Αποστολέας Θέμα: SEIKO  (Αναγνώστηκε 1843758 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #5620 στις: Ιούνιος 17, 2017, 04:39:44 μμ »
Τωρα μιλας σωστα...
Εγω μονο σωστα μιλαω :lol:
Τωρα το προσεξες;

... οταν ειδαν οτι το μοντελο αποσυρθηκε μυριστηκαν ενα 500αρικακι!
Γιαννη αυτό εχει συμβη και σε Σιτιζεν αλλα και σε άλλες μαρκες.

Αποσυνδεδεμένος strifteros

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3209
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #5621 στις: Ιούνιος 20, 2017, 03:10:31 μμ »






βάζει λοιπόν κάποιος τις παραπάνω φωτογραφίες και απαντά άλλος:


Well,

I was used to getting Seikos with misaligned dials and chapter rings but now we have to get used to misaligned crowns?

εδώ http://forums.watchuseek.com/f21/new-samurai-thread-4366658-10.html



Χαρίλαε, τώρα εσύ και εγώ  :banned: :banned:

ποιος ακούει τον πορσικό τώρα
Τα άλογα στα αυτοκίνητα είναι όπως η μνήμη στον Η/Υ. Θέλεις πάντα παραπάνω. Μήπως ισχύει το ίδιο και για τα ρολόγια?

Αποσυνδεδεμένος cupra73

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4742
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #5622 στις: Ιούνιος 20, 2017, 03:16:19 μμ »






βάζει λοιπόν κάποιος τις παραπάνω φωτογραφίες και απαντά άλλος:


Well,

I was used to getting Seikos with misaligned dials and chapter rings but now we have to get used to misaligned crowns?

εδώ http://forums.watchuseek.com/f21/new-samurai-thread-4366658-10.html



Χαρίλαε, τώρα εσύ και εγώ  :banned: :banned:

ποιος ακούει τον πορσικό τώρα

Νταξ....Αυτό κι αν είναι....
''Γιώργος''

Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8585
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #5623 στις: Ιούνιος 20, 2017, 03:18:20 μμ »
Δεν είμαι ιδικτήτης, ούτε μέτοχος της SEIKO (ούτε κάποιας άλλης εταιρίας!!!!).
Υποστηρίζω αυτά που εγώ γνωρίζω και ξέρω. Τώρα ποιος γράφει τι και πως ας το ψάξουμε λίγο καλύτερα!
Αν όντως είναι ρολόι που πέρασε τον ποιοτικό έλεγχο τότε είναι μέγα σφάλμα της SEIKO!!!!!!! Αν αγοράστηκε "φτηνότερα" από ιντερνετικό μαγαζί που πουλάει τα "σκουπίδια" των εταιριών τότε φτάει και ο ιδιοκτήτης!!!!
Από αφορισμούς σαν φόρουμ είμαστε υπερπλήρεις!!!!!!!!! Φιλτραρισμένη ΓΝΩΣΗ χρειάζεται.


Sent from my iPad using Tapatalk
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #5624 στις: Ιούνιος 20, 2017, 03:36:22 μμ »
Δηλαδή Χαρίλαε η Σέικο πουλάει τα σκουπίδια της σε ιντερνετικά μαγαζιά φθηνότερα για να μην έχει χασούρα; Αν πράγματι το κάνει δυσφημίζει το προϊόν της.

Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8585
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #5625 στις: Ιούνιος 20, 2017, 03:50:17 μμ »
Δηλαδή Χαρίλαε η Σέικο πουλάει τα σκουπίδια της σε ιντερνετικά μαγαζιά φθηνότερα για να μην έχει χασούρα; Αν πράγματι το κάνει δυσφημίζει το προϊόν της.
Αν όντως το κάνει είναι απαράδεκτο!
Κάποιες πληροφορίες λένε για παράνομη διαχείριση ανακύκλωσης υλικών στα Κινέζικα εργοστάσια που αντί να ξαναλιώνουν τα μη εγκεκριμένα parts κάνουν "διαλογή" και τα "καλύτερα" γίνονται ρολόγια σε εργοστάσια No Brand και μετά δίνονται στα ιντερνετομάγαζα!
Το ίδιο ακριβώς με τις ακριβές ρέπλικες Ελβετικών που τα κομμάτια τους φτιάχνονται στην Κίνα!!!


