Αποστολέας Θέμα: Συγχρονισμός RADIO CONTROLLED ωρολογίων...  (Αναγνώστηκε 31714 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pugman

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1801
    • Προφίλ
Απ: Συγχρονισμός RADIO CONTROLLED ωρολογίων...
« Απάντηση #40 στις: Νοέμβριος 05, 2015, 10:12:26 μμ »
Ώπα... τι βλέπω Αντώνη; Πες μου ότι είσαι και στο meteoclub...  :D

Sent from Linux smartphone

Οχι αγαπητέ. Παρακολουθώ τα μετεορολογικά αλλά δεν έχω ασχοληθεί με ιστοσελίδες κτλ

Φιλικά,
Αντώνης
"buy a Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself"

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: Συγχρονισμός RADIO CONTROLLED ωρολογίων...
« Απάντηση #41 στις: Νοέμβριος 06, 2015, 02:17:58 μμ »
2του μήνα όλη μέρα έπιανε φουλ... μετά έκοψε σήμερα όλη μέρα φουλ...


Βέβαια ακόμα η μπαταρία Μ είναι...


Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος partalos

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Συγχρονισμός RADIO CONTROLLED ωρολογίων...
« Απάντηση #42 στις: Δεκέμβριος 15, 2015, 07:54:40 μμ »
Καλησπερα και απο εμενα

Συγχρονισμός RADIO CONTROLLED ωρολογίων

1. Καλαμάκι Αττικής - ναι - M,H - citizen
2. Καματερό - ναι - Casio Protrek prw 1500
3. Λάρισα - ναι - Casio GW-2500
4. Ηλιούπολη Αττικής - ναι, μόνο χειροκίνητα, μόνο βράδυ - casio g shock
5. Πύργος Ηλείας, ναι, casio G-Shock Riseman, H, καλοκαίρι δε και όχι ιδιαίτερα κοντά σε παράθυρο!
6. Λάρισα - ναι - Citizen Nighthawk
7. Πειραιάς - ναι - Casio GW-3000 (Multiband-6) κάθε βράδυ και PAW-1500T (Multiband-5) τρεις-τέσσερις φορές τη βδομάδα...
8. Κομοτηνή, ναι, casio wave-ceptor, γενικά όλα τα RC χωρίς πρόβλημα σχεδόν καθημερινά
9. Μύκονος , ναι , Casio GW9200 riseman , L3 επίπεδο από νύχτα , ενδεχομένως και χειροκίνητα την μέρα.
Γενικότερα ο πομπός της Φρανκφούρτης  πιάνει μέχρι και  Κύπρο ανάλογα τον καιρό.
10. Κιλκίς , ναι , Casio GW 3000.
11. Παγκράτι (σύνορα με Υμηττό) - ναι - Citizen,2-3 φορές την εβδομάδα αυτόματα, ανεξαρτήτως δωματίου - προσανατολισμού και στον καρπό
12. Νέο Ηράκλειο, Αττική. Casio G-Shock GW-M5600. 4-5 φορές την εβδομάδα, στο κομοδίνο της κρεβ/ρας.
13. Άγιοι Ανάργυροι, Αττική. Casio WR50M - wave ceptor,Glοbal. Μόνο νυχτερινές ώρες.
14. Λαρισα, ναι, L, casio pro-trek prw 2000t
15. Ωρωπός (Νέα Παλάτια), ναι, H, citizen.
16. Ρόδος Πόλη. Casio GW9400 Rangeman - Μια δοκιμή manual με λίγα συννεφα L3 σημα (2158 km) .
17.
18.
19.
20.

« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 15, 2015, 09:33:15 μμ από partalos »

Αποσυνδεδεμένος xpanta

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: Συγχρονισμός RADIO CONTROLLED ωρολογίων...
« Απάντηση #43 στις: Ιανουάριος 01, 2016, 12:06:30 μμ »
Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους. Μια γρήγορη ερώτηση. Εγώ αγόρασα πρόσφατα το Casio PRW 3100, μένω στην Πετρούπολη Αττικής και δεν έχω καταφέρει να συγχρονίσω ακόμα (δοκιμάζω manual συγχρονισμό πρωινές ώρες. Η ερώτηση που έχω να κάνω είναι η εξής: Όταν το Power Saver είναι ενεργοποιημένο δουλεύει ο αυτόματος συγχρονισμός; Δεν έχω δοκιμάσει νύχτα-manual γιατί συνήθως κοιμάμαι τέτοιες ώρες, άλλα βλέπω ότι το ρολόι δείχνει ότι ο τελευταιος συγχρονισμός είχε γίνει 30-Νοεμβρίου στις 3:04 το πρωί. Το αγόρασα την προηγούμενη βδομάδα, προφανώς ο συγχρονισμός έγινε κάποια στιγμή μέσα από το κουτί του όταν ήταν στην αποθήκη του μαγαζιού (ίσως;).

Αποσυνδεδεμένος partalos

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Συγχρονισμός RADIO CONTROLLED ωρολογίων...
« Απάντηση #44 στις: Ιανουάριος 01, 2016, 12:29:41 μμ »
Καλημερα και καλη χρονια. Ναι ο αυτοματος συγχρονισμός οπως και ολες οι λειτουργειες δουλευουνε κανονικα οταν εχει μπει το ρολοι σε PS mode. Μονο η οθονη σβηνει. Αν ομως μεινει για πανω απο μια βδομαδα σε PS τοτε ολοες οι λειτουργειες σταματανε και μονο η ωρα δουλευει. Αν μπορεις αφησε το σε παραθυρο που κοιταει βορειο δυτικα περιπου στις 300 μοιρες και βαλτο στο Auto Receive. Κανει προσπαθειες να συνχρονισει απο τις 00:00 εως τις 5:00. Δοκιμασε το και πες μας. Εμενα κανει καθε βραδυ εδω στη Ροδο απο στις 3:02 εως 03:04.

Αποσυνδεδεμένος xpanta

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: Συγχρονισμός RADIO CONTROLLED ωρολογίων...
« Απάντηση #45 στις: Ιανουάριος 01, 2016, 04:36:40 μμ »
Καλημερα και καλη χρονια. Ναι ο αυτοματος συγχρονισμός οπως και ολες οι λειτουργειες δουλευουνε κανονικα οταν εχει μπει το ρολοι σε PS mode. Μονο η οθονη σβηνει. Αν ομως μεινει για πανω απο μια βδομαδα σε PS τοτε ολοες οι λειτουργειες σταματανε και μονο η ωρα δουλευει. Αν μπορεις αφησε το σε παραθυρο που κοιταει βορειο δυτικα περιπου στις 300 μοιρες και βαλτο στο Auto Receive. Κανει προσπαθειες να συνχρονισει απο τις 00:00 εως τις 5:00. Δοκιμασε το και πες μας. Εμενα κανει καθε βραδυ εδω στη Ροδο απο στις 3:02 εως 03:04.

Σε ευχαριστώ. Το δωμάτιο που κοιμάμαι είναι ΒΔ γύρω στις 250 μοίρες. Αυτό που με προβληματίζει είναι πως στον manual συγχρονισμό (εκεί που μου βγάζει το τριγωνάκι πάνω δεξιά να αναβοσβήνει) δεν βγάζει κάποιο άλλο notification στην οθόνη (έστω το "L1" για να μου δείξει ότι το σήμα είναι αδύναμο) και μετά από 10-15 δευτερόλεπτα μου λέει "ERR". Πως θα ξέρω αν προσπάθησε κάποια στιγμή τη νύχτα και απέτυχε; Ο αυτόματος συγχρονισμός είναι "ON" (κρατώντας πατημένο το "Adjust" όταν είμαι σε mode R/C μου γράφει "ON" τουλάχιστον). Μπορώ να δω κάποιο log με τις προσπάθειες που έκανε π.χ. ;

Αποσυνδεδεμένος partalos

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Συγχρονισμός RADIO CONTROLLED ωρολογίων...
« Απάντηση #46 στις: Ιανουάριος 01, 2016, 08:20:39 μμ »
Log δεν νομιζω να υπαρχει δυνατοτητα. Απλα σου βγαζει την τελευταια επιτυχημενη προσπαθεια. 250 μοιρες με τις 300 που σου λεω ειναι μεγαλη διαφορα. Οι 250 ειναι δυση. Δοκιμασε ενα βραδυ οπως σου λεω και βλεπουμε. Τσεκαρε αν εχει και απο καπου παρεμβολες ή καποιο εμποδιο πχ μεγαλο κτιριο ή βουνο , καποια ηλεκτρονικη συσκευη πχ κινητο η ακομα και κολωνα η. ρευματος...

