεται με κάποιο τρόπο από την κορώνα, γιατί το 60 της στεφάνης δεν είναι στο 12 της ώρας όπως όταν μου το πρόσφεραν... Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων...
Τέλος καλό, όολα καλά... αριστερόστροφα. Μου αρέσει όλο και περισσότερο το νέο μου colt! Το καντράν(μαύρο για αντίθεση), η κάσα, το μπρασελέ... έχω βάλει στην άκρη το παλιό μου timex...

Αποσυνδεδεμένος colt

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #337 στις: Ιούνιος 15, 2009, 11:30:52 πμ »
Μετά από 21 μέρες +1" το colt, εντός του cosc πάντως...

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #338 στις: Ιούνιος 15, 2009, 01:17:59 μμ »
Quartz γαρ...
Αλλά και -84" ή +126" να ήταν σε 21 ημέρες πάλι εντός COSC  θα ήταν.

φιλικά
Δημήτρης

Αποσυνδεδεμένος makis855

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #339 στις: Ιούνιος 28, 2009, 11:12:34 πμ »
Μετά από 21 μέρες +1" το colt, εντός του cosc πάντως...

το αγόρασες?