Sent from my iPad using Tapatalk
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος Vrass!

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 96
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #5626 στις: Ιούνιος 20, 2017, 04:46:38 μμ »
Καλησπέρα σας και καλώς σας βρήκα, άρχισα πολύ πρόσφατα να παρακολουθώ το forum, το ανακάλυψα ψάχνοντας για πληροφορίες σχετικά με το νέο samurai. Ομολογώ ότι μου έχετε κάνει μεγάλη ζημιά με τα παράκεντρα seiko. Δεν τα είχα παρατηρήσει και τώρα όλο ελέγχω chapter rings και ημερομηνίες... Αν ξεφεύγουν και τα crowns τώρα, τι να πω... Ελπίζω να είναι μεμονωμένη περίπτωση το παραπάνω.
Σήμερα πάντως πέρασα από κατάστημα στο κέντρο να δω ένα baby tuna που επίσης σκέφτομαι σοβαρά και είδα ότι η στεφάνη κούμπωνε μεταξύ του "παρά ένα" και "ακριβώς". Ξενέρωσα, μου άρεσε πάρα πολύ αυτό το ρολόι, αλλά...

Στάλθηκε από το MotoG3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος georgehh

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 899
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #5627 στις: Ιούνιος 20, 2017, 04:55:41 μμ »
Γειά σου και σε εσένα φίλε και καλωσήρθες,αν αγοράσεις seiko απο Ελληνικά μαγαζιά θα το πληρώσεις 2-3 φορές επάνω σε σχέση με το internet με εξαίρεση ίσως κάποια ελάχιστα μοντέλα.
myseiko.freeforums.net

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #5628 στις: Ιούνιος 20, 2017, 04:58:49 μμ »
Καλησπέρα σας και καλώς σας βρήκα, άρχισα πολύ πρόσφατα να παρακολουθώ το forum, το ανακάλυψα ψάχνοντας για πληροφορίες σχετικά με το νέο samurai. Ομολογώ ότι μου έχετε κάνει μεγάλη ζημιά με τα παράκεντρα seiko. Δεν τα είχα παρατηρήσει και τώρα όλο ελέγχω chapter rings και ημερομηνίες... Αν ξεφεύγουν και τα crowns τώρα, τι να πω... Ελπίζω να είναι μεμονωμένη περίπτωση το παραπάνω.
Σήμερα πάντως πέρασα από κατάστημα στο κέντρο να δω ένα baby tuna που επίσης σκέφτομαι σοβαρά και είδα ότι η στεφάνη κούμπωνε μεταξύ του "παρά ένα" και "ακριβώς". Ξενέρωσα, μου άρεσε πάρα πολύ αυτό το ρολόι, αλλά...

Στάλθηκε από το MotoG3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ελαχιστα ειναι αυτα που δεν ξεφευγουν.
Τωρα γιατι δεν φωναζουν πολλοι απο τους κατοχους;
Μα φυσικα τοσο που πλεον χρεωνει η Σεικο στα ρολογια β διαλογης της τι να πουνε.
Αν δεν σε ενοχλουν αυτα τα ψιλοπραγματα τοτε θα παρης ενα ρολοι μηχανικο σε προσιτη τιμη.

Αποσυνδεδεμένος Vrass!

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 96
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #5629 στις: Ιούνιος 20, 2017, 05:01:26 μμ »
Ίσως επειδή είμαι τελείως άσχετος με την συγκεκριμένη αγορά δεν ξέρω που να ψάξω. Σε κάποια sites που έχω δει τιμές δεν είδα τόσο μεγάλες διαφορές με τις εδώ. Αν συνυπολογίσουμε και τον κίνδυνο του τελωνείου, καθώς και του να έρθει κάποιο τελείως παράκεντρο, δεν ξέρω αν αξίζει να το διακινδυνεύσω.