Αποσυνδεδεμένος xpanta

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: Συγχρονισμός RADIO CONTROLLED ωρολογίων...
« Απάντηση #47 στις: Ιανουάριος 01, 2016, 08:27:39 μμ »
Log δεν νομιζω να υπαρχει δυνατοτητα. Απλα σου βγαζει την τελευταια επιτυχημενη προσπαθεια. 250 μοιρες με τις 300 που σου λεω ειναι μεγαλη διαφορα. Οι 250 ειναι δυση. Δοκιμασε ενα βραδυ οπως σου λεω και βλεπουμε. Τσεκαρε αν εχει και απο καπου παρεμβολες ή καποιο εμποδιο πχ μεγαλο κτιριο ή βουνο , καποια ηλεκτρονικη συσκευη πχ κινητο η ακομα και κολωνα η. ρευματος...

Είχες δίκιο. Το έβαλα όπως είπες, δίπλα στο παράθυρο και σχεδόν λειτουργησε. Σχεδόν γιατί ενώ για περίπου 8 λεπτά πήγαινε από L2 σε L3 και πάλι σε L2 κάποια στιγμή πήγε σε L1 μετά κενή οθόνη και μετά ERR. Πόση ώρα χρειάζεται για να συγχρονίσει;

Αποσυνδεδεμένος partalos

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Συγχρονισμός RADIO CONTROLLED ωρολογίων...
« Απάντηση #48 στις: Ιανουάριος 01, 2016, 08:45:41 μμ »
Μπορει να κανει απο 2-10 λεπτα μπορει και μεχρι 20. Πρεπει να ειναι σε σταθερο σημειο και οχι να το κρατας στο χερι..

Edit: Αν εχει L3 σημα 2 λεπτα..

Αποσυνδεδεμένος xpanta

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: Συγχρονισμός RADIO CONTROLLED ωρολογίων...
« Απάντηση #49 στις: Ιανουάριος 02, 2016, 09:03:39 πμ »
Καλημέρα, θα ήθελα να ευχαριστήσω τον φίλο partalo που με βοήθησε. Το ρολόι συγχρόνισε κανονικά στις 3:05 το πρωί. Οπότε ορίστε η ανανεωμένη λίστα:

1. Καλαμάκι Αττικής - ναι - M,H - citizen
2. Καματερό - ναι - Casio Protrek prw 1500
3. Λάρισα - ναι - Casio GW-2500
4. Ηλιούπολη Αττικής - ναι, μόνο χειροκίνητα, μόνο βράδυ - casio g shock
5. Πύργος Ηλείας, ναι, casio G-Shock Riseman, H, καλοκαίρι δε και όχι ιδιαίτερα κοντά σε παράθυρο!
6. Λάρισα - ναι - Citizen Nighthawk
7. Πειραιάς - ναι - Casio GW-3000 (Multiband-6) κάθε βράδυ και PAW-1500T (Multiband-5) τρεις-τέσσερις φορές τη βδομάδα...
8. Κομοτηνή, ναι, casio wave-ceptor, γενικά όλα τα RC χωρίς πρόβλημα σχεδόν καθημερινά
9. Μύκονος , ναι , Casio GW9200 riseman , L3 επίπεδο από νύχτα , ενδεχομένως και χειροκίνητα την μέρα.
Γενικότερα ο πομπός της Φρανκφούρτης  πιάνει μέχρι και  Κύπρο ανάλογα τον καιρό.
10. Κιλκίς , ναι , Casio GW 3000.
11. Παγκράτι (σύνορα με Υμηττό) - ναι - Citizen,2-3 φορές την εβδομάδα αυτόματα, ανεξαρτήτως δωματίου - προσανατολισμού και στον καρπό
12. Νέο Ηράκλειο, Αττική. Casio G-Shock GW-M5600. 4-5 φορές την εβδομάδα, στο κομοδίνο της κρεβ/ρας.
13. Άγιοι Ανάργυροι, Αττική. Casio WR50M - wave ceptor,Glοbal. Μόνο νυχτερινές ώρες.
14. Λαρισα, ναι, L, casio pro-trek prw 2000t
15. Ωρωπός (Νέα Παλάτια), ναι, H, citizen.
16. Ρόδος Πόλη. Casio GW9400 Rangeman - Μια δοκιμή manual με λίγα συννεφα L3 σημα (2158 km) .
17. Πετρούπολη, Αττικής. Casio PRW3100 - Μόνο νυχτερινές ώρες στο ΒΔ παράθυρο με L2/L3.
18.
19.
20.

