Αποστολέας Θέμα: SEIKO  (Αναγνώστηκε 1843752 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nicolasg

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2560 στις: Δεκέμβριος 16, 2010, 12:09:21 μμ »
vaggosk το site που προτεινες εχει μονο ολλανδικη εκδοση? πώς συννενοήθηκες μαζί του? τι τρόπουσ δέχεται ως πληρωμή
Thanks

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2561 στις: Δεκέμβριος 16, 2010, 12:33:56 μμ »
Τα έχει και ο "κατσαρίδας" ;D από ότι είδα.(roachman.com)
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος vaggosk

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1037
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2562 στις: Δεκέμβριος 16, 2010, 01:06:23 μμ »
vaggosk το site που προτεινες εχει μονο ολλανδικη εκδοση? πώς συννενοήθηκες μαζί του? τι τρόπουσ δέχεται ως πληρωμή
Thanks

Στην πρώτη σελίδα αναφέρει ότι είναι σε διαδικασία μετάφρασης στα αγγλικά όλο το site του, έχει ήδη κάνει κάποιες σελίδες, και κάνει και άλλες. στο πρώτο link, κάτω από την επικεφαλίδα του στην πρώτη σελίδα λέει "To the English site (under construction)." από εκεί θα δείτε το "αγγλικό" που όμως δεν θα είναι ολοκληρωμένο.
Ο Rob μιλάει άριστα αγγλικά, η επικοινωνία έγινε με mail,στα οποία απαντά την ίδια ημέρα με ευγένεια και humor! να σημειώσω ότι η συσκευασία ήταν άψογη, και η αποστολή άμεση! μπορεί να πληρώσει κανείς με bank transfer (χωρίς extra χρέωση) ή με paypal όπου θα έχει κάποια επιβάρυνση. Σε συννενόηση μαζί του ρυθμίζονται όλα!
καλές αγορές!!

Αποσυνδεδεμένος vaggosk

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1037
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2563 στις: Δεκέμβριος 16, 2010, 01:07:52 μμ »
Τα έχει και ο "κατσαρίδας" ;D από ότι είδα.(roachman.com)

Ωραίος και ο "κατσαρίδας"! δεν τον είχα υπόψιν μου!
:)

Αποσυνδεδεμένος crimson

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 13
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2564 στις: Δεκέμβριος 21, 2010, 09:03:20 μμ »
μόλις άλλαξα λουράκι στο OM μου, δεν ταίριαζε το καουτσούκ με το πνεύμα των ημερών οπότε, voila :










Αποσυνδεδεμένος SER

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6217
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2565 στις: Δεκέμβριος 21, 2010, 09:34:55 μμ »
Ωραιο,του παει ;)

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2566 στις: Δεκέμβριος 21, 2010, 09:54:48 μμ »
sorry αλλα νομιζω οτι χρειαζεται πιο hardcore λουρι...

Αποσυνδεδεμένος Κωνσταντίνος

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 346
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2567 στις: Δεκέμβριος 21, 2010, 10:05:17 μμ »
χρωματικά του πάει  :)
sorry αλλα νομιζω οτι χρειαζεται πιο hardcore λουρι...
μάλλον συμφωνώ για το ύφος του συγκεκριμένου ρολογιού

καλοφόρετο  :)

Αποσυνδεδεμένος SER

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6217
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2568 στις: Δεκέμβριος 21, 2010, 10:10:12 μμ »
Συμφωνοι για κατι πιο hardcore το απαιτει αλλωστε και το ρολοι,αλλα και αυτο το λουρι δεν ειναι ασχημο.

Αποσυνδεδεμένος ACIDBLACK

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1738
  • δεν ελπιζω τιποταδεν φοβαμαι τιποταΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2569 στις: Δεκέμβριος 22, 2010, 06:46:34 μμ »
Παιδιά, ψάχνωντας κάποια SEIKOs (αρρώστια έτσι;;;!) έπεσα σε αυτόν τον τύπο
http://www.monsterwatches.nl/

το θέλω κι αυτό!   ::)


 o rob ειναι γνωστος σε οσους ασχολουνατι με τα seiko....απλα ειναι ακριβος και για αυτο δεν τον προτιμαμε....αλλα ειναι μανουλα στο να βρισκει ανταλακτικα για jdm.....

φιλικα
Τα ρολογια ειναι σαν τις μπιλιες του ΑIRSOFT πανε και ερχονται ...