Σε αυτό που λες Άρη911 συμφωνώ, ίσως κάποιοι να μην προσέχουν την παραμικρή λεπτομέρεια, ίσως να μην τους πολυενοχλεί, ίσως και να αποτελεί δέλεαρ η τιμή (η και κάποια γενναία έκπτωση ενδεχομένως). Στο baby tuna που είδα σήμερα πάντως το καντράν και η ημερομηνία φαίνονταν σωστά. Η στεφάνη μόνο χαλαγε τη συνταγή, δεν ξέρω αν μπορεί να διορθωθεί εκ των υστέρων, αλλά αξίζει το μπλέξιμο;

Στάλθηκε από το MotoG3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 20, 2017, 05:08:33 μμ από Vrass! »

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #5630 στις: Ιούνιος 20, 2017, 05:04:35 μμ »


Ετσι οπως βλεπω εγω το προβλημα ειναι στο παραθυρο του καντραν.
Επρεπε να ειναι κομμενο λιγο προς τα πανω.
Η γραμματοσειρα της ημερομηνιας σε σχεση με την εσωτερικη σταθερη στεφανη αλλα και την καθετη μεταλλικη γραμμη που παιζει το ρολο του 3 ειναι σωστα.

ποιος ακούει τον πορσικό τώρα

οποιος ακουει τον πορσικο κερδισμενος βγαινει.
Το επιβαβαιωνει ο χρονος ::)

Αποσυνδεδεμένος cupra73

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4742
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #5631 στις: Ιούνιος 20, 2017, 05:26:12 μμ »
Ετσι οπως βλεπω εγω το προβλημα ειναι στο παραθυρο του καντραν.
Επρεπε να ειναι κομμενο λιγο προς τα πανω.
Η γραμματοσειρα της ημερομηνιας σε σχεση με την εσωτερικη σταθερη στεφανη αλλα και την καθετη μεταλλικη γραμμη που παιζει το ρολο του 3 ειναι σωστα.
οποιος ακουει τον πορσικο κερδισμενος βγαινει.
Το επιβαβαιωνει ο χρονος ::)
Το παράθυρο ειναι μια χαρά.. H ημερομηνία πάει να αλλάξει λογω του οτι η ωρα πλησιάζει 12 γι'αυτό δεν κεντραρει, Το chapter ring είναι αλλού (δες ώρα 7 και 6) και φυσικά η κορώνα που εχει πάρει την κατηφόρα
''Γιώργος''

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #5632 στις: Ιούνιος 20, 2017, 06:01:05 μμ »
Γιωργο εγω βλεπω το παραθυρο της ημερομηνιας σε σχεση με την μεταλλικη γραμμη που παιζει το ρολλο του 3 να ειναι προς τα κατω.
Το 6 τωρα που το λες φαινεται ελαχιστα αλλα το 7 φαινεται αρκετα.
Βεβαια για το 7 με επιφυλαξη γιατι μπορει να φταει και η γωνια φωτογραφισης.
Τωρα την αλλη φωτο δεν την κοιταξα καν γιατι μου την βγαζει τεραστια και βαριεμαι να κανω σκρολ.

Αποσυνδεδεμένος episkeptis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4477
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #5633 στις: Ιούνιος 20, 2017, 10:18:51 μμ »
Γιωργο εγω βλεπω το παραθυρο της ημερομηνιας σε σχεση με την μεταλλικη γραμμη που παιζει το ρολλο του 3 να ειναι προς τα κατω.
Ισχυει αυτο.
Οντως το παραθυρακι της ημερομηνιας δεν ειναι σωστα κεντραρισμενο στην ενδειξη "3".
Επισης και η ιδια η ημερομηνια δεν ειναι σωστα κεντραρισμενη (το περιεργο θα ηταν να ειναι).
Αυτο που ειπωθηκε παραπανω οτι πλησιαζει η ωρα της αλλαγης, δεν ισχυει.
Η ημερομηνια αλλαζει με φορα προς τα κατω. Αν λοιπον πλησιαζαν μεσανυχτα, το "8" θα επρεπε να ειναι προς τα κατω και οχι προς τα επανω οπως στη φωτο.
Γενικα γ@μησ# τα. Απο που να ξεκινησει κανεις;;;



Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος harolagoha

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1482
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #5634 στις: Ιούνιος 20, 2017, 10:52:01 μμ »
Μητσο δεν μας παιρνει, 3 στη σειρα σεικο πηρες και αλλα ποσα εγω  :jg:
I have a weakness for watches. I have to stop myself buying more.