Αποσυνδεδεμένος ''Viglatoras''

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1421
    • Προφίλ
Απ: Συγχρονισμός RADIO CONTROLLED ωρολογίων...
« Απάντηση #50 στις: Ιανουάριος 06, 2016, 09:21:09 μμ »
Χίος , ναι GW 3000, τις μεταμεσονύχτιες ώρες.
Το μηχανικό ρολόι, είναι η πιο μικρή, η μακροβιότερη και η πιο προσωπική μηχανή που μπορεί να φέρει ένας άνθρωπος επάνω του. Μοιάζει σαν ένα μικρό ''εργοστάσιο'' επάνω στον καρπό και όσο πιο πολύπλοκος είναι ο μηχανισμός του, τόσο η αίσθηση αυτή γίνεται εντονότερη!

Αποσυνδεδεμένος chris.milonas

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: Συγχρονισμός RADIO CONTROLLED ωρολογίων...
« Απάντηση #51 στις: Δεκέμβριος 14, 2016, 12:42:00 μμ »
Χαιρετώ και εγώ παιδιά με τη σειρά μου .
Προσφάτως αγόρασα το CASIO WV-200E-4AVEF
Στο Βόλο στο σπίτι δεν έχω καταφέρει να το κάνω να συγχρονίσει . Ζήτησα από τον αδελφό μου που είναι στη Γερμανία να μου στείλει την κεραία Citizen RCW/SU-3 μπας και βγάλω άκρη . Καμία ιδέα ;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος kosdome6

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7259
    • Προφίλ
Απ: Συγχρονισμός RADIO CONTROLLED ωρολογίων...
« Απάντηση #52 στις: Δεκέμβριος 14, 2016, 07:39:50 μμ »
Χαιρετώ και εγώ παιδιά με τη σειρά μου .
Προσφάτως αγόρασα το CASIO WV-200E-4AVEF
Στο Βόλο στο σπίτι δεν έχω καταφέρει να το κάνω να συγχρονίσει . Ζήτησα από τον αδελφό μου που είναι στη Γερμανία να μου στείλει την κεραία Citizen RCW/SU-3 μπας και βγάλω άκρη . Καμία ιδέα ;

Θα βάλεις τη νύχτα το ρολόι δίπλα σε ένα βορεινό δωμάτιο και θα περιμένεις. Απλά θέλει υπομονή. Επειδή η Ελλάδα είναι μακρυά από το Mainflingen, δεν συγχρονίζει κάθε βράδυ αλλά κάποια βράδυα τη βδομάδα.