Αποσυνδεδεμένος ioannesx

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2570 στις: Δεκέμβριος 26, 2010, 01:01:33 πμ »
Mία απορία. Εδώ και 2 και κάτι χρόνια έχω ενα seiko arctura kinetic με retrograde δείκτη ημέρας της εβδομάδας. Κάθε βράδυ ο δείκτης της ημερομηνίας αλλάζει από τις 11 παρά ενώ μέχρι τις 12 παρά 20 περίπου η ένδειξη της ημερομηνίας δείχνει την επόμένη. Αντίστοιχα ο δείκτης της ημέρας αλλάζει ένδειξη περίπου στις 2. Κατά τα άλλα το ρολόι δουλευει κανονικά χωρίς να χάνει ή να κερδίζει. Τί μου προτείνετε? Δεν είμαι πολύ σχετικός ('Εχω και ένα Ω δώρο, αλλά ***)

Αποσυνδεδεμένος ACIDBLACK

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1738
  • δεν ελπιζω τιποταδεν φοβαμαι τιποταΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2571 στις: Δεκέμβριος 26, 2010, 09:30:57 πμ »
δηλαδη αμα ξυπνας το πρωι εχει την σωστη ημερομηνια και ημερα ? ....που το προβλημα λοιπον ?

εκτος αν εισαι μπαρμαν κα κλεινεις ταμεια ατα χαραματα ....οποτε μια σωστη ημερομηνια την χρειαζεσαι
Τα ρολογια ειναι σαν τις μπιλιες του ΑIRSOFT πανε και ερχονται ...

Αποσυνδεδεμένος Κωνσταντίνος

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 346
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2572 στις: Δεκέμβριος 29, 2010, 12:01:01 πμ »
Πέτυχα κάποιες ωραίες φωτογραφίες από ένα υπέροχο ρολόι   :rolleyes:
μου άρεσε πααααάρα πολύ, έχω και μια ιδιαίτερη συμπάθεια στους μπλε δείκτες  :D
ποιότητα, σχεδίαση, μέγεθος, όλα καλά . . . εκτός από την τιμή  ;D

δεν γράφω άλλα . . .
http://forums.watchuseek.com/f20/grand-seiko-sbga011-non-omega-picture-intensive-423620-post3163953.html#post3163953

Αποσυνδεδεμένος nuntius

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 41
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2573 στις: Δεκέμβριος 30, 2010, 12:42:25 πμ »
Και ναι ναι ναι, το πρώτο πραγματικά αξιόλογο απόκτημα μου μετά από πολλα swatch  έναι γεγονός! Το κουκλί αυτό από χθες είναι δικοοοοό μου... Όχι όχι δεν τρελάθηκα απο χαρά... Σαν μικρό παιδί! Μετά από πολύ ψάξιμο ελλάδα κ εξωτερικό κ με τα ευρώπουλα ντούκου στο χέρι πέτυχα μία έκπτωση 30% σε κατάστημα γνωστό της αθήνας... Ωραίο το ebay αλλά όταν η αγγελία είναι ασαφής ή ο πωλητής δεν επικοινωνει... Μακριαααά!!! Τελικά ο έλληνας μαγαζάτορας ακόμη δεν ένιωσε την κριση, από τα 11 μαγαζιά που πήγα οι 2 έκαναν καλές τιμ´ες κ ο ένας δέχθηκε την τιμή μου με επιτόπου αγορά εννοείται. Το ρολόι δε χορταίνω να το κοιτάζω... Παιχνιδίζει απίστευτα με το φως η λευκή βάση. Νιώθω τον μηχανισμό ζωντανό όποτε φορτίζει... Αχχχχ... Καλή χρονία με υγεία σε όλους!!!

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2574 στις: Δεκέμβριος 30, 2010, 12:44:50 πμ »
Και ναι ναι ναι, το πρώτο πραγματικά αξιόλογο απόκτημα μου μετά από πολλα swatch  έναι γεγονός! Το κουκλί αυτό από χθες είναι δικοοοοό μου... Όχι όχι δεν τρελάθηκα απο χαρά... Σαν μικρό παιδί! Μετά από πολύ ψάξιμο ελλάδα κ εξωτερικό κ με τα ευρώπουλα ντούκου στο χέρι πέτυχα μία έκπτωση 30% σε κατάστημα γνωστό της αθήνας... Ωραίο το ebay αλλά όταν η αγγελία είναι ασαφής ή ο πωλητής δεν επικοινωνει... Μακριαααά!!! Τελικά ο έλληνας μαγαζάτορας ακόμη δεν ένιωσε την κριση, από τα 11 μαγαζιά που πήγα οι 2 έκαναν καλές τιμ´ες κ ο ένας δέχθηκε την τιμή μου με επιτόπου αγορά εννοείται. Το ρολόι δε χορταίνω να το κοιτάζω... Παιχνιδίζει απίστευτα με το φως η λευκή βάση. Νιώθω τον μηχανισμό ζωντανό όποτε φορτίζει... Αχχχχ... Καλή χρονία με υγεία σε όλους!!!