Tom Jones

Αποσυνδεδεμένος strifteros

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3209
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #5635 στις: Ιούνιος 20, 2017, 11:10:24 μμ »
Ισχυει αυτο.
Οντως το παραθυρακι της ημερομηνιας δεν ειναι σωστα κεντραρισμενο στην ενδειξη "3".
Επισης και η ιδια η ημερομηνια δεν ειναι σωστα κεντραρισμενη (το περιεργο θα ηταν να ειναι).
Αυτο που ειπωθηκε παραπανω οτι πλησιαζει η ωρα της αλλαγης, δεν ισχυει.
Η ημερομηνια αλλαζει με φορα προς τα κατω. Αν λοιπον πλησιαζαν μεσανυχτα, το "8" θα επρεπε να ειναι προς τα κατω και οχι προς τα επανω οπως στη φωτο.
Γενικα γ@μησ# τα. Απο που να ξεκινησει κανεις;;;

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

κοίταξε Μήτσο
για να αλλάξει η ημερομηνία προς τα κάτω, πρώτα πρέπει να πάρει φόρα. εεεε συνεπώς ανεβαίνει λίιιιγο πάνω για να κατέβει πιο δυναμικά κάτω  :headbash: :headbash: :headbash: σόρρυ ρε φίλε, αλλά δεν παίζεται λέμε πια η εταιρεία...


Μητσο δεν μας παιρνει, 3 στη σειρα σεικο πηρες και αλλα ποσα εγω  :jg:

Χάρη
μην γελιέσαι, αν μαζευτούμε όλοι αυτοί με τα σέικο, θα κάνουμε πολιτικό μόρφωμα. βοήθειά μας
Τα άλογα στα αυτοκίνητα είναι όπως η μνήμη στον Η/Υ. Θέλεις πάντα παραπάνω. Μήπως ισχύει το ίδιο και για τα ρολόγια?

Αποσυνδεδεμένος harolagoha

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1482
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #5636 στις: Ιούνιος 20, 2017, 11:57:42 μμ »
Σωστος ο strifteros :smt023
Παρολα αυτα εμεις εκει τον χαβα μας! Εθισμος καταντησε  ;D
I have a weakness for watches. I have to stop myself buying more.

Tom Jones

Αποσυνδεδεμένος strifteros

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3209
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #5637 στις: Ιούνιος 21, 2017, 12:45:13 πμ »
μονο εθισμός;
πώς γίνεται να λέμε ότι θα μειώσουμε τη συλλογή αλλά τα σεικο πάντα να αυξάνονται  :noidea: :noidea:
Τα άλογα στα αυτοκίνητα είναι όπως η μνήμη στον Η/Υ. Θέλεις πάντα παραπάνω. Μήπως ισχύει το ίδιο και για τα ρολόγια?

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #5638 στις: Ιούνιος 21, 2017, 08:34:41 πμ »
σόρρυ ρε φίλε, αλλά δεν παίζεται λέμε πια η εταιρεία...
Γιαννακη :D
ξεχασες να ξαναγραψεις ποιος ακουει τωρα τον πορσικο :lol:

Αποσυνδεδεμένος strifteros

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3209
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #5639 στις: Ιούνιος 21, 2017, 02:53:02 μμ »
....που θα λέει μόνο η ρόλεξ είναι καλή εταιρεία.
Ρε πορσικέ, και η Ω καλή είναι, ναουμ. αλλά και η σεικο, έχει κατι ρολογάρες, τι να σου πω....
Τα άλογα στα αυτοκίνητα είναι όπως η μνήμη στον Η/Υ. Θέλεις πάντα παραπάνω. Μήπως ισχύει το ίδιο και για τα ρολόγια?