Διάβασε κι εδώ : http://www.mywatch.gr/index.php/topic,15616.msg324799.html#msg324799
This post contains 100% recycled electrons

Αποσυνδεδεμένος chris.milonas

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: Συγχρονισμός RADIO CONTROLLED ωρολογίων...
« Απάντηση #53 στις: Δεκέμβριος 15, 2016, 09:57:55 πμ »
Καλημέρα, θα ήθελα να ευχαριστήσω τον φίλο partalo που με βοήθησε. Το ρολόι συγχρόνισε κανονικά στις 3:05 το πρωί. Οπότε ορίστε η ανανεωμένη λίστα:

1. Καλαμάκι Αττικής - ναι - M,H - citizen
2. Καματερό - ναι - Casio Protrek prw 1500
3. Λάρισα - ναι - Casio GW-2500
4. Ηλιούπολη Αττικής - ναι, μόνο χειροκίνητα, μόνο βράδυ - casio g shock
5. Πύργος Ηλείας, ναι, casio G-Shock Riseman, H, καλοκαίρι δε και όχι ιδιαίτερα κοντά σε παράθυρο!
6. Λάρισα - ναι - Citizen Nighthawk
7. Πειραιάς - ναι - Casio GW-3000 (Multiband-6) κάθε βράδυ και PAW-1500T (Multiband-5) τρεις-τέσσερις φορές τη βδομάδα...
8. Κομοτηνή, ναι, casio wave-ceptor, γενικά όλα τα RC χωρίς πρόβλημα σχεδόν καθημερινά
9. Μύκονος , ναι , Casio GW9200 riseman , L3 επίπεδο από νύχτα , ενδεχομένως και χειροκίνητα την μέρα.
Γενικότερα ο πομπός της Φρανκφούρτης  πιάνει μέχρι και  Κύπρο ανάλογα τον καιρό.
10. Κιλκίς , ναι , Casio GW 3000.
11. Παγκράτι (σύνορα με Υμηττό) - ναι - Citizen,2-3 φορές την εβδομάδα αυτόματα, ανεξαρτήτως δωματίου - προσανατολισμού και στον καρπό
12. Νέο Ηράκλειο, Αττική. Casio G-Shock GW-M5600. 4-5 φορές την εβδομάδα, στο κομοδίνο της κρεβ/ρας.
13. Άγιοι Ανάργυροι, Αττική. Casio WR50M - wave ceptor,Glοbal. Μόνο νυχτερινές ώρες.
14. Λαρισα, ναι, L, casio pro-trek prw 2000t
15. Ωρωπός (Νέα Παλάτια), ναι, H, citizen.
16. Ρόδος Πόλη. Casio GW9400 Rangeman - Μια δοκιμή manual με λίγα συννεφα L3 σημα (2158 km) .
17. Πετρούπολη, Αττικής. Casio PRW3100 - Μόνο νυχτερινές ώρες στο ΒΔ παράθυρο με L2/L3.
18. Βολος (Ιωλκού πάνω από περιφερειακό ) Ναι L3 σε βόρειο δωμάτιο 3:03 CASIO WV-200E-4AVEF
19.
20.



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος ''Viglatoras''

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1421
    • Προφίλ
Απ: Συγχρονισμός RADIO CONTROLLED ωρολογίων...
« Απάντηση #54 στις: Δεκέμβριος 29, 2016, 11:12:44 μμ »
Χίος , ναι GW 3000, τις μεταμεσονύχτιες ώρες.
Το μηχανικό ρολόι, είναι η πιο μικρή, η μακροβιότερη και η πιο προσωπική μηχανή που μπορεί να φέρει ένας άνθρωπος επάνω του. Μοιάζει σαν ένα μικρό ''εργοστάσιο'' επάνω στον καρπό και όσο πιο πολύπλοκος είναι ο μηχανισμός του, τόσο η αίσθηση αυτή γίνεται εντονότερη!

Αποσυνδεδεμένος geoxras1

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 465
    • Προφίλ
Απ: Συγχρονισμός RADIO CONTROLLED ωρολογίων...
« Απάντηση #55 στις: Απρίλιος 15, 2017, 08:09:01 πμ »
Μεσολόγγι μόλις πέσει ο ήλιος manual με L3.(Protrek PRW-2500t)

Αποσυνδεδεμένος madbomber

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: Συγχρονισμός RADIO CONTROLLED ωρολογίων...
« Απάντηση #56 στις: Μάιος 10, 2017, 03:20:45 μμ »
Καλησπέρα παίδες,

Τελευταία έχω ανακαλύψει κι εγώ το πάθος μου με τα radio-controlled ρολόγια. Θέλω να ρωτήσω κάτι σχετικό. Υπάρχουν διάφορες σελίδες στο διαδίκτυο που χρησιμοποιούν κώδικα java για αναμετάδοση σήματος (ιδιαίτερα Ιαπωνίας), καθώς επίσης και ορισμένα applications για κινητά που κάνουν αναμετάδοση των σημάτων έτσι ώστε και σε πολύ απομακρυσμένες περιοχές κι εκεί που δεν φτάνει το σήμα, να μπορεί κανείς να αναβάθμιση ώρας στο ρολόι του.

Έχει δοκιμάσει κανείς σας με επιτυχία κάτι σχετικό;

Χαρακτηριστικά μπορείτε να δείτε τις παρακάτω σελίδες:

http://bastianborn.de/radio-clock-hack

https://blog.blinkenlight.net/experiments/dcf77/dcf77-generator/

http://www.jrcomputing.com.au/Set_Watch/Set_Watch_Manual.html

https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.tech4u.simjjy&hl=en

https://itunes.apple.com/us/app/jjy-simulator/id431054911?mt=8

Αποσυνδεδεμένος cupra73

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4742
    • Προφίλ
Απ: Συγχρονισμός RADIO CONTROLLED ωρολογίων...
« Απάντηση #57 στις: Μάιος 10, 2017, 04:18:59 μμ »
Καλησπέρα και σε σένα. Στο χρόνο που θα κάνεις για να υλοποιήσεις οποιαδήποτε απο τις παραπάνω πατέντες η να στήσεις βραδυ το ρολόι επανω στο μεγάφωνο περιμένοντας να συγχρονίσει εχεις ρυθμίσει με το χερι 30 ρολόγια στην σωστή ώρα τους (και σιγα πόσα δευτερα θα έχουν χάσει).....με λιγα λόγια καλά όλα τα παραπανω σαν ενασχόληση-περνάω την ώρα μου αλλα στην πράξη δεν....η πιάνει το ρολόι ή δεν πιάνει σήμα στην περιοχή σου και τέλος. Πιο βατό, γρήγορο και σίγουρο το receiver της Citizen (κάνει δουλειά και σε κάποια multiband της casio) ;)
''Γιώργος''

Αποσυνδεδεμένος giorgoslouk

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Συγχρονισμός RADIO CONTROLLED ωρολογίων...
« Απάντηση #58 στις: Ιούλιος 07, 2017, 08:19:17 πμ »
Γεια σας και καλώς σας βρήκα.
Πάτρα, περιοχή Αρόη Citizen Skyhawk συγχρονίζει κάθε βράδυ στο μπαλκόνι με φουλ σήμα χωρίς την κεραία της Citizen.
Μέσα στο σπίτι γιόκ (με την κεραία).
Θα ήθελα να συγχρονίζει μόνο του κάθε βράδυ χωρίς να το βγάζω από το χέρι.
Καμμιά πατέντα έχουμε;

Αποσυνδεδεμένος Nostradamus

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 96
    • Προφίλ
Απ: Συγχρονισμός RADIO CONTROLLED ωρολογίων...
« Απάντηση #59 στις: Ιούλιος 07, 2017, 09:28:44 μμ »
Γεια σας και καλώς σας βρήκα.
Πάτρα, περιοχή Αρόη Citizen Skyhawk συγχρονίζει κάθε βράδυ στο μπαλκόνι με φουλ σήμα χωρίς την κεραία της Citizen.
Μέσα στο σπίτι γιόκ (με την κεραία).
Θα ήθελα να συγχρονίζει μόνο του κάθε βράδυ χωρίς να το βγάζω από το χέρι.
Καμμιά πατέντα έχουμε;

Μπα... Εκτος και αν αγοράσεις κάτι τέτοιο

https://www.amazon.com/Forum-Novelties-Mens-Stage-Hands/dp/B000IUQKDI/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1499455656&sr=8-3&keywords=Plastic+hand.

 :D :D

Όσο για το θέμα και αλεξανδρουπολη συντονίζει σωστά κάθε βράδυ.