Χεχεχεχεχ....καλοφόρετο με υγεία.....και καλό ύπνο όταν τα καταφέρεις  ;D

Αποσυνδεδεμένος gld

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 293
  • Live to fly...
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2575 στις: Δεκέμβριος 30, 2010, 12:46:12 πμ »
Και ναι ναι ναι, το πρώτο πραγματικά αξιόλογο απόκτημα μου μετά από πολλα swatch  έναι γεγονός! Το κουκλί αυτό από χθες είναι δικοοοοό μου... Όχι όχι δεν τρελάθηκα απο χαρά... Σαν μικρό παιδί! Μετά από πολύ ψάξιμο ελλάδα κ εξωτερικό κ με τα ευρώπουλα ντούκου στο χέρι πέτυχα μία έκπτωση 30% σε κατάστημα γνωστό της αθήνας... Ωραίο το ebay αλλά όταν η αγγελία είναι ασαφής ή ο πωλητής δεν επικοινωνει... Μακριαααά!!! Τελικά ο έλληνας μαγαζάτορας ακόμη δεν ένιωσε την κριση, από τα 11 μαγαζιά που πήγα οι 2 έκαναν καλές τιμ´ες κ ο ένας δέχθηκε την τιμή μου με επιτόπου αγορά εννοείται. Το ρολόι δε χορταίνω να το κοιτάζω... Παιχνιδίζει απίστευτα με το φως η λευκή βάση. Νιώθω τον μηχανισμό ζωντανό όποτε φορτίζει... Αχχχχ... Καλή χρονία με υγεία σε όλους!!!


Πολύ όμορφο πραγματικά. Να το χαίρεσαι και να δείχνει μόνο καλές ώρες!

Αποσυνδεδεμένος THANOS58

  • FnB Mod
  • 50mm case
  • *
  • Μηνύματα: 1874
  • ΝΑ ΣΗΚΩΘΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΨΗΛΟΤΕΡΑ..
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2576 στις: Δεκέμβριος 30, 2010, 02:27:08 πμ »
Εγώ τα έλεγα σε κάτι Ελβετομανιακούς, ότι αν εξετάσεις μέσα έξω ένα Seiko θα σου βγουν τα μάτια από την ποιότητα, αλλά δεν ακούνε... ονόματα δεν λέμε... Θα διαπιστώσεις τι λέω καθώς θα περνάνε τα χρόνια και η "ζουζού" (έτσι αποκαλώ κι εγώ το δικό μου αντίστοιχο direct drive moonphase) δεν θα λέει να γεράσει... Ένα service στην χάση και στην φέξη...
Καλοφόρετο και καλορίζικο! Γίνε Seikάκιας! Μπορείς! ;D ;D
ΑΓΑΠΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΣΟΥ.
ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ...ΡΟΛΟΙ!

Αποσυνδεδεμένος ACIDBLACK

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1738
  • δεν ελπιζω τιποταδεν φοβαμαι τιποταΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2577 στις: Δεκέμβριος 30, 2010, 09:16:11 πμ »
Εγώ τα έλεγα σε κάτι Ελβετομανιακούς, ότι αν εξετάσεις μέσα έξω ένα Seiko θα σου βγουν τα μάτια από την ποιότητα, αλλά δεν ακούνε... ονόματα δεν λέμε... Θα διαπιστώσεις τι λέω καθώς θα περνάνε τα χρόνια και η "ζουζού" (έτσι αποκαλώ κι εγώ το δικό μου αντίστοιχο direct drive moonphase) δεν θα λέει να γεράσει... Ένα service στην χάση και στην φέξη...
Καλοφόρετο και καλορίζικο! Γίνε Seikάκιας! Μπορείς! ;D ;D
+1000
Τα ρολογια ειναι σαν τις μπιλιες του ΑIRSOFT πανε και ερχονται ...

Αποσυνδεδεμένος SER

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6217
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2578 στις: Δεκέμβριος 30, 2010, 09:39:30 πμ »
Καλοφορετο φιλε,λογικη η χαρα σου,πολυ ομορφο και να το χαρεις ;)

Αποσυνδεδεμένος rugged

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 315
    • Προφίλ
    • Rugged
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2579 στις: Δεκέμβριος 30, 2010, 12:04:11 μμ »
Πολύ όμορφο φίλε nuntius. Να το χαίρεσαι και να το καμαρώνεις.

Τελικά πόσο σου κόστισε?