Αποστολέας Θέμα: Θέση Εργασίας  (Αναγνώστηκε 2922 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Mimik

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
Θέση Εργασίας
« στις: Ιούνιος 25, 2018, 07:38:46 μμ »
Γεια σας,

Τον τελευταίο καιρό, όντας άνεργος και φοιτητής στη Θεσσαλονίκη, αποφάσισα να ψάξω για δουλειά και πιο συγκεκριμένα στον χώρο της ωρολογοποιίας. Το θέμα όμως είναι ότι δεν ξέρω από που να ξεκινήσω και που να απευθυνθώ. Έκανα μία κίνηση και προσέγγισα ορισμένα καταστήματα-boutique ρολογιών της πόλης ζητώντας θέση εργασίας, χωρίς όμως κανένα αποτέλεσμα. Χρειάζομαι πραγματικά ανάγκη από συμβουλές και προτάσεις. Τι προτείνετε;

Αποσυνδεδεμένος georgehh

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 899
    • Προφίλ
Απ: Θέση Εργασίας
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 25, 2018, 07:59:30 μμ »
Αν εννοείς ως πωλητής ρολογιών άστο,μόνο κάτι γυναίκες παίρνουν(εκτός αν ο ιδιοκτήτης έχει κάνα γιο) που απο οτι φαίνεται,δεν έχουν ιδέα απο ρολόγια κλασικά πράγματα
και Ελληνικά...Θα μου πεις γιατί έχω εγώ? όχι δεν έχω, αλλά θεωρώ οτι κάποιος πρέπει να ξέρει κάποια βασικά πράγματα στη θέση αυτή.
myseiko.freeforums.net

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: Θέση Εργασίας
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 25, 2018, 10:15:09 μμ »
Τι γνωση εχεις απο το ρολοι;

Αποσυνδεδεμένος Mimik

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
Απ: Θέση Εργασίας
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 26, 2018, 01:06:42 πμ »
Τι γνωση εχεις απο το ρολοι;
Δυστυχώς πέρα από λάτρης και ενημερωμένος, σε όποιον βαθμό μπορώ, για τα τελευταία δρώμενα αυτού του τομεα δεν έχω προχωρήσει στην απόκτηση κάποιου πτυχίου ή διπλώματος. Οι λόγοι κυρίως οικονομικοί αλλά και αλλοι. Χωρίς όμως βέβαια να αποκλείω κάτι τέτοιο για το μέλλον.

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: Θέση Εργασίας
« Απάντηση #4 στις: Ιούνιος 26, 2018, 08:17:02 πμ »
Δυστυχώς πέρα από λάτρης και ενημερωμένος, σε όποιον βαθμό μπορώ, για τα τελευταία δρώμενα αυτού του τομεα δεν έχω προχωρήσει στην απόκτηση κάποιου πτυχίου ή διπλώματος. Οι λόγοι κυρίως οικονομικοί αλλά και αλλοι. Χωρίς όμως βέβαια να αποκλείω κάτι τέτοιο για το μέλλον.

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Πτυχίο υπάρχει μονο στο τεχνικό κομμάτι.
Στο κομμάτι πώληση βγάζωντας συμπέρασμα απο τις πωλήτριες της Αθήνας και απο αυτά που έχω ακούσει πτυχίο θέλουν μονο στην εμφάνιση γιατι απο γνώση αυτο ειναι ανέκδοτο.
Πάντως ειναι δύσκολη εποχή για την πώληση.
Στο κομμάτι επισκευή ειναι αρκετά καλύτερα τα πράγματα.

Αποσυνδεδεμένος Mimik

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
Απ: Θέση Εργασίας
« Απάντηση #5 στις: Ιούνιος 26, 2018, 12:20:43 μμ »
Πτυχίο υπάρχει μονο στο τεχνικό κομμάτι.
Στο κομμάτι πώληση βγάζωντας συμπέρασμα απο τις πωλήτριες της Αθήνας και απο αυτά που έχω ακούσει πτυχίο θέλουν μονο στην εμφάνιση γιατι απο γνώση αυτο ειναι ανέκδοτο.
Πάντως ειναι δύσκολη εποχή για την πώληση.
Στο κομμάτι επισκευή ειναι αρκετά καλύτερα τα πράγματα.
Κατάλαβα τι εννοείς. Άρα, εκτός από boutique ρολογιων, πού αλλού θα μπορούσα να απευθυνθώ για δουλειά,  πάνω στον τομέα τον ρολογιών;

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: Θέση Εργασίας
« Απάντηση #6 στις: Ιούνιος 26, 2018, 12:39:51 μμ »
Και στις αντιπροσωπείες ως πωλητής χονδρικής αλλα θέλουν τελειωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις κατι που απο οτι κατάλαβα εσύ δεν έχεις τελειωση.
Και σε καταστήματα (οι μπουτίκ ειναι τον εταιριών) αλλα για γνωστούς λόγους σε τρώνε οι γυναίκες.
Γενικά όπως εχει διαμορφωθη το οικονομικό κλίμα στην Ελλάδα και ειδικά με την κυβέρνηση του ψεύτη ειναι αρκετά δύσκολα τα πράγματα στον τομέα ρολογια.

Αποσυνδεδεμένος Mimik

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
Απ: Θέση Εργασίας
« Απάντηση #7 στις: Ιούνιος 26, 2018, 04:50:42 μμ »
Και στις αντιπροσωπείες ως πωλητής χονδρικής αλλα θέλουν τελειωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις κατι που απο οτι κατάλαβα εσύ δεν έχεις τελειωση.
Και σε καταστήματα (οι μπουτίκ ειναι τον εταιριών) αλλα για γνωστούς λόγους σε τρώνε οι γυναίκες.
Γενικά όπως εχει διαμορφωθη το οικονομικό κλίμα στην Ελλάδα και ειδικά με την κυβέρνηση του ψεύτη ειναι αρκετά δύσκολα τα πράγματα στον τομέα ρολογια.
Κατάλαβα. Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια και τις συμβουλές!

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk